گوش به زنگگوش به زنگ

صعود قیمت طلا با وجود تثبیت قیمت دلار !


از اوایل سه شنبه قیمت طلا با وجود ثبات نرخ دلار افزایش تدریجی داشته است، در عین حال انتظارات برای افزایش نرخ سود در ایالات متحده افزایش می یابد.

قیمت طلای جهانی اندکی بالا می رود

قیمت طلای جهانی اندکی بالا می رود

نرخ پایه

ساعت ۰۰:۵۱ به وقت گرینویچ، طلای اسپوت با افزایش ۰.۲ درصدی به ۱۲۰۸.۰۶ دلار به ازای هر اونس رسید

معاملات  طلا در ایالات متحده با اندکی تغییر به ۱۲۱۷.۱۰ دلار به ازای هر اونس رسید.

روز سه شنبه سهام آسیا یکنواخت بود که نگرانی های راجع به تنش تجاری میان ایالات متحده و چین با حمایت سود حاصل در وال استریت جبران شد.

سه شنبه پوند یک شبه به پایین ترین رقم در ۱۱ ماهه گذشته رسید. در همین حین کشمکش های تجاری میان ایالات متحده و چین به افزایش ارزش دلار کمک کرد.

شاخص <DXY> دلار که ارزش پول در برابر سبد شش واحد پول مهم را اندازه گیری می کند بدون تغییر رقم ۹۵.۳۴۵ بود.

روز دوشنبه رسانه دولتی چین سیاست های تجاری دونالد ترامپ مورد انتقاد قرار داد که وی در پی ایجاد تشویش میان سرمایه گذاران راجع به اقتصاد چین است تا با افزایش نگرانی ها بازارهای مالی این کشور را متزلزل کند.

دو نفر با اطلاع از این طرح گفتند که از روز دوشنبه بانک مرکزی چین الزامات متقابل بر روی گزینه های FX را اعمال می کند.

در ماه جولای تعرفه های جدیدی روی میلیاردها دلار صادرات چین به ایالات متحده اعمال شد اما چین رشد خود را حفظ کرد؛ کشمکش تجاری باعث شد تا طرفین در این میان روی سرمایه گذاری ها در بازارهای مالی متزلزل با ریسک وارد شوند.

روز دوشنبه یکی از مقامات ارشد دولت ایالات متحده اعلام کرد که این هفته دولت ترامپ با تحریم های اقتصادی خود مجددا ایران را مورد حمله قرار می دهد که این امر اقتصاد ایران را به شدت تحت از این امر متاثر خواهد شد.

مشاور امنیتی رده بالای ترامپ در روز دوشنبه تاکید کرد که ایران بایستی گفتگوها با ایالات متحده را از سر بگیرد یا رنج مضاعف ناشی از تحریم های اقتصادی را به دوش بکشد، اما رییس جمهور ایران خطاب به واشنگتن گفت که ابتدا باید قابل اعتماد بودن خود را اثبات کند.

منبع: business-standard.com