گوش به زنگگوش به زنگ

سه راهکار برای استفاده از خمیردندان تا قطره ی آخر!


اگر راهکارهای استفاده‌ی کامل از خمیردندان را بخوانید، قطعاً به خاطر اینکه در تمام این مدت از این روش‌ها استفاده نمی‌کردید خودتان را سرزنش خواهید کرد. قیچی، کتری و لبه‌ پیشخوان تنها چیزهایی است که لازم دارید!

یکی از چالش هایی که در حوزه‌ی بهداشت دهان و دندان وجود دارد بیرون آوردن آخرین ذره خمیردندان از تیوب است

یکی از چالش هایی که در حوزه‌ی بهداشت دهان و دندان وجود دارد بیرون آوردن آخرین ذره خمیردندان از تیوب است

اگر راهکارهای استفادهی کامل از خمیردندان را بخوانید، قطعاً به خاطر اینکه در تمام این مدت از این روشها استفاده نمیکردید خودتان را سرزنش خواهید کرد. قیچی، کتری و لبهی پیشخوان تنها چیزهایی است که لازم دارید!

یکی از چالش هایی که در حوزهی بهداشت دهان و دندان وجود دارد بیرون آوردن آخرین ذره خمیردندان از تیوب است.

گاهی اوقات فارغ از این که چند بار تیوب را پیچ و تاب دهید یا از انگشتان شست خود استفاده کنید، برس مسواک شما همچنان خشک باقی میماند. این یک مشکل جهانی است و سبب ایجاد رقابت میان طراحان مختلف برای طراحی ابزارهای نوآورانهای که توانایی خارج کردن آخرین ذرات خمیردندان را داشته باشند، شده است. برای حل این مشکل تعداد زیادی از محصولات مربوط به خارجسازی خمیردندان نیز برای فروش آنلاین موجود است.

 اما سوال اینجاست زمانی که شما از هیچ یک از دستیارهای مهندسی شده در این زمینه بهرهمند نباشید، چه راهکارهای خانگی برای استفادهی بیشتر از خمیردندان وجود دارد؟ برای پی بردن به این موضوع ما چند روش پیشنهادی وبلاگهای مربوط به سبک زندگی را امتحان کردیم.

  • آزمایش ۱: لبه

انتهای تیوب خمیردندان را با دست تخصصی و سر آن را با دست دیگرتان نگه دارید و تیوب را از بالا به پایین روی لبهی پیشخوان بکشید(هرچه لبهی پیشخوان تیزتر باشد بهتر است). با این روش بیشترین مقدار خمیردندان از انتهای تیوب به ابتدای آن کشیده میشود.

نتیجه: درحالیکه ممکن است این روش برای هدایت خمیردندان به مکانهای قابلدسترس مؤثر باشد اما ممکن است که نازل اجازهی خروج خمیردندان را ندهد و شما برای خارجسازی آن مجبور به پیچاندن تیوب و استفاده از انگشتهای شستتان شوید.

رتبهبندی:۶/۱۰

  • آزمایش ۲: آب داغ

مقداری آب را در یک کتری روی اجاق بجوشانید و داخل یک کاسه بریزید و چند دقیقه اجازه دهید که آب از حالت جوش خارج شود. ابتدا سر تیوب را درون آب قرار دهید (برای جلوگیری از ورود آب به داخل تیوب دقت کنید درب آن بسته باشد) و سپس تیوب را چند دقیقه در آب قرار دهید، گرما، به خارجسازی بیشتر خمیردندان کمک خواهد کرد.

نتیجه: اگر این روش به همراه روش لبه استفاده شود بهترین نتیجه را خواهد داد. ابتدا تیوب را روی لبهی پیشخوان بکشید و سپس از آب داغ استفاده کنید. به کمک این روش بیشتر خمیردندان در مکان مناسبی قرار میگیرد و آب داغ به راحتتر خارج شدن آن کمک خواهد کرد. هرچند که این روش یک حالت روان به خمیردندان برای خارج شدن را میدهد اما با توجه به جنس تیوب ممکن است گرما نتواند سبب خارجسازی کامل خمیردندان شود.

رتبهبندی: ۸/۱۰

  • آزمایش ۳: قیچی

این روش بسیار ساده است. سر تیوب را به وسیله قیچی ببرید و سپس یک برش طولی نیز روی بدنه تیوب اضافه کنید که تیوب به حالت مربع یا مستطیل دربیاید و محتوای داخل آن را ببینید.

نتیجه:  ممکن است کمی چسبناک باشد اما نگران نباشید؛ از آنجایی که این آخرین قطرات خمیردندان است به زودی دور انداخته خواهد شد.

حتماً از مقدار خمیردندانی که هنوز داخل تیوب باقیمانده است متعجب خواهید شد. تیوب بازشده را میتوانید درون یک ظرف پلاستیکی کوچک یا کیسه مخصوص ساندویچ نگهداری کنید.

رتبهبندی: ۱۰/۱۰

در میان همهی این روشها بهترین راه برای خارج کردن تمام خمیردندان از تیوب برش آن است. شما ممکن است به خاطر اینکه تمام مدت از این روشها استفاده نمی کردید خودتان را سرزنش کنید.

وقت آن رسیده که همیشه یک قیچی در کنار مسواک خود داشته باشید!

منبع: thestar.com