گوش به زنگگوش به زنگ

علفکش‌های «مونسانتو» در سیریال صبحانه و غذای حیوانات هم پیدا شد


دو پژوهش جدید نشان می‌دهند که دو نوع از علفکش‌های گلیفوزات شرکت مونسانتو چگونه بطور گسترده‌ای وارد زنجیره غذایی ما شده‌اند. ‌علفکش‌هایی که توسط تعدادی از مسئولان بهداشتی، سرطان‌زا اعلام شده‌اند، در بیش از 40 مورد از غذای حیوانات و غلات صبحانه(سیریال صبحانه) پیدا شده است. 

علفکش‌های مونسانتو در سیریال صبحانه و غذای حیوانات

علفکش‌های مونسانتو در سیریال صبحانه و غذای حیوانات

محققان دانشگاه کورنل گلیفوزات تولیدی شرکت مونسانتو را در هر ۱۸ برند غذای سگ و گربه‌ای که مورد بررسی قرار داده بودند، پیدا کردند. جالب آنکه یکی از برندها، در تبلیغات و معرفی خود ادعا می‌کند که غذاهای تولیدی آن، بدون اصلاح ژنتیکی(GM۰-free) است. آن‌ها تاکید کرده&zwnj اند که مواد شیمیایی در این غذا بسیار پایین است، حتی پایین‌تر از میزانی که در غذای انسان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاثیرات هر میزان گلیفوزات بر روی بدن حیوانات هنوز مشخص نشده است اما مطالعات مختلف درباره تاثیرات گلیفوزات روی بدن انسان نشان داده‌اند که سلول‌های بدن که در معرض گلیفوزات موجود در علفکش‌ها قرار گرفته‌اند، تاثیرات منفی از خود نشان داده‌اند. حتی آن میزان گلیفوزاتی که قانونگذاران آن را بعنوان «میزان قابل قبول و امن» تعیین کرده‌اند.

در مطالعاتی که روی تاثیرات گلیفوزات بر بدن انسان انجام شد، محققان نتوانستند منبع دقیق گلیفوزات موجود در بدن را ردیابی کنند اما بدلیل همبستگی میان گلیفوزات و فیبر، به این نتیجه رسیدند که منبع آن، گیاهان مصرف‌شده هستند. جالب آنکه، تولیدات بدون اصلاح ژنتیکی و ارگانیک، گلیفوزات بیشتری را نسبت به سایر مواد غذایی در خود نشان داده‌اند. این به این معناست که استفاده از رویه‌های ارگانیک در تولید مواد گیاهی، برای حذف اثرات منفی و تهاجمی مواد شیمیایی کشاورزی کافی نیستند.

 

بیشتر بخوانید:

 

محققان در پژوهش دوم که توسط گروه زیست محیطی EWG انجام شد، در تمام سیریال‌های صبحانه و غذاهای متشکل از جوی دوسر که بررسی کرد، گلیفوزات پیدا کردند. بدتر آنکه، ۲۶ محصول از ۲۸ محصولی که مطالعه شد، دارای گلیفوزات بیش از حد استاندارد (بویژه برای کودکان) بود. محصولاتی از جمله سیریال‌های کواکر و جنرال میلز (Quaker and General Mills ) و اسنک بار. بدترین مورد، متعلق به یکی از محصولات کواکر با طعم عسل بود که مشخص شد گلیفوزات موجود در آن، ۱۸ برابر بیش از حد استاندارد است.

این پژوهش در ادامه پژوهشی انجام شد که نتایج آن در ماه آگوست نشان داده بود، ۴۳ محصول از ۴۵ محصول مورد مطالعه که از جوی دوسر غیرارگانیک و ارگانیک تشکیل شده‌اند، دارای گلیفوزات هستند. پس از انتشار این نتایج، تولیدکنندگان این محصولات به نتایج آن اعتراض کردند و گفتند که میزان گلیفوزات موجود در این تولیدات، درون محدوده تعیین‌شده استاندارد قرار داشت. این درحالی است که حتی آن محدوده تعیین شده استاندارد نیز در سال ۲۰۰۶ توسط سازمان بهداشت جهانی رد شد و آن میزان را سرطان‌زا معرفی کرد.

حتی سازمان غذا و دارو نیز ماه گذشته با انتشار پژوهش خود نشان داد که دو سوم ذرت و سویای تولیدشده، دارای گلیفوزات هستند.

هفته گذشته یک دادگاه در کالیفرنیا، شرکت مونسانتو را مسئول ابتلاء یک کشاورز با نام دوان جانسون به سرطان غدد لنفاوی دانست و حکمی علیه این شرکت صادر کرد. او به دلیل قرار گرفتن در معرض حجم زیادی از گلیفوزات به این بیماری مبتلا شد و بسیاری دیگر از همکارانش نیز با مشکلات جسمی رو به رو شدند.

با وجود تمام این پژوهش‌ها و حکم دادگاه، شرکت مونسانتو همچنان بخش عمده‌ بازار تولید علفکش‌ها را که دارای ماده سرطان‌زای گلیفوزات هستند، در دست دارد و به کار خود ادامه می‌دهد!

منبع: Rt.com