گوش به زنگگوش به زنگ

رولز رویس از تقویت موتور‌های خود خبر داد


رولز رویس که یک شرکت انگلیسی سازنده موتور است، سعی در تقویت مدل‌های 2018 خود دارد تا بتواند هزینه‌های ناشی از مشکلات موتور‌های ترنت 1000 را مدیریت کند.

رولز- رویس با‌وجود مشکلات، در پی ارتقاء موتور‌های خود است

رولز- رویس با‌وجود مشکلات، در پی ارتقاء موتور‌های خود است

این شرکت که موتور‌هایی برای هواپیماهای غیر نظامی بزرگ ،هواپیماهای نظامی، کشتی ها، قطارها و سایر کاربردهای صنعتی می سازد، اعلام کرد که امسال هم سود و هم جریان پول نقد شرکت، بالاتر از حد متوسط خواهد بود.

سهام رولز رویس در۰۸۲۷ GMT، ۴.۴ درصد افزایش داشته و با جبران ضرر‌ها به بالاترین سطح خود در طول ۴ سال گذشته رسید. ارتقاء موتور‌ها با وجود هزینه‌های سنگین مربوط به موتور ترنت ۱۰۰۰ که در جت بوئینگ۷۸۷ مورد استفاده قرار می‌گیرد و دلیل سقوط برخی هواپیما ها نیز بود باعث خشم مشتریان خطوط هوایی شده است.

وارن ایست، مدیر اجرایی شرکت نیز در این باره گفت که رولز درصدد است تا مشکل را حل کند. وی که به مدت سه سال در بهترین صنایع موتوری انگلستان، ساخت موتور‌ها، بخش‌های فروش و کاهش هزینه‌ها حضور داشته است، اخیرا در ماه ژوئن اعلام کرد که ۴۶۰۰ نیرو را تعدیل کرده و در ماه جولای نیز تصمیم شرکت را مبنی بر فروش واحد تجاری خود اعلام کرد. به نظر می‌رسد که این برنامه موثر واقع شده است، چرا که شرکت در روز سه‌شنبه اعلام کرد که سود عملکرد شرکت بین ۴۰۰ و ۵۰۰ میلیون پوند بوده است. رولز رویس اعلام کرد که هدفش تولید جریان نقدی به ارزش ۱ بیلیون پوند تا سال ۲۰۲۰ است.

هزینه‌های مربوط به ترنت ۱۰۰۰، ۴۵۰ میلیون تخمین زده شده است که تا سال ۲۰۲۲، این هزینه ها تا حدود ۱.۳ بیلیون پوند خواهد رسید. علی‌رغم چالش ترنت ۱۰۰۰، بخش مربوط به هواپیما‌های غیر نظامی بیشترین درآمد را نصیب شرکت کرده است.

بخش مربوط به فروش موتور‌های کشتی‌ها، قایق‌های بادبانی، قطار‌ها، کامیون‌ها، صنایع معدنی و هسته‌ای نیز به بهبود اوضاع شرکت کمک کرده است.

منبع: business-standard.com