هدف نیسان، فروش سه برابر سری اینفینیتی در بازار چین

نیسان طی پنج سال آینده، قصد افزایش سه برابری فروش سری اینفینیتی را دارد.

هدف نیسان، فروش سه برابر سری اینفینیتی در بازار چین

معرفی خودروی اینفینیتی

معرفی خودروی اینفینیتی

شرکت نیسان طی پنج سال آینده، قصد افزایش سه برابری فروش سری لوکس خود، اینفینیتی، را دارد. این برنامه که بازار چین را مورد هدف قرار داده است، با عرضه چهار مدل جدید و معرفی خودرو های الکتریکی بیشتر انجام خواهد شد.

این تغییر به معنی افزایش فروش از ۴۸.۰۰۰ خودرو، به ۱۵۰.۰۰۰ خودرو در سال است. در حال حاضر کشور چین، بزرگترین بازار خودرو های جهان را در اختیار دارد و رونالد کروگر (Ronald Krueger)، رئیس کمپانی اینفینیتی، این بازار را مورد هدف قرار داده است.

طبق مصاحبه آقای کروگر، خودرو های لوکس در چین، طی سال گذشته حدوداً ۲.۵ میلیون واحد فروش داشته اند اما این مقدار تنها ۱۰ درصد از فروش کل بازار را شامل می شود. خودرو های لوکس در آمریکا ۱۲ و در آلمان ۳۰ درصد فروش بازار را شامل می شوند.

بر اساس سخنان کروگر، پیشرفت پویا و سریع خودرو های الکتریکی و دوستدار طبیعت در چین فرصت بسیار خوبی را در اختیار نیسان و برند لوکس اش قرار می دهد.

کروگر در ادامه صحبت های خود اذعان داشت که از سال ۲۰۲۱ به بعد، تمام خودرو های سری اینفینیتی، الکتریکی و یا هایبرید (دوگانه سوز) خواهند بود و همچنین تا سال ۲۰۲۵، بیش از نصف فروش جهانی اینفینیتی به خودرو های الکتریکی تعلق خواهد داشت. این ادعا، سخنان گذشته نیسان برای تبدیل سوخت خودرو های اینفینیتی به برق را تایید می کند.

بر اساس آمار بدست آمده، فروش سال گذشته خودرو های الکتریکی در چین بین ۴۶۰ تا ۴۷۰ هزار دستگاه بوده است. رونالد کروگر در این رابطه گفت:

"رشد فروش خودرو های الکتریکی در این بازار فوق العاده است و احتمال دارد که امسال با دو برابر شدن آن شاهد رسیدن به فروش یک میلیون دستگاه در سال باشیم."

طی پنج سال آینده، شرکت نیسان قصد معرفی شش مدل خودرو اینفینیتی در بازار چین را دارد.

از سال ۲۰۱۴ تا کنون، اینفینیتی، علاوه بر مدل کاربردی و اسپرت QX۵۰،  مدل Q۵۰-L را نیز در چین عرضه کرده است. در نمایشگاه خودرو پکن که هفته آینده برگزار می شود، اینفینیتی از طرح خودرو Q Inspiration رونمایی خواهد کرد. کروگر از عرضه خودرو ای هایبرید با همین طرح، طی پنج سال آینده خبر داد.

کروگر و اینفینیتی قصد دارند که با ترکیب بومی سازی و خودرو های الکتریکی، فروش خود را تا پنج سال آینده، حداقل سه برابر بیشتر کنند.

تغییر جهت به سوی خودرو های الکتریکی، به نیسان و اینفینیتی برای رسیدن به استاندارد های سختگیرانه کشور چین در خصوص سوخت خودرو ها کمک می کند. اما از آن مهم تر، این هدف به اعتبار برند اینفینیتی نیز کمک می کند تا مانند شرکت تسلا، به تولید خودرو های الکتریکی لوکس بپردازد.

طی دو دهه گذشته در چین، بی ام و، آئودی و مرسدس بنز، بیشترین فروش را در بازار خودرو های لوکس داشته اند. از آن جایی که اشتهای مشتریان چینی در خرید خودرو بسیار بالاست، صحنه رقابت برای شرکت های دیگه از لکسوس تا تسلا، فراهم است. کروگر در وصف این موضوع گفت:

"علایق مشتریان بسیار سریع تغییر می کنند. طبق آمار و داده های ما، طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶، علاقه به خودرو های الکتریکی سه برابر شده است؛ برای برندی مانند اینفینیتی، این یک فرصت بسیار بزرگ است."

منبع: Reuters.com

ادامه آتش سوزی‌های خودروی BMW !!!

یک خودرو BMW دیگر روز چهار‌شنبه در کره‌ جنوبی و در شهر سئول طعمه شعله‌های آتش شد.

ادامه آتش سوزی‌های خودروی BMW !!!

یک خودرو BMW دیگر روز چهار‌شنبه در سئول آتش گرفت

یک خودرو BMW دیگر روز چهار‌شنبه در سئول آتش گرفت

رئیس آتش نشانی تایید کرد که آتش سوزی خودرو BMW X۱ ساب کامپکت در ۳۰۰ کیلومتری جنوب غربی سئول و در ساعات اولیه صبح چهار‌شنبه رخ داده است. این حادثه هیچ مصدوم یا کشته‌ای برجای نگذاشت.

خودرو BMW X۱ نخستین بار در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شد. به گفته سخنگوی شرکت BMW در کره گفت که در حادثه‌ای که در سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاد، خودرو BMW X۱ به طور جدی آسیب دید و مشمول بیمه نشد. صاحب این خودرو به جای اوراق کردن آن، ماشین را در یک تعمیرگاه غیر وابسته به شرکت BMW تعمیر کرده است.

ماه گذشته BMW فراخوان بزرگی به خریداران خودروهای این شرکت که اغلب آن ها سدان ۵۲۰d بودند تا تا مشکل آتش سوزی را حل کند. علت این آتش سوزی ها، نقص درسیستم چرخش اگزوز گاز بوده است. BMW علت اصلی این مشکلات را این سیستم دانست که یکی از اجزای اساسی و اصلی برای کاهش انتشار نیتروژن اکسید از موتورهای دیزلی است.

تعداد آتش سوزی های  BMW X۱ در سال جاری به ۴۰ مورد رسیده است. روز سه شنبه، دولت کره جنوبی تردد ۲۷۲۴۶ خودرو BMW را که معاینه فنی ندارند، به حالت تعلیق درآورد. این شرکت خودرو سازی برنامه ریزی کرده است تا به صورت فوری امنیت تمام ۱۰۶۳۱۷ خودرو فراخوانده شده را تا روز سه‌شنبه به‌طور کامل بررسی کند.

وزیر حمل و نقل روز چهار‌شنبه اعلام کرد که تعداد خودرو‌هایی که هنوز بررسی نشده‌اند ۱۹۲۷۶ است.

منبع: english.yonhapnews.co.kr

التهاب بازار جهانی نفت پس از تحریم‌های ایران

روز جمعه با نظر به اعمال تحریم های ایالات متحده شاهد رشد 1.0 درصدی قیمت نفت خام بودیم؛ اما قراردادهای آتی حاکی از کاهش هفتگی آن است زیرا همانطور که سرمایه گذاران نگران بودند منازعات تجاری جهانی، رشد اقتصادی و تقاضای انرژی را کاهش می دهد.

التهاب بازار جهانی نفت پس از تحریم‌های ایران

تحریم های نفتی علیه ایران بازار جهانی را پر التهاب می کند

تحریم های نفتی علیه ایران بازار جهانی را پر التهاب می کند

روز جمعه قیمت نفت خام برنت با ۷۴ سنت افزایش به ۷۲.۹۶ دلار و نفت خام آمریکا با ۸۲ سنت افزایش به ۶۷.۶۳ دلار رسید.

کاهش قیمت به علت افزایش عرضه نسبت به تقاضا در روز چارشنبه موجب تنزل قیمت ۰.۵ درصدی برنت و ۱.۲ درصدی ایالات متحده حاصل شد.

بر اساس آمار منتشر شده در روز جمعه پس از کاهش قیمت در هفتم آگوست که پایین ترین رقم از ماه ژوئن به حساب می آید مدیران مالی و صندوق سرمایه گذاری از موضع سرسختانه ی خود درباره نفت دست برداشتند.

به گفته طریق ظهیر یکی از اعضای هیئت مدیره تایچ کپیتال در نیویورک، انتظار می رود که قیمت ها زیر افزایش فشار ناشی از کاهش تقاضای بنزین در پاییز ثابت بماند و پالایشگاه ها به علت تعمیرات بسته شوند.

من تصور می کنم که بر اساس نرخ تقاضا این کاهش ایجاد گردد.

منابع نفت خام آمریکا در هفته اخیر کمتر از انتظارات بود و براساس آمار منتشر شده روز جمعه، در هفته اخیر کمپانی های انرژی آمریکا از ماه مِی تا کنون بیشترین افزایش تجهیزات حفاری نفتی را داشتند.

روز جمعه شرکت خدمات بیکرهیوز کمپانی جنرال الکتریک اعلام کرد که این هفته در تاریخ ۱۰ آگوست استخراج کنندگان ۱۰ عدد تجهیزات حفاری را اضافه کردند که تعداد کلی آن ها به ۸۶۹ عدد رسید و این رقم از مارس ۲۰۱۵ بیشترین تعداد محسوب می شود.

با افزایش منازعات تجاری میان چین و ایالات متحده و سایر کشورها چشم انداز رشد افتصادی تحت الشعاع قرار گرفته است و دلار سیر صعودی داشته است که باعث می شود قیمت نفت برای مشتری هایی که از سایر واحدهای پولی استفاده می کنند گران تر تمام شود.

ارز کشورهای در حال توسعه اقتصادی مانند چین، هند، و ترکیه با کاهش مواجه شده است.

علی رغم این نگرانی ها آغاز تحریم های نفتی ایالات متحده علیه ایران که صادرات نفتی این کشور را تحت الشعاع قرار می دهد افزایش قیمت ها را به بار خواهد آورد.

اگرچه اتحادیه اروپا، چین و هند با تحریم های آمریکا علیه ایران مخالفت می کنند خیلی از دولت ها از فشار ایالات متحده پیروی خواهند کرد.

تحلیل گران پیش بینی می کنند که صادرات نفت خام ایران حدود ۵۰۰.۰۰۰ تا ۱.۳۰۰.۰۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داشته باشد مخصوصا که ژاپن، کره جنوبی، و هند درخواست خود را پس می گیرند.

این کاهش به جوازهایی بستگی دارد که خریداران نفت ایران برای مقداری واردات کسب کنند.

آژانس بین المللی انرژی در روز جمعه گفت که تزلزل بیشتری در بازار نفت ایجاد خواهد شد.

بنا بر اعلام این آژانس در گزارش ماهانه:

«رکود بازار، همراه با افزایش تنش های کوتاه مدت، قیمت های پایین تر کنونی بازار، و کاهش تقاضا دوام نمی یابد. تحریم های نفتی علیه ایران به همراه مشکلات سایر مناطق در تولید، و حفظ ذخائر جهانی بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

سرمایه گذاران از منازعات میان واشنگتن و پکن به ستوه آمدند.

در آخرین دور اعمال عوارض چین اعلام کرد که روی ۱۶ میلیارد دلار واردات از آمریکا تعرفه ۲۵ درصدی اعمال کرده است.

اگرچه نفت خام از این فهرست مستنی شد تولیدات پالایش شده و بنزین مایع مشمول آن شدند. تحلیلگران چینی می گویند که واردات نفت خام از ایالات متحده به شدت افت خواهد کرد.

منبع: business-standard.com

صادرات بیش از اندازه چین با وجود تعرفه‌های ایالات متحده!

با وجود تعرفه های ایالات متحده در ماه جولای رشد صادرات چین به طرز پیش بینی نشده ای ترقی کرد؛ در حالی که میزان بستانکاری تجارت این کشور از ایالات متحده نزدیک بالاترین رکورد خود قرار دارد، منازعات پکن و واشنگتن به تزلزل در بازارهای مالی انجامیده است.

صادرات بیش از اندازه چین با وجود تعرفه‌های ایالات متحده!

حجم انبوهی از کانتینرهای ترابری در ترمینال خلیج داچان در شن‌ژن واقع در استان گوانگدانگ چین مشاهده می شود

حجم انبوهی از کانتینرهای ترابری در ترمینال خلیج داچان در شن‌ژن واقع در استان گوانگدانگ چین مشاهده می شود

آمار رسمی روز چهارشنبه نشان می دهد که افزایش خرید اجناسی مانند آلیاژ مس و آهن از ماه ژوئن باعث شده است که در ماه جولای تقاضای داخلی یکپارچه، صادرات کالا را به سرعت افزایش دهد.

پربازدیدترین عناوین مربوط به نمای کلی تجارت به دومین اقتصاد بزرگ جهان اختصاص یافته بود زیرا در تاریخ ۶ جولای، ۳۴ میلیارد دلار واردات کالاهای چینی به ایالات متحده مشمول عوارض شد.

نظارت دقیق چین بر اعمال متقابل این عوارض مازاد روی ایالات متحده  تنها رقم ۲۸.۹۷ میلیارد دلار ماه قبل را با اندکی کاهش به رقم ۲۸.۰۹ میلیارد دلار در ماه ژوئن رساند. واشنگتن افزایس تجارت با چین را مورد انتقاد قرار داده و از پکن تقاضای کاهش آن را داشته است. اختلافات میان دو قدرت اقتصادی برزگ هنوز عمیق تر از موضوع توازن تجاری هم می شود و تنش ها درباره‌ی دسترسی به بازار، مالکیت فکری، انتقال فناوری، و سرمایه گذاری باقی می ماند.

در ماه جولای ایالت متحده و چین روی ۳۴ میلیارد دلار کالاهای یکدیگر تعرفه اعمال کردند. از آن زمان به بعد واشنگتن و پکن در یک منازعه ی وخیم با تهدید به ارزیابی های شدید تجاری، سهم فروش خود را افزایش داده اند که در بازارهای مالی که درباره تاثیر روی سرمایه گذاری و رشد نگرانی داشتند نابسامانی ایجاد کرده است.

هیچ یک از طرفین این کشمکش را رها نکرده اند، اوایل چهارشنبه ایالات متحده از کسب ۲۵ درصد تعرفه روی ۱۶ میلیارد دلار کالای چینی در تاریخ ۲۳ آگوست خبر داد؛ اوایل هفته رسانه های چین هم به حملات شخصی علیه ترامپ متوسل شدند.

صادرات چین در ماه جولای ۱۲.۲ درصد از سال قبل بیشتر بود که از رکورد پیش بینی شده ی ۱۰ درصدی آخرین نظرسنجی رویترز سبقت می گیرد و از درآمد حاصل ۱۱.۲ درصد در ماه ژوئن نیز بالاتر است.

ارزش پایین تر یوان(واحد پول چین)، که در ۴ ماه از آوریل تا جولای پایین ترین ارزش پولی را داشت احتمالا از شدت اعمال تعرفه های ۲۵ درصدی روی ۳۴ میلیارد دلار صادرات به ایالات متحده را کاسته است. اگرچه تحلیل گرها بر اساس روزهای ابتدای جنجال تعرفه ها، توازن تجاری نامساعدی را در ماه های آینده برای چین انتظار دارند.

جولیان ایوان-پریچارد یکی از اقتصاددانان ارشد چین در موسسه کپیتال اکونومیکس در گزارشی می گوید:

با نگاه به آینده، ما در ماه های آینده انتظار داریم که رشد صادرات کاهش پیدا کند. اگرچه این امر در ابتدا فارغ از تعرفه های ایالات متحده روی رشد ملایم تر جهانی بازتاب نشان خواهد داد؛ اولین تاثیر مستقیم از کاهش ارزش واحد پول چین (یوان) نیز جبران خواهد شد.

پس از شروع خیره کننده در ابتدای سال، رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان اندکی در سه ماهه‌ی دوم افت پیدا کرد که مقصر بخشی از آن دولت این کشور است زیرا سال های درازی است که  برای جلوگیری از بدهی بالاآوردن در تقلا است.

بالا گرفتن جنگ تجاری چینی-آمریکایی باعث می شود تا درباره‌ی افزایش ورشکستگی شرکتی نگرانی ایجاد شود، و ارزش یوان در مقابل دلار شیب نزولی پیدا کند که افت قابل توجهی را برای اقتصاد به بار می آورد.

دولت برای مواجه با ان مسئله نقدینگی بیشتری به سیستم بانکی تزریق کرده است؛ برای پرداخت وام مساعدت می کند و وعده‌ی سیاست مالی «فعال» تری را نیز می دهد.

به گزارش گمرک، در ماه جولای واردات ۲۷.۳ درصد رشد کرد که از پیش بینی ۱۶.۲ درصدی تحلیلگران پیشی گرفته و در مقایسه با ماه ژوئن ۱۴.۱ درصد افزایش داشته است.

افزایش تجارت با آمریکا به رکورد نزدیک می شود

صادرات چین به ایالات متحده در هفت ماه اول سال ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل ۱۳.۳ درصد افزایش داشته است، که با افزایش ۱۳.۵ درصدی شش ماهه ی ژانویه تا ژوئن مقایسه می شود. در همین بازه ی زمانی واردات از ایالات متحده نیز ۱۱.۸ درصد بالا رفته است.

بنا به گزارش روز چهارشنبه‌ی رویترز بر اساس آمارهای گمرک، توازن تجاری میان این دو کشور در مرکز جدال بر سر تعرفه ها قرار دارد که تاکنون به سود چین بوده است. در ماه جولای رقم افزایش با ایالات متحده ۲۸.۰۹ میلیارد دلار بود که قدری از ۲۸.۹۳ میلیارد دلار ماه ژوئن پایین تر بود.

افزایش تجارت با ایالات متحده بالاتر از رقم افزایش کلی چین با میزان ۲۸.۰۵ میلیارد دلار بود، که نشان می دهد چین به جز ایالات متحده برای تجارت جهانی با کسری بودجه مواجه است.

اقتصاددانان برای ماه جولای میزان افزایش را ۳۹.۳۳ میلیارد دلار در مقایسه با ۴۱.۴۷ میلیارد دلار ماه ژوئن پیش بینی کرده بودند.

از ماه ژانویه تا جولای افزایش تجارت با آمریما به رقم ۱۶۷.۶۳ میلیارد دلار افزایش یافت که همین زمان در سال گذشته ۱۴۲.۷۵ میلیارد دلار بود.

هفته ی گذشته دولت ترامپ روی ۲۰۰ میلیارد دلار وارادات کالای چینی تعرفه اعمال کرد تا امتیاز تجارت انحصاری با پکن را در تنگنا قرار دهد. در اقدامی تلافی جویانه چین هم روی ۶۰ میلیارد دلار کالای آمریکا مالیات های ۵ تا ۲۵ درصدی وضع کرد.

هم اکنون چین روی ۱۱۰ میلیارد دلار کالای آمریکایی تعرفه هایی پیشنهاد یا اعمال کرده است که شامل میزان گسترده ای از واردات سالانه‌ی محصولات آمریکایی می شود. سال گذشته چین ۱۳۰ میلیارد دلار کالا از ایالات متحده وارد کرد.

منبع: reuters.com

هند واردات نفت ایران را 50 درصد کاهش می دهد!

کشور هند که بزرگترین مشتری نفت خام ایران است، ممکن است واردات خود را 50 درصد کاهش دهد تا بتواند روابط حمل و نقلی خود با آمریکا را حفظ کند.

هند واردات نفت ایران را 50 درصد کاهش می دهد!

کشور هند، بزرگترین مشتری نفت ایران، ممکن است واردات خود از این کشور را تا ۵۰ درصد کاهش دهد

کشور هند، بزرگترین مشتری نفت ایران، ممکن است واردات خود از این کشور را تا ۵۰ درصد کاهش دهد

مقامات آمریکایی ماه گذشته درباره ابطال مشروط تحریم‌ها در دهلی نو مذاکره کردند. هند در این گفتگو‌ها عنوان کرد که نمی‌تواند تمام واردات نفتی خود از ایران را لغو کند. سیاست رئیس جمهور آمریکا،‏ کشور‌های وارد کننده نفت ایران از جمله چین و هند را تحت فشار قرار داده است(چین و هند جمعا نیمی از محصولات نفتی ایران را وارد می‌کنند). واشنگتن حالا اعلام کرده است که میزان صادرات را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد در حالی‌که تحریم مجدد انرژی در اوایل ماه نوامبر اعلام خواهد شد.

پس از موفقیت اولیه آمریکا در ترغیب متحدان ژاپنی و کره‌جنوبی، حالا این کشور به‌دنبال متقاعد کردن کشور‌های عضو اتحادیه اروپاست. این قبیل اقدامات آمریکا منجربه آسیب‌های فراوانی به اقتصاد ایران می‌شود.

پس از خروج ترامپ از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ در ماه می، هند به واردات محصولات ایرانی ادامه داد. سازمان نفتی هند که یکی از بزرگترین مشتریان نفتی ایران است، نفت را بر اساس قرارداد سالانه خود خریداری کرده و کارگو‌ها را برای ماه سپتامبر نیز رزرو کرده است.

براساس تخمین‌ها، کشور هند طی ۱۲ ماه (تا ماه مارس) ۲۲.۶ میلیون تن نفت ایران را وارد کرده است که این رقم در سال گذشته ۲۷.۲ میلیون تن بوده است. خرید کشور‌های جنوب آسیا نیز از حدود ۱۱ میلیون تن در سال ۲۰۱۶-۱۷ فراتر رفته است. پالایشگاه‌های کشور‌های آسیای جنوبی پس از افزایش تحریم‌ها در سال ۲۰۱۵ میزان واردات خود از خلیج فارس را به سرعت افزایش دادند.

این درحالی است که دهلی نو به‌دنبال جایگزینی برای ایران است. توقف واردات از ایران باعث افزایش هزینه‌های حمل و نقل می‌شود. کشور هند که بزرگترین مشتری نفتی جهان است، بیش از ۸۰ درصد نیاز‌های خود را از طرق واردات تامین می‌کند. ایران بعد از عراق و عربستان صعودی با تامین ۱۰ درصد از کل نیاز‌های هند بزرگترین تامین کننده نفت این کشور است.

منبع: business-standard.com

ایران نفت خود را با قیمت پایین تر به کشورهای آسیایی میفروشد

به گزارش امروز خبرگزاری دولتی ایرنا، ایران نفت و گاز خود را با تخفیف به مشتریان آسیایی میفروشد. این اقدام برای آماده شدن در مقابل تحریم های امریکا انجام میشود.

ایران نفت خود را با قیمت پایین تر به کشورهای آسیایی میفروشد

ایران برای دور دوم تحریم های آمریکا آماده می شود

ایران برای دور دوم تحریم های آمریکا آماده می شود

یک مقام آگاه در وزارت نفت ایران، جزئیات بیشتری از این تخفیف ارائه نداد اما تلاش کرد که این اقدام را تا سطح یک عمل معمول در صنعت پایین بیاورد.

این منبع به ایرنا گفت:

تخفیف دادن بخشی از طبیعت بازار جهانی است که توسط همه صادر کنندگان نفت انجام میشود.

خبرگزاری بلومبرگ در روز جمعه گزارش داد که شرکت ملی نفت ایران که توسط دولت اداره میشود، در حال پایین آوردن قیمت در ماه سپتامبر برای مشتریان آسیایی بوده است. این قیمت پایین ترین قیمت در ۱۴ سال گذشته در مقایسه با نفت خام عربستان بوده است.

ایالات متحده در تلاش است تا فروش بین المللی نفت ایران را از تاریخ ۵ نوامبر، ۱۳ آبان، که دور دوم تحریم ها علیه ایران اعمال میشود، به صفر برساند. این تحریم ها در نتیجه بیرون آمدن واشنگتن از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ اعمال میشوند.

 

خریداران اصلی نفت ایران از جمله چین و هند، که تقریبا نیمی از نفت ایران را می خرند، اعلام کردند که تمایلی به کاهش شدید خرید از ایران ندارند.

با این وجود تحلیل ها نشان می دهند که ایران می تواند انتظار کاهشی در حدود ۷۰۰.۰۰۰ بشکه در روز را نسبت به تولید فعلی که حدود ۲.۳ میلیون بشکه در روز است را داشته باشد.

نقش اتحادیه اروپا که تضمین داده در مقابل تحریم های آمریکا علیه ایران مقاومت کند، بسیار زیاد است. اما شرکت ها و مؤسسات مالی اروپا در برابر تحریم های آمریکا از همتایان آسیایی خود آسیب پذیرتر هستند.

غول انرژی فرانسوی(توتال)، اعلام کرده که از پروژه سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری خود در پارس جنوبی در جنوب ایران در نتیجه تحریم ها بیرون خواهد آمد.

منبع: business-standard.com


>