گوش به زنگگوش به زنگ

نماینده ایران: تصمیم ترامپ در مورد قدس نشانگر سیاستهای ضد اسلام است.


محمود واعظی، رئیس دفتر ریاست جمهوری گفت:

"تصمیم رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، به طور واضح نمایانگر سیاستهای ضد اسلام در آن کشور است."

تصمیم ترامپ در مورد قدس نشانگر سیاستهای ضد اسلام است..jpg

تصمیم ترامپ در مورد قدس نشانگر سیاستهای ضد اسلام است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری کشورمان روز پنجشنبه در سخنرانی خود در این اجلاس که با حضور رئیس جمهوری آذربایجان برگزار شد ، افزود: اکنون باید برای همه روشن شده باشد که آمریکا در پی ایجاد اختلاف و دو دستگی در صفوف کشورهای اسلامی است و هدفی جز تامین منافع نامشروع رژیم صهیونیستی ندارد.

وی گفت:

"واضح و روشن است که ایالات متحده به دنبال افشاندن بذر اختلاف بین کشورهای اسلامی برای تامین منافع غیر قانونی رژیم صهیونیست است."

وی افزود:

"خوشبختانه، نشست فوق العاده استانبول در هفته گذشته نشانه های تعیین کننده ای از کشورهای اسلامی را در محکومیت ایالات متحده و حمایت آنها از فلسطین نشان داد که برای مردم مظلوم فلسطین بسیار امیدوار کننده خواهد بود. جای تأسف است که در شرایط سیاسی امروز دنیا، شاهد آن هستیم که وحدت میان مسلمانان با موانع جدی روبروست. بخش عمده ای از این موانع معلول نیات بدخواهانه دشمنانی است که وحدت مسلمانان را خلاف منافع سیاسی خود می دانند و بخشی دیگر به اختلافات و چند دستگی در میان امت اسلامی مربوط می شود."

ما اعتقاد داریم که اگر مسلمین ید واحده وهمدل و همراه باشند قدرت های جهانی هرگز جسارت تعرض به قبله اول مسلمین را به خود نمی دهند. اگر کشورهای اسلامی در سطوح دولتی و مردمی به سمت وحدت و اخوت پیش بروند شاهد این همه ظلم و تعرض به سرزمین های اسلامی و آواره ساختن مسلمانان در جهان نخواهیم بود.

اگر مسلمانان آموزه های حقیقی دین را به جهانیان بشناسانند هرگز گروه های تروریستی در قالب داعش و تکفیری مجال این را نخواهند داشت که خود را منادی اصول دین اسلام معرفی کرده و جوانان را به انحراف بکشانند. این گروه ها نه تنها اعتقادی به اسلام ندارند بلکه ساخته دست دشمنان امت اسلامی و صهیونیست ها و برخی قدرت ها هستند.

اتحاد مسلمانان امروز شفابخش ترین دارو و ضروری ترین نسخه بهبود دردها و آلام مسلمین است و تفرقه و جدائی همواره بیشترین آسیب ها را بر پیکره امت بزرگ اسلامی وارد نموده است. اگر کشورهای اسلامی متحد باشند و بجای تخریب یکدیگر هم افزایی داشته باشند، نیازی به توسل به قدرتهای معاند با اسلام نیست.

جمهوری اسلامی ایران در ادامه سیاست اصولی خود از هیچ کوششی در جهت حفظ وحدت میان مسلمانان و ارتقاء دوستی و اخوت اسلامی فروگذار نخواهد کرد. امت اسلامی دارای ظرفیت های فراوان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است که در سایه این وحدت می توان از آنها در جهت رفاه و آسایش امت اسلامی بهره برداری کرد.

واعظی همچنین گفت: "ما نباید اجازه بدهیم چنین توطئه هایی منجر به ثمره شوند و ما وظیفه داریم به طور کامل فلسطینی ها را تا زمان تشکیل دولت مستقل در فلسطین با پایتختی قدس حمایت کنیم.”

 واعظی با اشاره به استقبال جمهوری اسلامی ایران از ابتکار رئیس جمهوری آذربایجان که سال میلادی ۲۰۱۷ را به عنوان سال همبستگی اسلامی اعلام کردند ، افزود:

"ایران میزبانی یکی از اجلاس های بین المللی همبستگی اسلامی را در مرداد ماه امسال در تهران به عهده داشت و حضور گسترده ورزشکاران کشورمان در برنامه های ورزشی سال همبستگی اسلامی در باکو، یکی دیگر از نشانه های حمایت ما از این اقدام مناسب بوده است."

کنفرانس بین المللی همبستگی اسلامی ۲۰۱۷ ؛ گفت و گو بین ادیان و فرهنگ ها باحضور مقامات رسمی و شخصیت های برجسته علمی و دینی از ۴۰ کشور و نیز مسئولان و نمایندگان هشت نهاد بین المللی، نمایندگان ویژه سران کشورهای مختلف امروز در باکو برگزارشد.