سهام بازار شرکت علوم زیستی سامسونگ پس از مشکلات حسابرسی دچار افت شدید شد

شرکت علوم زیستی سامسونگ، بزرگترین شرکت دارویی کره جنوبی بعد از تقلب در امور حسابداری در این هفته، برآورد ارزش سرمایه کنونی خود در بازار را  در حال سقوط دید؛ اطلاعات بازار یکشنبه ارائه شده است.

سهام بازار شرکت علوم زیستی سامسونگ پس از مشکلات حسابرسی دچار افت شدید شد

افت سهام شرکت علوم زیستی سامسونگ

افت سهام شرکت علوم زیستی سامسونگ

ارزش سهام این شرکت بعد از سه جلسه ی تجاری اخیر، ۲۶.۳ درصد افت کرده است که براساس برآورد بازار بورس یک ضرر بسیار بزرگ ۸.۵ تریلیون وونی (معادل ۷.۸ هزار میلیون دلار امریکا) می باشد.

این افت سهام زمانی رخ داد که سه شنبه نگهبانی مالی کره جنوبی به این نتیجه رسید شرکت علوم زیستی سامسونگ طی تعیین مالیات ارزش شرکت وابسته ی دارویی دیگرش، سامسونگ بیوپیس در سال ۲۰۱۵ مرتکب تقلب حسابداری شد.

با ادامه شرایط، شرکت علوم زیستی سامسونگ گزارش سود خالص ۱.۹ تریلیون وونی خود را در سال ۲۰۱۵ به نگهبانی مالی اعلام کرد و از زیان های بزرگ چهار سال گذشته بیرون آمد.

اظهارات دیگر شامل آن است که بازار بورس کشور کره موانع را کاهش داده است و بتواند وارد بازار بورس اصلی شود تا در سال ۲۰۱۶ ورود شرکت علوم زیستی سامسونگ به این عرصه را هموار سازد.

یک روز پس از اعلان نگهبانی مالی سهام شرکت علوم زیستی سامسونگ در نشست تجاری بعدی ۱۷.۲۱ درصد افت کرد. روز سه شنبه به مناسبت روز کارگر بازار کره جنوبی تعطیل بود.

این شرکت در ادامه هفته نیز با افت سرمایه مواجه بود و روز جمعه با ۳۵۹.۵۰۰ وون به کار خود پایان داد که در مقایسه با میزان اعلام شده پیش از اعلامیه نگهبانی مالی این مقدار ۴۸۸.۰۰۰ وون بود.

شرکت علوم زیستی سامسونگ ادعای تقلب در حسابداری را تکذیب می کند.

با این حال کمیسیون خدماتی مالی اعلام کرده است این کمیسیون برای دست یابی سریع به یک نتیجه نهایی در خصوص این ادعا برنامه ریزی می کند.

یک مقام رسمی نگهبانی مالی بیان کرد:

موضوع پیش آمده در مورد شرکت علوم زیستی سامسونگ توجهات داخلی و خارجی را جلب کرده است، جلسه به روی سازمان دهی یک برنامه زمان بندی مناسب جهت کسب یک نتیجه ی سریع، تمرکز خواهد داشت.

منبع: english.yonhapnews.co.kr

بالاترین میزان صادرات نفت ایران پس از توافق هسته‌ای: 2.7 میلیون بشکه در روز

بر اساس گزارش آژانس خبری شانا، طبق گفته‌های وزیر نفت، صادرات نفت ایران در ماه می به 2.7 میلیون بشکه در روز(bpd) رسید که از زمان اعمال تحریم‌های بین‌المللی به تهران در سال 2016 و علی‌رغم تهدیدها و فشارهای آمریکا، یک رکوردشکنی به‌حساب می‌آید.

بالاترین میزان صادرات نفت ایران پس از توافق هسته‌ای: 2.7 میلیون بشکه در روز

میزان صادرات نفت ایران پس از توافق هسته ای به ۲.۷ میلیون بشکه در روز رسید

میزان صادرات نفت ایران پس از توافق هسته ای به ۲.۷ میلیون بشکه در روز رسید

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا، در روز ۸ می‌ گفت که کشورش از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ خارج‌شده و تحریم‌های جدیدی را بر ایران اعمال خواهد کرد.

طی گزارش شانا میزان صادرات نفت خام ایران در ماه می ۲.۴ میلیون بشکه در روز و میزان صادرات گاز طبیعی فشرده ۳۰۰ هزار بشکه در روز بوده است. در ماه آوریل نیز ۲۶ بشکه در روز صادرات نفتی توسط ایران صورت گرفته است.

پیش‌بینی‌های مرکز لجستیک نفتی جنوا نشان می‌دهد که در این هفته خریداران نفت ایران میزان خرید خود را از اپک کاهش می‌دهند. بر اساس تحریم‌های جدید آمریکا خریداران ۱۸۰ روز فرصت دارند تا کمتر نفت ایران را بخرند!

حجم صادرات نفت خام ایران به آسیا حداقل ۱.۸ میلیون بشکه در روز است و مابقی صادرات مربوط به اروپا می‌باشد که بر اساس نظر تحلیل گران بخش صادرات اروپایی بیشتر تحت تأثیر تحریم‌های جدید آمریکا قرار می‌گیرد. هنوز هم قدرت‌های اروپایی بهترین راه متوقف کردن تهران را، توافق هسته‌ای می‌دانند!

 رهبر ایران، آیت‌الله خامنه‌ای طی اظهاراتش در روز ۲۳ دی گفت که کشورهای اروپایی باید علی‌رغم تحریم‌های آمریکا به خرید نفت ایران ادامه دهند و تنها در این صورت است که ایران به توافق هسته‌ای پایبند می‌ماند.

وزیر نفت ایران بیژن زنگنه نیز گفت که امیدوار است توافق با اروپا، سایر خریداران نفتی ایران را تشویق کند.

منبع: business-standard.com

شرکت ال جی در سه ماهه نخست سال با کسری مواجه شده است

ال جی اعلام کرده که به رغم سودآوری پنل های OLED این شرکت، در سه ماهه نخست با کسری مواجه شده و یکی از علل آن را کاهش تقاضا عنوان کرده است.

شرکت ال جی در سه ماهه نخست سال با کسری مواجه شده است

LG-Logo۲۰۱۷۰۷۲۷۱۳۲۵۰۳۱۰۱-۱۰۲۴x۷۲۴.jpg

کسری ال جی در سه ماهه نخست سال

سئول، ۲۵ آوریل- شرکت ال جی روز چهارشنبه اعلام کرد که در دوره ژانویه تا مارس با ضرر خالص مواجه شده، کسری سه ماهه ای که  برای نخستین بار در شش سال گذشته و در بحبوحه سقوط جهانی قیمت پنل ها رخ داده است.

این شرکت در سند تنظیمی خود گزارش داده که ضرر خالص آن به ۹/۴۸ میلیارد وُن ( ۴/۴۵ میلیون دلار آمریکا) رسیده، در قیاس با سود ۶۷۹ میلیارد وُنی که یک سال پیش از آن، گزارش داده بود.

این شرکت همچنین ضرر خالص عملیاتی به میزان ۳/۹۸ میلیارد وُن، در قیاس با سود ۱ تریلیون وُنی در مدت مشابه سال قبل را گزارش کرده است. فروش شرکت با کاهش ۶/۱۹ درصدی به ۶۷/۵ تریلیون وُن رسیده است.

ال جی می گوید که علت فروش ضعیف اش کاهش فصلی تقاضا و همزمان با آن تقاضای اندک از تولیدکنندگان بوده است، و وضعیت انتظاری برای افزایش احتمالی عرضه از سوی رقبای چینی ایجاد کرده است.

با این حال، شرکت اعلام کرده که فروش پنل های OLED همچنان رو به افزایش است و مدعی شده که سودآوری این بخش نیز بالا رفته است.

به رغم عملکرد خوب بخش OLED ، اما ال جی اعلام کرد که سقوط جهانی قیمت پنل های LCD و شرایط ارزهای خارجی، شرکت را با کسری در دوره مذکور مواجه نموده است.

طی سه ماهه اول، پنل های تلویزیونی ۴۳ درصد، و پس از آن محصولات تلفن همراه ۲۲ درصد از فروش را تشکیل می دادند. پس از آن ها، پنل های لپ تاپ و تبلت ۱۹ درصد و مانیتورها ۱۷ درصد از فروش را شامل می شوند.

مدیر ارشد امور مالی شرکت، کیم سانگ-دون گفت:

" وضعیت بازار با آهنگی بسیار سریع تر از انتظارها تغییر کرد."

او اعلام کرد که شرکت چاره جویی های مختلفی مانند تعدیل در سرمایه گذاری و کاستن از هزینه های تولید را مدنظر قرار خواهد داد.

شرکت ال جی گفته است که با توجه به رویدادهای عمده ورزشی و تقاضای فزاینده برای محصولات بزرگ تر OLED، انتظار وضع بهتری در سه ماهه دوم را دارد.

شرکت همچنین اعلام کرد که می خواهد از طریق نهایت بهره وری از بخش  OLED و ایجاد راه حل های خاصی از جمله والپیپرها و محصولات Crystal Sound OLED سودآوری خود را تضمین کند.

منبع english.yonhapnews.co.kr

 

شرکت سامسونگ بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار بخش تحقیق و توسعه در سال 2017

شرکت سامسونگ در سال گذشته، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری را در میان شرکت‌های منطقه‌ای در زمینه تحقیق و توسعه (R&D) انجام داد.

شرکت سامسونگ بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار بخش تحقیق و توسعه در سال 2017

شرکت سامسونگ بیشترین سرمایه گذاری را در بخش تحقیق و توسعه انجام داده است

شرکت سامسونگ بیشترین سرمایه گذاری را در بخش تحقیق و توسعه انجام داده است

 

 CEO Scor، تعداد ۲۱۱ شرکت از میان ۵۰۰ کمپانی برتر درزمینه فروش را رتبه‌بندی کرد و سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه(R&D) آن ها را رسانه ای کرد. مجموع سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها معادل ۴۲.۳۳ بیلیون دلار آمریکا بوده که معادل ۲.۷۸ درصد از فروش آن‌ها در سال گذشته بوده است.

سرمایه‌گذاری در بخش R&D، مجموعا به میزان ۱۳.۱ درصد افزایش یافته در حالی‌ که میزان فروش نسبت به سال گذشته، ۰.۱۴ درصد پیشرفت داشته است.

شرکت سامسونگ با اختصاص دادن ۱۶.۸۳ تریلیون وون (واحد پول کره جنوبی) در صدر این لیست قرار گرفته است. بعد از سامسونگ، شرکت ال جی با ۴.۳۳ تریلیون وون جایگاه بعدی را به خود اختصاص داده است.

هیوندای موتورز، ۲.۴۹ تریلیون وون، SK هینکس ۲.۴۸ تریلیون وون، کیا موتورز ۱.۶۴ تریلیون وون و ناور ۱.۱۳ تریلیون وون را به سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه اختصاص داده اند.

ناور بزرگ‌ترین پورتال اینترنتی در کشور کره جنوبی است که در میان سایر شرکت‌ها بیشترین سرمایه‌گذاری را نسبت به فروش خود داشته است. این شرکت ۲۴.۶ درصد فروشش را به بخش R&D اختصاص داده و تنها شرکتی است که بیش از ۲۰ درصد فروشش را در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده است.

هان می فارم ۱۸.۶۱ درصد، NC سافت ۱۶.۱۸ درصد، شرکت داروسازی دائوونگ ۱۳.۱۸ درصد و NHN اینترنیمنت ۱۲.۸۷ درصد از فروش خود را سرمایه‌گذاری کرده اند.

منبع: yonhapnews.co.kr

سقوط ارزش سهام تسلا پس از تصادف مهلک خودروی مدل ایکس

ماه مارس گذشته، روی خوشی به تسلا نشان نداده است. ارزش سهام این شرکت تنها در پنج روز به شکل قابل توجهی سقوط کرد و تا چهارشنبه گذشته، به مقدار 9.7 درصد دیگر کاهش داشت. این بزرگترین سقوط سهام تسلا از ژوئن 2016 است.

سقوط ارزش سهام تسلا پس از تصادف مهلک خودروی مدل ایکس

تصادف خودرو مدل ایکس تسلا.

تصادف خودرو مدل ایکس تسلا

هفته گذشته، ارزش سهام تسلا (Tesla) بیشترین سقوط خود را طی دو سال گذشته تجربه کرده است. این سقوط در حالی رخ داده که سوالات و ابهامات بیشتری در رابطه با تصادف اخیر خودرو مدل ایکس(Model X) تسلا در کالیفرنیا مطرح شده است.

تسلا با همکاری مسئولان، در حال بازیابی اطلاعات خودرو تصادف کرده خود است. این خودرو، روز جمعه گذشته در بزرگراه ۱۰۱ کالیفرنیا دچار حادثه شد و راننده آن در این تصادف جان باخت. تسلا هنوز اعلام نکرده است که این سانحه به دلیل اختلال در سیستم اُتوپایلت (Autopilot) بوده است یا خیر. با این حال، این شرکت امیدوارانه به دفاع خود از قابلیت کمک راننده (Driver-Assist)، که پیشگامی در تکنولوژی خودرو های بدون سرنشین است، ادامه می دهد.

ماه مارس گذشته، روی خوشی به ایلان ماسک(Elon Musk) نشان نداده است.ارزش سهام تسلا تنها در پنج روز به شکل قابل توجهی سقوط کرد و تا چهارشنبه گذشته، به مقدار ۹.۷ درصد دیگر کاهش داشت. این بزرگترین سقوط سهام شرکت از ژوئن ۲۰۱۶ است. همچنین اوراق قرضه این شرکت نیز به پایین ترین حد خود در طول عمر شرکت رسیده اند. یکی از بیشترین تاثیرات، گزارشِ آنالیزِ اخیر شرکت کووِن (Cowen) بود که در آن به "زیر سوال بردن سیستم اُتوپایلت" و شرکت تسلا پرداخته شده بود.

تصادف اخیر خودروی تسلا، چالش های زیادی را برای ایلان، مدیر تسلا، ایجاد کرده است. از جمله این چالش ها می توان به اختلال در تولید خودروی مدل ۳ تسلا اشاره کرد و همچنین تصادف اخیر خودرو بدون سرنشین اوبر(Uber) نیز، سوالات زیادی را در رابطه با سیستم خودران ماشین ها به وجود آورده است.

جفری اوسبُرن(Jeffrey Osborne) طی یاداشتی در آنالیز کووِن نوشته است:

"ما در گذشته توانایی سخت افزار های تسلا برای فراهم کردن خودرو های بدون سرنشین را زیر سوال برده ایم. پس از تصادف مهیب خودرو بدون سرنشین شرکت اوبر، ما شاهد ریسک بزرگی هستیم  که ابزار رانندگی بدون سرنیشنی که تسلا سعی در ترویجشان دارد، استاندارد ها را زیر پا بگذارند."

بر اساس گزارش های سیستم تریس (Trace)،  اوراق قرضه تسلا، در نیویورک از ۴.۵ سنت بر دلار به ۸۶.۵ سنت رسیده است.

وی هوانگ ۳۸ ساله، در حالی که خودرو تسلایش با مانع کنار جاده برخورد کرد، جان باخت. بر اساس گزارش پلیس راهور کالیفرنیا، این خودرو پس از برخورد با مانع جاده ۱۰۱، آتش گرفته است. بر اساس صفحه شخصی راننده در شبکه لینکدین(LinkedIn)، او در کمپانی اپل مشغول به کار بوده و در حدود ده سال نیز در شرکت بازی سازی Electronic Arts فعالیت داشته است.

هیئت ملی امنیت حمل و نقل آمریکا (NTSB) طی یک توئیت، اعلام شروع تحقیقات و ارسال نیروهای مربوطه به محل تصادف کرد.

باتری خودرو های تسلا به نوعی طراحی شده اند که زمان آتش سوزی، آتش، به آرامی پخش شود تا سرنشینان فرصت بیرون آمدن از آن را داشته باشند. تسلا در وبلاگ شرکت اعلام کرد:" همین مورد در تصادف نیز رخ داده است. به نظر در زمان آتش سوزی هیچ سرنشینی در خودرو مدل ایکس حضور نداشته است."

عامل تشدید آسیب به خودرو، نبودن مانع فلزی بین مسیر و جدا کننده بتنی، بوده است. به نظر این مانع فلزی در تصادف های قبلی از بین رفته و دیگر تعویض نشده است. صاحبان خودرو های تسلا تا کنون بیش از ۸۵ هزار بار در همان مسیر با سیستم اتوپایلت حرکت کرده اند و هیچ تصادف گزارش شده ای نیز نداشته اند.

تسلا سیستم اتوپایلت را در طی زمان های مختلف با آپدیت هایی بر روی خودرو ها به روز رسانی می کند. برنامه بلند مدت این تکنولوژی، بدون سرنشین کردن و رانندگی خودکار خودرو ها است. در حال حاضر طبق سخنان سازندگان، تمامی خودرو های تولید شده در کالیفرنیا، از جمله مدل ۳، سخت افزار هایی را دارند که با آپدیت های متعدد، در نهایت قادر به رانندگی خودکار خواهند بود.

رسیدن به این هدف کار آسانی نخواهد بود و نیاز به دانش نرم افزاری بالایی دارد. ماسک قول داده بود که تا آخر سال ۲۰۱۷، یکی از خودرو های بدون سرنشین خود را، در سفری از لس آنجلس تا نیویورک به نمایش بگذارد، اما این قول عملی نشد و تا کنون نیز، چهار ماه از آن تاریخ گذشته است.

تسلا در طی یک سال و نیم اخیر، مشکلات زیادی را در بخش مدیریتی تکنولوژی اتوپایلت داشته است. در دسامبر ۲۰۱۶، استرلینگ اندرسون(Sterling Anderson) از تسلا خارج شد و جای خود را به کریس لاتنر(Chris Lattner) داد که تنها شش ماه در تسلا دوام آورد. در ژوئن ۲۰۱۷ نیز، تسلا اقدام به استخدام آندرج کاراپتی(Andrej Karapathy) کرد که در گذشته، در یکی دیگر از شرکت های ماسک به نام OpenAI، مشغول به کار بود.

این دومین اقدام هیئت ملی امنیت برای بررسی تصادف این دسته از خودرو ها است. فعالیت تسلا برای خودکار سازی خودرو ها به کمک رادار و دوربین، تنها یکی از برنامه های این شرکت است که زیر ذره بین قانون گذاران و مسئولان ایالتی قرار دارد. شرکت های دیگر سیستم های خود را بر اساس لیزر بنا کرده اند که به نام لیدار (Lidar) شناخته می شوند.

هیئت ملی امنیت حمل و نقل آمریکا همچنین در حال بررسی تصادف مهلک خودرو بدون سرنشین شرکت اوبر در ایالت آریزونا است. اوبر از خودرو ولو مدل XC۹۰ خود کمک گرفته بود که در نهایت این تست، به تصادف با یک خانم ۴۹ ساله و مرگ او منجر شد.

سرویس سرمایه گذاری مودی (Moody)  رتبه شرکت تسلا را به B۳ کاهش داد و چشم انداز این شرکت را منفی خواند و با وضع کنونی، تولید مدل ۳ خودروی تسلا، با کاهش شدیدی مواجه خواهد شد. این چشم انداز منفی به احتمال بسیار زیاد، تسلا را مجبور به تزریق سرمایه به شرکت می کند تا با کمبود نقدینگی مواجه نشود.

خودروی مدل ۳، بخشی از اهداف و قول های ماسک را برآورده خواهد ساخت. تولید این خودرو از جولای گذشته آغاز شده است و بر اساس بررسی های انجام شده، شرکت توانایی حدود ۹۷۵ خودرو در هفته را خواهد داشت. این رقم بسیار کمتر از تولید از پیش بینی شده ۲.۵۰۰ خودرو تا چهار ماه اول ۲۰۱۸، است.

یک آنالیز دیگر از سوی سیتی گروپ (Citygroup) روز سه شنبه از سختی های احتمالی تسلا برای فروش مدل جدید خود در فروشگاه ها خبر داد.

بن کالو (Ben Kallo) از آنالیزور های شرکت بِیرد (Baird) در این رابطه گفت:

"مشکلات تسلا، یکی از ناراحت کننده ترین اتفاقات است که تا کنون دیده ام. همه چیز به تولید مدل ۳ تسلا وابسته خواهد بود."

منبع:thestar.com

اوبر پوشش سلامت را در اروپا افزایش می دهد

مدیر عامل جدید اوبر، پس از دیدار با امانوئل مکرون، فعالیت های شرکت را در رابطه با پوشش سلامت در اروپا افزایش داد.

اوبر پوشش سلامت را در اروپا افزایش می دهد

اوبر پوشش سلامت را در اروپا افرایش می دهد

اوبر پوشش سلامت را در اروپا افرایش می دهد

اوبر قصد دارد تا بیمه سلامت رانندگان خود در اروپا را ارتقا دهد. این ارتقا از قبل در فرانسه انجام شده است و به زودی تمام اروپا را در بر خواهد گرفت. این اقدام به منظور جذب رانندگان مستقل بیشتر و پاسخ به انتقاد های مرتبط با این موضوع، انجام خواهد شد.

این نرم افزار درخواست تاکسی، سال گذشته و طی همکاری با شرکت بیمه آکسای فرانسه، بیمه حوادث را برای رانندگان این کشور فراهم کرد و امسال نیز قصد دارد تا دیگر کشور های اروپایی را شامل این طرح کند.

روز چهارشنبه دارا خسروشاهی، مدیر عامل ایرانی الاصل و جدید شرکت اوبر با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، ملاقات خواهد کرد. این دیدار پیش از ورکشاپ های تکنولوژی برای هدفی خوب ، با حضور بزرگان تکنولوژی، فیسبوک، مایکروسافت و آی بی ام، انجام خواهد گرفت.

پس از اتهامات آزار جنسی و بدرفتاری رانندگان، که منجر به کناره گیری رئیس پیشین این شرکت شد، اوبر به دنبال ترمیم و بهبود تصویر خود در جامعه است.

اوبر تاکنون با چالش های زیادی از سوی قانون گذاران، مدافع حقوق کارگران و صنعت تاکسی رانی، مواجه شده است. اتحادیه های تاکسی رانی اذعان دارند که اوبر با استفاده از رانندگان مستقل که علاقه ای به داشتن حقوق و مزایای رانندگان دائمی تاکسی ندارند، عرصه رقابت را بر بسیاری از سرویس های مشابه و رقیب تنگ کرده است.

اوبر در وبسایت خود اعلام کرده است که سیاست های بیمه جدید آن ها به زودی و بدون هیچ هزینه اضافه ای، برای بیش از ۱۵۰ هزار راننده در ۲۱ کشور اروپا از جمله بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا فراهم خواهد شد.

همچنین طی قوانین جدید بیمه و در صورت به دنیا آمدن کودکی جدید، به مردان و زنان مبلغ ۱.۰۰۰ یورو داده خواهد شد.

برای تصادف های شدید در حین کار، رانندگان در صورت عدم توانایی همیشگی به ادامه کار، تا مبلغ ۵۰ هزار یورو دریافت خواهند کرد.

دیگر مزایا شامل پرداخت هزینه های درمانی متحمل شده، خارج از بیمه معمولی خواهد بود و همچنین برای بستری شدن ۲۴ ساعته، این بیمه تا مبلغ ۱.۰۰۰ یورو را تحت پوشش قرار خواهد داد.

رانندگانی که به صورت موقت قادر به انجام کار نیستند، در صورتی که تصادف در حین کار رخ داده باشد، تا حداکثر ۳۰ روز، برای جبران مبلغی را دریافت خواهند کرد. این مبلغ دریافتی در هر کشور متفاوت خواهد بود و بر اساس ۸۰ درصد مبلغ درآمدی هر راننده در یک روز خواهد بود.

منبع: Reuters.com


بستن