گوش به زنگگوش به زنگ

ترکیه به دنبال منابع مالی چینی برای پروژه های زیربنایی


معاون نخست وزیر ترکیه، مهمت شیمشک، روز دوازدهم دسامبر به دنبال سفر رسمی به پکن از سرمایه گذاری چینی برای ساخت زیربناهای تجاری در ترکیه خبر داد.

منابع مالی چینی برای پروژه های زیربنایی  ترکیه .jpg

معاون نخست وزیر ترکیه، مهمت شیمشک، روز دوازدهم دسامبر به دنبال سفر رسمی به پکن از سرمایه گذاری چینی برای ساخت زیربناهای تجاری در ترکیه خبر داد.

وی در ملاقات با یی هویمان رئیس بانک صنعتی و بازرگانی چین (Industrial and Commercial Bank of China Limited) و سایر مدیران بانک در مورد پیشرفت های بخش مالی ترکیه توضیح داد.

بانک صنعتی و بازرگانی چین (ICBC)، بزرگترین بانک جهان، از لحاظ میزان سود و ارزش بازار سرمایه، می‌باشد.

این بانک، یکی از چهار بانک بزرگ دولتی در جمهوری خلق چین است. سه بانک دیگر، عبارتند از: بانک چین، بانک کشاورزی چین و چاینا کانستراکشن بانک.

بانک صنعتی و بازرگانی چین، در تاریخ ? ژانویه ???? به عنوان یک شرکت محدود، توسط دولت چین، تاسیس شد. در ماه مارس ???? این بانک، با بیش از ??،??? شعبه داخلی و ??? شعبه بین‌المللی، دارایی آن بالغ بر ??? تریلیون دلار، برآورد شده است.

این بانک چینی، در سال ????، در فهرست فوربس جهانی ???? تحت عنوان بزرگترین شرکت‌های جهان، در رتبه هفتم قرار گرفت.

شیمشک همچنین با موسسات مالی مهم در چین به اصطلاح Panda-Bond نیز ملاقات هایی را انجام داد.

یی هویمان ضمن تاکید بر اهمیت پروژه های زیربنایی و انرژی تمایل خود را برای اختصاص سرمایه در این حوزه ها را اعلام کرد.

ICBC ترکیه اولین بانک چینی است که در ماه می سال ۲۰۱۵ با کسب اکثر سهام یک بانک محلی، فعالیت خود را در ترکیه آغاز کرده است. همچنین این اولین بانک با قرارداد امضا شده توسط بانک های مرکزی هر دو کشور دارای سرویس مبادله پول می باشد.

این بانک در ۴۳ کشور با بیش از ۱۷،۰۰۰ شعبه فعالیت دارد و دارای ۴۴ شعبه در ترکیه است.