گوش به زنگگوش به زنگ

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل درآمد یک تریلیون دلاری این کمپانی را یک نقطه عطف دانست!


تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل روز پنج‌شنبه اعلام کرد درآمد یک تریلیون دلاری سازندگان آیفون، معیار موفقیت شرکت نیست اما نتیجه تمرکز و توجه به بهبود کیفیت محصولات، مشتریان و اعتبار شرکت است. 

درآمد یک تریلیون دلاری شرکت اپل، نقطه عطفی برای این شرکت است

درآمد یک تریلیون دلاری شرکت اپل، نقطه عطفی برای این شرکت است

بنا به گزارش رویترز تعداد کارکنان شرکت اپل بیش از ۱۲۰ هزار نفر است که به گفته تیم کوک داشتن این تعداد افراد متخصص یکی از افتخارات اپل است. کوک در اظهاراتش گفت:

سود مالی اپل تنها نتیجه نوآوری و در اولویت قرار دادن محصولات و مشتریان است.

اپل با ارزشی نزدیک به ۲۰۷.۳۹ دلار تبدیل به اولین شرکت سهامی عام در ایالات متحده آمریکا شد که تا‌کنون توانسته است به یک تریلیون دلار در بازار سرمایه دست یابد. ارزش سهام اپل به‌تنهایی بیشتر از سهام مشترک اکسون موبایل، پروکتر و گامبل و AT&T است.

شرکت اپل در اواخر دهه ۱۹۷۰ توسط استیو جابز بنیان گذاری شد و در سال ۱۹۸۰ به یه شرکت سهامی عام در زمینه کامپیوتر تبدیل شد. یکی از سه بنیان گذار این شرکت یعنی جابز در اواسط دهه ۱۹۸۰ از این تیم جدا شد و یک دهه بعد با بازگشت خود این شرکت کامپیوتری را از ورشکستگی نجات داد.

طی دو دهه بعد اپل به با ارزش‌ترین شرکت در جهان بدل شد. آیفون در سال ۲۰۰۷ توسط استیو جابز به جهان معرفی شد و بیش از یک بیلیون فروش داشت. در مارسم یادبود این شرکت، تیم کوک یاد و خاطره استیو جابز را که در سال ۲۰۱۱ از دنیا رفت، گرامی داشت.

او گفت:

استیو جابز اپل را بنا کرد و معقتد بود که خلاقیت انسان می‌تواند بزرگترین چالش‌ها و مشکلات را حل کند و انسان‌هایی که فکر می‌کنند می‌توانند دنیا را تغییر دهند این کار را خواهند کرد. همه ما باید به آینده‌ای روشن اپل فکر کنیم و همراه با هم کار‌های بزرگتری انجام دهیم.

منبع: hindustantimes.com