تبلیغات در تلکسیران

لاریجانی: ادبیات ترامپ، جهان را به سمت توحش مدرن سوق می دهند.

علی لاریجانی روز دوشنبه در بیستمین جلسه کمیته عمومی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در واکنش به اظهارات تحقیر آمیز ترامپ نسبت به برخی کشورها افزود:

“تاسف بار است که ترامپ اخیرا صحبت های نسنجیده ای را در مورد برخی کشورها بیان کرده است.”

لاریجانی: ادبیات ترامپ، جهان را به سمت توحش مدرن سوق می دهند.

لاریجانی: ادبیات ترامپ، جهان را به سمت توحش مدرن سوق می دهند..jpgلاریجانی: ادبیات ترامپ، جهان را به سمت توحش مدرن سوق می دهند.

وی تصریح کرد:

“این صحبت ها بسیار تحقیرآمیز و توهین آمیز بود، در این دوره ما را به سمت به یک توحش مدرن هل می دهد که ادبیات سیاسی هم از حالت عادی خارج شده است و به جای این که به ملت ها احترام بگذارند با ادبیات زننده و تحقیرآمیز صحبت می کنند.”

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که همه اینها نشان از کم بینشی دارد، ادامه داد:

“این حرف ها تحریک آمیز است و ملت ها را عصبانی می کند.”

لاریجانی همچنین گفت:

“ما کشورهای اسلامی باید این رفتارها را تقبیح کنیم و نباید هیچ رییس جمهوری هیچ ملتی را تحقیر کند، حال می خواهد آفریقایی یا غیر آفریقایی باشد.”

لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، درباره اظهارات اخیر ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، و توهین به کشورهای آفریقایی گفت:

 "من فکر می کنم این ادبیات ما را به توحش مدرن هدایت می کند."

لاریجانی ادامه داد:

"البته این هوشیاری برای ملت های مسلمان وجود داشت که نشست های گذشته و این اقدام را به خوبی تبیین کردند اما به هر حال نباید بگذاریم مظلومیت فلسطین مضاعف شود. بین المجالس صدای مردم مظلوم مسلمان است. این اجلاس صدای امت اسلامی است بنابراین انتظار می رود در این اجلاس مسائلی که برای مسلمانان مهم است مورد توجه قرار گیرد. از زمانی که بین المجالس تاسیس شد یکی از ارکان فکری که ما را دور هم جمع کرد توسعه کشورهای اسلامی بود.”

لاریجانی با بیان اینکه کشورهای اسلامی باید در مقابل تروریسم ید واحد باشند گفت:

“آماده‌ایم برای با همه کشورهای اسلامی برای مبارزه با تروریسم همکاری داشته باشیم و همچنین امیدوار هستیم این کنفرانس با توجه به چالش های متعددی که برای کشورهای اسلامی وجود دارد با یک سمت گیری آینده‌نگرانه به موضوعات، به ویژه در بخش اقتصادی وجود داشته باشد.”

لاریجانی با اشاره به اظهارات روزهای اخیر ترامپ و توهین به کشورهای آفریقایی گفت:

"لازم است تاسف خود را از حرف‌های بسیار نسنجیده رئیس جمهور آمریکا اعلام کنم. بنده تاسف خوردم وقتی شنیدم که ایشان چند روز پیش نسبت به برخی کشورها صحبت‌های تحقیر آمیز و توهین آمیز ایراد کرد.”

دونالد ترامپ از دریافت نامه «مثبت» از طرف کیم جونگ اون خبر داد

به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک روز پس از این که نسبت به دستیابی به یک توافق خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره ابراز خوش بینی کرد، گفت از طرف کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نامه ای برای او ارسال شده است که از نظر ترامپ، نامه ای مثبت است.

دونالد ترامپ از دریافت نامه «مثبت» از طرف کیم جونگ اون خبر داد

ترامپ از نامه مثبت از طرف کیم جونگ اون خبر داد

ترامپ از نامه مثبت از طرف کیم جونگ اون خبر داد

به گزارش رویترز، ترامپ خطاب به خبرنگاران گفت:

می دانم که این نامه به من تحویل داده می شود، نامه ای خصوصی از جانب رهبر کره شمالی خطاب به من. این نامه دیروز در مرز دریافت شد و به عقیده من نامه مثبتی است.

لازم به ذکر است که رهبران ایالات متحده و کره شمالی از زمان مذاکره بر سر برنامه هسته ای کره مکاتباتی با هم داشته اند.

پنج شنبه، ترامپ در صفحه شخصی توییترش با قدردانی از کیم جونگ اون به دلیل ابراز اعتقاد محکمش به ترامپ افزود:

ما با همکاری یکدیگر خلع سلاح هسته ای را انجام خواهیم داد.

چهارشنبه گذشته چانگ ایو-یانگ رییس امنیت ملی کره جنوبی برای مشاوره درباره آماده کردن مقدمات دیدار رهبران دو کره، با سفر به پیونگ یانگ با کیم دیدار کرده بود. او روز پنج‌شنبه در این باره گفت:

توافق شد دور سوم دیدار رهبران دو کره  ۲۷  تا ۲۹ شهریور برگزار شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

وی ادامه داد:

در جریان این نشست، سران دو کره درباره اقدامات عملی مورد نظر به منظور خلع سلاح هسته ای با یکدیگر به بحث و تبادل نظر می پردازند.

رییس امنیت ملی کره جنوبی نیز اعلام کرد که کیم جونگ اون از اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی، به عنوان موعد خلع سلاح هسته ای کره شمالی یاد کرده است.

منبع: Reuters.com

امضای سند همکاری نظامی میان ایران و سوریه

به گزارش رویترز در روز دوشنبه، در دیدار میان وزرای دفاع ایران و سوریه در دمشق توافق‌ نامه ای برای همکاری نظامی میان دو کشور به امضا رسید.

امضای سند همکاری نظامی میان ایران و سوریه

دیدار رییس جمهور سوریه با وزیر دفاع ایران در دمشق

دیدار رییس جمهور سوریه با وزیر دفاع ایران در دمشق

به گزارش رویترز ، وزیر دفاع ایران، امیر حاتمی روز شنبه طی سفری دو روزه با رییس جمهور سوریه بشار اسد و مقامات نظامی ارشد این کشور دیدار کرد.

 

امضای سند همکاری نظامی میان ایران و سوریه

امضای سند همکاری نظامی میان ایران و سوریه

البته هنوز جزئیات این مذاکره ی همکاری منتشر نشده است.

جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده هفته ی گذشته اظهار کرد که ایران باید نیروهایش را از سوریه خارج کند.

 

مقامات رسمی ایران ابراز کردند که حضور نظامی در سوریه بنا به دعوت دولت اسد صورت گرفته است و آن ها هیچ برنامه ی فوری برای عقب نشینی در دست ندارند.

اخبار مربوط به وزیر دفاع سوریه را بخوانید

منبع: reuters.com

قوانین منعطف‌تر روسیه منجر به بسته شدن 93 زندان طی 7 سال اخیر شد!

معاون وزیر داد گستری والری ماسیمنکو اعلام کرد که کاهش قابل توجه زندانیان روسیه طی هفت سال گذشته منجر به بسته شدن 93 زندان شده است. تغییرات در قوانین کیفری علت این تحول است.

قوانین منعطف‌تر روسیه منجر به بسته شدن 93 زندان طی 7 سال اخیر شد!

یک کارمند در مرکز بازداشت شماره دو(زندان بتاریسکیا) از اداره خدمات انتظامی فدرال روسیه، ولادیمیرپزنیا/ اسپوتنیک

یک کارمند در مرکز بازداشت شماره دو(زندان بتاریسکیا) از اداره خدمات انتظامی فدرال روسیه، ولادیمیرپزنیا/ اسپوتنیک

ماکسیمنکو در روز دوشنبه به روزنامه نگاران چنین گفت:

به دلیل تغییرات در سیاست جرم و جنایت دولت، تعداد زندانیان در نهادهای مختلف کیفری در کشور ما از سال ۲۰۰۰ به بیش از ۲۰۰ هزار نفر کاهش یافته است و امروزه به ۴۸۴ هزار نفر کاهش یافته است.

وی افزود که این امر برای بستن ۹۳ زندان طی هفت سال گذشته، عمدتا در مناطق دور افتاده به منظور کاهش تعداد افسران در دولت تصویب شد.

معاون وزیر همچنین گفت که نماینده او از کاهش تعداد افراد زندانی برای بهینه سازی کل سیستم زندان ملی استفاده می کند. سرویس فدرال ماموریت وزارت دادگستری برای اجرای مجازات، احکام ۴۸ موسسه کیفری را اصلاح کرده است که به شهروندان محکوم اجازه می دهد در زندان های نزدیک محل اقامتشان مجازات شوند.

سیستم زندان روسی در ماه گذشته پس از انتقاد از فعالان و سیاستمداران حقوق مدنی، بعداز اینکه رسانه های جمعی شکایت خود را درباره ی رفتار بی رحمانه زندانیان در یکی از مراکز رواج دادند، مواجه شده است.  فیلم های لو رفته حاکی از ضرب و شتم زندانیان توسط نیروهای اداری است.

نشریه اسکاندل بیانیه ای از والنتینا ماتیوینکو سخنگوی مجلس نمایدگان را مطرح کرد که خواستار اصلاحات جدی از سوی سرویس فدرال برای اجرای مجازات شده بود، همانند اصلاحات نظامی اخیر روسیه که به گونه ای خود را نشان داد که تمام نقشه های مبهم و دردناک و کشنده ای که در میان نیروها مرسوم بود را از میان برداشت.

منبع: rt.com

دلیل 2 برابر شدن تعداد توریست های چینی‌ در روسیه چیست؟

بزرگترین آژانس مسافرتی چین گزارش داد که امسال تعداد مسافران چینی که به روسیه سفر کرده‌اند، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. این آژانس اعلام کرده است که «طی سال‌های گذشته، روسیه تبدیل به مقصد سفر یک جمعیت رو به گسترشی از توریست‌های چینی شده است».

دلیل 2 برابر شدن تعداد توریست های چینی‌ در روسیه چیست؟

سفر چینی‌ها به روسیه دو برابر شد

سفر چینی‌ها به روسیه دو برابر شد

در بخشی از این گزارش، که مربوط به عملکرد بخش توریسم روسیه در یکسال اخیر می‌شود، آمده است:

طبق اطلاعاتی که در دست ما است، در ماه‌های ژوئن تا جولای امسال در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته، تعداد مسافران توریستی از چین به روسیه ۱۵۰ درصد رشد داشته است. فقط نزدیک به ۵۰ هزار توریست چینی، در طول مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ از این کشور دیدن کردند.

طبق گفته مدیر اجرایی این آژانس مسافربری و گردشگری، این افزایش توریست چینی نتیجه سیاست «دوستانه‌ترِ» روسیه در برابر توریست‌های خارجی و مشخصا، مسافران چینی بوده است. ساده&zwnj سازی دریافت ویزا میان دو کشور هم عامل کلیدی در تقویت توریسم روسیه بوده است.

 

 

روسیه سال گذشته، قوانین ویزای آسان را که شامل ۱۸ کشور می‌شود را معرفی کرد؛ کشورهایی از جمله ایران، هند، چین، کره جنوبی، مکزیک، الجزایر، تونس، ترکیه، قطر، بحرین، سنگاپور، امارات متحده عربی و ژاپن. این اقدام، گامی در جهت تقویت بخش توریسم این کشور برای منطقه خاور دور بود.

طبق داده‌های مرکز تورهای گردشگری روسیه، سال گذشته نزدیک به ۱.۸ میلیون شهروند چینی به روسیه سفر کردند که ۱.۱ میلیون نفر از آن‌ها با اهداف توریستی به این کشور آمده بودند.

منبع: rt.com

مقامات آمریکایی: کمک اتحادیه اروپا به ایران اشتباه است!

مقامات ارشد ایالات متحده آمریکا از تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر کمک 20.7 میلیون دلاری این اتحادیه به ایران انتقاد کردند.

مقامات آمریکایی: کمک اتحادیه اروپا به ایران اشتباه است!

مخالفت آمریکا با کمک اتحادیه اروپا به ایران

مخالفت آمریکا با کمک اتحادیه اروپا به ایران

آمریکا خواهان همکاری و کمک بیشتر اروپا به واشنگتن برای خاتمه دادن به تهدید ایران برای جهانیان است. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا درباره امور ایران طی اظهاراتی گفت:

کمک خارجی از جانب اتحادیه اروپا باعث می‌شود که دولت ایران نیاز‌های مردمش را بیشتر نادیده بگیرد و بر سیاست‌های خود بیشتر پافشاری کند. مردم ایران با مشکلات اقتصادی زیادی روبه‌رو هستند که این فشار‌ها ناشی از سوء مدیریت مسئولین این کشور و سرمایه گذاری آن‌ها حول درگیری‌های خارجی است. آمریکا و اتحادیه اروپا باید به‌جای حمایت از دولت ایران از مردم این کشور حمایت کنند و تهدید‌های ایران را در خاورمیانه و جهان خاتمه دهند!

 تصمیم اتحادیه اروپا درباره کمک به ایران به‌منظور کاهش تاثیر تحریم‌های آمریکاست که پس از خروج این کشور از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ تشدید شده است. رئیس جمهور دونالد ترامپ در ماه می با رد تمام مذارکرات صورت گرفته در برجام تحریم‌های وارد بر ایران را افزایش داد در حالی که سایر طرفین توافق نامه تلاش می‌کنند تا شرایط ذکر شده در برجام را حفظ کنند.

این کمک اتحادیه اروپا بخشی از کمک ۵۰ میلیون یورویی است که به عنوان بودجه از طرف اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر آمریکا در حال تحت فشار قرار دادن سایر کشور‌ها برای قطع همکاری با ایران است. ه

وک در این زمینه گفت:

افزایش کمک مالی به ایران باعث افزایش سرمایه گذاری حول  افزایش درگیری‌ها می‌شود.

جان بولتن، مشاور امینت ملی آمریکا طی دیدار از اسرائیل در هفته جاری در گفتگویی با رویترز گفت که اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران باعث ایجاد آثار بسیار زیاد روی اقتصاد این کشور شده است. در این ماه تحریم‌های آمریکا صنعت خوردو، تجارت طلا و سایر فلزات و خرید دلار آمریکا را هدف قرار داده است. تحریم‌های آمریکا  در ماه نوامبر با هدف تحت فشار قرار دادن بخش بانکی و صادرات نفتی ایران است.

منبع: reuters.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟