دونالد ترامپ: آماده ام عذرخواهی کنم

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، گفت، آماده است تا به خاطر اشتراک گذاری فیلم های سازمان Britain First عذرخواهی کند.

دونالد ترامپ: آماده ام عذرخواهی کنم

دونالد ترامپ: آماده ام عذرخواهی کنم.jpg

دونالد ترامپ: آماده ام عذرخواهی کنم

ترامپ، که با تلویزیون ITV انگلیس صحبت می کرد در مورد این سازمان و فیلم هایی که در ماه نوامبر در توییتر خود از این سازمان به اشتراک گذاشته بود، گفت:

"اگر شما می گویید اینها وحشتناک و نژاد پرست هستند و اگر می خواهید من عذرخواهی کنم، البته که من عذرخواهی خواهم کرد."

ترامپ در حالی که از اندیشه های این سازمان ابراز بی اطلاعی می کرد گفت:

"من هیچ چیز در مورد آنها نمی دانم. من درباره این سازمان هیچ چیزی جز آنچه که امروز خواندم نمی دانم. شاید این به موضوع بزرگی در انگلستان تبدیل شد، اما در ایالات متحده این موضوع بزرگی نبود. "

ترامپ که همچنان به دفاع از به اشتراک گذاری فیلم های اسلام هراسی خود ادامه می داد گفت:

" در این ویدئوها چند تصویر از ترس وجود دارد. از آنجا که من به مبارزه با تروریسم اعتقاد دارم و اینها تصاویر ترور بودند با مردم جهان به اشتراک گذاشتم."

ترامپ ۳ فیلم در مورد اسلام هراسی را که جایدا فرانسن از بریتانیای نخست (Britain First) منتشر کرده است  را در ماه نوامبر با ۴۵ میلیون نفر از طرفداران خود در حساب توییتر به اشتراک گذاشت.

نخست وزیر انگلستان  ترسا می نیز در همین راستا از ترامپ برای اشتراک گذاری ویدئوهای این سازمان راست افراطی انتقاد کرده است.

تهران ملاقات با نخست وزیر عراق را کنسل می کند

نخست وزیر عراق طی اظهاراتی اعلام کرد با اینکه مخالف تمدید تحریم‌های آمریکاست اما انتخابی جز همراهی با آمریکا ندارد.

تهران ملاقات با نخست وزیر عراق را کنسل می کند

کنسل شدن سفر حیدرالعبادی به ایران

کنسل شدن سفر حیدرالعبادی به ایران

قرار بود نخست وزیر عراق، حیدر العبادی این هفته با مقامات ایران و ترکیه دیدار کند. سفر وی به ترکیه روز سه شنبه آغاز شد و مطابق برنامه پیش خواهد رفت. سعد الحدیدی، سخنگوی دولت عراق در مورد اظهارات نخست وزیر این کشور نظری نداد.

 بغداد اکنون نقش واسطه بین ایران و ایالات متحده آمریکا را ایفا می کند و پشتیبان مذاکرات بین این دو کشور است.

منبع: rt.com

انتقام‌گیری، انگیزه احتمالی قاتل پزشک جورج بوش!

مقامات خبر دادند که مردی که به قتل یکی از پزشکان جورج دبلیو بوش رئیس جمهور سابق آمریکا متهم است احتمالا برای انتقام‌گیری از این پزشک بخاطر مرگ مادرش در اتاق عمل که 20 سال پیش اتفاق افتاده بود، دست به این کار زده است.

انتقام‌گیری، انگیزه احتمالی قاتل پزشک جورج بوش!

مارک هواسنهت(چپ) که یکبار رئیس جمهوری سابق، جورج بوش را درمان کرده بود با ضرب گلوله یک دوچرخه‌سوار در پنجشنبه ۲۰ جولای کشته شد

مارک هواسنهت(چپ) که یکبار رئیس جمهوری سابق، جورج بوش را درمان کرده بود با ضرب گلوله یک دوچرخه‌سوار در پنجشنبه ۲۰ جولای کشته شد

آکودو، رئیس پلیس هیوستون در یک نشست خبری گفت که ژوزف جیمز پاپاس ۶۲ ساله، احتمال دارد مسلح، خطرناک و به فکر خودکشی باشد.

آکودو در ۲۰ جولای، روزی که دکتر مارک هواسنهت درحال دوچرخه‌سواری به محل کارش بیمارستان متدیست هیوستون واقع در مرکز درمانی تگزاس مورد ضرب گلوله قرار گرفت، گفت:

برنامه‌ریزی مفصلی برای این کار از پیش صورت گرفته شده بود و متاسفانه بدست آوردن بعضی مهارت‌ها، از جمل? آن بود.

مقامات بیان کرده‌اند که زننده گلوله، پشت سر آقای هاوسنهت دوچرخه‌سواری می‌کرد و شلیک کرد.

رئیس پلیس گفت که پلیس در روز سه شنبه یک سرنخ بدست آورد که باعث مشکوک شدن به آقای پاپاس شد، هرچند پلیس توضیحی درباره این سرنخ نداد.

آقای آکودو خبر داد که آقای پاپاس ۳۶ تا ۴۸ ساعت است که رویت نشده و آخرین خبر از او مربوط به صبح روز سه شنبه می‌شود که در پیامی نوشته است که قصد خوکشی دارد.

آقای آکودو توضیح داد که پلیس ساعت ۴ صبح روز چهارشنبه در خانه او به تجسس پرداخت و شواهدی را پیدا کرد که ارتباط آقای پاپاس با این قتل را نشان می‌دهد اما اشاره‌ای به اینکه این شواهد و سرنخ‌ها چه هستند نکرد.

رئیس پلیس ادامه داد که آقای پاپاس مردی با تناسب اندام است که احتمال دارد با دوچرخه‌اش، که آن را حرفه‌ای می‌راند، درحال پرسه باشد.

دوستان و اقوام آقای هاوسنهت او را فردی فروتن و دست و دلباز معرفی کرده‌اند که همواره مورد علاقه بیمارانش بوده و همچنین فعالیت‌های خیریه‌ای و در حفاظت از محیط زیست نیز انجام می‌داده است. آقای هاوسنهت همچنین به دوچرخه‌سواری علاقه داشت و هر روز صبح از محل زندگی‌اش که ۳.۲ کلیومتر از محل کارش فاصله داشت، با دوچرخه رفت و آمد می‌کرد.

در سال ۲۰۰۰ آقای هاوسنهت، ضربان قلب نامنظم جورج بوش را که از آن شکایت داشت، درمان کرد.

جیم هرد، همسایه آقای پاپاس که می‌گوید سال‌هاست او را می‌شناسد و هردو به یک دبیرستان و کلیسا می‌رفته‌اند، او را مردی خوب و آرام توصیف کرده که بیشتر اوقات تنها بوده و دوستان صمیمی کمی دارد:

او مرد تنهایی بود.

خانه جیمز پاپاس، که روز چهارشنبه هیچکس در آن نبود، در منطقه قدیمی‌ترِ جنوب غربی هیوستون قرار داد که اغلب خانه‌ها در آن، دارای مزرعه‌هایی جداگانه هستند.

هرد، همسایه او توضیح داده است که آقای پاپاس یک هفته پس از کشته شدن پزشک، در مزرعه‌اش کار می‌کرد؛ مزرعه و خانه‌ای که او ده سال پیش بعد از فوت پدرش آن را به ارث برد و تنها در آن زندگی کرد.

البته آقای هرد گفته است که حتی یکبار هم نشنیده که آقای پاپاس، به تلخی درباره مرگ مادرش صحبت کند یا کسی را بابت این اتفاق مقصر بداند، اما گفت که «این اتفاق، خیلی روی او اثر گذاشت» به طوری که تا مدت‌ها پس از آن، به کلیسا نمی‌آمد.

پس از آنکه پلیس ویدئوهایی را مربوط به متهم و کشته شدن آقای هاوسنهت منتشر کرد، آقای هرد گفت:

یک هزارم درصد هم نمی‌توانستم احتمال بدهم که کارِ او بوده است.

منبع: independent.co.uk

فیسبوک کمپین های سیاسی علیه انتخابات ‏میان دوره ای ایالات متحده را شناسایی می‌کند!

اعضای کنگره طبق ساختار و روش این کمپین سیاسی از امکان مداخله‌ی روسیه خبر دادند.

فیسبوک کمپین های سیاسی علیه انتخابات ‏میان دوره ای ایالات متحده را شناسایی می‌کند!

فیسبوک ۳۲ صفحه کاربری را در فیسبوک و اینستاگرام می‌بندد

فیسبوک ۳۲ صفحه کاربری را در فیسبوک و اینستاگرام می‌بندد

فیسبوک روز پنجشنبه اعلام کرد که یک کمپین سیاسی جدید را شناسایی کرده، که قصد گمراه کردن کاربران را داشته است، تا در میان رای‌دهندگان انتخابات کنگره‌ی امریکا اختلاف نظر ایجاد کند.

فیسبوک برای جلوگیری از مداخله‌ی خارجی در انتخابات آمریکا ۳۲ صفحه را از فیسبوک و اینستاگرام حذف کرد.

این شرکت، تحقیق برای شناسایی منبع اطلاعات غلط را متوقف کرد اما اعضای کنگره که اطلاعات فیسبوک را بررسی کردند، طبق روش این کمپین سیاسی از احتمال مداخله‌ی روسیه خبر دادند.

سناتور مارک وارنر از حزب دموکرات در کمیسیون اطلاعات مجلس سنا به گزارشگران در کاخ کنگره‌ی ایالات‌متحده گفت:

«می‌توانم بگویم  قطعا پای روسیه در میان است.»

دو مقام رسمی سازمان اطلاعات ایالات‌متحده (CIA) به رویترز گفتند که شواهد کافی برای اثبات مداخله روسیه در کمپین سیاسی فیسبوک وجود ندارد، اما خاطر نشان کرد که:

«شباهت‌ها، اهداف، و و روش‌شناسی به طور چشمگیری مشابه نفوذ سایبری روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ است.»

به نقل از سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده به نظر می‌رسد روسیه تلاش کرد تا با تبلیغات، نتایج انتخابات ۲۰۱۶ ایالات‌متحده را تغییر دهد و به همین منظور در فیسبوک آگهی‌ منتشر می‌کرد. در ماه فوریه وزارت دادگستری ایالات متحده ۱۳ شهروند روسی و پایگاه جستجوی اینترنت از سن‌پترزبورگ را برای مداخله در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات‌متحده شناسایی کرد اما مسکو این مداخله را انکار کرد.

فیسبوک برای دفاع در مقابل نفوذ سایبری راجع به هک شدن اطلاعات کاربران در بلند مدت و حفظ حریم شخصی آنها نگرانی‌هایی داشته است.

مسابقه تسلیحاتی

مرکز تحقیقاتی موسسه آتلانتیک که صفحات بسته شده را مورد بررسی قرار داد، اعلام کرد که شباهت‌های زبانی و رویکردی با صفحات کاربری جعلی قبلی موسسه تحقیقات اینترنت وجود دارد؛ این صفحات با نام کارخانه‌ ترول مشهور هستند که افکار عمومی را در شبکه‌های اجتماعی تحریک می‌کنند.

این مرکز تحقیقاتی به «ترجمه‌های نادرست با رویکرد ایجاد دوگانگی در صدر هر گردش خبر» اشاره کرد. این مرکز گفت، برای مثال صفحه‌ معترضین فمنیست «موضع آزادی‌ خواهانه یا چپ درباره‌ی مسائل مربوط به جنسیت، نژاد، مهاجرت، و حقوق بشر اتخاذ می‌کند.» در حالیکه سایر صفحات برتری نژادی را در میان اقلیت‌ها ترویج می‌دهند.

همچنین خاطر نشان کردند که صفحه فمنیست ریسیستر هشدار دهنده بود زیرا برای اعتراضات گوناگون از جمله بر علیه «اتحاد برای برتری» تلاش می‌کرد که ممکن بود بالقوه خشونت‌آفرین باشد.

برندون اورسینگر که مدیر صفحه‌ی ریسیستر بود در یک تماس ویدیویی با رویترز گفت که از طریق یک دوست اینترنتی در فیسبوک برای مدیریت کردن این صفحه دعوت شده است.

اورسینگر گفت:

من قطعا نگرانی‌هایی داشتم، چون به جز افرادی که من رو می شناختند کسی من رو به صفحه‌ای دعوت نمی‌کرد.

اما در همین زمان این صفحه‌ای بود که می‌توانستیم از آن استفاده کنیم.

وی اضافه کرد که تعداد زیادی صفحه‌ قانونی همچنان از گروه‌های فعال ضد تظاهرات حمایت می‌کردند و سخت‌تر با افرادی ارتباط مجدد برقرار می‌کردند که از طریق صفحه‌ی ریسیستر پیگیر موضوع بودند.

اورسینگر گفت هنوز مطمئن نیست که صفحه‌ی کاربری که او را وارد این قضیه کرده است روسی باشد، اما در این باره ابراز نگرانی کرد که او و سایر فعالین مورد نفوذ و حمله قرار گرفته باشند.

شریل سندبرگ مدیر اجرایی فیسبوک در یک مصاحبه تلفنی گفت که تلاش‌های صورت گرفته برای جهت دادن به افکار عمومی، برای آنکه از فیلتر های فیسبوک عبور کند پیشرفته‌تر خواهند شد و آن را «مسابقه تسلیحاتی» خواند.

کاخ سفید گفت که دولت از فعالیت‌های فیسبوک پشتیبانی می‌کند.

گرت مارکوییس، سخنگوی سازمان امنیت ملی گفت:

ما تلاش‌های بخش خصوصی برای مبارزه با تهدیدهایی که در فضای سایبری رخ میدهد را تحسین می‌کنیم.

دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده نیز برای بی اهمیت شمردن مداخله در انتخابات کنگره مورد انتقاد قرار گرفت.

اوایل همین ماه در جلسه ای در هلسینکی با ولادمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، دونالد ترامپ گفت که باور دارد که روسیه دیگر سعی ندارد روی فرآیند انتخابات ایالات متحده تاثیر بگذارد.

بعدتر ترامپ اصلاح کرد که درباره‌ی مداخله‌ی روسیه در انتخابات «به شدت نگران» است. در ادامه این نگرانی ها ترامپ روز جمعه جلسه‌ای با مشاوران امنیت ملی درباره‌ی امنیت انتخابات برگزار کرد.

مسائل تفرقه‌انگیز

فیسبوک فعالیت سایبری درباره‌ی دو مسئله را شناسایی کرده، که یکی از آنها فعالیت های اعتراضی اتحاد برای برتری در هفته‌ی بعد در واشنگتن است و دیگری کمپینی با هشتگ لغو سیاست گمرک و مهاجرتی ترامپ #AbolishICE  در شبکه‌های اجتماعی بود.

فیسبوک در یک پست اظهار کرده است که اینگونه اقدامات را آشکار خواهد کرد. سال گذشته اتفاق مشابهی در شارلوتسویل، ویرجینیا رخ داد که موجب خشونت‌آفرینی نژادپرستان سفید پوست شد.

این شرکت گفت:

چنین رفتاری روی فیسبوک مجاز نیست؛ ما نمی‌خواهیم مردم یا سازمان‌ها، شبکه‌ای از کاربری‌ها را ایجاد کنند که افراد را درباره‌ی اینکه چه کسی هستند یا چه کاری انجام می‌دهند گمراه كنند.

 

فیسبوک گفت که بیش از ۲۹۰.۰۰۰ کاربر یکی از این صفحات را دنبال می‌کنند و ۱۱.۰۰۰دلار خرج ۱۵۰ عدد از این آگهی‌ها شده است. این صفحات از ماه می ۲۰۱۷ بیش از ۳۰ موج تبلیغاتی مجازی را ایجاد کرده‌اند.

کارمندان رسمی فیسبوک در یک تماس تلفنی به گزارشگران گفتند که یک کاربری شناخته شده از مرکز تحقیقات اینترنت روسیه برای مدت زمان ۷ دقیقه مدیر یکی از این صفحات جعلی بود، اما شواهد کافی وجود ندارد که این کمپین را به دولت روسیه نسبت دهیم.

پیش از این فیسبوک اعلام کرده بود که احتمالا ۱۲۶ میلیون آمریکایی محتوای سیاسی با پشتیبانی روسیه را در مدت زمان دو سال مشاهده کرده‌اند، و ۱۶ میلیون نفر در معرض اطلاعات روسی در اینستاگرام بوده‌اند.

در طول چند ماه گذشته این شرکت اقداماتی برای اطمینان دادن به قانونگذاران ایالات متحده و اروپا انجام داده است تا وضع قوانین بیشتر، ضروری نباشد. مارک زاکربرگ می‌گوید ۲۰.۰۰۰ نفر در این کمپانی مشغول حراست و محافظت از فیسبوک هستند.

منبع: business-standard.com

آمریکا: رزمایش موشکی ایران در تنگه هرمز حامل پیام مهمی است

بنا به گزارش یکی از مقامات رسمی ایالات متحده در روز جمعه، ایران با هدف ارسال یک پیام به آمریکا یک رزمایش دریایی ضد ناو موشکی با برد کوتاه را در تنگه  هرمز برگزار کرده است.

آمریکا: رزمایش موشکی ایران در تنگه هرمز حامل پیام مهمی است

رزمایش موشکی سپاه در بحبوهه تحریم ها

رزمایش موشکی سپاه در بحبوهه تحریم ها

یک مقام رسمی ابراز کرد که چنین رزمایش موشکی در طول تمرینات دریایی غیرمعمول است که بدون رعایت ایمنی صورت پذیرفته است؛ این اقدام بر قلمرو آبی ایران در این تنگه اشاره می کند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز یکشنبه بر بازی های جنگی چند روز گذشته در خلیج فارس صحه گذاشتند و اظهار کردند این اقدامات برای «مواجهه با تهدیدهای احتمالی» دشمنان انجام شده است.

جوزف وُتل ژنرال ارتش ایالات متحده و فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در اوایل هفته گفت که این رزمایش از نظر برد و مقیاس مشابه تمرینات پیشین است. اما زمانبندی خاص این رزمایش ها به گونه ای بوده است که توجه واشنگتن را به خود جلب کند.

وُتل به گزارشگران در پنتاگون گفت:

کاملا واضح است که انجام این رزمایش در این برهه تحریم ها برای ما حامل این پیام است که آن ها توانایی هایی دارند.

ایران درباره خروج دونالد ترامپ از برجام و اعمال مجدد تحریم ها خشمگین است. مقامات رسمی ارشد ایرانی هشدار داده اند که این کشور در برابر کمپین ایالات متحده برای خفه کردن صادرات نفتی حیاتی ساکت نمی ماند.

ماه گذشته رهبر معظم ایران آیت الله خامنه ای از پیشنهاد رییس جمهور حسن روحانی مبنی بر مسدود کردن صادرات نفتی پشتیبانی کرد.

وتل گفت ارتش آمریکا فعالیت های نظامی ایران را رصد کرده است.

وتل گفت:

ما از آنچه در حال روی دادن است آگاهیم و آماده باقی می مانیم تا از خودمان در راه رسیدن به اهداف آزادی حمل و نقل کشتی ها و آزادی تجارت در آب های بین المللی محافظت کنیم.

منبع:  Reuters.com

جزئیات تحریم های جدید کاخ سفید برای ایران

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا،  اعلام کرد که دونالد ترامپ می خواهد این هفته تحریم های خود را علیه ایران افزایش دهد.

جزئیات تحریم های جدید کاخ سفید برای ایران

اعمال تحریم های جدید آمنریکا علیه ایران

اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران بر اساس اظهارات پمپئو

علیرغم مخالفت کشورهای اروپایی، دونالد ترامپ در ماه می از توافق هسته ای که با ایران داشت خارج شد و تحریم هایی را در رابطه با ایران اعمال کرد. از آغاز این هفته واشینگتن تحریم های جدیدی را برای خرید ایران در زمینه های دلار، طلا، فلزات، ذغال سنگ و صنایع نرم افزاری ایجاد کرده است.

آمریکا به کشورهای دیگر نیز گفته است که باید واردات نفت از ایران را متوقف کنند. حسن روحانی رئیس جمهور ایران روز یکشنبه گفت از ماه آوریل به دلیل تحریم های آمریکا، ارزش ریال به نصف ارزش قبلی خود رسیده است.

پمپئو با اشاره به تظاهرات پراکنده مردم ایران در شهرهای مختلف گفت:

مردم ایران راضی و خوشحال نیستند. این نارضایتی از آمریکا نیست بلکه از دولت خودشان است. علت ناراحتی مردم این که دولتشان نتوانسته به قول هایی که به خصوص در زمینه اقتصادی داده بود جامه عمل بپوشاند.

مایک پمپئو در توئیتر هم نسبت به خشونت های اعمال شده علیه شهروندان ایرانی غیرنظامی که در تظاهرات حضور داشته ان ابراز نگرانی کرد.بر اساس گزارش ها، نا آرامی ها در کرج به کشته شدن یک جوان منجر شد اما نیروهایی امنیتی مسئولیت این قتل را به عهده نگرفته اند.

تظاهرات اغلب به دلیل اعتراض به گرانی ها و مشکلات مالی آغاز می شود و در ادامه رنگ ضد دولتی به خود می گیرد.

پمپئو از تمایل ایالات متحده آمریکا برای مذاکره با ایران و رسیدن به نتایج خوب سخن گفت. او گفت موضع ایران باید تغییر زیادی کند تا تحریم های آمریکا پایان یابد.

منبع: reuters.com


>