تبلیغات در تلکسیران

برگزاری انتخابات پیش از موعد در جمهوری آذربایجان

بنا به تصمیم الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان، انتخابات ریاست جمهوری در روز 11 آوریل (22 فروردین) برگزار خواهد شد.

برگزاری انتخابات پیش از موعد در جمهوری آذربایجان

برگزاری انتخابات پیش از موعد در جمهوری آذربایجان.jpg

برگزاری انتخابات پیش از موعد در جمهوری آذربایجان

این تصمیم در بیانیه ای از سوی دفتر رئیس جمهور آذربایجان، الهام علی اف، بدون اشاره به چرایی موضوع، منتشر و بر این اساس، تاریخ انتخابات روز چهارشنبه، ۱۱ آوریل تعیین گردید.

پیش از این انتظار می رفت  انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان در ماه اکتبر برگزار شود.

تهدید جدی دادگاه لاهه توسط دونالد ترامپ!

به گزارش رویترز دولت ترامپ دادگاه بین‌المللی کیفری را تهدید کرد. دونالد ترامپ اعلام کرد اگر دادگاه لاهه روند رسیدگی به پرونده جنایت های جنگی نظامیان آمریکایی در افغانستان را دنبال کند، با تحریم از سوی واشنگتن روبرو خواهد شد.

تهدید جدی دادگاه لاهه توسط دونالد ترامپ!

تهدید دادگاه لاهه توسط ترامپ

تهدید دادگاه لاهه توسط ترامپ

جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده از جانب ترامپ، دیوان بین‌المللی کیفری(ICC) را تهدید کرد و گفت اگر آن ها تحقیقاتشان را در مورد جنایت های انجام گرفته به دست نظامیان آمریکایی در افغانستان ادامه دهند، از سوی آمریکا تحریم می شوند. بولتون گفت:

آمریکا همواره از شهروندانش در جای جای دنیا حفاظت می‌کند.

بولتون که به افراطی بودن مشهور است، گفته روند رسیدگی به این پرونده ناعادلانه است. او از بسته شدن دفتر سازمان آزادی بخش فلسطین(PLO) در واشنگتن نیز خبر داده و دلیل آن را تلاش احتمالی فلسطینی‌ها برای کشاندن اسراییل به دیوان بین‌المللی کیفری اعلام کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

منبع: Reuters.com

حمله معترضین در بصره به کنسولگری ایران و به آتش کشیدن آن

به گزارش برخی رسانه‌ها از جمله رویترز, برخی افراد در شهر بصره عراق به کنسولگری ایران واقع در این شهر حمله کرده‌اند.

حمله معترضین در بصره به کنسولگری ایران و به آتش کشیدن آن

حمله معترضین در بصره به کنسولگری ایران و به آتش کشیدن آن

حمله معترضین در بصره به کنسولگری ایران و به آتش کشیدن آن

به نقل از خبرگزاری های «رویترز», «راشاتودی» و «خبرگزاری فرانسه» روز جمعه تعدادی از معترضین عصبانی عراقی به کنسولگری ایران در شهر بصره یورش بردند و ساختمان این کنسولگری را آتش زدند.

ویدئوهایی نیز از حضور معترضین در نزدیکی کنسولگری ایران منتشر شده که طی شعارهایی، نفوذ ایران در عراق را محکوم می کنند.

گزارش ها حاکی از آن است که نا آرامی‌ها در شهر بصره عراق از سه‌ شنبه شروع شده و به خشونت و درگیری کشیده شده است. گفته می شود این خشونت‌ ها در شهر بصره در اعتراض به مشکلات جاری در خدمات‌ رسانی انجام شده است.

 

بیشتر بخوانید:

منبع: reuters.com

قوانین منعطف‌تر روسیه منجر به بسته شدن 93 زندان طی 7 سال اخیر شد!

معاون وزیر داد گستری والری ماسیمنکو اعلام کرد که کاهش قابل توجه زندانیان روسیه طی هفت سال گذشته منجر به بسته شدن 93 زندان شده است. تغییرات در قوانین کیفری علت این تحول است.

قوانین منعطف‌تر روسیه منجر به بسته شدن 93 زندان طی 7 سال اخیر شد!

یک کارمند در مرکز بازداشت شماره دو(زندان بتاریسکیا) از اداره خدمات انتظامی فدرال روسیه، ولادیمیرپزنیا/ اسپوتنیک

یک کارمند در مرکز بازداشت شماره دو(زندان بتاریسکیا) از اداره خدمات انتظامی فدرال روسیه، ولادیمیرپزنیا/ اسپوتنیک

ماکسیمنکو در روز دوشنبه به روزنامه نگاران چنین گفت:

به دلیل تغییرات در سیاست جرم و جنایت دولت، تعداد زندانیان در نهادهای مختلف کیفری در کشور ما از سال ۲۰۰۰ به بیش از ۲۰۰ هزار نفر کاهش یافته است و امروزه به ۴۸۴ هزار نفر کاهش یافته است.

وی افزود که این امر برای بستن ۹۳ زندان طی هفت سال گذشته، عمدتا در مناطق دور افتاده به منظور کاهش تعداد افسران در دولت تصویب شد.

معاون وزیر همچنین گفت که نماینده او از کاهش تعداد افراد زندانی برای بهینه سازی کل سیستم زندان ملی استفاده می کند. سرویس فدرال ماموریت وزارت دادگستری برای اجرای مجازات، احکام ۴۸ موسسه کیفری را اصلاح کرده است که به شهروندان محکوم اجازه می دهد در زندان های نزدیک محل اقامتشان مجازات شوند.

سیستم زندان روسی در ماه گذشته پس از انتقاد از فعالان و سیاستمداران حقوق مدنی، بعداز اینکه رسانه های جمعی شکایت خود را درباره ی رفتار بی رحمانه زندانیان در یکی از مراکز رواج دادند، مواجه شده است.  فیلم های لو رفته حاکی از ضرب و شتم زندانیان توسط نیروهای اداری است.

نشریه اسکاندل بیانیه ای از والنتینا ماتیوینکو سخنگوی مجلس نمایدگان را مطرح کرد که خواستار اصلاحات جدی از سوی سرویس فدرال برای اجرای مجازات شده بود، همانند اصلاحات نظامی اخیر روسیه که به گونه ای خود را نشان داد که تمام نقشه های مبهم و دردناک و کشنده ای که در میان نیروها مرسوم بود را از میان برداشت.

منبع: rt.com

دلیل 2 برابر شدن تعداد توریست های چینی‌ در روسیه چیست؟

بزرگترین آژانس مسافرتی چین گزارش داد که امسال تعداد مسافران چینی که به روسیه سفر کرده‌اند، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. این آژانس اعلام کرده است که «طی سال‌های گذشته، روسیه تبدیل به مقصد سفر یک جمعیت رو به گسترشی از توریست‌های چینی شده است».

دلیل 2 برابر شدن تعداد توریست های چینی‌ در روسیه چیست؟

سفر چینی‌ها به روسیه دو برابر شد

سفر چینی‌ها به روسیه دو برابر شد

در بخشی از این گزارش، که مربوط به عملکرد بخش توریسم روسیه در یکسال اخیر می‌شود، آمده است:

طبق اطلاعاتی که در دست ما است، در ماه‌های ژوئن تا جولای امسال در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته، تعداد مسافران توریستی از چین به روسیه ۱۵۰ درصد رشد داشته است. فقط نزدیک به ۵۰ هزار توریست چینی، در طول مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ از این کشور دیدن کردند.

طبق گفته مدیر اجرایی این آژانس مسافربری و گردشگری، این افزایش توریست چینی نتیجه سیاست «دوستانه‌ترِ» روسیه در برابر توریست‌های خارجی و مشخصا، مسافران چینی بوده است. ساده&zwnj سازی دریافت ویزا میان دو کشور هم عامل کلیدی در تقویت توریسم روسیه بوده است.

 

 

روسیه سال گذشته، قوانین ویزای آسان را که شامل ۱۸ کشور می‌شود را معرفی کرد؛ کشورهایی از جمله ایران، هند، چین، کره جنوبی، مکزیک، الجزایر، تونس، ترکیه، قطر، بحرین، سنگاپور، امارات متحده عربی و ژاپن. این اقدام، گامی در جهت تقویت بخش توریسم این کشور برای منطقه خاور دور بود.

طبق داده‌های مرکز تورهای گردشگری روسیه، سال گذشته نزدیک به ۱.۸ میلیون شهروند چینی به روسیه سفر کردند که ۱.۱ میلیون نفر از آن‌ها با اهداف توریستی به این کشور آمده بودند.

منبع: rt.com

مقامات آمریکایی: کمک اتحادیه اروپا به ایران اشتباه است!

مقامات ارشد ایالات متحده آمریکا از تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر کمک 20.7 میلیون دلاری این اتحادیه به ایران انتقاد کردند.

مقامات آمریکایی: کمک اتحادیه اروپا به ایران اشتباه است!

مخالفت آمریکا با کمک اتحادیه اروپا به ایران

مخالفت آمریکا با کمک اتحادیه اروپا به ایران

آمریکا خواهان همکاری و کمک بیشتر اروپا به واشنگتن برای خاتمه دادن به تهدید ایران برای جهانیان است. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا درباره امور ایران طی اظهاراتی گفت:

کمک خارجی از جانب اتحادیه اروپا باعث می‌شود که دولت ایران نیاز‌های مردمش را بیشتر نادیده بگیرد و بر سیاست‌های خود بیشتر پافشاری کند. مردم ایران با مشکلات اقتصادی زیادی روبه‌رو هستند که این فشار‌ها ناشی از سوء مدیریت مسئولین این کشور و سرمایه گذاری آن‌ها حول درگیری‌های خارجی است. آمریکا و اتحادیه اروپا باید به‌جای حمایت از دولت ایران از مردم این کشور حمایت کنند و تهدید‌های ایران را در خاورمیانه و جهان خاتمه دهند!

 تصمیم اتحادیه اروپا درباره کمک به ایران به‌منظور کاهش تاثیر تحریم‌های آمریکاست که پس از خروج این کشور از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ تشدید شده است. رئیس جمهور دونالد ترامپ در ماه می با رد تمام مذارکرات صورت گرفته در برجام تحریم‌های وارد بر ایران را افزایش داد در حالی که سایر طرفین توافق نامه تلاش می‌کنند تا شرایط ذکر شده در برجام را حفظ کنند.

این کمک اتحادیه اروپا بخشی از کمک ۵۰ میلیون یورویی است که به عنوان بودجه از طرف اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر آمریکا در حال تحت فشار قرار دادن سایر کشور‌ها برای قطع همکاری با ایران است. ه

وک در این زمینه گفت:

افزایش کمک مالی به ایران باعث افزایش سرمایه گذاری حول  افزایش درگیری‌ها می‌شود.

جان بولتن، مشاور امینت ملی آمریکا طی دیدار از اسرائیل در هفته جاری در گفتگویی با رویترز گفت که اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران باعث ایجاد آثار بسیار زیاد روی اقتصاد این کشور شده است. در این ماه تحریم‌های آمریکا صنعت خوردو، تجارت طلا و سایر فلزات و خرید دلار آمریکا را هدف قرار داده است. تحریم‌های آمریکا  در ماه نوامبر با هدف تحت فشار قرار دادن بخش بانکی و صادرات نفتی ایران است.

منبع: reuters.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟