گوش به زنگگوش به زنگ

آئودی 1.27 میلیون خودروی خود را از سراسر جهان فرا می خواند


کمپانی آئودی یک کمپانی 107 ساله ی مشهور آلمانی در صنعت اتومبیل سازی و زیر مجموعه ی کمپانی بزرگ ولکس واگن (Volkswagen) می باشد که بعید است علاقه مندان به خودرو آنرا نشناسند.

شرکت آئودی یک فراخوان بسیار بزرگ صادر کرده است که شامل 1 میلیون و 270 هزار خودرو در مدل های مختلف می شود. دلیل اصلی این فراخوان بروز مشکلات الکتریکی در برخی خودرو ها و احتمال آتش گرفتن آن ها بیان شده است.

در میان تمام مشکلاتی که یک خودرو می تواند داشته باشد آتش گرفتن می تواند بد ترین آنها باشد. خودرو ساز هایی نظیر مرسدس بنز و BMW نیز فراخوان هایی صادر کرده بودند و حالا نوبت به آئودی رسیده است. اتومبیل هایی که مشمول این فراخوان شده اند مدل های A۴ ، A۵ ، A۵ کابریولت و Q۵ که بین ماه آوریل سال ۲۰۱۱ و ماه می سال ۲۰۱۵ ساخته شده اند هستند. به گفته ی کمپانی آئودی این فراخوان به دلیل وجود اشکال در سوکت های موجود در اتصالات برقی سیستم بخاری کمکی است که در طول زمان دچار فرسودگی شده و ممکن است با افزایش مقاومت حرارت آنها بیش از حد بالا رفته و باعث ایجاد آتش سوزی شود. آئودی با جاگزین کردن یک عنصر گرمایشی جدید با عملکرد الکتریکی بهبود یافته، این مشکل را برطرف می کند.

Audi A۴ مدل ۲۰۱۳.jpg

Audi A۴ مدل ۲۰۱۳

به گفته ی شرکت آئودی خودرو های مذکور قابل استفاده هستند اما رانندگان آن ها به محض احساس بوی سوختگی باید ماشین را در جای مطمئن متوقف کرده و از آن فاصله بگیرند. از بین ۱.۲۷ میلیون مدل مشمول فراخوان، ۸۷۵,۰۰۰ دستگاه در اروپا، ۲۵۰,۰۰۰ دستگاه در آمریکای شمالی و ۴۷,۰۰۰ دستگاه در آسیا تردد می کنند.

Audi A۵ Cabriolet مدل ۲۰۱۵.jpg

Audi A۵ Cabriolet مدل ۲۰۱۵