گوش به زنگگوش به زنگ

رونمایی هیوندای از نسخه الکتریکی اس یو وی Kona


شرکت هیوندای موتورز بزرگترین شرکت سازنده خودرو در کره جنوبی روز چهارشنبه از نسخه الکتریکی خودروی Kona که یک شاسی بلند کوچک است رونمایی کرد تا با ساخت خودروهای دوست دار محیط زیست به خط تولیدش تنوع بخشد.

این تصویر را شرکت هیوندا برای نمایش از نسخه الکتریکی کراس اوور kona منتشر کرده است

این تصویر را شرکت هیوندا برای نمایش از نسخه الکتریکی کراس اوور kona منتشر کرده است

 

شرکت هیوندای موتورز بزرگترین شرکت سازنده خودرو در کره جنوبی روز چهارشنبه از نسخه الکتریکی خودروی Kona که یک شاسی بلند کوچک است رونمایی کرد تا با ساخت خودروهای دوست دار محیط زیست به خط تولیدش تنوع بخشد.

شرکت هیوندای موتورز امسال در نظر دارد تا بیش از ????? دستگاه از این خودروی الکتریکی(EV: Electric Vehicle) را در بازار محلی به فروش برساند. مسئولان این شرکت در بیانیه ای ثبت بیش از ????? پیش سفارش از این کراس اورهای الکتریکی را اعلام کرده اند. این سفارشات از تاریخ ?? ژانویه ۲۰۱۸ به بعد ثبت شده اند.

یکی از مدل های Kona EV دارای یک باتری بزرگ ?? کیلووات-ساعت است که در "نمایشگاه خودروهای الکتریکی ???? کره" در جنوب شهر سئول از آن رونمایی شد. این مدل خودرو قابلیت طی مسافت ??? کیلومتر با یک بار شارژ را داراست. مدل دیگر که دارای باتری کوچکتر ۳۹.۲ کیلووات-ساعت است گفته میشود که میتواند ??? کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند.

هیوندای میگوید که خودروی الکتریکی Kona میتواند با یک بار شارژ کامل و بدون نیاز به شارژ اضافه از پایتخت تا بندر جنوبی بوسان را طی کند. ۵۴ دقیقه طول می کشد تا باتری ?? کیلو وات-ساعتی آن در یک ایستگاه شارژ فوری ?? درصد شارژ شود. ضمنا گفته می شود که برای شارژ باتری ۳۹.۲ کیلو وات-ساعتی با دستگاه شارژ آهسته، شش ساعت و ?? دقیقه زمان لازم است.

Kona الکتریک مجهز به ویژگی های ایمنی زیادی مانند تشخیص عابر پیاده و هشدار پیش از برخورد، هشدار نقاط کور، هشدار توجه راننده و همیچنین راهنمای حرکت میان خطوط می باشد.

Kona الکتریک قیمتی بین ۴۶.۵ تا ۴۷.۵ میلیون وُن(????? تا ????? دلار آمریکا) خواهد داشت که با یارانه دولتی به ۲۹.۵ تا  ۳۱.۵ میلیون کاهش خواهد یافت. این کراس اوور الکتریکی اوایل امسال در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش گذاشته شد ولی شرکت هنوز تصمیم نگرفته است که از چه زمانی فروش خارج از کشور را آغاز کند.

در ماه ژوئن سال پیش با وجود قیمت کم بنزین، این شاسی بلند کوچک در میان تقاضای بالا برای کراس اورها برای فروش به بازارهای داخلی عرضه شد. این کراس اوور کوچک از اواخر سال  گذشته به بازار اروپا و اوایل امسال به آمریکا صادر شد.

هیوندای قصد فروش ?????? دستگاه Kona در دو بازار خارجی و ????? دستگاه در بازار داخلی را دارد. سال گذشته ????? دستگاه در بازار داخلی کره و ???? دستگاه در بازار اروپا به فروش رسید. در آمریکا هم طبق گفته مسئولان شرکت ???? دستگاه Kona در بازه ژانویه تا مارس به فروش رسیده است.

مدلهای بنزینی Kona با موتور های ? و ۱.۶ لیتری توربودار Gdi در اروپا آغاز به عرضه گردیده اند. مدل ۱.۶ لیتری دیزلی نیز طبق برنامه ریزی امسال در اروپا عرصه خواهد شد. طبق گفته مسئولان مدل بنزینی با موتور ۱.۶ لیتری توربو GDi و ۲ لیتری با موتور MPi در آمریکا در دسترسند.

 

منبع: english.yonhapnews.co.kr