گوش به زنگگوش به زنگ

تهدید ترامپ: به مهاجرت های غیرقانونی در دیوار مرزی مکزیک پایان خواهیم داد!


ترامپ اعلام کرده است او و  جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا، بر ضرورت محافظت از کشورهایشان از خطر تروریسم و مهاجرت کنترل نشده، متمرکز شده اند. کشورهای ما تجربیات سختی را پشت سر گذاشته است که بعد از آن یاد گرفتیم امنیت مرزی با امنیت ملی به یک معناست و تفاوتی بین این دو وجود ندارد.

ترامپ معتقد است وقت آن رسیده تا امنیت مرزی مناسبی داشته باشند

ترامپ معتقد است وقت آن رسیده تا امنیت مرزی مناسبی داشته باشند

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا، روز سه شنبه اعلام کرد اگر کنگره او را متقاعد نکند که سیستم مهاجرتی شرایط مناسبی دارد و مانع این مهاجرت های زنجیره ای نشوند، احتمال توقف خدمات دولت در دیوار مرزی مکزیک وجود دارد.

وی اعلام کرد:

ما سخت ترین قوانین مهاجرتی در سراسر جهان را داریم و به امنیت مرزی بیشتری نیاز داریم.

 

ترامپ در یک کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر ایتالیا گفت:

امنیت مرزی یعنی وجود دیوار، اما موارد دیگری نیز می توانند تامین کننده ی امنیت ملی باشند. باید به مهاجرت های زنجیره ای پایان دهیم، این اتفاق یک فاجعه است. اول با یک نفر وارد کشور می شوید و تا آخر کار این یک نفر تبدیل به ۳۲ نفر می شود. باید جلوی این فاجعه ی بزرگ را بگیریم. حتی ممکن است از وجود این افراد در کشور با خبر نشویم. ناگهان وارد جریان دادگاه مهاجرتی می شوند و مجبور می شویم چندین قاضی برای این جریانات استخدام کنیم. همه چیز مسخره است، و باید این قوانین را تغییر دهیم.

وی افزود:

این اقدامات از طریق کنگره صورت خواهد گرفت. ایتالیا نیز تحت کشمکش های شدیدی بوده است که در نتیجه ی مهاجرت های غیر قانونی به این کشور به وجود آمده بود و ایتالیا به شدت با این مسئله مبارزه کرد. نخست وزیر ایتالیا صراحتا اعلام کرده است برای مبارزه با مهاجرت های غیر قانونی با ما همکاری خواهد کرد. ایتالیا از این قضیه خسته شده است.

ترامپ در حالی که برای کونته، نخست وزیر ایتالیا، و برای رهبری جسورانه او در زمینه ی مبارزه با مهاجرت غیر قانونی کف می زد، گفت:

مردم ایتالیا بخش اعظمی از بار بحران مهاجرتی اروپا را به دوش می شکند. امیدوارم رهبران دیگر و به خصوص رهبران اروپایی نیز از این روش پیروی کنند.

وی افزود:

من و نخست وزیر ایتالیا باهم متعهد شده ایم تا کشورهای بزرگ را در زمینه ی افزایش امنیت و قدرت مرزهای خود متقاعد کنیم. ما تعهدی رسمی برای حفاظت از شهروندان و کیفیت آنها داریم. دولت من به شدت تلاش می کند قوانین امنیت مرزی را تصویب کند، نظارت را بهبود بخشد و نظام مهاجرتی مناسبی ایجاد کند. اگر جلوی این مهاجرت های غیر قانونی را نگیریم چند سال آینده نمی توانیم حرفی از حل مشکلات بزنیم.

ترامپ معتقد است وقت آن رسیده تا امنیت مرزی مناسبی داشته باشند.

منبع: business-standard.com