گوش به زنگگوش به زنگ

پنهان کاری شرکت جانسون از سرطان زا بودن پودر بچه های تولیدی


برخی پزشکان بر این باورند که استفاده از پودر بچه شرکت Johnson & Johnson باعث بروز سرطان در کودکان می شود و این کمپانی از این مسئله باخبر بوده است. مراکز ذیربط از اعضای این کمپانی بازجویی های لازم را به عمل آورده اند و پس از این اتفاق، سهام این شرکت با افت مواجه شده است؛ با این حال کمپانی Johnson & Johnson اتهامات وارده را رد کرده است.

پودر بچه Johnson & johnson باعث بروز بیماری در کودکان می شود

شرکت جانسون و جانسون احتمالا تاوان سختی باید بدهد

به گزارش تلکسیران، جدیدا گزارشاتی منتشر شده است که پودر بچه جانسون، در صورت استفاده متمادی باعث بروز سرطان پوست در کودکان شوند. البته این کمپانی بزرگ که از سال ۱۹۷۱ در تولید محصولات بهداشتی فعالیت می کند، این مسئله را رد کرده است و اعلام کرده است محصولات سالمی را به بازار عرضه می کند.

ارنی کنویتز معاون مدیر عامل این کمپانی آمریکایی می گوید:

وکلای شخصی برای کسب سود شخصی، اسناد را تحریف می کنند و عمدا باعث ایجاد سردرگمی در دادگاه و رسانه ها می شوند. اینها تلاش های سازمان یافته ایست تا این واقعیت تحریف شود که محصولات ما هرگز باعث سرطان یا مشکلات سلامتی دیگر نمی شود. اینکه کمپانی جانسون و جانسون می دانسته که محصولاتش تهدید کننده ایمنی بدن است و این موضوع را مخفی کرده، دروغ محض است.

بوسیله تحقیقات انجام شده توسط رویترز و بررسی اسناد بین المللی این شرکت، ادعا شده است که این شرکت از این مسئله آگاهی داشته است و مدیران ارشد، پزشکان، دانشمندان و وکلای این کمپانی بزرگ مدت ها قبل از این مشکل آگاهی داشتند و دائما در تلاش بودند تا راهی برای حل این مسئله بیابند؛ اما چون نتوانستند به نتیجه مثبتی برسند، تصمیم گرفتند این موضوع را مخفی کنند.

اوایل سال جاری، دادگاه های کالیفرنیا اعلام کردند که شرکت جانسون باید به ۲۲ زن که شاکیان این پرونده بودند، مبلغ ۴.۷ میلیارد دلار را به عنوان جریمه به این افراد بپردازند. این افراد ادعا کرده اند که استفاده از پودر های این شرکت باعث بروز سرطان تخمدان در آن ها شده است.

شرکت جانسون و جانسون نیز در وبسایت خود با بیانیه ای به ادعا های رویترز واکنش نشان داد:

این اتهامات یک طرفه، غلط و باعث التهاب در جامعه می شود. پودر بچه  شرکت سالم و بدون مشکل است. با پژوهشی که در بیش از ۱۰۰ هزار زن و کودک انجام گرفته است، مشخص شده است که استفاده از این پودر باعث بروز سرطان نمی شود.  شرکت جانسون به دفاع از امنیت محصولاتش ادامه خواهد داد.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Independent.com