گوش به زنگگوش به زنگ

وخامت وضعیت نوازشریف در زندان


وضعیت سلامتی نوازشریف، وزیر سابق پاکستان روز یکشنبه دولت موقت این کشور را واداشت تا دستور به انتقال او از زندان به مرکز علوم پزشکی در اسلام‌ آباد دهد.

شریف گفته است که از درد شدیدی در سینه و شانه چپ‌اش رنج می‌برد

شریف گفته است که از درد شدیدی در سینه و شانه چپ‌اش رنج می‌برد

وضعیت سلامتی نوازشریف، وزیر سابق پاکستان روز یکشنبه دولت موقت این کشور را واداشت تا دستور به انتقال او از زندان به مرکز علوم پزشکی در اسلام‌آباد دهد.

این انتقال چند ساعت پس از اعلام مقامات زندان به وزارت داخلی پاکستان درباره وضعیت سلامتی شریف صورت گرفت که از تحمل درد شدید در سینه و شانه چپ خود گلایه می‌کرد. همچنین آزمایش نوار قلب شریف که در زندان گرفته شد چندان رضایت‌بخش نبود.

براساس گزارش رسانه پاکستانی نیوز اینترنشنال (The News International)، شوکت جاوید پرستار وزیر در استان پنجاب به تلویزیون دولتی پاکستان گفت که پزشکان باتوجه به نوسانات موجود در نوار قلبی نوازشریف، توصیه به انتقال او به بیمارستان کرده‌اند.

جاوید گفت:

اینکه او تا چه مدت در بیمارستان بماند بستگی به نظر پزشکان دارد.

در همین حال مراقبت‌های امنیتی سختگیرانه‌ای در مرکز علوم پزشکی در جریان است.

پیش از این نیز منابع خبری به ژئو نیوز گفته‌اند که پس از آنکه شریف نواز از درد سینه شکایت کرد، پزشکان از او آزمایش چکاپ گرفتند و او را به بیمارستان منتقل کردند. سرپرست زندان، از شناسایی درد مشابه دیگری در شریف، به وزارت خارجه اطلاع داد.

 

روز ?? جولای و پس از آنکه یک هیئت پزشکی گزارش داد که شریف «در آستانه یک مشکل کلیوی» به سر می‌برد، این هیئت برای انتقال فوری او به بیمارستان اقدام کرد. در پی آن، یک تیم پزشکی چهار نفره زیرنظر مرکز علوم پزشکی پاکستان، برای بررسی وضعیت سلامتی شریف خود را به زندان رساندند.

بنابر گزارش اکسپرس تریبون و طبق گفته منابع خبری آن، اوره نیتروژن موجود در خون شریف، افزایش یافته و به سطح خطرناکی رسیده است. پیش‌ از این نیز منابع خبری اطلاع داده بودند که ضربان قلب شریف، نامنظم بوده و او از تعریق مضاعف و از دست دادن آب بدن رنج می‌برده است.


 یک محافظ دولتی به رسانه انگلیش دیلی گفت که شریف در زندان بطور منظم تحت مراقبت‌های پزشکی بود اما تا وضعیتش عادی تشخیص داده شده بود.

شریف و دخترش مریم‌نواز که از سوی دادگاه حسابرسی ملی در پرونده آونفیلد متهم شد، روز ?? جولای به زندان آدیالا فرستاده شدند.

منبع: rt.com