گوش به زنگگوش به زنگ

کاهش ارزش ریپل در میان ارزهای مجازی


پس از آنکه کوین بیس (Coinbase)، شایعاتی مبنی بر ارائه ی خدمات و تجارت با پول دیجیتال ریپل (Ripple) را تکذیب کرد، ارزش ریپل بیش از 25 درصد کاهش پیدا کرد. در حالی که XRP دور روز گذشته تا 3.84 دلار صعود کرد، امروزه اطلاعات مربوط به کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) نشان می دهد که امروز به 3.07 دلار کاهش یافته است.

XRP بیش از ۲۵% کاهش ارزش داشته است.jpg

XRP بیش از ۲۵% کاهش ارزش داشته است

ریپل این سقوط شدید را پس از آنکه کوین بیس اعلام کرد که قصد ندارد معاملات ارزهای دیگر را در مبادلات خود ارائه دهد، شاهد بود.

کوین بیس اعلام کرد: "در تاریخ صدور این بیانیه، ما تصمیمی مبنا بر اضافه کردن هیچ ارز دیگری به GDAX و یا کوین بیس نداریم. هر گونه بیانیه ای که بر خلاف این موضوع باشد کذب بوده و توسط شرکت مجاز نیست."

XRP به تازگی، به دلیل تاثیرات از اخبار مثبت و حرکت رو به رشد، افزایش چندانی را تجربه کرده است. در نتیجه این عوامل مثبت، طبق داده های کوین مارکت کپ، ارزش پول دیجیتال در ماه گذشته بیش از ۱۰۰۰ درصد افزایش یافته است.

چارلز ثورنگرن، مدیر عامل شرکت Noble Alternative Assets، گفت با وجود تکذیب شایعات مربوط به کوین بیس و ریپل، XRP همچنان برای سرمایه گذاران جذاب است.

او گفت: "بسیاری از مردم ریپل را خریداری کردند، زیرا فکر می کردند که در کوین بیس در دسترس خواهد بود و منجر به هجوم سرمایه گذاران به این ارز خواهد شد. "حالا ما شاهد یک عقب نشینی هستیم زیرا این اتفاق رخ نداد."

وی افزود: "با این حال کاهش قیمت ریپل به این علت، کلیت XRP را تحت تاثیر قرار نمی دهد و دلیل خریدن آن را تغییر نخواهد داد."