تبلیغات در تلکسیران

Forbes لیست پردرآمد ترین بازیگران مرد سال 2017 را منتشر کرد

مجله ی فوربس لیست پردرآمدترین بازیگران سال 2017 را در حالی منتشر کرده است که چند اسم جدید در آن به چشم می خورد. اما نکته ی جالب حضور 5 تن از بازیگران دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe) در این لیست است.

Forbes لیست پردرآمد ترین بازیگران مرد سال 2017 را منتشر کرد
  • مارک روفالو (Mark Ruffalo) - ۱۳ میلیون دلار

  وی با کاراکتر "هالک" در فیلم های مارول توانست درآمدخوبی کسب کند. قرار است در فیلم جدید "تور" نیز نقش این غول سبز را بازی کند.

  • کریس پرت (Chris Pratt) - ۱۷ میلیون دلار

  کریس پرت نیز بازیگری در MCU است، که نقش مهمی در "نگهبانان کهکشان" دارد. او ۳۵ درصد کمتر از سال گذشته درآمد داشته است، اما همچنان در این لیست حضور دارد.

  • کریس ایوانز (Chris Evans) - ۱۸ میلیون دلار

  یک بازیگر دیگر که در مارول حضور دارد. کریس ایوانز قرار است با ایفای نقش "کاپیتان آمریکا" در "اونجرز" سال آینده حتی درآمد بیشتری نیز کسب کند.

  • جرمی رنر (Jeremy Renner) - ۱۹ میلیون دلار

  جرمی رنر که از بازیگران مارول نیز هست، با نقش خود در فیلم موفق “Arrival” توانست دستمزد زیادی دریافت کند.

  • مت دیمن (Matt Damon) - ۲۱ میلیون دلار

  آقای دیمن پول زیادی بابت نقشش در فیلمی جدید به نام “Downsizing” دریافت کرده است. او از طریق تهیه کنندگی سینما هم درآمد قابل توجهی دارد.

  • رایان رینولدز (Ryan Reynolds) – ۲۱.۵ میلیون دلار

  رایان رینولدز دستمزد بالایی از تهیه کنندگان فیلم جدیدش به نام “Deadpool ۲” دریافت کرده است.

  • رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) – ۲۹ میلیون دلار

  موفقیت فیلم "لالالند" و نامزدی جایزه ی اسکار کمک زیادی به آقای گاسلینگ برای قرار گرفتن در این لیست کرد.

  • ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) – ۳۰.۵ میلیون دلار

  او با بازی در فیلم های “Kong: Skull Island”، “xXx: Return of Xander Cage” و "بادیگارد هیتمن" در سال ۲۰۱۷ چک های هنگفتی بابت دستمزد خود دریافت کرد.

  • تام هنکس (Tom Hanks) – ۳۱ میلیون دلار

  عضو همیشگی این لیست آقای تام هنکس با سه فیلم “The Circle” ، “Sully” و “Inferno” دستمزد زیادی دریافت کرده است.

  • کریس همسورث (Chris Hemsworth) – ۳۱.۵ میلیون دلار

  کریس همسورث که از بازیگران مارول است، بیشترین افزایش را در ثروتش داشته است.

  • آکشی کومار (Akshay Kumar) – ۳۵.۵ میلیون دلار

  بسیاری در داخل ایالات متحده فروش و درآمد فیلم های بالیوود را دست کم می گیرند.فیلمهای کومار از پرفروش ترین فیلم های سینمای هند است.

  • سلمان خان (Salman Khan) – ۳۷ میلیون دلار

  سلمان خان، برای بیش از سه دهه، یکی از بزرگترین ستاره های کشور هند بوده است. او در فیلم "سلطان" در سال ۲۰۱۶ ایفای نقش کرده است.

  • شاهرخ خان (Shah Rukh Khan) – ۳۸ میلیون دلار

  اسم شاهرخ خان را حتماً شنیده اید. لقب "پادشاه بالیوود" را بی جهت به وی نداده اند. او چهار نقش در سال ۲۰۱۶ و سه فیلم دیگر نیز در سال ۲۰۱۷ داشته است.

  • تام کروز (Tom Cruise) – ۴۳ میلیون دلار

  تام کروز نیز مانند تام هانکس، یکی دیگر از اعضای ثابت در این لیست است. او در سال جاری برای فیلم های “The Mummy” و “Mission: Impossible ۶” درآمد قابل توجهی داشته است.

  • رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) – ۴۸ میلیون دلار

  آقای رابرت داونی جونیور پردرآمدترین بازیگر مارول می باشد که کمک بسیاری به حضور او در این لیست کرده است.

  • جکی چان (Jackie Chan) – ۴۹ میلیون دلار

  او دائماً در سینمای آمریکا فعالیت ندارد اما در سینمای چین محبوب بوده و درآمد قابل توجهی دارد.

  • آدام ساندلر (Adam Sandler) – ۵۰.۵ میلیون دلار

  آدام سندلر از همکاری با شبکه ی Netflix سود چشمگیری داشته و قرارداد خود را برای چهار فیلم دیگر تمدید کرده است.

  • وین دیزل (Vin Diesel) – ۵۴.۵ میلیون دلار

  بازی در مجموعه ی پرفروش “Fast and the Furious” و فروش بیش از ۱ میلیارد دلار قسمت آخر این مجموعه، برای آقای دیزل درآمد قابل توجهی را به همراه آورده است.

  • دواین جانسون (Dwayne “The Rock” Johnson) – ۶۵ میلیون دلار

  آقای جانسون که سال گذشته در رتبه ی اول این لیست قرار داشت، با وجود عدم موفقیت فیلمی مانند “Baywatch” امسال هم در رتبه ی دوم قرار دارد.

  • مارک والبرگ (Mark Wahlberg) – ۶۸ میلیون دلار

  مارک والبرگ از تهیه کنندگان فیلم های “Transformers: The Last Knight” و فیلم جدیدش به نام “Daddy’s Home ۲” مبالغ زیادی را به عنوان دستمزد دریافت کرده است.

  مارک والبرگ پردرآمدترین بازیگر سال ۲۰۱۷.jpg

  مارک والبرگ پردرآمدترین بازیگر سال ۲۰۱۷

  چرا نشستن طولانی مدت به مغز آسیب می رساند؟

  بر اساس مطالعات جدید بر روی کارمندانی که طولانی مدت می نشینند، نشستن برای چند ساعت متوالی باعث کند شدن جریان خون به مغز می شود.

  چرا نشستن طولانی مدت به مغز آسیب می رساند؟

  نشستن طولانی مدت به عملکرد مغز آسیب می رساند

  نشستن طولانی مدت به عملکرد مغز آسیب می رساند

  اگر جریان خون برای مدتی طولانی به اندازه کافی وارد مغز نشود باعث ایجاد مشکلات مغزی می شود. اما این مشکل یک راه حل دارد و آن اینکه به ازای هر نیم ساعت نشستن باید از جا بلند شد و دو دقیقه حرکت کرد و بعد دوباره نشست. با انجام اینکار دوباره جریان خون به مغز عادی می شود.

  رساندن خون به مغز یکی از فرایندهای داخلی اتوماتیک بدن انسان و با اینکه این فرایند برای زنده ماندن بسیار حیاتی است اما به ندرت به آن فکر می کنیم سلول های مغزی به اکسیژن و مواد مغذی نیاز دارند و شریان بزرگ متعددی به طور پیوسته با فرستادن خون به جمجمه نیاز سلول های مغز را برطرف می کنند.

  به دلیل اهمیتی که این جریان دارد، مغز به طور مداوم آن را تنظیم می کند و با بررسی سیگنال های فیزیولوژیک از جمله سطح کربن دی اکسید در خون به ثبات این جریان کمک می کند. اگر جریان خون در کوتاه مدت به مغز نرسد منجر به اثرات منفی روی حافظه یا قدرت تفکر می شود و اگر این اختلال طولانی مدت باشد باعث مشکلات مربوط به اعصاب مغز از جمله زوال عقل می شود.

  تحقیق دیگری نشان میدهد که نشستن طولانی مدت باعث کاهش جریان خون به قسمت های مختلف بدن می شود. البته اکثر تحقیقات روی اختلال جریان خون در پاها تمرکز کرده اند.

  در تحقیقی که در ماه ژوئن در مجله روانشناسی کاربردی منتشر شد، محققان در دانشگاه جان مورس شهر لیورپول انگلستان روی ۱۵ فرد سالم بزرگسال مرد و زن که کارمند بودند بررسی هایی انجام دادند. طی آزمایشات محققان روی سر افراد سربندهایی قرار داده شد تا جریان خون در مغز را ردیابی کنند. این سربندها به تشخیص جریان خون در شریان میانی مغزی که یکی از مهمترین شریان های تامین کننده نیازهای مغز است می پردازند.

  همچنین تنفس افراد درون ماسک هایی انجام شد که میزان کربن دی اکسید را در آغاز آزمایش اندازه گیری کرد تا محققا بتوانند تغییرات میزان کربن دی اکسید خون را بسنجند. سپس افراد مورد بررسی به مدت ۴ ساعت مداوم پشت میزی، مشابه میزهای اداری نشستند و مشغول مطالعه یا کار با کامپیوتر شدند.

  در جلسه بعدی آزمایش از افراد خواسته شد که بعد از هر ۳۰ دقیقه از جای خود بلند شوند و روی تردمیلی که در مجاورت میزشان قرار داشت بروند. راه رفتن افراد روی تردمیل به مدت ۲ دقیقه و با سرعت ۲ مایل بر ساعت بود.

  در جلسه آخر آزمایش افراد بررسی بعد از دو ساعت از روی صندلی خود برخاسته و به همان صورت فبلی روی تردمیل رفتند. محققان میزان جریان خون وارد شده به مغز را در حالت های مختلف بررسی کردند. همچنین سطح کربن دی اکسید در همه موارد اندازه گیری شد.

  همان طور که انتظار می رفت بعد از چهار ساعت نشستن بدون وقفه جریان خون به مغز کاهش داشت. نتیجه برای حالتی که افراد دو ساعت نشسته بودند نیز مشابه بود. سطح کربن دی اکسید قبل و بعد از هر جلسه آزمایش ثابت مانده بود. اگر چه به انجام تحقیقات بیشتر برای اثبات تاثیرات نشستن طولانی مدت روی عملکرد مغز به خصوص حافظه و تفکر نیاز است.

  منبع: business-standard.com

  اسنپ چت چگونه منجر به تخریب بدن می‌شود!

  فیلترهای اسنپ چت، توجه علاقمندان به جراحی پلاستیک و تغییر چهره را به خود جلب کرده‌ است.

  اسنپ چت چگونه منجر به تخریب بدن می‌شود!

  تاثیر اسنپ چت بر تخریب بدن

  نرم افزار اسنپ چت

  اگر عاشق فیلترهای چهره اسنپ چت هستید و آرزو دارید که در دنیای واقعی هم  همان پوست بی‌عیب و نقص و چشمان درشت را داشته باشید، بدانید که تنها نیستید.

  محققان گزارش داده‌اند که بسیاری از افراد، به ویژه نوجوانان، تحت تاثیر رسانه‌های اجتماعی قرار می‌گیرند و می‌خواهند که با انجام عمل جراحی پلاستیک، شبیه تصویر خود در دنیای مجازی شوند. این پدیده نزد پزشکان با عنوان اختلال اسنپ چت(Snapchat dysmorphia) شناخته می‌شود.

  پیش از این، مرجع علاقمندان برای تغییر چهره و جراحی پلاستیک، تصویر افراد مشهور بود اما آن ها اکنون تصویر مجازی خود را هدف قرار داده‌اند.

  منبع: business-standard.com

  چهار زلزله طی دو روز: زلزله 5.8 ریشتری جنوب شرقی ایران را لرزاند

  به گزارش مطبوعات ایران حداقل 25 نفر در زلزله 5.8 ریشتری روز دوشنبه در جنوب شرقی ایران مصدوم شدند. این زلزله تنها یک روز پس از زلزله در غرب ایران بود که منجر به آسیب دیدن 290 شده بود.

  چهار زلزله طی دو روز: زلزله 5.8 ریشتری جنوب شرقی ایران را لرزاند

  زلزله در جنوب شرق ایران ۲۵ مصدوم برجای گذاشت

  زلزله در جنوب شرق ایران ۲۵ مصدوم برجای گذاشت

  مجید سعیدی، رئیس ستاد مدیریت بحران استان کرمان، در گفتگو با خبرگزاری تسنیم اعلام کرده:

  تا این لحظه، تعداد ۲۵ مصدوم گزارش شده که در هنگام فرار آسیب دیده اند و همه آنها به بیمارستان شهر کرمان منتقل شده اند.

  طبق گفته  هادی سلطانی، سخنگوی هلال احمر استان کرمان به خبر گزاری ایسنا، تیم های نجات به ۴۰ روستای آسیب دیده فرستاده شده اند.

  سازمان زمین شناسی آمریکا، شدت این زلزله را ۵.۵ ریشتر به مرکز ۳۷ کیلومتری شرق شهر کرمان اعلام کرده است. گفته شده عمق این زلزله بسیار کم و تنها در ۱۰ کیلومتری سطح زمین بوده است که باعث شدت گرفتن آثار تخریبی زلزله شده است. این چهارمین زمین لرزه در ایران طی ۲ روز گذشته بوده است!

  به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، روز یکشنبه، ساعاتی پس از اینکه دو زمین لرزه استان هرمزگان در جنوب کشور را لرزاند، یک زلزله به بزرگی ۵.۹ ریشتر غرب ایران را لرزاند که منجر به آسیب دیدن ۲۸۷ نفر شد.

   طبق گفته هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه به خبرگزاری ایرنا ۸ نفر از مصدومان در بیمارستان بستری شده اند و بقیه نیز پس از درمان سرپایی مرخص شده اند.

  به گزارش مطبوعات دولتی، دو پیش لرزه به بزرگی ۴.۷ و ۵.۷ ریشتر تنها به ساختمان ها آسیب زده اند و خسارت جانی در پی نداشته اند.

  مرتضی سلیمی، رئیس تیم نجات هلال احمر ایران به خبرگزاری ایرنا گفت:

  به نظر می رسد خسارت دو زمین لرزه اولیه بسیار کم بوده است. گزارش ها نشان میدهد که چند دیوار فرو ریخته اند ولی گزارشی مبنی بر خسارت های بیشتر ارائه نشده است.

  در ایران گسل های بزرگی وجود دارند و در سال های اخیر زلزله های بزرگی در ایران اتفاق افتاده اند.

  در نوامبر سال گذشته زمین لرزه ۷.۳ ریشتری غرب استان کرمانشاه را لرزاند و جان حداقل ۶۲۰ نفر را گرفت.

  در سال ۲۰۰۳ نیز یک زلزله ۶.۶ ریشتری در استان کرمان باعث کشته شدن ۳۱۰۰۰ نفر شد و شهر تاریخی بم را با خاک یکسان کرد.

  منبع: reuters.com

  به دنیال کاهش وزن هستید! خواهیم دید چرا فیبر در برنامه رژیم غذایی بهترین عامل چربی سوزیست!

  آیا در رژیم غذایی شما فیبر کافی گنجانده شده است؟ اگر از نوسان وزن، خشکی مزاج و یبوست و مشکلات معده رنج می برید پس در رژیم غذایی شما به اندازه کافی غذاهای فیبردار گنجانده نشده است. این مطلب را کامل بخوانید تا متوجه شوید چرا وجود فیبر بیشتر در رژیم غذایی حائز اهمیت است.

  به دنیال کاهش وزن هستید! خواهیم دید چرا فیبر در برنامه رژیم غذایی بهترین عامل چربی سوزیست!

  فیبر در رژیم غذایی کاهش وزن نقش بسیار مهمی ایفا می کند

  فیبر در رژیم غذایی کاهش وزن نقش بسیار مهمی ایفا می کند

  اگر با یک متخصص تغذیه مشورت کرده باشید یکی از پیشنهادات معمولا افزایش میزان مصرف فیبر است. فیبر پوسته محافظ میوه، سبزیجات و حبوبات است. مصرف میزان مناسب فیبر فواید زیادی برای سلامتی دارد: کاهش وزن، کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دو و بیماری های قلبی. براساس پژوهش های انجام شده در سال ۲۰۱۴ بر روی هندی های مبتلا به دیابت، جذب فیبر کمتر نشانه وجود کلسترول است.

   

  آیا فیبر کافی مصرف می کنید؟

  مصرف فیبر کافی برای حفظ سلامت بسیار مهم است. ریتش باوری، فوق تخصص تغذیه می گوید:

  حقیقت تلخ این است که اکثر ما فیبر بسیار کمی مصرف می کنیم. فیبر به همراه آب، عامل حرکت غذا در مجرای گوارشی هستند.

  علاوه بر اینکه فیبر کافی مصرف نمی کنیم، باید انواع مختلف فیبر را بشناسیم. فیبر محلول، نرم، سبک و چسبناک است و بدن می تواند آن را به راحتی هضم کند. فیبر موجود در جو دوسر، مرکبات و ریشه سبزیجات به رفع یبوست کمک می کند.

  نوع دیگری از فیبرها که فیبرهای نامحلول نامیده می شود به عنوان مواد خوراکی ریز شناخته می شوند. این نوع فیبر در دانه ها و حبوبات، آجیل، سیب زمینی، غلات و سبوس گندم یافت می شود. این نوع فیبر به حفظ سلامتی روده کمک می کند.

   

  میزان مناسب فیبر چقدر است؟

  براساس اطلاعیه سازمان سلامت امریکا، میزان فیبر روزانه ۲۵ گرم در یک رژیم غذایی حاوی ۲۰۰۰ کالری، برای یک فرد بالغ است. همچنین این مقدار به سن و جنسیت فرد بستگی دارد: زنان زیر ۵۰ سال، ۲۱ تا ۲۵ گرم در روز؛ مردان زیر ۵۰ سال، ۳۰ تا ۳۸ گرم. برای کودکان این مقدار بین ۱۴ تا ۳۱ گرم فیبر در روز است.

  باوری افزود:

  هیچ چیز جایگزین خوبی برای فیبر نیست. توصیه می شود مردان ۴۰ گرم و زنان روزانه ۲۵ گرم فیبر مصرف کنند.

   

  حقایقی جالب درباره فیبر

  ۱.برای مصرف فیبر راهی به جز مصرف میوه جات و سبزیجات وجود ندارد:

  باوری می گوید:

  میوه، سبزیجات و حبوبات تنها منابع قابل اطمینان تامین فیبر بیشتر هستند. آووکادو(هر فنجان حاوی ۱۱ گرم فیبر)، خانواده توت ها( هر فنجان حاوی ۸ گرم)، لپه( هر فنجان حاوی ۱۶ گرم) برخی از منابع خوب فیبر هستند. دیگر منابع غنی تامین فیبر شامل تخمه کدو، دانه چیا(نوعی گیاه از خانواده نعنا که در امریکای مرکزی می روید)، تخم کتان و گردو می باشند.

  ۲. فیبر بیشتر به معنای کربوهیدرات بیشتر نیست:

  وی افزود:

  بسیاری از این مواد غذایی با کربوهیدرات همراه هستند، اما با این وجود باز هم بدن تان نمی تواند فیبر آن ها را هضم کند که قند بخشی از آن است، بهترین راه حل کاهش مصرف قند است. این موضوع در مورد قند موجود در گلابی و قند موجود در نوشابه ها متفاوت است.

  ۳. کودکان فیبر بیشتری نیاز دارند:

  براساس اظهارات پراشانت وادهاوان در مشاور با متخصص تغذیه ویکی ترنس می گوید:

  کودکان باید از خوردن عدس، باقلا و دیگر موادی که هضم آنها برای معده مشکل ساز است و به عنوان مثال باعث یبوست، نفخ و اختلال در قند خون که افزایش وزن ایجاد می کنند، پرهیز کنند.

  ۴.فیبر برای کاهش وزن مفید است:

  وادهاوان افزود:

  فقدان مواد غنی از فیبر، غذاهای غلیظ و فراورده شده و غذاهایی با گلیسمی بالا باعث افزایش سریع قند خون می شوند که نتیجه آن ترشح انسولین بیشتر در بدن است. ترشح انسولین بیشتر در طولانی مدت و مصرف قند نیز باعث چاقی و اضافه وزن می شود.  

  بنابراین اگر به دنبال کاهش وزن هستید غذاهای فیبردار بیشتری در رژیم غذایی خود بگنجانید.

  منبع: hindustantimes.com

  ناکارآمدی استاندارد مواد غذایی در هند

  سیستم استاندارد و امنیت محصولات غذایی در هند نیاز به تایید فوائد خوراکی بعضی از محصولات، که مزایای آن ها اثبات نشده اند، دارد.

  ناکارآمدی استاندارد مواد غذایی در هند

  ayurvedic.jpg"معجزه" محصولات غذایی در هند

  در هند می توانید زعفرانی پیدا کنید که برای " آسم، سوء هاضمه، بدن درد، تب، بیماری های پوستی و بارداری" مفید است، کره مایعی را بخرید که به تقویت حافظه و افزایش هوش کمک می کند و یا ترشی لیمویی مصرف کنید که " سیستم ایمنی بدن را ارتقا دهد و آن را در برابر انواع عفونت ها و بیماری ها مقاوم کند."

  این ادعا ها بر اساس زود باوری مصرف کنندگان هندی مطرح نشده اند، بلکه به دلیل اعتقاد عمیق و فراگیر آن ها نسبت به قدرت غذا در سلامت سازی بدن است. یکی از عواقب غیر قابل اجتناب این نوع تعاریف برای غذا، ایجاد فضایی مناسب برای سوء استفاده های اقتصادی است. با این حال، تبلیغ و سپس فروش غذا در هند بر اساس باورهای سنتی درباره فواید آن ها، چالش های قانونی زیادی را بر سر راه فروشندگان قرار می دهد.

  در هند مدرن، مصرف کنندگان از مسئولین خود، انتظار استاندارد ها و قوانین بیشتری برای محصولات غذایی دارند. برای پاسخ به این گونه انتظارات، دولت هند، واحد "سلامت و استاندارد غذایی"  را در کشور بر پا کرده است و با معرفی استاندارد اف اس اس ای (FSSA)، چارچوبی را برای قانون گذاری در مواد غذایی کشور مشخص کرده است.

  استاندارد اف اس اس ای شباهت های بسیاری با استاندارد غذایی موجود در اتحادیه اروپا دارد. در هر دو مورد، هدف از استاندارد سازی محصولات غذایی، ارائه اطلاعات درست در رابطه با فوائد محصولات است تا مصرف کنندگان با دانش بیشتر، نسبت به خرید خود اقدام کنند.

  ورود علم به استاندارد سازی

  این قانون گذاری، ادعا های سلامتی در مواد غذایی را تنها در صورتی قبول دارد که شواهد و مدارک علمی آن ها را تایید کنند. واحد سلامت و استاندارد غذایی در اروپا و هند، پس از انجام تحقیقات علمی لازم برای یک محصول، فوائد ذکر شده آن را تایید و یا رد می کنند.

  در تضاد با مصرف کنندگان اروپایی، بسیاری از مردم هند، باور های سنتی در رابطه با مواد غذایی و تاثیر آن ها در سلامت انسان و به خصوص آیورودا را قبول دارند. در آیورودا، موادی هم چون پیاز، فلفل و زنجبیل، "تند" تلقی می شوند. محصولات غذایی دیگر مانند نارگیل، خربزه و گل کلم، "سرد" خوانده می شوند. هر یک از این دسته ها، فوائد غذایی مخصوص خود را دارند. این نوع از تعاریف، مصرف سبزیجات و دوری از گوشت خواری را پیشنهاد می دهند. باورهای بسیار قوی ای نسبت به این نوع رژیم های غذایی در کشوری مانند هند وجود دارد.

  ورود آیورودا به تجارت

  اصول آیورودا هم چنان وجود دارند و خارج از چارچوب های استاندارد سازی فعالیت می کنند. از طرفی مقبولیت آن ها در بین مردم هند، قانون گذاری های لازم در این زمینه را سخت تر می کند. آیورودا با استاندارد اف اس اس ای در کشور هند، در تناقض کامل است. تعاریف این استاندارد ادعا دارد که " بر اساس علم، استاندارد ها و قوانین لازم برای مواد غذایی صادر می شوند. این قوانین شامل نظارت علمی بر مراحل تولید، ذخیره سازی و انبار، پخش به فروشگاه ها و در نهایت فروش به مصرف کننده است تا مواد غذایی، به سالم ترین شکل ممکن به مردم ارائه شوند."

  در واقع چندی پیش، طب و باور های سنتی مردم هند، منجر به احداث یک اداره دولتی شدند. وزارت آیوش در سال ۲۰۱۴ احداث شد تا " با گسترش و پیشرفت بهینه طب آیوش (طب سنتی مکمل برای طب مدرن)، سیستم مراقبت های بهداشتی را در هند افزایش دهد" چرا که باور های سنتی هند هنوز هم بسیار عمیق و با ارزش تلقی می شوند.

  به همین دلایل، بیزینسی هم چون شرکت پاتانجلی با فروش محصولاتی مانند روغن های آشپزی که "به رشد مو کمک می کنند"  و درآمدی بالغ بر ۷۳۰ میلیون پوند در سال دارد، شامل قوانین استاندارد اف اس اس ای نمی شود. این شرکت هم چنین ادعا دارد که عسلی با توانایی "درمان سرفه، سرما خوردگی، تب و التیام سریع زخم ها" تولید می کند و شاید منجربه "سلامتی همیشگی" مصرف کننده شود. برای تایید این ادعا ها با شرکت تماس گرفته شد اما هیچ پاسخ مناسبی در رابطه با آن ها دریافت نشده است.

  ادعا هایی از این دست که در رابطه با کالا های غیر سنتی مطرح می شوند، در تضاد با استاندارد سازی های انجام شده است که باید بر اساس مدارک و شواهد علمی باشند. با این وجود، در کشور هند، محصولات ارزیابی علمی نمی شوند.

  اکنون زمان آن است که اف اس اس ای با وزارت آیوش و بیزینس هایی هم چون پاتانجلی که با ترویج باور های سنتی هند، که پایه و اساس علمی ندارند، محصولات خود را به فروش می رسانند، مقابله کند.

  منبع: Independent.co.uk


  رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟