تبلیغات در تلکسیران

شرکت سامسونگ بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار بخش تحقیق و توسعه در سال 2017

شرکت سامسونگ در سال گذشته، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری را در میان شرکت‌های منطقه‌ای در زمینه تحقیق و توسعه (R&D) انجام داد.

شرکت سامسونگ بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار بخش تحقیق و توسعه در سال 2017

شرکت سامسونگ بیشترین سرمایه گذاری را در بخش تحقیق و توسعه انجام داده است

شرکت سامسونگ بیشترین سرمایه گذاری را در بخش تحقیق و توسعه انجام داده است

 

 CEO Scor، تعداد ۲۱۱ شرکت از میان ۵۰۰ کمپانی برتر درزمینه فروش را رتبه‌بندی کرد و سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه(R&D) آن ها را رسانه ای کرد. مجموع سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها معادل ۴۲.۳۳ بیلیون دلار آمریکا بوده که معادل ۲.۷۸ درصد از فروش آن‌ها در سال گذشته بوده است.

سرمایه‌گذاری در بخش R&D، مجموعا به میزان ۱۳.۱ درصد افزایش یافته در حالی‌ که میزان فروش نسبت به سال گذشته، ۰.۱۴ درصد پیشرفت داشته است.

شرکت سامسونگ با اختصاص دادن ۱۶.۸۳ تریلیون وون (واحد پول کره جنوبی) در صدر این لیست قرار گرفته است. بعد از سامسونگ، شرکت ال جی با ۴.۳۳ تریلیون وون جایگاه بعدی را به خود اختصاص داده است.

هیوندای موتورز، ۲.۴۹ تریلیون وون، SK هینکس ۲.۴۸ تریلیون وون، کیا موتورز ۱.۶۴ تریلیون وون و ناور ۱.۱۳ تریلیون وون را به سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه اختصاص داده اند.

ناور بزرگ‌ترین پورتال اینترنتی در کشور کره جنوبی است که در میان سایر شرکت‌ها بیشترین سرمایه‌گذاری را نسبت به فروش خود داشته است. این شرکت ۲۴.۶ درصد فروشش را به بخش R&D اختصاص داده و تنها شرکتی است که بیش از ۲۰ درصد فروشش را در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده است.

هان می فارم ۱۸.۶۱ درصد، NC سافت ۱۶.۱۸ درصد، شرکت داروسازی دائوونگ ۱۳.۱۸ درصد و NHN اینترنیمنت ۱۲.۸۷ درصد از فروش خود را سرمایه‌گذاری کرده اند.

منبع: yonhapnews.co.kr

پیشنهاد «منطقه اقتصادی ویژه» هند به شرکت‌های روس

دهلی نو می‌خواهد سرمایه گذاران روسی را تشویق کند و شرکت‌ها را دعوت کند تا فرصت‌های تجاری در هند را دریابند و پیوندهای اقتصادی دو جانبه را قوی‌تر کنند. به همین دلیل وزیر بازرگانی و صنعتی گفته است که هند می‌تواند منطقه اقتصادی ویژه‌ای را برای شرکت‌های روس ایجاد کند. 

پیشنهاد «منطقه اقتصادی ویژه» هند به شرکت‌های روس

پیشنهاد منطقه اقتصادی ویژه هند به شرکت‌های روس

پیشنهاد منطقه اقتصادی ویژه هند به شرکت‌های روس 

این عضو کابینه دولت هند، دولتمردان روسیه را دعوت کرده است تا شرایط برقراری روابط اقتصادی با تاجران داخلی هند را بررسی کنند. او اخیرا با همتای روس خود دیداری داشت که در آن، درباره تقویت تجارت و سرمایه گذاری دوجانبه گفت و گو کرده بودند. آن‌ها همچنین درباره امکان‌ همکاری‌های مشترک در بخش‌هایی چون معادن، کشاورزی و گردشگری نیز صحبت‌هایی کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 

بنا بر اعلام وزیر خارجه هند، «سرمایه گذاری دو جانبه، همین حالا هم از هدف ۳۰ میلیارد دلاری خود عبور کرده است». رقمی که دو کشور برای سال ۲۰۲۵ پیش بینی کرده بودند. وزیر خارجه اعلام کرده که هدف فعلی برای مبادلات و سرمایه گذاری دو کشور برای سال ۲۰۲۵، رقم ۵۰ میلیارد دلار درنظر گرفته شده است.

هند و روسیه همچنین تلاش می‌کنند تا حجم معاملات میان دو کشور را نیز، که سال گذشته به ۱۰ میلیارد دلار رسیده بود، افزایش دهند. هدف گذاری آن‌ها برای حجم مبادلات تا ۶ سال آینده، ۵۰ میلیارد دلار است.

هر دو کشور درباره شکل دادن به یک «مسیر سبز» که نقل و انتقال کالاها را تسهیل بخشد، صحبت کرده‌اند. آن‌ها همچنین قرار است فهرستی از کارآفرینان و شرکت‌هایی را تهیه کنند تا از بازرسی‌های منظم گمرکی معاف باشند.

به نظر می‌رسد هم مسکو و هم دهلی نو، که مدتی است دلار را از تجارت خود کنار گذاشته‌اند و با واحدهای ارز ملی معامله می‌کنند، خواهان این هستند که سهم خود را از روبل و روپیه افزایش دهند. امروز سهم مبادلات با روبل در صادرات ۲۰ درصد است و برای واردات حدود ۲۱ درصد است.

منبع: Rt.com

درخواست دومین بانک بزرگ آمریکا برای دریافت حق امتیاز انحصاری سیستم بلاکچین

بنا به سند امتیاز انحصاری منتشر شده از سوی دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده در 23 آگوست دومین بانک بزرگ ایالات متحده با نام "بانک-آو-آمریکا" برای امتیاز انحصاری بلاکچین درخواست می دهد تا نظام ذخیره ی رمزدار را توسعه دهد.

درخواست دومین بانک بزرگ آمریکا برای دریافت حق امتیاز انحصاری سیستم بلاکچین

انحصار سیستم بلاکچین در اختیار بانک آمریکا

انحصار سیستم بلاکچین در اختیار بانک آمریکا

حق امتیاز انصاری تحت عنوان «برچسب های رمزگذاری بلاکچین» یک سیستم ضبط و ذخیره سازی معاملات مرتبط با رمزنگاری را شرح می دهد که توسط شرکت ها مدیریت می شود. به طور خلاصه، اختراع یک سیستم امنیتی داده برای شبکه های بلاکچینی را با اجرای رمزگذاری و اتصال داده ها به بلاکچین‌های معینی ارائه می دهد.

 

در سند امتیاز انحصار ثبت شده در تاریخ ۱۸ آوریل ۲۰۱۸، بانک شعبه کارولینای شمالی، سیستمی را معرفی کرد که شامل یک دستگاه با یک پردازنده است که ابتدا مجموعه ای از عناصر داده را دریافت می کند و سپس کلید رمزگذاری را قبل از رمزگذاری عناصر درون اول بلوک بلاکچین فراهم می کند.

این وسیله سپس کلید رمزگذاری با نقشه عنصر رمزگذاری تولید شده را با هم ترکیب می کند تا پس از آن «تگ سازنده» ایجاد و سپس رمزگذاری شود و سپس در اولین بلوک بلاکچین تعبیه شده و منتشر شود.

براساس این سند، درخواست ثبت اختراع توسط بی-آو-اِی نسخه تکمیلی یک برنامه غیرمجاز ایالات متحده در سال ۲۰۱۴ توسط جیمز جی رونکا با عنوان نظام ذخیره آنلاین ارز دیجیتال(کریپتوکارنسی) است.

بی-آو-ای قبلا اقداماتی را برای وفق دادن فناوری بلاکچین انجام داده است، که تا ژوئن ۲۰۱۸ تقریبا ۵۰ اختراع مبتنی بر بلاکچین را به ثبت رسانده است، و این بدان معنی است که بزرگترین دارنده حق اختراع مربوط به بلاکچین در میان همه شرکت ها، حتی شکست آی-بی-اِم با آن تکنولوژی غول پیکر است.

در حالی که بی-آو-ای(BofA) یکی از شرکت های پیشرو است که نوآوری را در عرصه بلاکچین ترویج می دهد، بانک همچنان نسبت به ارزهای مجازی شک و تردید دارد، گرچه حق امتیاز انحصاری در مورد توسعه یک سیستم مبادله ارز دیجیتال را در دسامبر ۲۰۱۷ به دست آورده است. در ماه مه، بی-آو-ای نسبت به رمزنگاری موضع منفی گرفت و  آن را «مشکل ساز» نامید و تصمیم خود برای ممنوع کردن مشتریان از خرید رمزنگاری با کارت اعتباری خود را تایید کرد.

 

با این حال، در اوایل سال جاری، بانک به قانونگذاران ایالات متحده اعتراف کرد که ممکن است قادر به رقابت با استفاده روزافزون از ارزهای دیجیتال نباشد، با این ادعا که ناتوانی در تطبیق خدمات و محصولات برای تحول استانداردهای صنعت و ترجیحات مصرف کننده می تواند برای تجارت آن آسیب زا باشد.

منبع: cryptoanalytica.co

نقش صنعت بانکداری در تقویت اقتصاد

آرون جیتلی، رئیس اتحادیه مالی و امور شرکت‌های بزرگ، گفته است که کشور هند احتمالا سال آینده پنجمین اقتصاد بزرگ جهان می‌شود.

نقش صنعت بانکداری در تقویت اقتصاد

نقش صنعت بانکداری در تقویت اقتصاد

نقش صنعت بانکداری در تقویت اقتصاد

وی با اشاره به فعالیت‌های اقتصادی در هند، بر اهمیت صنعت بانکداری در تقویت اقتصاد اشاره کرد. او گفت که بخش بانکداری باید این تقویت را از طریق افزایش حمایت، عملکرد حرفه‌ای و توسعه اعتبار انجام دهد. این صنعت باید با استفاده از موقعیت AGM بتواند به طرح‌های بلند مدت دست یابد. رئیس اتحادیه که از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی می‌کرد، به ۷۱ امین اجلاس عمومی سالانه بانک‌های هند که در بمبئی برگزار می‌شود، اشاره کرد. وی افزود که رسیدن به نرخ بالای رشد اقتصادی با تقویت بنیان‌های اقتصادی بزرگ امکان پذیر است. قربانی کردن سازمان‌ها و نهادهای بنیادی برای اهداف کوچک، اصولی نیست.

دادن وام‌های بی‌رویه در گذشته باعث ایجاد سرمایه گذاری روی پروژه‌هایی شده است که نمی‌تواند این وام‌ها را پس دهد که این فرآیند نتیجه اشتباهات در مدیریت وام‌هاست. رئیس اتحادیه، ورشکستگی بانک‌ها را ناشی از رابطه بین قرض دهنده و قرض گیرنده وام‌ها در کشور هند می‌داند. او لزوم تسریع در اصلاح این فرآیند را مهم دانست. اصلاحات بخش ک‌ها را ناشی از رابطه بین قرض دهنده و قرض گیرنده وام‌ها در هند می‌داند. او لزوم تسریع در اصلاح این فرآیند را مهم دانست. اصلاحات بخش ۲۹A مربوط به ورشکستگی بانک‌ها منجربه بازداشتن رقیبان از انجام مناقصاتی شده است که تنها به سود خودشان است.

 

او اضافه کرد که پیشگیری از مفاسد اقتصادی(PCA)، نتوانست مانع از انجام چنین اقداماتی شود و اصلاحیه‌های(PCA) باعث افزایش قدرت در تصمیم گیری بانکداران شده است. وی در رابطه با توسعه بخش بانکداری و نقش این بخش در رشد اقتصادی به دیدگاه‌های جان دان یوجانا و طرح‌های بیمه کم هزینه اشاره کرد. به اعتقاد او بانک‌ها روح و قلب اقتصاد هستند و مشارکت بانک‌ها در پشتیبانی از صنعت غیر قابل چشم پوشی است.

جیتلی گفت که هند در حال پیشرفت سریع اقتصادی است و یکی از اولویت‌های اصلی این کشور توجه به قیمت غیر قابل پیش‌بینی نفت است که تحت تأثیر مسائل سیاسی است. او گفت که توانایی دولت در زمینه مدیریت اقتصادی از جمله جمع آوری مالیات افزایش یافته است. او بر نقش مهم بانک‌ها در اشتغال زایی، توسعه زیر ساخت‌ها، تأمین اعتبارات کشاورزی و غیره تأکید کرد.

منبع: business-standard.com

کمیسیون امنیت و تجارت آمریکا، سرمایه گذاری بر روی معاملات بیت کوین را رد کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC)، دوباره پیشنهاد‌های متعدد برای پذیرش معاملات بیت کوین(ETF) را رد کرد.

کمیسیون امنیت و تجارت آمریکا، سرمایه گذاری بر روی معاملات بیت کوین را رد کرد

SEC بیت کوین ETF را رد می‌کند

SEC بیت کوین ETF را رد می‌کند

آخرین درخواستی که ردشد شامل دو ETF مربوط به ProShares است و دیگری مربوط به GraniteShares و ۵ ETF مربوط به شرکت Direxion می‌باشد. این رد درخواست‌ها در ادامه عدم پذیرش ETF مربوط به Winklevloss در ماه جولای است.

کمیسیون بورس و اوراق بها دار(SEC)، نگرانی خود را درباره کلاهبرداری در بازار بیت کوین اظهار داشته است. این سازمان در رابطه با ProShares گفته است که این شرکت درخواست‌های مربوط به قوانین مبادلات امنیت ملی که به‌منظور جلوگیری از کلاهبرداری و فعالیت‌های فریب‌کارانه در بازار است را رعایت نکرده است. از سوی دیگر مبادلات هیچ سند و مدرکی مبتنی بر بازار‌های بیت کوین ندارند.

SEC تاکید کرد که این عدم پذیرش ها در جهت افزایش ارزش بیت کوین یا تکنولوژی بلاک چین است. در حالی که SEC تابه‌حال ETF مبتنی بر کریبتوکارنسی را پذیرفته است، سایر اپلیکیشن‌ها هنوز در انتظارند از جمله ETF های  Bitwise و VanEck SolidX Bitcoin Trust. SEC اعلام کرده است تصمیم گیری در زمینه پذیرش یا عدم پذیرش VanEck ETF تا ۳۰ام ماه سپتامبر به‌طول می‌انجامد.

منبع: cnbc.com

سرمایه‌گذاری 15 میلیارد دلاری قطر در ترکیه

قطر متعهد شد که 15 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم در بازارهای مالی و بانک‌های ترکیه انجام دهد. این خبر را وبسایت رئیس جمهور ترکیه، پس از دیدار او با امیر قطر منتشر کرد.

سرمایه‌گذاری 15 میلیارد دلاری قطر در ترکیه

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه

بعد از انتشار این خبر، ارزش لیره ترکیه با افزایش کمی، از ۶.۰۴ در برابر یک دلار به ۵.۸۶ رسید. چند روز پیش کاهش ۷.۲ درصدی ارزش پول ترکیه نسبت به دلار آمریکا ثبت شده بود.

مقامات آمریکا اطلاعات بیشتری درباره جزئیات این سرمایه‌گذاری‌ها ارائه نکردند و تنها تاکید کردند که این تعهدنامه، از سوی امیر قطر بعنوان بالاترین مقام این کشور امضا شده است.

اقتصاد ترکیه در روزهای اخیر و با کاهش ارزش لیره ضربه خورد. روز پنجشنبه هم دونالد ترامپ تعرفه واردات آلومینیوم و استیل از ترکیه را در واکنش به آزاد نکردنِ یک شهروند آمریکایی به دو برابر افزایش داد. اندرو برونسون، کشیش آمریکایی که به اتهام تروریسم در ترکیه دستگیر شد، ۳۵ سال زندان پیش روی خود دارد.

در پاسخ به این افزایش تعرفه، اردوغان نیز واردات وسایل الکترونیک آمریکا از جمله آیفون اپل را ممنوع اعلام کرد و همچنین تعرفه کالاهایی چون تنباکو، الکل، خودرو و مواردی دیگر را افزایش داد.  

منبع: rt.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟