رونمایی هیوندای از نسخه الکتریکی اس یو وی Kona

شرکت هیوندای موتورز بزرگترین شرکت سازنده خودرو در کره جنوبی روز چهارشنبه از نسخه الکتریکی خودروی Kona که یک شاسی بلند کوچک است رونمایی کرد تا با ساخت خودروهای دوست دار محیط زیست به خط تولیدش تنوع بخشد.

این تصویر را شرکت هیوندا برای نمایش از نسخه الکتریکی کراس اوور kona منتشر کرده است

این تصویر را شرکت هیوندا برای نمایش از نسخه الکتریکی کراس اوور kona منتشر کرده است

 

شرکت هیوندای موتورز بزرگترین شرکت سازنده خودرو در کره جنوبی روز چهارشنبه از نسخه الکتریکی خودروی Kona که یک شاسی بلند کوچک است رونمایی کرد تا با ساخت خودروهای دوست دار محیط زیست به خط تولیدش تنوع بخشد.

شرکت هیوندای موتورز امسال در نظر دارد تا بیش از ????? دستگاه از این خودروی الکتریکی(EV: Electric Vehicle) را در بازار محلی به فروش برساند. مسئولان این شرکت در بیانیه ای ثبت بیش از ????? پیش سفارش از این کراس اورهای الکتریکی را اعلام کرده اند. این سفارشات از تاریخ ?? ژانویه ۲۰۱۸ به بعد ثبت شده اند.

یکی از مدل های Kona EV دارای یک باتری بزرگ ?? کیلووات-ساعت است که در "نمایشگاه خودروهای الکتریکی ???? کره" در جنوب شهر سئول از آن رونمایی شد. این مدل خودرو قابلیت طی مسافت ??? کیلومتر با یک بار شارژ را داراست. مدل دیگر که دارای باتری کوچکتر ۳۹.۲ کیلووات-ساعت است گفته میشود که میتواند ??? کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند.

هیوندای میگوید که خودروی الکتریکی Kona میتواند با یک بار شارژ کامل و بدون نیاز به شارژ اضافه از پایتخت تا بندر جنوبی بوسان را طی کند. ۵۴ دقیقه طول می کشد تا باتری ?? کیلو وات-ساعتی آن در یک ایستگاه شارژ فوری ?? درصد شارژ شود. ضمنا گفته می شود که برای شارژ باتری ۳۹.۲ کیلو وات-ساعتی با دستگاه شارژ آهسته، شش ساعت و ?? دقیقه زمان لازم است.

Kona الکتریک مجهز به ویژگی های ایمنی زیادی مانند تشخیص عابر پیاده و هشدار پیش از برخورد، هشدار نقاط کور، هشدار توجه راننده و همیچنین راهنمای حرکت میان خطوط می باشد.

Kona الکتریک قیمتی بین ۴۶.۵ تا ۴۷.۵ میلیون وُن(????? تا ????? دلار آمریکا) خواهد داشت که با یارانه دولتی به ۲۹.۵ تا  ۳۱.۵ میلیون کاهش خواهد یافت. این کراس اوور الکتریکی اوایل امسال در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش گذاشته شد ولی شرکت هنوز تصمیم نگرفته است که از چه زمانی فروش خارج از کشور را آغاز کند.

در ماه ژوئن سال پیش با وجود قیمت کم بنزین، این شاسی بلند کوچک در میان تقاضای بالا برای کراس اورها برای فروش به بازارهای داخلی عرضه شد. این کراس اوور کوچک از اواخر سال  گذشته به بازار اروپا و اوایل امسال به آمریکا صادر شد.

هیوندای قصد فروش ?????? دستگاه Kona در دو بازار خارجی و ????? دستگاه در بازار داخلی را دارد. سال گذشته ????? دستگاه در بازار داخلی کره و ???? دستگاه در بازار اروپا به فروش رسید. در آمریکا هم طبق گفته مسئولان شرکت ???? دستگاه Kona در بازه ژانویه تا مارس به فروش رسیده است.

مدلهای بنزینی Kona با موتور های ? و ۱.۶ لیتری توربودار Gdi در اروپا آغاز به عرضه گردیده اند. مدل ۱.۶ لیتری دیزلی نیز طبق برنامه ریزی امسال در اروپا عرصه خواهد شد. طبق گفته مسئولان مدل بنزینی با موتور ۱.۶ لیتری توربو GDi و ۲ لیتری با موتور MPi در آمریکا در دسترسند.

 

منبع: english.yonhapnews.co.kr

عذرخواهی ایلان ماسک به خاطر اظهاراتش در مورد کاشف غار انگلیسی!

پس از سقوط ارزش سهام شرکت تسلا، ایلان ماسک در روز چهارشنبه از ورن آنسورث کاشف غار انگلیسی، به خاطر اینکه او را یک "پدو" نامیده بود عذرخواهی کرد!

عذرخواهی ایلان ماسک به خاطر اظهاراتش

عذرخواهی ایلان ماسک به خاطر اظهاراتش

ماسک با انتشار پستی در توئیتر گفت:

به هر حال، برخوردی که او با من داشت، توجیه کننده عکس العمل من نبود. من از آقای آنسورث  و همینطور از شرکت هایی که ریاست آنها را بر عهده دارم عذرخواهی می کنم. اشتباه از من بود

آنسورث، ایده زیردریایی کوچک ماسک برای نجات ۱۲ پسر به دام افتاده در غار را رد کرده بود که این مسئله واکنش عجیب و غریب ماسک را در پی داشت. ایلان ماسک در ادامه توئیتش نوشت:

حرف های من از روی عصبانیت بود و دلیلش حرفهای دور از حقیقت آنسورث نسبت به ایده زیردریایی کوچک بود.

بر اساس گزارش گاردین، پیش تر پست های توئیتری ماسک به دلیل رفتار و واکنش غیر منطقی اش مورد هجوم و انتقاد افراد بسیاری قرار گرفته بود. جیمز آندرسون، شریک بیلی گیفورد، چهارمین سهامدار بزرگ شرکت تسلا گفت:

من با بعضی از پست های انتقادی ماسک موافقم اما این مسئله فرق دارد. ما با شرکت در تماس هستیم و امیدواریم این موضوع با جدیت مورد پیگیری قرار بگیرد. من دوست دارم صلح، آرامش و کارایی در شرکت برقرار باشد.

جن مانستر، رئیس تحقیقات لوپ ونچر گفت: اگر رفتار ماسک تغییر نکند تاثیر منفی روی شرکت تسلا خواهد داشت.

۱۲ پسر نوجوان به همراه مربی فوتبالشان که در غار تام لوآنگ گرفتار شده بودند، پس از یک هفته محبوس ماندن در این غار، با تلاش تیمی بین المللی نجات یافتند.

ایلان ماسک در ماه های اخیر، اظهارات عجیبی را در توئیتر به اشتراک می گذارد و چندین بار نیز به خبرنگاران و منتقدان هجوم آورده است. رسوایی های اخیر نشان از ادامه شکایات در مورد امنیت محیط کار و افزایش کشمکش ها در این شرکت دارد.

منبع: business-standard.com

کره جنوبی دومین کشور جهان از نظر قیمت اینترنت همراه

ماه گذشته کره جنوبی در حوزه هزینه های اشتراک داده تلفن های همراه هوشمند رتبه ی دوم در جهان را کسب کرد و این مسئله باعث شکایت مصرف کننده های داخلی از حاملان تلفن همراه که قیمت های اشتراک داده های تلفن همراه را افزایش داده اند، گردید.

کره جنوبی دومین کشور گران جهان از نظر قیمت اینترنت تلفن همراه

کره جنوبی دومین کشور گران جهان از نظر قیمت اینترنت تلفن همراه
بر اساس مطالعه ای که توسط شرکت فنلاندی Rewheel صورت گرفت، در ماه آوریل هزینه متوسط یک گیگا بایت اینترنت تلفن همراه در کره جنوبی به حدود ??.? یورو (معادل ??.? دلار) رسید و کشور کره جنوبی را به دومین کشور گران جهان تبدیل کرد.

این مطالعه روی قیمت داده های تلفن همراه ۴۱ کشور تحت سیستم های با تکامل طولانی مدت (شاخه ای از ۴G است که به دنبال دستیابی به سرعت‌های تعریف شده در این استاندارد است) انجام گرفت.

در این میان، کانادا با قیمت ?.? یورو و ایالات متحده آمریکا به قیمت ? یورو به ازای هر یک گیگا بایت اینترنت به ترتیب سومین و پنجمین کشور گران جهان از نظر گرانی داده های تلفن همراه شدند.

اما فنلاند همین مقدار اینترنت را به قیمت ?.? یورو در اختیار کاربران قرار می دهد و به عنوان ارزان ترین کشور شناخته شده است.

در مقایسه با ماه نوامبر ۲۰۱۷، قیمت داده های تلفن همراه در کره جنوبی حدود ?.? یورو افزایش داشته است در حالی که در فنلاند ?.? یورو کاهش یافته است. این افزایش قیمت در کره جنوبی و همچنین کاهش قیمت در فنلاند باعث بیشتر شدن فاصله قیمتی این دو کشور گردیده است.

قیمت متوسط یک گیگابایت داده تلفن همراه برای اعضای اتحادیه اروپا ?.? یورو و برای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ?.? یورو بوده است.

حاملان تلفن همراه کره جنوبی ادعا می کنند که این نتایج حاکی از آن است که مصرف کننده های داخلی برنامه های اشتراک متفاوتی را انتخاب می کنند و این گونه تحقیقات که در سطح بین المللی انجام می شوند فضای شبکه ای فوق العاده و عالی آنها را برای ارزیابی در نظر نمی گیرند.

با این وجود، فعالان داخلی کره جنوبی بر این عقیده هستند که هزینه های مخابرات این کشور هنوز خیلی گران بوده و شرکت ها باید تخفیف های بیشتری برای مشترکین خود فراهم کنند.

آهن جین گئول (Ahn Jin-geol)، از فعالان داخلی این کشور گفت:

صاحبان این سه شرکت تلفن همراه چایبول که سالیانه سود ?.? میلیارد دلاری به دست می آورند، باید در قیمت های خود تجدید نظر کرده و تخفیف های ویژه تری برای مشترکین قائل شوند.“

 

منبع: yonhapnews.co.kr

بازار سهام آمریکا: وال استریت شاهد افزایش ارزش در حوزه فناوری و کاهش در حوزه نفت است

*قیمت های نفت پس از انتقاد ترامپ از اوپک منفی شدند.

*شاخص جنرال الکتریک بعد از نتایج تخمین های بالا افزایش می یابد.

*سهام بانکی از عرضه اوراق قرضه سود بیشتری کسب کرده اند؛ سهام فناوری در وضعیت افت به سر می برد.

*شاخص های ضعیف: داو (Dow) 84/0 درصد، اسن اند پی ( S&P) 77/0 درصد و نسدک (Nasdaq) 5/1 درصد.

بازار سهام آمریکا: افزایش در حوزه فناوری و کاهش در حوزه نفت

بازار سهام آمریکا: افزایش در حوزه فناوری و کاهش در حوزه نفت

شاخص های سهام آمریکا در روز جمعه سقوط کردند. اپل بیش ترین کاهش ها را در بخش فناوری داشت، و به تبع کاهش قیمت های نفت به خاطر انتقاد رئیس جمهور دونالد ترامپ از اوپک، شاخص شرکت های انرژی افزایش قابل توجهی داشتند.

اپل با سقوط ۴/۳ درصدی بزرگ ترین کاهش را در میان شاخص های اصلی داشت. مورگان استنلی تقاضای اندک برای آخرین آیفون های این شرکت را پیش بینی کرده و این علاوه بر ترسی است که از فروش گوشی های هوشمند شرکت "تایوان سِمی کونداکتور" ایجاد شده بود.

قیمت های نفت حدود نیم درصد کاهش یافت آن هم پس از اینکه ترامپ از اوپک بابت کاهش تولید نفت که باعث بالا رفتن قیمت آن شده انتقاد کرد و گفت این عمل تحمل نخواهد شد.

شاخص انرژی اس اند پی ۱ درصد سقوط کرد، در حالی که شاخص فناوری برای سومین جلسه پیاپی ضعیف بود و به میزان ۴/۱ درصد کاهش یافت.

شاخص شلمبرژه ۵/۱ درصد کاهش داشت، آن هم بعد از این که سود ِ شرکت تامین کننده خدمات میادین نفتی به سختی از پیش بینی ها عبور کرد. شاخص هالیبرتون، رقیب شلمبرژه، به مقدار ۳/۰ درصد سقوط کرد.

سهام شرکت های عمده نفتی اکسون(Exxon) و شِورون(Chevron) بیش از ۱ درصد کاهش یافت که این روی "میانگین صنعتی داو جونز" تأثیر منفی داشت.

با این حال، شاخص داو به لطف جنرال الکتریک افزایش یافت و ۶/۳ درصد بالا رفت، پس از آن که نتایج سه ماهه را که در صدر برآوردها بود تضمین نمود و پیش بینی های سال ۲۰۱۸ را عملی کرد.

انتظار می رود که سود سه ماهه اول در شرکت های S&P ۵۰۰ بیشترین میزان سود در هفت سال اخیر بوده باشد. طبق اعلام Thomson Reuters I/B/E/S از ۸۷ شرکتی که تاکنون گزارش شان را داده اند، ۳/۷۹ درصد به بالاترین میزان سود پیش بینی شده دست یافته اند.

برنت شوت، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در شرکت "مدیریت مشترک دارایی نورت وسترن" گفت:

" درآمدها خوب بوده، از توقعات هم بالاتر رفته، و از قبل هم مشخص بود که از پیش بینی ها بالاتر می روند."

با وجود این، شوت می گوید که نرخ های بهره بالا رفته باعث تضعیف بازارهای سهام و ایجاد تعدیلات کوتاه مدت قیمت ها خواهد شد. او افزود:

"اما این مسئله حل شدنی است چنان چه رشد اقتصادی همچنان بالا برود و بازار سهام را نیز با خود همراه کند."

عرضه ۱۰ ساله اوراق خزانه داری، که معیار هزینه های اوراق قرضه جهانی است با تنزل یافتن قیمت ها برای دومین روز پیاپی، به بالاترین سطح خود از روز ۲۱ مارس رسیده و بعد از دو هفته که خط منحنی عرضه اوراق بدون تغییر پیش می رفت اندکی شیب پیدا کرد.

در ساعت ۱۱:۱۸ صبح به وقت شرقی (آمریکا) شاخص "میانگین صنعتی داو جونز" با کاهش ۲۳/۲۰۸ واحد یا ۸۴/۰ درصد به ۶۶/۲۴۴۵۶ واحد رسید، شاخص S&P ۵۰۰ با کاهش ۷۴/۲۰ واحد یا ۷۷/۰ درصد به ۳۹/۲۶۷۲ واحد رسید و شاخص نزدک نیز با کاهش ۰۱/۷۶ واحد یا ۰۵/۱ درصد به ۰۵/۷۱۶۲ واحد رسید.

سهام Skechers USA پس از آن که پیش بینی سود فصلی (سه ماهه) این شرکت تولیدکننده کفش نتوانست به میزان تخمین های تحلیل گران برسد، ۶/۲۸ درصد سقوط کرد.

کاهش درآمد شاخص ها برای شرکت های در صدر بیشتر بود، مانند نسبت ۸۷/۲ به ۱ برای NYSE و نسبت ۱۰/۲ به ۱ برای نزدک.

شاخص اس اند پی، ۱۱ افزایش جدید ۵۲ هفته ای و ۱۷ کاهش تازه را ثبت کرد، در حالی که نزدک ۴۱ افزایش جدید و ۳۵ کاهش تازه را به ثبت رساند.

منبع: www.reuters.com

ایران: ترامپ درصدد "بی ثبات کردن" بازار جهانی نفت است

به نقل از "بیزینس استاندارد"، ایران دونالد ترامپ را به ایجاد بی ثباتی در بازار جهانی نفت متهم کرد. این اتهام به دلیل دو توئیت توهین آمیز ترامپ خطاب به اعضای اوپک است.

ایران دونالد ترامپ را به ایجاد بی ثباتی در بازار جهانی نفت متهم کرد

ایران دونالد ترامپ را به ایجاد بی ثباتی در بازار جهانی نفت متهم کرد

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران اظهار داشت:

این روزها قیمت نفت بستگی به آقای ترامپ دارد. هر روز آقای ترامپ پیام جدید یا اطلاعیه ای منتشر می کند که این پیام ها دلیل ایجاد نگرانی در بازار جهانی نفت می شود، به اعضای اوپک دستوراتی می دهد که بسیار توهین آمیز هستند و یا به کشورهای دیگر دستور افزایش تولید می دهد.

وی افزود:

این یک توهین به مردم و حاکمیت ملی این کشورها است و همچنین این امر باعث بی ثباتی بازار نفت می شود.

ترامپ در توئیت آخرش در روز چهارشنبه گفته است:

اعضای انحصاری اوپک باید به خاطر داشته باشند که قیمت گاز افزایش می یابد و کمک چندانی از دست آن ها بر نمی آید.

او بارها از سازمان اوپک(که آمریکا متحد عربستان، عضو کلیدی آن می باشد) درخواست کرده تا تولیدات خود را بالا ببرد. اوپک و دیگر کشورها از جمله روسیه ماه گذشته توافق کردند تولید نفت را به یک میلیون بشکه در روز افزایش دهند. البته این توافق پس از کاهش عرضه و به موجب آن افزایش قیمت جهانی اتفاق افتاد.

این حرکت ابتدا از جانب ایران که یکی از اعضای اوپک است؛ و پس از تحریم های جدید علیه ایران که به دلیل تصمیم ترامپ برای خروج از توافق هسته ای بین المللی با تهران صورت گرفت، آغاز شد که البته باعث ایجاد نگرانی های جهانی در این زمینه شده است.

منبع: business-standard.com

کوین بیس: ویکی لیکس به دنبال تحریم بزرگ‌ترین کارگزاری بیت کوین جهان است

ویکی لیکس، بعد از اینکه بزرگترین کارگزاری بیت کوین دنیا، افشای اطلاعات فروشگاه آنلاین را ممنوع کرد، به دنبال مسدود کردن جهانی کوین بیس میباشد.

۵۵۵.jpg

ویکی لیکس قصد تحریم کوین بیس را دارد

بخش بازاریابی رسمی سازمان اظهار داشت که کوین بیس، تعلیق قوانین مالی ایالاتمتحده را مورد انتقاد قرارداد. سخنگوی کوین بیس به ایندیپندنت گفت:

" بهمنظور محافظت از حریم شخصی مشتریانمان، حسابهای شخصی را مورد نظارت و بررسی قرار نمیدهیم"

ویکی لیکس در توئیتر گفت:

"ویکی لیکس میخواهد در هفته آینده، کوین بیس را بهعنوان یکی از اعضای غیر مقبول انجمنهای سری تحریم کند. کوین بیس، یک کارگزار بیت کوین در کالیفرنیا است که تصمیم مدیریتی ویکی لیکس را تحریم کرده بود."

ویکی لیکس ادعا کرد که پیامی را از سوی کوین بیس دریافت کرده است. در این پیام گفته شده بود:

" طبق بررسیهای دقیق ما، باید به اطلاعتان برسانیم که ازاین پس نمیتوانیم خدمات خود را در اختیارتان قرار دهیم."

ویکی لیکس از سا ل ۲۰۱۰ پس از تحریمهای قضایی مربوط به ویزا، مستر کارت و پی پال از بیت کوین بهمنظور دادوستد استفاده کرده است.

بیت کوین بیش از ۴۰۰۰ واحد پولی که معادل ۲۵ میلیون یورو میباشد، برای ویکی لیکس سود داشته است.

منبع: independent.co.uk


بستن