گوش به زنگگوش به زنگ

هواوی گوی سبقت را از اپل ربود!!!


شرکت چینی هواوی، از نظر فروش گوشی‌های هوشمند از شرکت اپل پیشی گرفت تا به دومین فروشنده بزرگ گوشی هوشمند در جهان تبدیل شود.

شرکت هواوی در زمینه فروش گوشی‌های خود از شرکت اپل نیز پیشی گرفت

شرکت هواوی در زمینه فروش گوشی‌های خود از شرکت اپل نیز پیشی گرفت

همچنین به گفته تحلیل گران، هواوی از نظر فروش گوشی‌های فیچر پک نیز از رقبای خود جلوتر است. گریت اسکین من، تحلیل‌گر بازار  IHSگفت:

هواوی در حال تولید مدل های با ارزش تراست. گوشی هواوی P۲۰ پرو، سرآمد گوشی‌های تولید شده هواوی است که مجهز به سه دوربین است و در بازار رقیبی ندارد.

طبق اعلام شرکت هواوی در روز سه‌شنبه در شش ماهه اول سال ۲۰۱۸، ۱۵ درصد رشد درآمد وجود داشته است. براساس گفته‌های تحلیلی IHS و استراتژی، شرکت هواوی در ماه‌های آوریل تا ژوئن، بیش از ۱۵۸ درصد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده است و حالا بعد از شرکت سامسونگ در رتبه دوم قرار دارد.

بنابر اطلاعات کانالیس(Canalys)، تجارت گوشی‌های هوشمند در چین در سه ماهه دوم امسال فراتر از ۱۰۰ میلیون خواهد بود که نشان می‌دهد سهام شرکت هواوی رو به رشد است.

گوشی‌های هواوی که پیش از این مورد انتقاد واقع شده بودند، مورد اتهام جاسوسی برای دولت چین قرار گرفته بودند در حالی که هواوی هرگونه اتهام جاسوسی را رد کرد و اعلام کرد که یک شرکت کاملا خصوصی است و تحت کنترل دولت چین قرار ندارد.

منبع: reuters.com