تبلیغات در تلکسیران

آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

فعالیت شرکت آمازون (Amazon.com)، با ارزش ترین شرکت جهان در دنیای الکترونیک، در ترکیه قطعی شد. براساس اطلاعات دریافتی از منابع آمازون، این شرکت تصمیم دارد، در مرکز شهر استانبول و در یک فضای 5 هزار متری شروع به فعالیت نماید.

آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

بحث حضور شرکت آمازون در ترکیه از مدت ها پیش در رسانه های ترکیه در جریان بود. شرکت آمازون به صورت رسمی در سال گذشته اعلام کرد، تا تابستان سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی فعالیت خود را در ترکیه آغاز خواهد کرد.

در خصوص آخرین اطلاعات منتشر شده در این مورد، این هفته در رسانه های ترکیه اعلام گردید:

" شرکت آمازون به دنبال یک مکان ۵ هزار متری در استانبول می باشد. این شرکت تصمیم دارد در یکی از مراکز تجاری استانبول فعالیت خود را به صورت سراسری آغاز کند. "

منابع صنفی ترکیه در این خصوص اعلام کردند:

" هنوز مکان مناسب برای این شرکت در استانبول نهایی نشده است و این شرکت کماکان به دنبال مکان مورد نظر می باشد. این شرکت به محض اجاره مکان مناسب در یکی از مراکز تجاری استانبول، شروع به کار خواهد کرد. "

همچنین براساس گزارش هابر تورک، انتظار می رود، این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۸ در ترکیه مستقر شده و فعالیت خود را در تمام نقاط این کشور گسترش دهد.

در ماه مارس سال گذشته شرکت آمازون با کسب رتبه اول خرده فروشی اینترنتی در کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه، شروع بسیار موفقی در این منطقه داشته است.

همچنین این شرکت در سال ۲۰۱۷، با خرید Whole Foods، یکی از غول های صنعت مواد غذایی ارگانیک به ارزش ۱۳.۷ میلیارد دلار در ایالات متحده، خود را به عنوان یکی از شرکت های فعال در صنایع غذایی نیز مطرح کرد.

شرکت آمازون که برای ورود به بازار خاورمیانه، یکی از شرکت های رقیب خود را خریداری کرده بود، این بار خود شخصا پا به بازار ترکیه نهاده است.

در همین خصوص، خبرگزاری IHLAS در ترکیه در مقاله ای با عنوان " آماده باشید "، تحلیل کرد:

" ورود مستقیم آمازون به اقتصاد ترکیه یک پیام " آماده باشید " برای عمده فروشان در ترکیه نیز دارد. آمازون در بلند مدت عمده فروشی در ترکیه را تحت سیطره خود در خواهد آورد. "

اکثر رسانه های ترکیه، حضور قدرتمندانه آمازون در ترکیه را برای اقتصاد این کشور در بلند مدت خطرناک توصیف کرده اند. به نظر کارشناسان اقتصادی در ترکیه، آمازون در صورت ورود به حوزه عمده فروشی، با توان مالی بالایی که در چند سال اخیر در اقتصاد جهانی کسب کرده است، می تواند اقتصاد ترکیه را فلج کند.

همچنین خبرهای حاکی از آن است که آمازون برای عمده فروشی در ترکیه به جای کمسیون ۱۵ درصد، کمسیون ۱۰ درصد را از عمده فروشان مطالبه خواهد کرد.

جف بیزوس، بنیانگذار آمازون، با عملکرد بسیار موفقی که این شرکت در سال ۲۰۱۷ از خود نشان داد به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شد. سهام آمازون در یک سال ۷۷ درصد افزایش یافته و به ۱۵۰۰ دلار در هر سهم رسیده است.

ثروت بیزوس بیش از ۱۲۴ میلیارد دلار و ارزش شرکت آمازون در بازار بورس ۷۲۶ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

مقابله با تحریم؛ نگهداری نفت ایران در نفتکش‌های روی اقیانوس

ایران در برابر کاهش فروش نفت در پی تحریم‌های آمریکا، میعانات گازی خود را که نوعی نفت فوق سبک محسوب می‌شود به مدت یک ماه بصورت شناور در دو نفتکش ایرانی روی آب‌های امارات متحده عربی نگهداری کرده است.

مقابله با تحریم؛ نگهداری نفت ایران در نفتکش‌های روی اقیانوس

ایران در برابر کاهش فروش نفت در پی تحریم‌های آمریکا، میعانات گازی خود را  در دو نفتکش ایرانی در آب‌های امارات متحده عربی نگهداری کرده است

ایران در برابر کاهش فروش نفت در پی تحریم‌های آمریکا، میعانات گازی خود را  در دو نفتکش ایرانی در آب‌های امارات متحده عربی نگهداری کرده است.

براساس گزارش‌های متعدد کشتیرانی و صنعتی، این نفتکش‌ها از ماه مرداد و پس از آنکه کره جنوبی واردات نفت از ایران را متوقف کرد و سفارش چین نیز افت پیدا کرد، حدود ۲.۴ میلیون بشکه از میعانات گازی پارس جنوبی را حمل می‌کنند.

افزایش عرضه نفت ایران، نشان‌دهنده فشاری است که از سوی واشنگتن در پی به صفر رساندن صادرات نفت، بر ایران وارد می‌شود. این فشارها، با هدف بازنگری و مذاکره مجدد درباره توافق هسته‌ای صورت می‌گیرند.

مرداد ماه نفتکش‌های غول پیکر (VLCC) در بندر عسلویه از حجم زیادی از میعانات گازی پر شدند و سپس به بندر جبل علی در امارت متحده عربی فرستاده شدند. این اطلاعات را یکی از بانک‌های اطلاعاتی مربوط به تجارت دریایی و کشتیرانی منتشر کرده است. این نفتکش‌ها در دبی تحویل گرفته شدند و از آن زمان تاکنون، در آن منطقه آبی نگهداری می‌شوند.

اویل پراسسرز در کره جنوبی، مشتری اصلی میعانات گازی پارس جنوبی ایران بود که پس از دور جدید تحریم‌های آمریکا در زمینه‌های بانکی، بیمه و شرکت‌های کشتیرانی خرید نفت از ایران را متوقف کرد.

 

بیشتر بخوانید:

 

چین در تابستان امسال، به محض احساس خطر، عملا واردات میعانات گازی از پارس جنوبی را متوقف کرد. این میعانات شامل درصد بالایی از ترکیبات سولفوریک می‌شوند که می‌بایست در فرآیند استخراج، از میعانات حذف شوند.

یکی از منابع خبری نیز اطلاع داده است که شرکت ملی نفت امارات متحده عربی (ENOC)، دیگر خریدار میعانات گازی از ایران نیز از دولت این کشور خواسته است تا واردارت از دیگر کشورها را جایگزین واردات از ایران کند.  

حالا مقامات امارات، پیش از آنکه تاثیرات تحریم‌های آمریکا را بر کشور خود ببینند، درحال قطع ارتباطات مالی و نفتی با ایران هستند.

تعداد کشتی‌هایی که نفت ایران را در خود نگه می‌دارند و در بندر جزیره خارگ کنار گرفته است نیز همزمان با محدودتر شدن خریداران نفت، بالا رفته است. دو تانکر غول پیکر با ظرفیت نگهداری ۲ میلیون بشکه نفت، برای بیش از ۱۰ روز در آب‌ها شناور بوده‌اند. این درحالی است که کمتر از یک هفته قبل از این نیز ۴ نفتکش، به این منطقه فرستاده شده بودند.

صادرات میعانات گازی و نفت خام ایران در ماه مرداد، ۶۷.۷ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد؛ که کمترین میزان از سال ۲۰۱۷ تاکنون محسوب می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

منبع: business-standard.com

سیر صعودی سهام آمریکا در وال استریت!

بازار بورس سهام نزدک در آمریکا برای دومین بار متوالی به رکورد خود نزدیک می شود.

سیر صعودی سهام آمریکا در وال استریت!

سیر صعودی سهام ایالات متحده در وال استریت در ۵ شهریور ۱۳۹۷

سیر صعودی سهام ایالات متحده در وال استریت در ۵ شهریور ۱۳۹۷

در روز دوشنبه ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ برابر با ۵ شهریور ماه ۱۳۹۷ شاخص اس اند پی‌ ۵۰۰ سهام ایالات متحده رشد داشت و شاخص نزدک برای دومین بار پیاپی به رکورد نزدیک شد؛ این در حالی است معامله تجاری جدید میان ایالات متحده و مکزیک باعث روند صعودی در بازار شده است. این اولین باری است که بیش از ۸۰۰۰ تجارت در نزدک صورت گرفت. رشد ۱۰۰۰ واحدی نزدک در امسال از سال ۱۹۹۹ بی سابقه بوده است.

میانگین صنعتی شاخص داو جونز صعود جهشی ۲۵۹.۲۹ واحد را تجربه کرد؛ به عبارتی با یک درصد رشد به شاخص ۲۶.۰۴۹۰۶۴ رسید که از ماه فوریه تا کنون پس از شاخص بلو چیپ (سهام آبی) با موفقیت به ارزیابی مهمی تبدیل می شود. شاخص اس اند پی با ۰.۸ درصد رشد ۲۲.۰۵ واحد افزایش داشت و به میزان ۲.۸۹۶.۷۴ رسید. شاخص نزدک نیز ۷۱.۹۲ واحد رشد را تجربه کرد و با افزایش ۰.۹ درصدی به میزان ۸.۰۱۷۰۹۰ رسید.

رشد در روز دوشنبه طیف وسیعی را در بر می گرفت و نه بخش از یازده بخش، رشد خوبی را پشت سر گذاشتند. گروه های با عملکرد برتر در بخش های مالی، صنعتی، و محصولاتی قرار داشتند؛ بخش فناوری هم عملکرد فوق العاده ای داشت و در بخش مربوط به قطعات سنگین ادونس‌میکرو به اندازه ی ۱۲ سال گذشته جهش کرد. بر خلاف این در تجهیزات سبک و بخش معاملات املاک در انتهای فهرست این رشد قرار داشتند.

در اخبار کارخانه ها شرکت تسلا پس از اعلام مدیر عامل خود ایلان ماسک مبنی بر کنار گذاشتن پروژه ی خودروسازی برقی که وی در ۷ آگوست از تخصیص بودجه ی ۴۲۰ هزار دلاری در هر سهم برای آن صحبت کرده بود افت کمی را تجربه کرد. جدای از سهم صاحبان خزانه داری ایالات متحده در روز دوشنبه نسبت به مبنای ده ساله ۲.۸۵ درصد افزایش داشت.

ارزش دلار آمریکا پس از خبرهای مبنی بر مذاکرات تجاری با مکزیک اندکی افت داشت. روز دوشنبه دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده آمریکا خبر از یک مذاکره مقدماتی با مکزیک داد که برای بیش از یک سال معاملات تجاری آزاد آمریکای شمالی به جریان بیفتد.

 

اخیرا پس از صحبت جروم پاول ریاست صندوق ذخیره فدرال در همایش سالانه فد در جکسون هول در هفته ی گذشته راجع به رشد تدریجی نرخ سود ایالات متحده و نبود ریسک در اقتصاد پر جنب و جوش ایالات متحده، مجددا توجه به سمت آمار جلب شد.

آمار مربوط به ارزیابی اقتصاد ایالات متحده در ماه ژوئن نشان می دهد که عملکرد آن مدیون بازده فعالیت کارخانه های ملی است. شاخص شیکاگو فد برای فعالیت اقتصاد ملی نسبت به ماه پیش روند مثبت ۰.۱۳ درصدی را نسبت به بررسی ۰.۴۸ درصدی ماه ژوئن ثبت نمود است.

قراردادهای آتی نفت خام در روز دوشنبه ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ برابر با ۵ شهریور ۱۳۹۷ در نیمکس بالاتر رفت؛ این در حالی صورت گرفت که هیئت متشکل از تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک پیشرفت های بیشتری را درباره ی تخفیف محدودیت های خروجی طبق انتظار آشکار کردند.

روز دوشنبه در یک کنفرانس، کمیته نظارت مشترک وزیران گفت که کشورهایی که در معاهده تولید نفت ابتدای سال ۲۰۱۷ قرار داشتند، در ماه ژوئیه با کاهش ۱۰۹ درصدی روبرو شدند. جلسه بین اعضای کمیته نظارتی که در هفته گذشته به دلیل تعطیلات مسلمان به تعویق افتاده بود، با حضور سازمان کشورهای صادر کننده نفت و گروهی از تولیدکنندگان عمده دیگر که تحت رهبری روسیه بودند، در ماه ژوئن برگزار شد که در آن به توافق رسیدند تا تولید را به طور موثر تا میزان وعده داده شده در پیمان ژانویه ۲۰۱۷ افزایش دهند.

قیمت طلا در کمکس در روز دوشنبه ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ به بالاترین حد رسید. قیمت طلا در روز دوشنبه افزایش یافت و افزایش سود خود را از هفته گذشته وسعت می دهد، زیرا ارزش دلار آمریکا پس از خبر قرارداد تجاری میان ایالات متحده و مکزیک سقوط کرد. روز دوشنبه، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده یک قرارداد مقدماتی با مکزیک را در مورد موضوعاتی اعلام کرد که طی آن تجارت آمریکای شمالی برای بیشتر از یکسال آزاد شده است.

از سوی دیگر روز دوشنبه فلزات گرانبها و ارز ایالات متحده دوشنبه رابطه ای معکوس را پیش بردند، ماه دسامبر طلا به میزان ۲.۷۰ دلار و به عبارتی ۰.۲ درصد و به ازای هر اونس ۱.۲۱۶ دلار افزایش داشت و شاخص پیشرو دلار با میزان ۰.۴ درصد به ۹۴.۷۶۸ کاهش یافت. هنگام کاهش ارزش دلار مبادلات طلا بیشتر صورت می گیرد و برعکس نیز صادق است زیرا این فلز گرانبها با دلار مبادله می شود. نقره هم در ماه سپتامبر با شاخص ۰.۴ درصد به رقم ۶.۵ سنت یا ۱۴.۸۵۹ دلار به ازای هر اونس رسید.

منبع: business-standard.com

نوسانات قیمت نفت در پی تحریم نفت ایران توسط آمریکا

افت ذخایر نفت که ناشی از اختلاف نظر تجاری آمریکا و چین است باعث کاهش رشد اقتصاد جهانی خواهد شد.

نوسانات قیمت نفت در پی تحریم نفت ایران توسط آمریکا

بازارهای جهانی تحت تاثیر تحریم نفت ایران

بازارهای جهانی تحت تاثیر تحریم نفت ایران

این در حالی است که افزایش تحریم های آمریکا علیه نفت ایران، مانع از کاهش قیمت نفت خام شده است. قیمت نفت خام برنت در ساعت ۶ و ۵۴ دقیقه GMT، بشکه‌ای ۷۷.۶۵ دلار بوده است که نسبت به آخرین قیمت ۱۹ سنت کاهش نشان می‌دهد.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینتر مدیت (WTI) با ۳۰ سنت کاهش، بشکه‌ای ۶۸.۴۲ دلار معامله شد. استفان اینس رئیس تجارت آسیا- اقیانوسیه در سنگاپور گفت:

کاهش موجودی نفت آمریکا در هفته گذشته به دلیل کاهش تعداد دکل‌ها، به جنگ تجاری طولانی مدت چین و آمریکا دامن زده که می‌تواند تجارت جهانی را تحت تأثیر قرار دهد و میزان تقاضای نفت را بیشتر کند.

شرکت‌های انرژی در آمریکا، هفته گذشته ۹ دکل نفتی را غیر فعال کردند که این تعداد کاهش، بیشترین میزان از ماه می ۲۰۱۶ بوده است.

اینس افزود:

علی رغم افزایش نگرانی‌ها درباره عرضه بیش از حد نفت، بازار‌ها همچنان تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا علیه نفت ایران خواهند بود.

از ماه نوامبر تحریم‌های آمریکا صادرات نفت ایران را هدف قرار خواهند داد. ایران که یکی از اعضای اوپک است، در سال جاری روزانه ۲.۵ میلیون بشکه نفت خام صادر کرده است. تحلیلگران انتظار دارند که این میزان به ۱ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.     

منبع: business-standard.com

قیمت نفت به بیش از 74 دلار به ازای هر بشکه افزایش یافت

قیمت نفت طی دو هفته به بیش از 74 دلار به ازای هر بشکه رسید و کاهش شدید موجودی نفت خام ایالات متحده و تحریم‌های ایالات متحده روی تولیدکننده اوپک ایران، در این راستا بی‌تاثیر نبوده است.

قیمت نفت به بیش از 74 دلار به ازای هر بشکه افزایش یافت

افزایش قیمت نفت به ۷۴ دلار طی دو هفته گذشته

افزایش قیمت نفت به ۷۴ دلار طی دو هفته گذشته

موسسه آمریکایی نفت اعلام کرد که ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته، ۵.۲ میلیون بشکه کاهش داشت و پیش‌بینی تحلیلگران بیش از سه برابر کاهش را نشان می‌دهد. 

کارسن فریچ، تحلیلگر نفتی کامرز بانک اذعان داشت:

داده‌های فهرست موجودی API که پس از پایان معاملات روز گذشته منتشر شده است، از نظر قیمت‌گذاری به صورت وام‌دهنده درنظر گرفته شده‌اند. بنابراین این بعد از ظهر، اطلاعات موجودی رسمی نیز احتمالا نشان‌دهنده کاهش قابل توجه موجودی است.

قیمت نفت خام برنت که معیاری بین‌المللی به شمار می‌آید از  ۱.۳۸ دلار به ۷۴.۰۱ دلار به ازای هر بشکه افزایش یافت و درنهایت به ۷۴.۱۹ دلار رسید که قیمتی بالاتر از تاریخ ۸ اوت را نشان می‌دهد. نفت خام ایالات متحده نیز از ۱.۲۸ دلار به ۶۷.۱۲ دلار رسید.

قیمت نفت همچنین، تحت‌تاثیر کاهش ارزش دلار قرار گرفت. این کاهش، توسط افزایش نرخ بهره رزرو فدرال در واکنش به نظر دونالد ترومپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا که گفته بود برایش اهمیتی ندارد، صورت گرفت. دلار ارزان‌تر منجر به کاهش قیمت نفت برای خریدارانی می‌شود که از ارزهای دیگر استفاده می‌کنند.

 

کاهش صادرات نفت از ایران که سومین تولیدکننده در مجموعه کشورهای صادرکننده نفت است، در پاسخ به تحریم‌های جدید ایالات متحده نیز از این بازار حمایت می‌کند. شرکت‌های نفتی اروپا شروع به کاهش خرید خود از ایران کرده‌اند، هرچند خریداران چینی محموله خود را به کشتی‌های ایرانی منتقل می‌کنند تا جریانات موجود را حفظ کنند.

گرگ مک کینا، استراتژیست بازار ارشد در آکسی تریدر گفت:

موضوع ایران، همچنان ذهن معامله‌گران را مشغول نگه داشته است.

پس از تشدید تنش‌ها و اعلام مشاور امنیتی ترامپ مبنی بر اینکه حداکثر فشار را بر تهران تحمیل خواهد کرد، ایران هشدار داد که اگر از سوی ایالات متحده مورد حمله قرار گیرد، با ایالات متحده و اسرائیل مقابله خواهد کرد.

گرچه تولیدکنندگان تاکنون محتاطانه رفتار کرده‌اند اما اوپک پس از معامله با روسیه و دیگر متحدان، در ماه ژوئن به افزایش منابع کمک کرده است. عربستان سعودی به اوپک خاطر نشان کرد که در ماه ژوئیه، به جای افزایش تولید مورد انتظار، عرضه را کاهش خواهد داد.

شواهد از وضعیت نگران‌کننده کاهش تقاضای نفت ناشی از اختلاف تجاری بین ایالات متحده و چین که دو اقتصاد بزرگ جهان به شمار می‌آیند، خبر می‌دهند. ایالات متحده و مقامات چینی در روز چهارشنبه از مذاکرات خودداری کردند، اما ترامپ اظهار داشت که انتظار نمی‌رود پیشرفت واقعی در این رابطه صورت گیرد.

منبع: business-standard.com

300 کشیش، متهم به سوء استفاده از هزاران کودک در ایالات متحده هستند

گزارشی از هیئت منصفه و اسناد داخلی از شش هیئت مذهبی کاتولیک در ایالت پنسیلوانیا، نشان می‌دهد که بیش از 300 کشیش، به سوء استفاده جنسی از هزاران کودک متهم شده‌اند.

300 کشیش، متهم به سوء استفاده از هزاران کودک در ایالات متحده هستند

۳۰۰ کشیش کلیسای کاتولیک متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان

۳۰۰ کشیش کلیسای کاتولیک متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان

CNN روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد:

ما معتقدیم که شمار واقعی کودکان قربانی سوء استفاده جنسی که مفقود شده‌اند و یا مورد تهدید قرار گرفته‌اند، بیش از اینهاست و به هزاران نفر می‌رسد.

در ادامه این گزارش آمده است:

کشیش‌ها به پسران و دختران کوچک تجاوز کرده‌اند و مردان خدا که مسئول این معضل بوده‌اند، کاری برای این قربانیان انجام نداده‌اند و این مشکلات را چندین دهه پنهان کرده‌اند. بسیاری از مونسینورها، دستیارهای اسقف‌، اسقف‌ها، اسقف اعظم وکاردینال‌ها عمدتا مورد حفاظت قرار گرفته‌اند و برخی از آنها که نامشان در این گزارش آمده است، به ترویج این عمل شنیع پرداخته‌اند.

در گزارشی مفصل‌تر، سوءاستفاده جنسی کشیش ها که در سال‌ ۱۹۴۷ در شش ناحیه اسقف نشین به نام‌های الن‌تون، اری، گرینزبورگ، هاریسبرگ، پیتسبرگ و اسكرانتون انجام می‌شد، مورد بررسی قرار گرفت.

 طبق گزارش، کشیشان متهم، پسران، دختران، نوجوانان و کودکان نابالغ را مورد تعدی قرار می‌دادند. بعضی از قربانیان مجبور به مصرف الکل می‌شدند و در حالی که دیگران مورد تجاوز قرار می‌گرفتند. هیئت منصفه بزرگ در گزارش روز سه شنبه خاطرنشان کرد:

گزارشات دیگری نیز مبنی بر سوء استفاده جنسی از کودکان در کلیسای کاتولیک وجود دارد البته نه در این مقیاس.

جاش شاپیرو، دادستان کل پنسیلوانیا در یک کنفرانس خبری اعلام کرده است که این گزارش بزرگ‌ترین و جامع‌ترین گزارش سوءاستفاده جنسی کودکان در کلیسای کاتولیک است که تاکنون در ایالات متحده ارائه شده است.

این گزارش به کلیسای کاتولیک مربوط می‌شود و پاپ فرانسیس در تلاش است تا جلوی این رسوایی جنسی را به سرعت در کلیساهای قاره‌های مختلف بگیرد. در استرالیا یک اسقف به جرم سوء استفاده جنسی شناخته شده است. در شیلی، پاپ مجبور به اخراج یک کشیش برجسته و اسقف اعظم متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان شد.

منبع: business-standard.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟