گوش به زنگگوش به زنگ

استخوان هایی که بعد از 81 سال حرف می زنند


با مطالعات انجام شده بواسطه تکنیک های مدرن، مشخص شد استخوان هایی که در سال 1940 در جزیزه نیکومارورو واقع در اقیانوس آرام، کشف گردیده است، متعلق به آملیا مری ارهارت (Amelia Mary Earhart) می باشد. آملیا مری ارهارت، اولین خلبان زنی می باشد که توانست به تنهایی از اقیانوس اطلس عبور کند.

استخوان هایی که بعد از ۸۱ سال حرف می زنند

استخوان هایی که بعد از ۸۱ سال حرف می زنند

استخوان های انسانی، که در سال ۱۹۴۰ در جزیره نیکومارورو واقع در شرق اقیانوس آرام یافت شد، متعلق به آملیا مری ارهارت، خلبان پیشگام آمریکایی می باشد که در پروازی در سال ۱۹۳۷ ناپدید شد.

علیرغم نتیاج مختلف آزمایش های انجام شده بر روی نمونه های استخوانی، پروفسور ریچارد جانتز از دانشگاه تنسی در ایالات متحده که نتایج تحقیقات وی در مجله Human Anthropology Forensics منتشر شده است، ثابت کرد استخوان های یافت شده در جزیره نیکومورورو به آملیا مری ارهارت تعلق دارد.

در مطالعاتی که تحت عنوان آملیا مری ارهارت و استخوان های نیکوماورو(Amelia Earhart and Nikumaroro Bones) در دانشگاه تنسی با سرپرستی پروفسور ریچارد جانتز انجام گردید، استخوانها یافت شده در جزیره متروکه نیکوماورو(این جزیره در حدود ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتری جنوب هاوایی قرار دارد)، با استفاده از تکنیک های پزشک قانونی مدرن مورد بازبینی مجدد قرار گرفت.

در این مطالعه با استفاده از نرم افزار، عکس های بقایای استخوانی، با اسکلت بدن آملیا مری ارهارت و فرد نونان (دستیار وی)، به لحاظ قد و فیزیک بدنی مقایسه گردید که در نهایت، براساس اطلاعات ارائه شده توسط نرم افزار مشخص شد اندازه موجود با سختار فیزیکی آملیا مری ارهارت سازگاری دارد.

همچنین، با بررسی لباس های آملیا آر هارت توسط متخصصان اثبات گردید، ۹۹ درصد از استخوان های یافت شده متعلق به وی می باشد.

آملیا مری ارهارت در سال ۱۹۳۷در جریان سفر خود به دور دنیا به همرا دستیار خود فرد نونان ناپدید گردید. در سال ۱۹۴۰ یک تیم شناسایی بریتانیایی، ۱۳ تکه استخوان انسانی را در جزیره نیکومورو یه همراه برخی از اشیا کشف کرد. در بررسی های اولیه بقایای استخوانی، اعلام شد این استخوان ها متعلق به یک مرد می باشد.

در تاریخ حوادث هوایی، از ناپدید شدن هواپیمای آملیا مری ارهارت به عنوان یکی از مرموزترین سوانح هوایی نام برده می شود. نام آملیا مری ارهارت به عنوان اولین زنی که توانست به تنهایی از اقیانوس اطلس عبور کند، در زمره زنان موفق قرن بیستم قرار گرفته است. شرکت اسباب بازی Mattel به تازگی عروسک آملیا مری ارهارت را در میان باربی های خود جای داده است.