گوش به زنگگوش به زنگ

تولید Airbus A380 وابسته به هواپیمایی امارات


نزدیک به دو سال است که شرکت هواپیماسازی ایرباس سفارشی برای تولید  A380 Superjumbo دریافت نکرده است، لذا این شرکت بزرگ در ماه های اخیر برنامه هایی برای توقیف خط تولید این هواپیمای مسافربری لوکس دارد، مگر اینکه از خط هواپیمایی امارات سفارش جدید دریافت کند!

انتظار میرود که توقف تولید A۳۸۰ به تدریج صورت پذیرد تا ایرباس بتواند سفارشاتی که در دست دارد را آماده ی تحویل کند. تعداد سفارشات این هواپیما به اندازه ای هست که تولید آن تا حدود ده سال دیگر ادامه داشته باشد. خطوط هواپیمایی امارات که بزرگترین خریدار این هواپیماست، از ۱۴۲ فروند هواپیمایی که سفارش داده بیش از ۱۰۱ فروند را تحویل گرفته است. گر چه هواپیمایی هایی نظیر بریتیش ایرویز هم نسبت به خریداری این هواپیمای پیشرفته ابراز علاقه کرده اند، اما ایرباس بدون اطمینان به دریافت سفارشات جدید از امارات، تمایلی به باز نگه داشتن کارخانجات تولید A۳۸۰ ندارد.

خط تولید Airbus A۳۸۰-۸۰۰ در تولوز فرانسه.jpg

خط تولید Airbus A۳۸۰-۸۰۰ در تولوز فرانسه

کابین پیشرفته خلبان در Airbus A۳۸۰.jpg

کابین پیشرفته خلبان در Airbus A۳۸۰

Airbus A۳۸۰ Superjumbo

  • ایرباس A۳۸۰-۸۰۰ بزرگترین هواپیمای مسارفربری دنیاست.
  • شرکت ایرباس، ۳۱۷ فروند سفارش دریافت کرده که ۲۱۷ فروند از آن ها را تحویل داده است.
  • قیمت هر فروند A۳۸۰۹ میلیون دلاراست.
  • از اولین پرواز A۳۸۰ که با هواپیمایی سنگاپورانجام شد ده سال می گذرد.

خطوط هواپیمایی امارات با ۱۰۱ فروند (۱۴۲ فروند سفارش داده شده) بیشترین تعداد A۳۸۰ را در اختیار دارد.

تحویل صدمین فروند A۳۸۰-۸۰۰ به امارات متحده عربی.jpeg

تحویل صدمین فروند A۳۸۰-۸۰۰ به امارات متحده عربی

ایرباس A۳۸۰-۸۰۰ گنجایش حمل ۵۴۴ مسافر را در سه کلاس متفاوت دارد. این در حالیست که این تعداد به ۸۶۸ مسافر (۵۳۸ نفر در طبقه ی اصلی و ۳۳۰ نفر در طبقه ی فوقانی) در یک کلاس اکونومی افزایش می یابد.

سالن پذیرایی First Class در Airbus A۳۸۰ هواپیمایی قطر ایرویز.jpg

سالن پذیرایی First Class در Airbus A۳۸۰ هواپیمایی قطر ایرویز

حمام و دستشویی First Class در Airbus A۳۸۰.jpg

حمام و دستشویی First Class در Airbus A۳۸۰

انتظار میرفت امارات متحده عربی یک قرارداد جدید برای خرید تعدادی ایرباس A۳۸۰ را در ماه نوامبر در نمایشگاه هوایی دبی اعلام کند. اما خطوط هواپیمایی امارات با عقد قراردادی به ارزش ۱۵.۱ میلیارد دلار با شرکت هواپیماسازی بوئینگ و سفارش ۴۰ فروند هواپیمای Boeing ۷۸۷-۱۰ Dreamliner، همه را شوکه کرد.

Boeing ۷۸۷-۱۰ Dreamliner بر روی باند فرودگاه.jpg

Boeing ۷۸۷-۱۰ Dreamliner بر روی باند فرودگاه

شرکت هواپیمایی امارات در حال حاضر متکی بر هواپیمای ایرباس A۳۸۰ (دارای ۱۰۱ فروند) و بوئینگ ۷۷۷ (دارای ۱۶۵ فروند) برای پروازهای خود است، و به این ترتیب بزرگترین اپراتور هر دو به شمار می آید. اگر ایرباس تصمیم به توقف تولید A۳۸۰ بگیرد، بعضی معتقدند امارات از ایرباس درخواست خواهد کرد تا ۴۱ فروند باقی مانده را در اختیار این خط هواپیمایی قرار دهد و امارات این هواپیماهای لوکس خود را تا حد ممکن به پرواز در آورد.

Airbus A۳۸۰ در فرودگاه DXB دوبی.jpg

Airbus A۳۸۰ در فرودگاه DXB دوبی