گوش به زنگگوش به زنگ

سقوط سنگین و ناگهانی وال استریت


سه‌شنبه شب سهام وال ‌استریت بیش از سه درصد افت کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که بازار اوراق قرضه آمریکا، نشانه‌هایی درباره افت رشد اقتصادی از خود بروز داد.

سقوط سنگین و ناگهانی وال استریت

سقوط سنگین و ناگهانی وال استریت

به گزارش تلکسیران و به نقل از رویترز، اظهارات رسمی فدرال ‌رزرو در مورد مسیر افزایش نرخ بهره و همچنین موانع lموجود بر سر راه دولت انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، سرمایه‌گذاران را همچنان بلاتکلیف باقی گذاشته است.

اس‌ اند پی، بزرگترین سقوط یک روزه خود در بیش از ۲ ماه اخیر را ثبت کرد و مقداری از سودی که روز دوشنبه و طی هفته پیش به دست آورده بود را از دست داد.

شاخص شرکت‌ های کوچک آمریکا، راسل۲۰۰۰، بزرگترین سقوط یک روزه خود در بیش از ۷ سال اخیر(۴.۴ درصد) را به ثبت رساند.

آنچه بیشتر در مرکز توجه سرمایه‌ گذاران قرار گرفت، نرخ سود اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا بود که تا پایین‌ترین سطح خود از اواسط سپتامبر تا کنون، سقوط کرد.

مورد هشدار دهنده در این میان این بود که فاصله سود اوراق بلندمدت با سود اوراق ۲ ساله، به کمترین میزان خود در بیش از ۱۰ سال اخیر رسید.

زنگ خطر آنجا به صدا در می‌آید که توجه کنیم تمام رکودهای اقتصادی ۵۰ سال اخیر زمانی رخ داده است که سود اوراق ۲ ساله بیش از اوراق ۱۰ ساله شده است. این اتفاق تا حدودی در حال رخ دادن است؛ چراکه این دومین روزی بود که در بازارها، سود اوراق ۲ ساله و ۳ ساله بالاتر از سود اوراق ۵ ساله بود.

 

منبع: Reuters.com