تبلیغات در تلکسیران

تسلا موقتاً تولید مدل 3 سدان را تعلیق می‌کند

ایلان ماسک بنیانگذار شرکت تسلاموتورز  گفت مشکلاتی که منجر به کاهش تولید این کمپانی شده بودند، حلشدهاند و احتمالاً در سهماههی دوم سال جاری تولید خودروی 3 سدان را 3 یا 4 برابر افزایش خواهد داد.

تسلا موقتاً تولید مدل 3 سدان را تعلیق می‌کند

خودروی سدان مدل ۳

سهام تسلا دوشنبه با کاهش ۳۰ درصدی مواجه شد و اوایل صبح روز سه‌شنبه با کاهش ۲.۱ درصدی ادامه یافت که بیشترین مقدار در یک هفته بوده است

کمپانی تسلا پس از پذیرش وجود اشکالات در مهمترین خودرو ساخت این شرکت توسط ایلان ماسک، موقتاً تولید مدل ۳ سدان را برای حداقل بار دوم در دوماههی گذشته به حالت تعلیق درآورد.

 کمپانی بازفید(Buzzfeed) روز دوشنبه گزارش داد که شرکت تسلا به کارکنان خود خبر داده این توقف برای مدت ۴ الی ۵ روز ادامه خواهد یافت. سخنگوی تسلا به بیانیهای که در ماه گذشته منتشرشده بود استناد کرد که خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد تولید مدلاین شرکت  ۳ از?? الی ?? فوریه معلق خواهد شد؛ سپس سازندهی خودرو گفت که کمپانی دورههایی از تعلیق را در کارخانههای سازندهی وسیلهی نقلیه و باتری به منظور بهبود خودکارسازی وهمچنین یافتن باتل نک ها (bottleneck)  اجرا خواهد کرد. این وقفه یکی دیگرازمشکلات ماسک درتولید انبوه اولین مدل این خودروهاست. علاوه بر تلاش برای ورود وسایل نقلیهی الکتریکی به جریان اصلی خودروسازی مدیر اجرایی شرکت تسلا با نصب رباتهای بیشتر برای تولید سریع خودروها به دنبال ایجاد یک مزیت رقابتی نسبت به سازندگان دیگر خودرو است. وی هفتهی گذشته، اعتراف کرد که ایجاد اتوماسیون در تسلا یک اشتباه بود. دیو سالیوان تحلیلگر شرکت  Auto Pacific در ایمیلی گفت:

 "خودروسازان سنتی در طول پیشرفت این صنعت سعی در تنظیم باتل نک ها داشتهاند و این فراتر از حالت عادی است" کمپانی بازفید گزارش داد:

 انتظار میرود که کارمندان تسلا در طول تعلیق تولید مدل ۳ روزهایی را بهعنوان تعطیلات بدون پرداخت حقوق در خانه بگذرانند، هرچند تعداد اندکی از آنها ممکن است در کارخانهای در فرمنت(fermant) کالیفرنیا کارکرده و حقوق دریافت کنند.

این وقفه یک هفته پس ازاینکه ماسک، بازدیدی از کارخانهی مونتاژ تسلا در CBS ترتیب داده بود، رخ داد. وی اعلام کرده بود که این کمپانی باید ظرف مدت یک هفته تولید ۲۰۰۰ مدل ۳ سدان را انجام دهد.

ماسک گفت:

"مشکلات مربوط به تولید که بر خروجی این کمپانی تأثیر منفی میگذاشتند در حال حل شدن است و احتمالاً تسلا تولید خودروها را در سه ماههی دوم سال ۳ یا ۴ برابر افزایش خواهد داد".

سهام تسلا روز دوشنبه با کاهش ۳۰ درصدی مواجه شد و اوایل صبح روز سهشنبه با کاهش ۲/۱ درصدی ادامه یافت که بیشترین مقدار طی یک هفته بوده است.

کمپانی تسلا تعداد ۹۷۶۶ مدل سدان ۳ را در سهماههی اول سال تولید کرد. این شرکت در بیانیهای ۳ آوریل اعلام کرد که فرآیند افزایش تولید و یافتن باتل نک ها در طول سهماههی اول سال شامل تعطیل کردن چندین کارخانهی کوچک بهمنظورارتقاء تجهیزات بوده است.

مدیر گروه صنعت، کار و اقتصاد در مرکز تحقیقات خودرو در ایمیلی نوشت:

"تعطیلی برای چندین روز بسیار غیرعادی است".

افزایش تولید مدل ۳ برای حصول درآمد بعد ازآنکه تسلا میلیاردها دلار را برای تولید، سرویسدهی و تعمیر اتومبیلهای بیشتر خرج  کرده بود حیاتی است. این در حالی است که ماسک گفته این کمپانی در سهماههی سوم و چهارم سال سودآوری و درآمد نقدی خواهد داشت و در سال جاری نیازی به افزایش سرمایه نخواهد داشت.

تحلیلگران نسبت به این پیشبینیها شک و تردید دارند.

سالیوان گفت:

 "زمان در صنعت خودروسازی حکم پول را دارد و به نظر میرسد که تسلا بر این باور است که مقدار زیادی از هردوی اینها را داراست".

منبع: thestar.com

پیشنهاد «منطقه اقتصادی ویژه» هند به شرکت‌های روس

دهلی نو می‌خواهد سرمایه گذاران روسی را تشویق کند و شرکت‌ها را دعوت کند تا فرصت‌های تجاری در هند را دریابند و پیوندهای اقتصادی دو جانبه را قوی‌تر کنند. به همین دلیل وزیر بازرگانی و صنعتی گفته است که هند می‌تواند منطقه اقتصادی ویژه‌ای را برای شرکت‌های روس ایجاد کند. 

پیشنهاد «منطقه اقتصادی ویژه» هند به شرکت‌های روس

پیشنهاد منطقه اقتصادی ویژه هند به شرکت‌های روس

پیشنهاد منطقه اقتصادی ویژه هند به شرکت‌های روس 

این عضو کابینه دولت هند، دولتمردان روسیه را دعوت کرده است تا شرایط برقراری روابط اقتصادی با تاجران داخلی هند را بررسی کنند. او اخیرا با همتای روس خود دیداری داشت که در آن، درباره تقویت تجارت و سرمایه گذاری دوجانبه گفت و گو کرده بودند. آن‌ها همچنین درباره امکان‌ همکاری‌های مشترک در بخش‌هایی چون معادن، کشاورزی و گردشگری نیز صحبت‌هایی کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 

بنا بر اعلام وزیر خارجه هند، «سرمایه گذاری دو جانبه، همین حالا هم از هدف ۳۰ میلیارد دلاری خود عبور کرده است». رقمی که دو کشور برای سال ۲۰۲۵ پیش بینی کرده بودند. وزیر خارجه اعلام کرده که هدف فعلی برای مبادلات و سرمایه گذاری دو کشور برای سال ۲۰۲۵، رقم ۵۰ میلیارد دلار درنظر گرفته شده است.

هند و روسیه همچنین تلاش می‌کنند تا حجم معاملات میان دو کشور را نیز، که سال گذشته به ۱۰ میلیارد دلار رسیده بود، افزایش دهند. هدف گذاری آن‌ها برای حجم مبادلات تا ۶ سال آینده، ۵۰ میلیارد دلار است.

هر دو کشور درباره شکل دادن به یک «مسیر سبز» که نقل و انتقال کالاها را تسهیل بخشد، صحبت کرده‌اند. آن‌ها همچنین قرار است فهرستی از کارآفرینان و شرکت‌هایی را تهیه کنند تا از بازرسی‌های منظم گمرکی معاف باشند.

به نظر می‌رسد هم مسکو و هم دهلی نو، که مدتی است دلار را از تجارت خود کنار گذاشته‌اند و با واحدهای ارز ملی معامله می‌کنند، خواهان این هستند که سهم خود را از روبل و روپیه افزایش دهند. امروز سهم مبادلات با روبل در صادرات ۲۰ درصد است و برای واردات حدود ۲۱ درصد است.

منبع: Rt.com

درخواست دومین بانک بزرگ آمریکا برای دریافت حق امتیاز انحصاری سیستم بلاکچین

بنا به سند امتیاز انحصاری منتشر شده از سوی دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده در 23 آگوست دومین بانک بزرگ ایالات متحده با نام "بانک-آو-آمریکا" برای امتیاز انحصاری بلاکچین درخواست می دهد تا نظام ذخیره ی رمزدار را توسعه دهد.

درخواست دومین بانک بزرگ آمریکا برای دریافت حق امتیاز انحصاری سیستم بلاکچین

انحصار سیستم بلاکچین در اختیار بانک آمریکا

انحصار سیستم بلاکچین در اختیار بانک آمریکا

حق امتیاز انصاری تحت عنوان «برچسب های رمزگذاری بلاکچین» یک سیستم ضبط و ذخیره سازی معاملات مرتبط با رمزنگاری را شرح می دهد که توسط شرکت ها مدیریت می شود. به طور خلاصه، اختراع یک سیستم امنیتی داده برای شبکه های بلاکچینی را با اجرای رمزگذاری و اتصال داده ها به بلاکچین‌های معینی ارائه می دهد.

 

در سند امتیاز انحصار ثبت شده در تاریخ ۱۸ آوریل ۲۰۱۸، بانک شعبه کارولینای شمالی، سیستمی را معرفی کرد که شامل یک دستگاه با یک پردازنده است که ابتدا مجموعه ای از عناصر داده را دریافت می کند و سپس کلید رمزگذاری را قبل از رمزگذاری عناصر درون اول بلوک بلاکچین فراهم می کند.

این وسیله سپس کلید رمزگذاری با نقشه عنصر رمزگذاری تولید شده را با هم ترکیب می کند تا پس از آن «تگ سازنده» ایجاد و سپس رمزگذاری شود و سپس در اولین بلوک بلاکچین تعبیه شده و منتشر شود.

براساس این سند، درخواست ثبت اختراع توسط بی-آو-اِی نسخه تکمیلی یک برنامه غیرمجاز ایالات متحده در سال ۲۰۱۴ توسط جیمز جی رونکا با عنوان نظام ذخیره آنلاین ارز دیجیتال(کریپتوکارنسی) است.

بی-آو-ای قبلا اقداماتی را برای وفق دادن فناوری بلاکچین انجام داده است، که تا ژوئن ۲۰۱۸ تقریبا ۵۰ اختراع مبتنی بر بلاکچین را به ثبت رسانده است، و این بدان معنی است که بزرگترین دارنده حق اختراع مربوط به بلاکچین در میان همه شرکت ها، حتی شکست آی-بی-اِم با آن تکنولوژی غول پیکر است.

در حالی که بی-آو-ای(BofA) یکی از شرکت های پیشرو است که نوآوری را در عرصه بلاکچین ترویج می دهد، بانک همچنان نسبت به ارزهای مجازی شک و تردید دارد، گرچه حق امتیاز انحصاری در مورد توسعه یک سیستم مبادله ارز دیجیتال را در دسامبر ۲۰۱۷ به دست آورده است. در ماه مه، بی-آو-ای نسبت به رمزنگاری موضع منفی گرفت و  آن را «مشکل ساز» نامید و تصمیم خود برای ممنوع کردن مشتریان از خرید رمزنگاری با کارت اعتباری خود را تایید کرد.

 

با این حال، در اوایل سال جاری، بانک به قانونگذاران ایالات متحده اعتراف کرد که ممکن است قادر به رقابت با استفاده روزافزون از ارزهای دیجیتال نباشد، با این ادعا که ناتوانی در تطبیق خدمات و محصولات برای تحول استانداردهای صنعت و ترجیحات مصرف کننده می تواند برای تجارت آن آسیب زا باشد.

منبع: cryptoanalytica.co

انصراف آمریکا از کمک 200 میلیون دلاری به فلسطین

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که از پرداخت کمک 200 میلیون دلاری به فلسطین صرف نظر کرده است.

انصراف آمریکا از کمک 200 میلیون دلاری به فلسطین

صرف نظر کردن آمریکا از کمک به فلسطین

صرف نظر کردن آمریکا از کمک به فلسطین

سفیر فلسطین در پی این اقدام، دونالد ترامپ را ضد صلح نامید. یکی از مقامات ارشد دپارتمان ایالتی روز جمعه اعلام کرد که این تصمیم مستقیما از جانب رئیس جمهور گرفته شده است. کمک‌های درنظر گرفته شده برای غزه حالا برای پروژه‌هایی تخصیص یافتند که اولویت بیشتری دارند. به‌گفته این مقام ارشد چالش‌های جامعه بین المللی در مورد تامین کمک به غزه ادامه دارد، چرا که حماس زندگی شهروندان این منطقه را تحت کنترل خود دارد و باعث انحطاط موقعیت شهروندان و شرایط اقتصادی می‌شوند.

در ماه ژانویه آمریکا همکاری خود را با آژانس سازمان ملل درباره کمک به فلسطینیان قطع کرده بود. روابط بین آمریکا و مسئولین فلسطینی بعد از تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن اورشلیم به‌عنوان پایتخت اسرائیل رو به کاهش یافت.

حسام زملط سفیر فلسطین در واشنگتن گفت:

فلسظینیان می دانند که حکومتشان به زودی نقش مهمی در برقراری صلح در خاورمیانه ایفا می کند. این حکومت تلاش می کند تا دیدگاهی را که ده ها سال است آمریکا پدید آورده است، از بین ببرد.

بعد از تایید اورشلیم یکبار دیگر کاخ سفید دوستی خود را با بنیامین نتانیاهو و مخالفت خود را با برقراری صلح در این منطقه را نشان داد.

تصمیم عدم کمک به فلسطین در پی ناآرامی های غزه و تظاهراتی که از ماه مارس شروع شد ناشی شده است. حداقل ۱۷۱ فلسطینی در این درگیری ها توسط نیروهای اسرائیلی در نزدیکی مرز اسرائیل کشته شدند. دولت آمریکا ماه هاست که در حال بررسی و مذاکره درباره برنامه صلح در خاورمیانه است.

زملوط گفت:

این کمک‌های انسان دوستانه به عنوان یک باج یا تهدید سیاسی موثر نیست. تنها زمانی می‌توان به صلح دست یافت که به توافق ۱۹۶۷ در رابطه با مرز&lrm های اورشلیم شرقی که پایتخت فلسطین بوده است و نیز احترام به قوانین و حقوق بین المللی عمل شود.

پاتریک لی هی سناتور حزب دموکرات، کاخ سفید را به مجموعه‌ای از اقدامات تحریک آمیز و خرابکارانه به‌جای برقراری رابطه صلح آمیز بین اسرائیل و فلسطین  متهم کرد. ترامپ از داماد خود، جرد کوشنر و وکیل جیسون گرین بلات خواست تا پیشنهاد‌های صلح را بررسی کنند تا مناسب‌ترین راه حل را برای مسئله فلسطین پیدا کنند.

منبع:  business-standard.com

قیمت نفت به بیش از 74 دلار به ازای هر بشکه افزایش یافت

قیمت نفت طی دو هفته به بیش از 74 دلار به ازای هر بشکه رسید و کاهش شدید موجودی نفت خام ایالات متحده و تحریم‌های ایالات متحده روی تولیدکننده اوپک ایران، در این راستا بی‌تاثیر نبوده است.

قیمت نفت به بیش از 74 دلار به ازای هر بشکه افزایش یافت

افزایش قیمت نفت به ۷۴ دلار طی دو هفته گذشته

افزایش قیمت نفت به ۷۴ دلار طی دو هفته گذشته

موسسه آمریکایی نفت اعلام کرد که ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته، ۵.۲ میلیون بشکه کاهش داشت و پیش‌بینی تحلیلگران بیش از سه برابر کاهش را نشان می‌دهد. 

کارسن فریچ، تحلیلگر نفتی کامرز بانک اذعان داشت:

داده‌های فهرست موجودی API که پس از پایان معاملات روز گذشته منتشر شده است، از نظر قیمت‌گذاری به صورت وام‌دهنده درنظر گرفته شده‌اند. بنابراین این بعد از ظهر، اطلاعات موجودی رسمی نیز احتمالا نشان‌دهنده کاهش قابل توجه موجودی است.

قیمت نفت خام برنت که معیاری بین‌المللی به شمار می‌آید از  ۱.۳۸ دلار به ۷۴.۰۱ دلار به ازای هر بشکه افزایش یافت و درنهایت به ۷۴.۱۹ دلار رسید که قیمتی بالاتر از تاریخ ۸ اوت را نشان می‌دهد. نفت خام ایالات متحده نیز از ۱.۲۸ دلار به ۶۷.۱۲ دلار رسید.

قیمت نفت همچنین، تحت‌تاثیر کاهش ارزش دلار قرار گرفت. این کاهش، توسط افزایش نرخ بهره رزرو فدرال در واکنش به نظر دونالد ترومپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا که گفته بود برایش اهمیتی ندارد، صورت گرفت. دلار ارزان‌تر منجر به کاهش قیمت نفت برای خریدارانی می‌شود که از ارزهای دیگر استفاده می‌کنند.

 

کاهش صادرات نفت از ایران که سومین تولیدکننده در مجموعه کشورهای صادرکننده نفت است، در پاسخ به تحریم‌های جدید ایالات متحده نیز از این بازار حمایت می‌کند. شرکت‌های نفتی اروپا شروع به کاهش خرید خود از ایران کرده‌اند، هرچند خریداران چینی محموله خود را به کشتی‌های ایرانی منتقل می‌کنند تا جریانات موجود را حفظ کنند.

گرگ مک کینا، استراتژیست بازار ارشد در آکسی تریدر گفت:

موضوع ایران، همچنان ذهن معامله‌گران را مشغول نگه داشته است.

پس از تشدید تنش‌ها و اعلام مشاور امنیتی ترامپ مبنی بر اینکه حداکثر فشار را بر تهران تحمیل خواهد کرد، ایران هشدار داد که اگر از سوی ایالات متحده مورد حمله قرار گیرد، با ایالات متحده و اسرائیل مقابله خواهد کرد.

گرچه تولیدکنندگان تاکنون محتاطانه رفتار کرده‌اند اما اوپک پس از معامله با روسیه و دیگر متحدان، در ماه ژوئن به افزایش منابع کمک کرده است. عربستان سعودی به اوپک خاطر نشان کرد که در ماه ژوئیه، به جای افزایش تولید مورد انتظار، عرضه را کاهش خواهد داد.

شواهد از وضعیت نگران‌کننده کاهش تقاضای نفت ناشی از اختلاف تجاری بین ایالات متحده و چین که دو اقتصاد بزرگ جهان به شمار می‌آیند، خبر می‌دهند. ایالات متحده و مقامات چینی در روز چهارشنبه از مذاکرات خودداری کردند، اما ترامپ اظهار داشت که انتظار نمی‌رود پیشرفت واقعی در این رابطه صورت گیرد.

منبع: business-standard.com

300 کشیش، متهم به سوء استفاده از هزاران کودک در ایالات متحده هستند

گزارشی از هیئت منصفه و اسناد داخلی از شش هیئت مذهبی کاتولیک در ایالت پنسیلوانیا، نشان می‌دهد که بیش از 300 کشیش، به سوء استفاده جنسی از هزاران کودک متهم شده‌اند.

300 کشیش، متهم به سوء استفاده از هزاران کودک در ایالات متحده هستند

۳۰۰ کشیش کلیسای کاتولیک متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان

۳۰۰ کشیش کلیسای کاتولیک متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان

CNN روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد:

ما معتقدیم که شمار واقعی کودکان قربانی سوء استفاده جنسی که مفقود شده‌اند و یا مورد تهدید قرار گرفته‌اند، بیش از اینهاست و به هزاران نفر می‌رسد.

در ادامه این گزارش آمده است:

کشیش‌ها به پسران و دختران کوچک تجاوز کرده‌اند و مردان خدا که مسئول این معضل بوده‌اند، کاری برای این قربانیان انجام نداده‌اند و این مشکلات را چندین دهه پنهان کرده‌اند. بسیاری از مونسینورها، دستیارهای اسقف‌، اسقف‌ها، اسقف اعظم وکاردینال‌ها عمدتا مورد حفاظت قرار گرفته‌اند و برخی از آنها که نامشان در این گزارش آمده است، به ترویج این عمل شنیع پرداخته‌اند.

در گزارشی مفصل‌تر، سوءاستفاده جنسی کشیش ها که در سال‌ ۱۹۴۷ در شش ناحیه اسقف نشین به نام‌های الن‌تون، اری، گرینزبورگ، هاریسبرگ، پیتسبرگ و اسكرانتون انجام می‌شد، مورد بررسی قرار گرفت.

 طبق گزارش، کشیشان متهم، پسران، دختران، نوجوانان و کودکان نابالغ را مورد تعدی قرار می‌دادند. بعضی از قربانیان مجبور به مصرف الکل می‌شدند و در حالی که دیگران مورد تجاوز قرار می‌گرفتند. هیئت منصفه بزرگ در گزارش روز سه شنبه خاطرنشان کرد:

گزارشات دیگری نیز مبنی بر سوء استفاده جنسی از کودکان در کلیسای کاتولیک وجود دارد البته نه در این مقیاس.

جاش شاپیرو، دادستان کل پنسیلوانیا در یک کنفرانس خبری اعلام کرده است که این گزارش بزرگ‌ترین و جامع‌ترین گزارش سوءاستفاده جنسی کودکان در کلیسای کاتولیک است که تاکنون در ایالات متحده ارائه شده است.

این گزارش به کلیسای کاتولیک مربوط می‌شود و پاپ فرانسیس در تلاش است تا جلوی این رسوایی جنسی را به سرعت در کلیساهای قاره‌های مختلف بگیرد. در استرالیا یک اسقف به جرم سوء استفاده جنسی شناخته شده است. در شیلی، پاپ مجبور به اخراج یک کشیش برجسته و اسقف اعظم متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان شد.

منبع: business-standard.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟