گوش به زنگگوش به زنگ

سرمایه‌گذاری بزرگ شیائومی در هندوستان!


شیائومی تولیدکننده گوشی هوشمند چینی، روز دوشنبه گفت که تامین‌کننده تجهیزات تکنولوژی هالیتک(Holitech Technology) برای راه‌اندازی یک واحد تولیدی در ایالت آندرا پرادش مبلغ 200 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا بتواند در طی سه سال آینده، شش هزار شغل ایجاد کند.

تصویری از شرکت شیائومی

تصویری از شرکت شیائومی

تکنولوژی هالیتک، یادداشت تفاهمی با آندرا پرادش امضا کرده است که به موجب آن شیائومی کار تولیدش را در تیروپاتی  آغاز کند و همچنین احتمال دارد که این تولید در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ شروع شود.

منو جین، معاون رئیس شیائومی و مدیر عامل این شرکت در هند، خاطرنشان کرد:

شیائومی، شاهد رشد قابل‌توجهی در کشور بوده است و ما امیدواریم که کارخانه هالیتک در هند، منشا تحولاتی جدید برای صنایع الکترونیک شود.

این شرکت گفت که این کارخانه، ماژول‌های دوربین کامپکت (CCM)، ترانزیستور فیلم نازک (TFT)، ماژول لپ تاپ خازنی (CTP)، مدارهای چاپی قابل انعطاف (FPC) و حسگر اثر انگشت را تولید خواهد کرد. این اقدام، در مساحت ۷۵ هکتاری از زمین‌های تیروپاتی صورت می‌گیرد و تولید انبوه با ظرفیت تولید نزدیک به ۵۰ میلیون برای هر مولفه در هر سال صورت خواهد گرفت.

نارا لوکشت، مسئول فناوری اطلاعات آندرا پرادش گفت:

زیرساخت‌های هنرمندانه ایالت ما، آندرا پرادش را آماده یک فرصت سرمایه‌گذاری هیجان‌انگیز می‌سازد. امکان مراوده با تکنولوژی هالیتک در این ایالت فراهم خواهد شد و این امر، سرمنشا تحولی بزرگ در بازار تولید محلی خواهد بود.

منبع: business-standard.com