گوش به زنگگوش به زنگ

قطر افزایش سهام خود در بانک های آلمان را انکار کرد!


مرکز مالی قطر امروز (دوشنبه) گزارش داد که برنامه ای برای افزایش سهم خود در دویچه بانک ندارد. دویچه بانک یک شرکت خدمات مالی و بانکداری چند ملیتی است و شعبه اصلی آن در شهر فرانکفورت آلمان قرار دارد.

قطر افزایش سهام در دویچه بانک را انکار کرد

قطر افزایش سهامش را در بانک آلمانی انکار می کند

به گزارش تلکسیران، روزنامه آلمانی Handelsblatt دیروز (یکشنبه) مدعی شد که دولت قطر در نظر دارد سهام فعلی خود را در دویچه بانک افزایش دهد؛ سهام فعلی این کشور حاشیه خلیج فارس در دویچه بانک حدود ۶.۱ درصد است.

هفته گذشته یکی از مسئولان ارشد دولت قطر اعلام کرد که این کشور قصد دارد در ۱۰ سال آینده سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد یورویی در آلمان انجام دهد؛ برخی بر این باور بودند که تمام این پول برای افزایش سهام در دویچه بانک مورد استفاده قرار خواهد گرفت اما سخنگوی قطر این موضوع را رد کرد. مسئول ارشد قطر در رابطه با این موضوع گفت:

این مقدار سرمایه گذاری به این معنا نیست که قطر قصد دارد در یک بازار خاص آلمانی فعالیت اقتصادی داشته باشد؛ بلکه این مبلغ در تمام شرکت های آلمانی که ما با آن ها همکاری داریم، هزینه خواهد شد. البته ما این مبلغ را در موسسات کوچک و متوسط آلمانی هزینه نخواهیم کرد بلکه قصد داریم آن را در شرکت های بزرگ و معتبر آلمانی هزینه کنیم و البته منظورمان شرکت خاصی نیست.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: www.reuters.com