گوش به زنگگوش به زنگ

راه‌حلی برای مشکلات تسلا: جایگزین کردن یک مدیرعامل دیگر به جای ایلان ماسک


تصمیم ایلان ماسک برای خصوصی کردن شرکت تسلا، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) به چالش کشیده شد.

ایلان ماسک مدیرعمل شرکت تسلا

ایلان ماسک مدیرعمل شرکت تسلا

ایلان ماسک(مدیر عامل تسلا)، مدت کوتاهی با بازار سهام همراه بوده است. بنابراین او باید امروز صبح، زمانی که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا توییتی را با عنوان درخواست از کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای بررسی مطرح کرد، خوشحال شده باشد. این توییت، به ارائه گزارش درآمد شرکتهای خصوصی هر شش ماه به جای هر سه ماه اشاره دارد و به معنی امکان انعطاف‌پذیری بیشتر است.

این پیشنهاد ترامپ، یک هفته پس از اینکه ایلان ماسک اذعان داشت که می‌خواهد تسلا را خصوصی کند تا نگرانی بابت خرده‌فروشان و تحلیل‌گران و غیره نداشته باشد، مطرح شد.

اما بر اساس نوشته‌ای از بروک ساترلند، این ایده برای شرکتی نظیر Deere & Co در کوتاه مدت مشکل بزرگی ایجاد نمی‌کند. این شرکت که امروز صبح نتایج سه ماهه را گزارش کرد، یک داستان بلند مدت قانع‌کننده برای سرمایه‌گذاران دارد تا از مشکلات کوتاه مدت به رنج نیفتند.

بروک افزود:

از سوی دیگر، تسلا یکی از آن شرکت‌هایی است که با چالش‌های بزرگ‌تری روبرو هستند و توسط پست‌های هدف دلخواه که مشکل‌ساز ترین آنها معمولا رهبران هستند، فرو می‌ریزند.

تصمیم ایلان ماسک در باره خصوصی کردن شرکت تسلا، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار SEC به چالش کشیده شد و شب گذشته، نیویورک تایمز مصاحبه‌ای شگفت‌انگیز با او منتشر کرد که در آن به دلیل فشار مدیر اجرایی تسلا، خشمگین شد. مت لوین می‌نویسد که ایلان ماسک به طور نامعقولی به ساده‌ترین راه‌حل مشکلات تسلا اشاره کرد:

فقط اجازه دهید شخص دیگری مدیرعامل شرکت باشد!

منبع: business-standard.com