_  

نماینده ایران: تصمیم ترامپ در مورد قدس نشانگر سیاستهای ضد اسلام است.

محمود واعظی، رئیس دفتر ریاست جمهوری گفت:

"تصمیم رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، به طور واضح نمایانگر سیاستهای ضد اسلام در آن کشور است."

نماینده ایران: تصمیم ترامپ در مورد قدس نشانگر سیاستهای ضد اسلام است.

تصمیم ترامپ در مورد قدس نشانگر سیاستهای ضد اسلام است..jpg

تصمیم ترامپ در مورد قدس نشانگر سیاستهای ضد اسلام است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری کشورمان روز پنجشنبه در سخنرانی خود در این اجلاس که با حضور رئیس جمهوری آذربایجان برگزار شد ، افزود: اکنون باید برای همه روشن شده باشد که آمریکا در پی ایجاد اختلاف و دو دستگی در صفوف کشورهای اسلامی است و هدفی جز تامین منافع نامشروع رژیم صهیونیستی ندارد.

وی گفت:

"واضح و روشن است که ایالات متحده به دنبال افشاندن بذر اختلاف بین کشورهای اسلامی برای تامین منافع غیر قانونی رژیم صهیونیست است."

وی افزود:

"خوشبختانه، نشست فوق العاده استانبول در هفته گذشته نشانه های تعیین کننده ای از کشورهای اسلامی را در محکومیت ایالات متحده و حمایت آنها از فلسطین نشان داد که برای مردم مظلوم فلسطین بسیار امیدوار کننده خواهد بود. جای تأسف است که در شرایط سیاسی امروز دنیا، شاهد آن هستیم که وحدت میان مسلمانان با موانع جدی روبروست. بخش عمده ای از این موانع معلول نیات بدخواهانه دشمنانی است که وحدت مسلمانان را خلاف منافع سیاسی خود می دانند و بخشی دیگر به اختلافات و چند دستگی در میان امت اسلامی مربوط می شود."

ما اعتقاد داریم که اگر مسلمین ید واحده وهمدل و همراه باشند قدرت های جهانی هرگز جسارت تعرض به قبله اول مسلمین را به خود نمی دهند. اگر کشورهای اسلامی در سطوح دولتی و مردمی به سمت وحدت و اخوت پیش بروند شاهد این همه ظلم و تعرض به سرزمین های اسلامی و آواره ساختن مسلمانان در جهان نخواهیم بود.

اگر مسلمانان آموزه های حقیقی دین را به جهانیان بشناسانند هرگز گروه های تروریستی در قالب داعش و تکفیری مجال این را نخواهند داشت که خود را منادی اصول دین اسلام معرفی کرده و جوانان را به انحراف بکشانند. این گروه ها نه تنها اعتقادی به اسلام ندارند بلکه ساخته دست دشمنان امت اسلامی و صهیونیست ها و برخی قدرت ها هستند.

اتحاد مسلمانان امروز شفابخش ترین دارو و ضروری ترین نسخه بهبود دردها و آلام مسلمین است و تفرقه و جدائی همواره بیشترین آسیب ها را بر پیکره امت بزرگ اسلامی وارد نموده است. اگر کشورهای اسلامی متحد باشند و بجای تخریب یکدیگر هم افزایی داشته باشند، نیازی به توسل به قدرتهای معاند با اسلام نیست.

جمهوری اسلامی ایران در ادامه سیاست اصولی خود از هیچ کوششی در جهت حفظ وحدت میان مسلمانان و ارتقاء دوستی و اخوت اسلامی فروگذار نخواهد کرد. امت اسلامی دارای ظرفیت های فراوان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است که در سایه این وحدت می توان از آنها در جهت رفاه و آسایش امت اسلامی بهره برداری کرد.

واعظی همچنین گفت: "ما نباید اجازه بدهیم چنین توطئه هایی منجر به ثمره شوند و ما وظیفه داریم به طور کامل فلسطینی ها را تا زمان تشکیل دولت مستقل در فلسطین با پایتختی قدس حمایت کنیم.”

 واعظی با اشاره به استقبال جمهوری اسلامی ایران از ابتکار رئیس جمهوری آذربایجان که سال میلادی ۲۰۱۷ را به عنوان سال همبستگی اسلامی اعلام کردند ، افزود:

"ایران میزبانی یکی از اجلاس های بین المللی همبستگی اسلامی را در مرداد ماه امسال در تهران به عهده داشت و حضور گسترده ورزشکاران کشورمان در برنامه های ورزشی سال همبستگی اسلامی در باکو، یکی دیگر از نشانه های حمایت ما از این اقدام مناسب بوده است."

کنفرانس بین المللی همبستگی اسلامی ۲۰۱۷ ؛ گفت و گو بین ادیان و فرهنگ ها باحضور مقامات رسمی و شخصیت های برجسته علمی و دینی از ۴۰ کشور و نیز مسئولان و نمایندگان هشت نهاد بین المللی، نمایندگان ویژه سران کشورهای مختلف امروز در باکو برگزارشد.

چین میزبان ایران و روسیه در نشست امنیت منطقه ای

روز یک شنبه، رئیس جمهور کشورهای چین و روسیه در نشستی که در تضاد کامل با جلسه گروه هفت بود گسترش امنیت منطقه ای را تایید و تحسین کردند.

چین میزبان ایران و روسیه در نشست امنیت منطقه ای

شی جی پینگ و پوتین

شی جی پینگ و پوتین

شی جین پینگ رئیس جمهور چین به سران دولت های هند و پاکستان که برای اولین بار در نشست سازمان همکاری شانگهای(واقع در شهری به نام چینگ‌دائو در شرق کشور چین) شرکت می کردند به طور ویژه خیر مقدم گفت.

سازمان همکاری شانگهای که در سال ۲۰۰۱ میلادی تاسیس شد، شامل بخش هایی از آسیای میانه شوروی سابق یعنی جمهوری های قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان نیز می شود.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز به عنوان عضو ناظر نیز در این اجلاس شرکت کرد. پیرو خروج امریکا از قرارداد هسته ای برجام با ایران، روحانی به دنبال جلب حمایت کشورهای چین و روسیه است.

در این اجلاس شی جین پینگ به منظور همکاری برای کسب نفع متقابل اظهار کرد:

یک‌جانبه‌ گرایی، حمایت از تجارت و همچنین واکنش علیه جهانی سازی به شکل جدیدی نمایان می شوند.

وی در حالی که هیچ وقت به شکل بارز اسمی از ایالات متحده امریکا نبرد افزود:

ما باید با ذهنیت جنگ سرد مبارزه کرده و تقابل کشورها با یکدیگر را به طور کامل رد کنیم. ما همچنین باید با ایده به دست آمدن امنیت مطلق برای یک کشور به قیمت از دست رفتن آن برای کشور های دیگر مبارزه کنیم.

شی جین پینگ گفت که قوانین سازمان تجارت جهانی و سیستم تجارت چند جانبه باید از ساخت و گسترش یک اقتصاد جهانی باز حمایت و پشتیبانی نمایند.

وی در حالی که کشورش متهم به محدود کردن دسترسی گسترده توسط شرکت های خارجی به بازار بزرگ چین است، در ادامه صحبت هایش افزود:

ما باید سیاستهای خودمحور، کوتاه مدت و سیاست های کوته فکرانه را رد کنیم.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز گفت که پیوستن دو کشور هند و پاکستان به سازمان همکاری شانگهای بدین معنی است که این سازمان بیش از پیش قدرتمند شده است.

این نمایش وحدت در تضاد کامل با اهداف جلسه گروه هفت که در شهر کبک کانادا برگزار شد، قرار داشت. در آن اجلاس دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا بیانیه اجلاس سران مشترک را رد کرد و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا را ضعیف و غیر قابل اعتماد خواند.

پوتین در پاسخ به انتقاد کشور روسیه به بیانیه گروه هفت به خبرنگاران گفت:

گروه هفت باید از این یاوه گویی های خلاقانه دست بکشد و به مسائل و مشکلات واقعی و مربوط به یک همکاری پویا بپردازد.

علیرغم حمایت ترامپ برای بازگشت روسیه به گروه هفت، این گروه در متن بیانیه به دعوت مجدد آنها از روسیه هیچ اشاره ای نکرد. روسیه در سال ۲۰۱۴ به دلیل الحاق کریمه به فدراسیون روسیه(به فرایند جداشدن این منطقه از اوکراین و پیوستن آن به روسیه در جریان ناآرامی‌های انقلاب سال ???? اوکراین اطلاق می‌شود) از این گروه اخراج شد.

روزنامه People s Daily که به نوعی سخنگوی حزب کمونیست کشور چین است، در این اجلاس دو عکس در کنار یکدیگر را در فضای مجازی توییتر منتشر کرد.

عکس اول مربوط به صدر اعظم آلمان آنگلا مرکل در جلسه سران گروه هفت در کبک بود و تصویر دوم مربوط به شی جین پینگ بود که در مرکز رهبران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای کنار ولادیمیر پوتین قرار داشت.

این روزنامه در زیرنویس عکس نوشت:

گروه هفت در تقابل با اعضای سازمان همکاری شانگهای: دو جلسه در یک روز!

ترامپ مخالف گروه هفت

در حالی که شی جین پینگ و متحدانش به جشن و سرور مشغول بودند، اعضای سازمان همکاری شانگهای اختلافات و ناسازگاری های خاص خود را داشتند. مثلا کشور هندوستان نگران پروژه زیرساخت تجاری چین در قلمرو رقیب اصلی او یعنی پاکستان بود. چین و هند در سال گذشته در هیمالیا نیز اختلافات مرزی داشتند.

شایان ذکر است که در طول نشست دو روزه سران در شهر چینگ‌دائو هیچ گونه عدم توافقی به چشم نمی خورد.

شی جین پینگ قضیه همکاری امنیتی را مطرح و اعلام کرد که چین به مبلغ ۴.۷ میلیارد دلار در کنسرسیوم بین بانکی به طور ویژه سرمایه گذاری خواهد کرد.

پوتین گفت که سرمایه گذهری و تجارت میان کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای افزایش یافته و چین به زودی قرار است که مشارکت اقتصادی اوراسیا (بین اروپا و آسیا) برای تمامی اعضا پیشنهاد دهد.

پوتین همچنین اعلام کرد که مسکو همچنان از قرارداد هسته ای ایران که ترامپ اخیرا آن را نقض کرده است حمایت می کند.

وی گفت:

خروج امریکا از این توافق نامه شرایط را بیش از پیش بی ثبات می کند. اما کشور روسیه حامی اجرای بی قید و شرط این عهدنامه می باشد.

علاوه بر این نیز پوتین حمایت حمایت خود را در خصوص توافق ترامپ با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام کرد.

دکتر حسن روحانی گفت:

تلاش ایالات متحده امریکا در جهت تحمیل سیاست هایش یک خطر بسیار بزرگ و رو به رشد است.

وی همچنین گفت که کشور امریکا شاهد واکنش جهانی به خروج او از این توافق هسته ای هستند و یک واکنش ضعیف باعث می شودکه آنها به طور یک جانبه وارد عمل شوند.

وی افزود:

این امر پیامدهای زیان بار و جبران ناپذیری را بر جامعه جهانی وارد می کند.

رئیس جمهور ایران همچنین گفت که حاضر است با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای هم پیمان شده و با تروریسم، افراط گرایی و جدایی طلبی مبارزه کند.

منبع: www.france۲۴.com

رئیس جمهور ایران در میانه بحران توافق هسته ای، به کنفرانس سران در چین خواهد رفت

ایران مدت ها است که در پی عضویت کامل در بلوک تحت رهبری چین و روسیه با نام سازمان همکاری های شانگهای می باشد، سازمانی که همچنین کشورهای هند و پاکستان را نیز در خود دارد.

رئیس جمهور ایران در میانه بحران توافق هسته ای، به کنفرانس سران در چین خواهد رفت

رئیس جمهور ایران حسن روحانی در دیداری با گروهی از اساتید دانشگاه در تهران، در ۲۱ مه ۲۰۱۸، سخن می گوید.

رئیس جمهور ایران حسن روحانی در دیداری با گروهی از اساتید دانشگاه در تهران، در ۲۱ مه ۲۰۱۸، سخن می گوید.

وزارت امور خارجه چین در روز دوشنبه اعلام نمود که چین در یک کنفرانس سران در شهری ساحلی در این کشور، میزبان رئیس جمهور ایران، حسن روحانی خواهد بود. دیداری که همزمان شده است با تلاش های پر تشتت قدرت ها برای نجات توافق هسته ای ایران پس از خروج ایالات متحده از آن.

این وزارت اعلام کرده که روحانی دیداری کاری در چین خواهد داشت و در کنفرانس سران بلوک تحت رهبری چین و روسیه، یعنی سازمان همکاری های شانگهای حضور خواهد یافت.

وزارت خارجه چین زمان دقیقی برای این دیدار اعلام نکرده، اما کنفرانس سران طبق برنامه ریزی ها باید در دومین آخر هفته ی ماه ژوئن در شهر شمالی کینگ دائو برگزار شود.

ایران هم اکنون عضو ناظر سازمان همکاری های شانگهای است، هر چند که مدتی طولانی می باشد که در پی عضویت کامل بوده است.

روسیه پیش از این گفته بود که با برداشته شدن تحریم های غرب علیه تهران، ایران بالاخره می تواند بدل به عضوی از این بلوک شود. این بلوک همچنین شش جمهوری آسیای میانه که از کشورهای اتحاد شوروی سابق بوده اند و نیز هند و پاکستان را در خود جای داده است.

توافق سال ۲۰۱۵ میان ایران و قدرت های جهانی منجر به برداشته شدن تحریم ها علیه تهران شد. در مقابل، ایران نیز پذیرفت که فعالیت های هسته ای خود را محدود نماید، و به این ترتیب در صورتی که قصد تولید بمب اتمی را داشته باشد نیز زمان آن به تاخیر می افتد و طولانی می شود.

از آن جا که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در این ماه، آمریکا را از برجام خارج کرد و خدشه عمیقی در این توافق ایجاد نمود، دولت های اروپائی در حال تلاش بوده اند تا به ایران از بابت منافع اقتصادی کافی خود اطمینان دهند و این کشور را راضی به ماندن در این توافق کنند.

چین نیز قویا از توافق حمایت کرده است و خود یکی از امضا کنندگان برجام بوده است.

طبق اعلام وزارت امور خارجه چین، رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین ، و همچنین رهبران قزاقستان و قرقیزستان دعوت شده اند تا دیدارهای رسمی دوجانبه ای با رئیس جمهور چین شی جین پینگ در خلال این کنفرانس برگزار نمایند.

این کنفرانس که طی روزهای ? و ?? ژوئن(?? و ?? خرداد) برگزار خواهد شد، در پی ایجاد توافق های جدیدی در زمینه مسائل امنیتی مانند مقابله با تروریسم و قاچاق مواد مخدر در میان هفت کشور عضو این بلوک، خواهد بود.

سازمان همکاری های شانگهای که مشترکا به وسیله چین و روسیه رهبری می شود در سال ۲۰۰۱ ایجاد شد تا با اسلام رادیکال و دیگر نگرانی های امنیتی منطقه ای روبرو شود. هند و پاکستان در سال گذشته عضو کامل این سازمان شدند.

ایران سال ها است که چشم به عضویت سازمان همکاری های شانگهای دوخته است و چین اعلام کرده است که از این درخواست حمایت می کند.

منبع: www.haaretz.com

آمریکا به دنبال منافع مشترک با اروپا بر سر مسائل ایران

ایالات‌ متحده آمریکا در روز یک‌شنبه اعلام کرد که امیدوار است تا با استفاده از منافع مشترک نیرومندی که با متحدان اروپایی‌اش دارد بتواند علیه برنامه هسته‌ای، توسعه موشکی و نقش ایران در اتفاقات منطقه‌ای اقدام کند.

آمریکا به دنبال منافع مشترک با اروپا بر سر مسائل ایران

منافع مشترک ایالات‌متحده آمریکا و اروپا بر سر توافق هسته‌ای ایران

منافع مشترک ایالات‌متحده آمریکا و اروپا بر سر توافق هسته‌ای ایران

مسئول دپارتمان ایالتی گفت که این منافع مشترک می‌تواند باعث ادامه همکاری بین آمریکا و اروپا شود که منجر به حرکات روبه‌جلو خواهد شد. ایران در روز یک‌شنبه اعلام کرد که در جلسه‌ای که با دیپلمات‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، چینی و روسی در روز جمعه و در وین برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند تا در مورد خروج ترامپ از توافق هسته‌ای و مسائل مربوط به پسابرجام مذاکره کنند.

در جلسه‌ای که توسط شش قدرت بزرگ دنیا برگزار می‌شود، واشنگتن شرکت نخواهد کرد و ایران و اتحادیه اروپا بر سر اجرای توافقات جدید مذاکره می‌کنند.

روزنامه آلمانیWelt am Sonntag  نوشت که یکی از مقامات ارشد اروپایی گفته است که یکی از مواردی که در این جلسه بحث خواهد شد درباره امکان یک معاهده جدید بین ایران و قدرت‌های دنیاست تا بتواند زمینه‌ای مشترک با توافق ۲۰۱۵ داشته باشد و علاوه بر این خواسته‌های ایالات‌متحده آمریکا نیز در نظر گرفته شود.

این منبع افزود که این موارد می‌توانند شامل نگرانی‌های آمریکا در رابطه با برنامه موشکی ایران و حمایت تهران از گروه‌های نظامی در خاورمیانه باشد.

مقام ارشد اروپایی در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی گفت:

مجبوریم که دیگر اسمی به نام توافق هسته‌ای وین نداشته باشیم و باید عناصر دیگری نیز به این توافق اضافه کنیم. تنها در این صورت است که می‌توانیم ترامپ را متقاعد کرده و او را راضی کنیم تا تحریم‌ها را بردارد.

چنین توافقی می‌تواند در آینده شامل کمک‌های مالی به ایران نیز بشود.

مسئول دپارتمان ایالتی گفت که واشنگتن امیدوار است که اروپا روی این مسئله مهم تمرکز کند: رفتار چندگانه ایران نسبت به برنامه هسته‌ای، پیشرفت موشکی، تروریست، آشوب‌های منطقه‌ای و سایر مسائل.

سه منبع اروپایی که با رئیس‌جمهور ترامپ بر سر دست کشیدن از تحریم توافق هسته‌ای حضور داشتند گفتند که در جلسه روز جمعه تنها در مورد موارد معاهده ۲۰۱۵ بحث می‌شود و فعلا هیچ پیشنهادی در رابطه با کمک مالی به ایران وجود ندارد.

بر اساس گزارش آژانس خبری نیمه‌رسمی تسنیم نیوز در تهران، سخنگوی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی گزارشاتی مبنی بر توافق جدید را رد کرد و آن را ادعایی نامربوط خواند.

قاسمی گفت:

طی چند روز آینده جلسه‌ای برگزار می‌شود که اولین جلسه کمیسیون مشترک بدون حضور آمریکا خواهد بود... در این جلسه تنها مسائل هسته‌ای بین ایران و سایر اعضا بررسی می‌شود.

پیش‌تر، نماینده وزیر امور خارجه عباس عراقچی در تلویزیون ایران گفت:

کمیسیون مشترک بنا به درخواست ایران برگزار خواهد شد و بدون حضور آمریکا انجام می‌گیرد تا بر سر پیامدهای خروج آمریکا و چگونگی باقی ماندن سایر کشورها و ادامه  تعهداتشان در این توافق بحث شود.

در روز دوشنبه وزیر امور خارجه ایالات متحد آمریکا، مایک پمپئو طرح کلی مسیر دیپلماتیک را مشخص خواهد کرد و از اروپا و سایر متحدان می‌خواهد که با اعمال فشار بر ایران او را بر سر میز مذاکره برگردانند.

منبع: reuters.com

تلگرام باز هم مختل شد

در ماه های گذشته خبرهایی حاکی از فیلترینگ تلگرام دست به دست می چرخد.

تلگرام باز هم مختل شد

تلگرام مجددا مختل شد

تلگرام مجددا مختل شد

با این که هنوز رسما خبری درباره تاریخ فیلترینگ یا عدم فیلتر این پیام رسان مشهور روسی درز نکرده است، شواهد نشان از اختلال تلگرام در صبح روز نهم اردیبهشت دارد.

پاول دوروف مالک تلگرام در همین رابطه نوشت:

”تعمیرات بنیادی در یکی از سرورها ممکن است طی ساعات آینده منجر به بروز اختلالاتی در دسترسی کاربران اروپا شود. پیشاپیش به خاطر این اختلال معذرت می خواهیم...“

پاول دوروف ادامه داد:

”البته گزارش هایی درباره اختلال تلگرام از کاربران سایر کشورها نیز به دست ما رسیده است. اکثر این گزارشات مربوط به کشورهای روسیه، عراق، انگلیس، ایالات متحده و ایران است. اکنون در حال بررسی این مشکل هستیم.“

دیپلمات سابق ایالات متحده ترامپ باید به کیم بگوید که آمریکا از کره جنوبی خارج نمی‌شود

سفیر پیشین آمریکا: ترامپ باید به کیم جونگ-اون بگوید که آمریکا قصد خروج از کره جنوبی را ندارد.

دیپلمات سابق ایالات متحده  ترامپ باید به کیم بگوید که آمریکا از کره جنوبی خارج نمی‌شود

معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا در امور آسیای شرقی

معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا در امور آسیای شرقی

یک سفیر پیشین آمریکا روز چهارشنبه گفت:

"رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ باید این را برای رهبر کره شمالی کیم جونگ-اون روشن کند که ایالات متحد قرار نیست نیروهای نظامی خود را از کره جنوبی خارج کند."

کریستوفر هیل، دیپلمات عالی رتبه پیشین آمریکا در آسیای شرقی و سفیر پیشین ایالات متحد در سئول، این اظهارات را در یک جلسه استماع کنگره، پیش از نشست سران آمریکا و کره شمالی بیان کرد، جلسه‌ای که مقرر شده در ماه مه یا ژوئن برگزار شود.

او در اظهارنظری مکتوب گفت:

" در حالی که تصمیم رئیس جمهور ترامپ در پاسخ مثبت دادن به دعوت کیم جونگ-اون صحیح است، اما او باید طبق این ضرورت حرکت کند که دست به هیچ گونه سازشی نزند که منجر به کاهش تعهد به همپیمانش کره جنوبی گردد."

او افزود:

"چنین سازش هایی از جمله شامل خارج کردن نیروهای آمریکا از کره جنوبی و کاستن از آهنگ شتاب و برنامه‌ریزی تمرین های نظامی مشترک سالانه است."

به نظر هیل، کره شمالی برنامه سلاح های هسته ای خود را دقیقا بر این مبنا ریخته بود که:

" آمریکا از ارتباط امنیتی با کره جنوبی جدا گردد، و نه برای دفاع از خودش در برابر آنچه خود تهدیدهای امنیتی از سوی ایالات متحد می خواند."

هیل افزود:

"رئیس جمهور ترامپ باید مجددا بر تعهد ما به هم پیمانمان صحه بگذارد و از نزدیک با چین و دیگر کشورهای منطقه، خاصه هم پیمان شجاع دیگرمان ژاپن همکاری کند، تا کره شمالی در مورد عزم آمریکا دچار اشتباه محاسباتی نشود. همچنین برای این که سایر هم پیمانانمان در منطقه و سراسر جهان اعتمادشان به آمریکا دوباره جلب شود نیز باید قادر باشیم از موضع قدرت مانور بدهیم و سعی کنیم هر راه حلی پایدار بماند."

هیل در سال های دهه ۲۰۰۰ در گفت و گوهای شش جانبه درباره برنامه هسته ای کره شمالی، نماینده ارشد واشنگتن بود.

منبع: english.yonhapnews.co.kr


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن