گوش به زنگگوش به زنگ

کاهش 20 درصدی قیمت نفت در ماه نوامبر


ماه نوامبر در حالی به پایان رسید که در واپسین روز کاری در بازارهای جهانی، قیمت نفت پایین آمد و هر بشکه با ارزش 58.71 دلار معامله شد. 

کاهش ۲۰ درصدی قیمت نفت در ماه نوامبر

کاهش ۲۰ درصدی قیمت نفت در ماه نوامبر

به گزارش تلکسیران و به نقل از رویترز، در بحبوحه به هم ریختگی بازارهای سهام در آستانه مذاکرات آخر هفته رئیس ‌جمهور آمریکا و چین، ارزش نفت کاهش یافت و نفت در ماه نوامبر ۲۰  درصد از ارزشش را از دست داد.

پس از اینکه مقامات چینی اعلام کردند که پکن و واشنگتن در نشست کشورهای صنعتی جی ۲۰ در آرژانتین، در مذاکرات تجاری شان به خوبی پیش رفته اند، ارزش سهام آمریکا در اواسط روز جمعه مثبت شد.

علی‌رغم اینکه پیش بینی می شد اوپک و روسیه هفته آینده بر سر نوعی از کاهش تولید به توافق برسند، پر شدن ذخایر نفت قیمت این کالا را نزولی ساخته است.

گفتنی است هر بشکه نفت خام برنت با ۸۰ سنت کاهش، ۵۸.۷۱ دلار فروخته شد و نفت خام آمریکا با ۵۲ سنت کاهش با قیمت ۵۰.۹۳ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

 

بیشتر بخوانید:

 

اگر ترامپ و شی در جریان مذاکرات هفته جاری نتوانند تنش ها را از روابط تجاری‌ خود از بین ببرند، نفت بازار دسامبر پر فراز و نشیبی را سپری خواهد کرد.

یک تحلیل گر ارشد بازار در این باره گفت:

سه عاملی که مردم واقعا بر آن متمرکزند این است که فدرال رزرو تا چه اندازه ملایم پیش خواهد رفت و روابط تجاری آمریکا با چین چگونه تمام خواهد شد.

از طرفی دونالد ترامپ با اشاره به نشانه‌های مثبت در این مذاکرات گفت:

ما سخت در حال کار کردنیم و اگر توافقی بینمان صورت گیرد بسیار خوب می ‌شود. باور دارم که آن ها نیز همین را می خواهند و ما هم استقبال می کنیم.

 

منبع: Reuters