تجدید دیدار چین و امریکا در کاخ سفید در خصوص ادامه مذاکرات تجاری

به گزارش خبرگذاری رویترز مقام ارشد اقتصادی چین هفته آینده به منظور تجدید مذاکرات تجاری با ترامپ به واشنگتون سفر می کند. سخنگوی کاخ سفید در روز دوشنبه گفت در مذاکرات هفته گذشته دولت امریکا با مقامات چینی در پکن، با هیچ یک از خواسته های تجاری امریکا موافقت نشد.

تجدید دیدار چین و امریکا در کاخ سفید در خصوص ادامه مذاکرات تجاری

لیو هی  معاون نخست وزیر و همچنین مشاور ارشد اقتصادی چین برای ادامه مذاکرات تجاری به واشنگتون سفر می کند.

لیو هی معاون نخست وزیر و همچنین مشاور ارشد اقتصادی چین برای ادامه مذاکرات تجاری به واشنگتون سفر می کند

ترامپ تهدید کرده که تعرفه های کالاهای وارداتی چین را تا ۱۵۰ میلیون دلار افزایش می دهد چرا که اظهارات پکن در خصوص شرایط لازم سرمایه گذاری مشترک، شیوه های صدور مجوز فن آوری ناعادلانه، دزدی آشکارا و همچنین دریافت های دولتی شرکت های فناوری امریکایی، فناوری ایالات متحده را غصب کرده است.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران یک خبرگذاری رسمی اعلام کرد:

ما روی چیزی کار می کنیم که فکر می کنیم که به نفع همه است. 

وی همچنین افزود:

لیو هی معاون نخست وزیر و همچنین مشاور ارشد اقتصادی چین هفته آینده برای مذاکره مجدد با تیم اقتصادی رئیس جمهور به واشنگتون می آید. 

سندرز جزییاتی در خصوص این مذاکرات بیان نکرد.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در پکن که مخالف سفر لیو هی به واشنگتون بود، گفت که دولت چین با نگرش مثبت به خواسته های کاخ سفید نگاه کرده و اینکه رسیدگی به مسائل و مشکلات تجاری از طریق رایزنی و مذاکره به نفع دو کشور و در واقع به نفع جهان است.

او در مصاحبه با یکی از خبرگذاری های رسمی اعلام کرد که:

این یک نشانه مثبت است. ما معتقدیم که امریکا خواستار توافق در حوزه مسائل تجاری با چین است.  

هفته گذشته، هفت تن از نمایندگان امریکایی به رهبری استیون منوچین (Steven Mnuchin) وزیر خزانه داری دولت امریکا به لیو و دیگر مقامات چینی لیستی مبنی بر رسیدگی به اظهاراتش در حوزه سرقت مالکیت معنوی و دیگر سیاست های تجاری که از نظر واشنگتون ناعادلانه بودند، ارائه دادند.

به نقل از افراد آگاه در این مسئله، این خواسته ها شامل کاهش تراز تجاری (صادرات خاص) امریکا با چین تا حدود ۲۰۰ میلیون دلار، کاهش تعرفه ها و همچنین حذف سوبسید برای فناوری های پیشرفته می شد.

چین از دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا درخواست کرد که از تهدید درباره تعرفه ها دست بکشد و در تصمیم وزارت بازرگانی مبنی بر ممنوعیت فروش محصولات و نرم افزار به شرکت ZTE سازنده تجهیزات مخابراتی چینی تجدید نظر کرده و با سرمایه های چینی دقیقا مطابق نظارت امنیتی دولت امریکا رفتار کند.

در طی دو روز مذاکرات پی در پی، چین و امریکا هر دو به توافق نرسیده اما موافق ادامه مذاکرات بودند.

 ترامپ در طول آخر هفته با هیات نمایندگان مذاکره با چین در خصوص ارزیابی جلسات در واشنگتون دیدار کرد. وی در یک پیام توییتری نوشت:

دولت چین از پیروزی های تجاری ایالات متحده ناراحت است.

رسانه های داحلی چینی اتفاقات آخر هفته را با خوش بینی توصیف کردند. مثلا یک روزنامه انگلیسی زبان چینی نوشت که این روند ادامه مذاکرات با دولت امریکا اتفاق خوبی بوده و با وجود اختلاف نظرهای بسیار نشان دهنده پیشرفت در مذاکرات است.

دولت چین این ادعا را که سیاست های او شرکت های خارجی را مجبور به واگذاری فناوری به رقیبان چینی می کند، رد می کند. چین همچنین ادعا کرده که اگر عوارض گمرکی ایالات متحده تحمیل شود، تعرفه های انتقالی روی کالاهایی از قبیل سویا و هواپیما قطعا تحت تاثیر قرار می گیرد.

منبع: reuters.com

رسوایی مالی رییس ستاد انتخابات ترامپ!

روز جمعه مدیر اجرایی یکی از بانک های نیویورک شهادت داد که پائول مانافورت بیش از 16 میلیارد دلار وام دریافت کرده است و این امر زمانی صورت گرفته است که رییس بانک برای پیوستن به کابینه رییس جمهوری دونالد ترامپ در صورت پیروزی احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 علاقه نشان داده است.

رسوایی مالی رییس ستاد انتخابات ترامپ!

شهادت علیه رییس کمپین انتخاباتی ترامپ برای کلاهبرداری مالی ساعاتی متوقف شده بود تا بحث های غیر عادی در پشت صحنه بین قاضی و وکلای طرفین انجام شود. اکنون دادستان ها می گویند روز دوشنبه پرونده علیه مانافورت بسته می شود. وکیلان مدافع از اینکه شاهدان عینی فراخوانی بشوند صحبتی نکرده اند. 

دادستانی پرونده ابتدا با پیگرد میولر مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد؛ نه پائول مانافورت نه ریک گیتس از کمپین انتخاباتی ترامپ متهم نشدند

دادستانی پرونده ابتدا با پیگرد میولر مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد؛ نه پائول مانافورت نه ریک گیتس از کمپین انتخاباتی ترامپ متهم نشدند

این وقفه در طول نه روز روند بررسی که گاهی پر التهاب هم بود رخ داد و سوال و جواب های پرتنشی میان دادستان ها و قاضی ناحیه، تی. ای. الیس را نیز در برداشت؛ مخصوصا که دستور تسریع فرآیند بررسی پرونده را به دولت هم صادر کرده بود.

الیس بدون توضیح پس از مشورت با ناظران و وکلای مربوط به مشاوره حقوقی ویژه دفتر رابرت میولر و وکیلان مانافورت بیش از ۲۰ دقیقه در محاکمه تنفس اعلام کرد.

در یکی از لحظات الیس از دادگاه خارج شد و به سمت اتاق هیئت ژوری رفت و به آنها چند بار یادآوری کرد که قرار نبود پرونده فرار از مالیات و کلاهبرداری بانکی را اصلا مورد بحث قرار دهند. همچنین شامل این مسئله نیز بود که به هیچ وجه در مورد شهادت نظر ندهند.

این همان روزی صورت گرفت که اعضای هیئت ژوری از جزئیات شهادت راجع به وام های مانافورت و خرید بلیط فصلی لاکچری او برای بازی یانکی های نیویورک با خبر شدند  که با یک حساب بین المللی پرداخت شده بود و به گفته بازرسان از اداره کل مالیات های درون مرزی مخفی کرده بود.

دنیس ریکو یکی از مدیران اجرایی بانک پس انداز فدرال که با توافق مصونیت شهادت داده بود برای هیئت ژوری به تفصیل شرح داد که چگونه با اقدامات رییس بانک استفان کالک در ترتیب دادن وام های مانافورت معذب می شده است. بازرسان گفتند که با وجود هشدارها کالک وام های مانافورت را به زور جلو می برده است زیرا در به دنبال منصبی در دولت ترامپ بوده است.

ریکو در طول شهادت به هیئت ژوری گفت که کالک قبل از تایید وام ها راجع منصب ها در کمپین ترامپ صحبت می کرده است و سپس به طور خاص به منصب وزارت خزانه داری یا مسکن و توسعه شهری اشاره کرده است تا ریکو به مانافورت تسهیلات قائل شود. ریکو گفت ازپیام های کالک پیروی نکرده است زیرا به نظرش بی جا بوده اند.

ریکو به هیئت ژوری گفت که یک کمیته یک روزه وام مانافورت را تایید کرده اند. ریکو همچنین بیان کرد که پس از آنکه مدیرکل بانک ابراز شک کرده بود که مانافورت توان بازپرداخت بدهی را داشته باشد از این دستور سرپیچی کرد و یکی از وام ها به مبلغ ۹.۵ میلیون دلار را تایید کرد.

ریکو عنوان کرد که این تاییدیه علی رغم این مسئله صادر شد که بیمه کنندگان چندین مورد اختلاف میان بازپرداخت مالیات و ارقام اظهارنامه مالیاتی او به بانک پیدا کردند.

ریکو راجع به این اختلافات گفت:

در تمام موارد الف به اضافه ب برابر با ج نمی شد.

در شهادت قبلی شاهدان عینی مسائل دیگری را شرح داده بودند که در اسناد ارائه شده ی مانافورت برای گرفتن وام بود. در روز جمعه بازرسان در نامه ای که وی برای شرح ترازنامه مالی ۳۰۰.۰۰۰ دلاری کارت بانکی ارائه داده بود را بر مبنای صفر تنظیم کردند.

مانافورت در نامه ای که به بانک ارائه داده بود عنوان کرده بود که مبلغ ۳۰۰.۰۰۰ دلار را به نماینده ی قدیمی اش قرض داده بوده است تا بلیط های فصلی را خریداری کند. اما عرفان کریمیکا یکی از مسئولان فروش بلیط یانکی ها به هیئت ژوری گفت که تیم بیسبال هیچ آماری در رابطه با این وجود ندارد که وی چنین خریدی انجام داده باشد.

کریمیکا همچنین شهادت داد که مانافورت با حساب بانکی بین المللی با نام گلوبال هایویز که یکی از کمپانی های ساختمان بین المللی است پرداخت بلیط های یانکی ها را انجام داده است که بازرسان می گویند وی نتوانسته است در بازپرداخت وام آن را شرح دهد.

روند بررسی روز جمعه یک لحظه ی آسودگی برای الیس و دادستان گرگ اندرس داشت که در این پرونده گرفتار شده بودند.

در حال بازجویی از یک شاهد عینی، اندرس اشاره کرد که فراموش کرده بوده است تا سندی را که لازم بوده به شاهد عینی نشان دهد که الیس در جواب گفت:

اعتراف برای نفس پسندیده است.

اندرس پاسخ داد:

به نظرم پس از این پرونده نفس من به شدت خوش ترکیب شود.

که موجب خنده حضار در سالن شد.

روز جمعه در بررسی پرونده پیشرفت حاصل شد؛ اعضای هیئت ژوری در برابر شهادت صبر نشان دادند و گاهی از آمار مالیات و بانک ملالت ایجاد می شد. این پیگرد پس از بررسی میولر مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری که نه مانافورت نه گیتس در کمپین انتخاباتی ترامپ برای آن متهم نشدند اولین مورد پیگرد قانونی است.

برای این مورد بیش از ۲۰ شاهد عینی از جمله گیتس فراخوانده شدند که مدارک مستندی برای اثبات کلاهبرداری بانکی مانافورت و میلیون ها دلار در حساب بانک بین المللی پنهان شده از چشم اداره مالیات درون مرزی کشف شد.

منبع: thestar.com

ترامپ به طرد شدن کمپانی آمریکایی هارلی دیویدسون کمک می کند؟!

دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده گفت اگر مشتری ها شرکت ساخت موتور سیکلت هارلی-دیویدسون را بایکوت کنند «فوق العاده» است زیرا به انتقال کمپانی به خارج از مرزها کمک می شود.

ترامپ به طرد شدن کمپانی آمریکایی هارلی دیویدسون کمک می کند؟!

ترامپ به طرد شدن کمپانی آمریکایی هارلی-دیویدسون کمک می کند؟!

ترامپ به طرد شدن کمپانی آمریکایی هارلی-دیویدسون کمک می کند؟!

به گزارش CNN رییس جمهور روز یکشنبه در توییتر نوشت:

بسیاری از صاحبان هارلی-دیویدسون قصد دارند تا اگر قرار است که تولید به خارج از مرزها برود کمپانی بایکوت شود. بسیاری از دیگر کمپانی ها در مسیر ما می آیند، مثلا رقابت کنندگان هارلی از این دست هستند. البته این حرکت بدی است! به زودی ایالات متحده نهایتا به یک میدان رقابت یا بهتر تبدیل می شود.

ماه هاست تنش های میان دولت ترامپ و هارلی-دیویدسون در تب و تاب است.

این موضوع به زمانی بر می گردد که رییس جمهور اوایل سال تعرفه های هنگفتی را روی واردات فولاد و آلومینیوم اعمال کرد تا تولید داخلی را تقویت کند.

به گزارش CNN، اتحادیه اروپا در واکنشی قرار بود تا تعرفه ها روی فهرستی از کالاهای وارداتی از ایالات متحده را  که شامل موتورهای هارلی هم است را افزایش دهد.

هارلی هم اظهار کرد که بناست سالی ۱۰۰ میلیارد دلار را از دست بدهد و کمپانی وعده داده است که بخشی از تولیدات را در خارج انجام دهد لذا از افزایش تعرفه های موتورهای فروخته شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجتناب می گردد.

ترامپ «هارلی» را به استفاده از تعرفه های تلافی جویانه به عنوان «بهانه ای» برای انتقال کارخانه به خارج از مرزها متهم کرد.

رییس جمهور گفت که ماه گذشته دولت وی با شرکت های دیگر ساخت موتورسیکلت کار می کند که تمایل دارند به ایالات متحده بیایند.

منبع: business-standard.com

التهاب بازار جهانی نفت پس از تحریم‌های ایران

روز جمعه با نظر به اعمال تحریم های ایالات متحده شاهد رشد 1.0 درصدی قیمت نفت خام بودیم؛ اما قراردادهای آتی حاکی از کاهش هفتگی آن است زیرا همانطور که سرمایه گذاران نگران بودند منازعات تجاری جهانی، رشد اقتصادی و تقاضای انرژی را کاهش می دهد.

التهاب بازار جهانی نفت پس از تحریم‌های ایران

تحریم های نفتی علیه ایران بازار جهانی را پر التهاب می کند

تحریم های نفتی علیه ایران بازار جهانی را پر التهاب می کند

روز جمعه قیمت نفت خام برنت با ۷۴ سنت افزایش به ۷۲.۹۶ دلار و نفت خام آمریکا با ۸۲ سنت افزایش به ۶۷.۶۳ دلار رسید.

کاهش قیمت به علت افزایش عرضه نسبت به تقاضا در روز چارشنبه موجب تنزل قیمت ۰.۵ درصدی برنت و ۱.۲ درصدی ایالات متحده حاصل شد.

بر اساس آمار منتشر شده در روز جمعه پس از کاهش قیمت در هفتم آگوست که پایین ترین رقم از ماه ژوئن به حساب می آید مدیران مالی و صندوق سرمایه گذاری از موضع سرسختانه ی خود درباره نفت دست برداشتند.

به گفته طریق ظهیر یکی از اعضای هیئت مدیره تایچ کپیتال در نیویورک، انتظار می رود که قیمت ها زیر افزایش فشار ناشی از کاهش تقاضای بنزین در پاییز ثابت بماند و پالایشگاه ها به علت تعمیرات بسته شوند.

من تصور می کنم که بر اساس نرخ تقاضا این کاهش ایجاد گردد.

منابع نفت خام آمریکا در هفته اخیر کمتر از انتظارات بود و براساس آمار منتشر شده روز جمعه، در هفته اخیر کمپانی های انرژی آمریکا از ماه مِی تا کنون بیشترین افزایش تجهیزات حفاری نفتی را داشتند.

روز جمعه شرکت خدمات بیکرهیوز کمپانی جنرال الکتریک اعلام کرد که این هفته در تاریخ ۱۰ آگوست استخراج کنندگان ۱۰ عدد تجهیزات حفاری را اضافه کردند که تعداد کلی آن ها به ۸۶۹ عدد رسید و این رقم از مارس ۲۰۱۵ بیشترین تعداد محسوب می شود.

با افزایش منازعات تجاری میان چین و ایالات متحده و سایر کشورها چشم انداز رشد افتصادی تحت الشعاع قرار گرفته است و دلار سیر صعودی داشته است که باعث می شود قیمت نفت برای مشتری هایی که از سایر واحدهای پولی استفاده می کنند گران تر تمام شود.

ارز کشورهای در حال توسعه اقتصادی مانند چین، هند، و ترکیه با کاهش مواجه شده است.

علی رغم این نگرانی ها آغاز تحریم های نفتی ایالات متحده علیه ایران که صادرات نفتی این کشور را تحت الشعاع قرار می دهد افزایش قیمت ها را به بار خواهد آورد.

اگرچه اتحادیه اروپا، چین و هند با تحریم های آمریکا علیه ایران مخالفت می کنند خیلی از دولت ها از فشار ایالات متحده پیروی خواهند کرد.

تحلیل گران پیش بینی می کنند که صادرات نفت خام ایران حدود ۵۰۰.۰۰۰ تا ۱.۳۰۰.۰۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داشته باشد مخصوصا که ژاپن، کره جنوبی، و هند درخواست خود را پس می گیرند.

این کاهش به جوازهایی بستگی دارد که خریداران نفت ایران برای مقداری واردات کسب کنند.

آژانس بین المللی انرژی در روز جمعه گفت که تزلزل بیشتری در بازار نفت ایجاد خواهد شد.

بنا بر اعلام این آژانس در گزارش ماهانه:

«رکود بازار، همراه با افزایش تنش های کوتاه مدت، قیمت های پایین تر کنونی بازار، و کاهش تقاضا دوام نمی یابد. تحریم های نفتی علیه ایران به همراه مشکلات سایر مناطق در تولید، و حفظ ذخائر جهانی بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

سرمایه گذاران از منازعات میان واشنگتن و پکن به ستوه آمدند.

در آخرین دور اعمال عوارض چین اعلام کرد که روی ۱۶ میلیارد دلار واردات از آمریکا تعرفه ۲۵ درصدی اعمال کرده است.

اگرچه نفت خام از این فهرست مستنی شد تولیدات پالایش شده و بنزین مایع مشمول آن شدند. تحلیلگران چینی می گویند که واردات نفت خام از ایالات متحده به شدت افت خواهد کرد.

منبع: business-standard.com

سرمایه‌گذاری 15 میلیارد دلاری قطر در ترکیه

قطر متعهد شد که 15 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم در بازارهای مالی و بانک‌های ترکیه انجام دهد. این خبر را وبسایت رئیس جمهور ترکیه، پس از دیدار او با امیر قطر منتشر کرد.

سرمایه‌گذاری 15 میلیارد دلاری قطر در ترکیه

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه

بعد از انتشار این خبر، ارزش لیره ترکیه با افزایش کمی، از ۶.۰۴ در برابر یک دلار به ۵.۸۶ رسید. چند روز پیش کاهش ۷.۲ درصدی ارزش پول ترکیه نسبت به دلار آمریکا ثبت شده بود.

مقامات آمریکا اطلاعات بیشتری درباره جزئیات این سرمایه‌گذاری‌ها ارائه نکردند و تنها تاکید کردند که این تعهدنامه، از سوی امیر قطر بعنوان بالاترین مقام این کشور امضا شده است.

اقتصاد ترکیه در روزهای اخیر و با کاهش ارزش لیره ضربه خورد. روز پنجشنبه هم دونالد ترامپ تعرفه واردات آلومینیوم و استیل از ترکیه را در واکنش به آزاد نکردنِ یک شهروند آمریکایی به دو برابر افزایش داد. اندرو برونسون، کشیش آمریکایی که به اتهام تروریسم در ترکیه دستگیر شد، ۳۵ سال زندان پیش روی خود دارد.

در پاسخ به این افزایش تعرفه، اردوغان نیز واردات وسایل الکترونیک آمریکا از جمله آیفون اپل را ممنوع اعلام کرد و همچنین تعرفه کالاهایی چون تنباکو، الکل، خودرو و مواردی دیگر را افزایش داد.  

منبع: rt.com

زاکربرگ به ناشران اهمیتی نمی‌دهد؛ ادعایی که فیسبوک آن را رد می‌کند

اخیرا گزارشی منتشر شده است که بر مبنای آن مارک زاکربرگ به ناشران شبکه خود بها نمی‌دهد، اما فیسبوک صحت این گزارش را رد کرده است.

زاکربرگ به ناشران اهمیتی نمی‌دهد؛ ادعایی که فیسبوک آن را رد می‌کند

زاکربرگ به ناشران اهمیتی نمی‌دهد

زاکربرگ به ناشران اهمیتی نمی‌دهد

کمپبل براون، رئیس بخش مشارکت اخبار فیسبوک گفت:

مارک زاکربرگ اهمیتی به ناشران نمی‌دهد اما روحیه زیادی به من می‌دهد و امتیازات زیادی برای ایجاد تغییرات در نظر می‌گیرد.

فیسبوک اعلام کرد که این اظهار نظر‌ها دقیق نیستند و مفهومی ندارند. پیش تر در ماه آگوست، فیسبوک اعلام کرد که ۴.۵ میلیون دلار برای کمک به صنعت نشر خبر سرمایه گذاری کرده است. فیسبوک که یک غول میان رسانه های اجتماعی است بیش از ۵ بیلیون دلار سود را در سه ماهه نخست امسال به دست آورده و مدعی است که ۳.۵ میلیون دلار را صرف سیستم شتاب دهنده عضویت خود کرده است. این سیستم یک طرح آزمایشی سه ماهه است تا به ناشران در ساخت مدل های عضویت کمک کند.

همچنین فیسبوک مبلغ ۱ میلیون دلار را صرف کمپین NewsMatch کرده است که این کمپین بیش از ۱۰۰ اتاق خبری در سرتاسر کشور را بهم متصل می کند. همچنین این شرکت، کار کردن با ناشران در آمریکا و اروپا را راهی برای تست کردن طرح مشترکین مقالات فوری می داند.

منبع: business-standard.com


>