افزایش درآمد حاصل از تبلیغات شرکت آلفابت(کمپانی مادر گوگل)

افزایش بسیار زیاد درآمد حاصل از تبلیغات در موتور جستجوی گوگل و یوتیوب برای جبران افزایش هزینه‌ها در شرکت هلدینگ آلفابت کافی نبوده است که این مسئله سبب کاهش حاشیه‌ی سود عملکردی در سه‌ماهه‌ی اول سال شده و در پی آن کاهش سهام این شرکت مادر در دوشنبه را به همراه داشته است.

افزایش درآمد حاصل از تبلیغات شرکت آلفابت(کمپانی مادر گوگل)

لوگوی گوگل بر سردر دفتر این شرکت در کالیفرنیا

لوگوی گوگل بر سردر دفتر این شرکت در کالیفرنیا

شرکت آلفابت شاهد افزایشی در سرمایه‌گذاری‌های خود در اوبر (uber) و سایر استارتاپ های دیگر بوده است و این سودهای تصادفی و شاید غیر قابل تکرار توانسته اند نرخ مؤثر مالیاتی این شرکت را به نصف کاهش دهند.

سرمایه‌گذاران در مورد سود آینده‌ی شرکت آلفابت نامطمئن هستند؛ چراکه این شرکت به‌سوی رایانش بر پایه‌ی تلفن درحرکت است و در استارتاپ های کوچک با رشد سریع، مثل خودروهای بدون سرنشین و سرویس‌های رایانش ابری سرمایه‌گذاری می‌کند اما نتایج سه‌ماهه ی این شرکت نتوانسته است سبب روشن ساختن چشم‌اندازها شود.

 حاشیه‌ی سود عملکردی ۲۷ درصدی شرکت آلفابت از سال گذشته به ۲۲ درصد کاهش‌یافته است اما به دلیل افزایش هزینه‌ها، این کاهش قادر به برآورده ساختن انتظارات نیست.

جیمز کوردول تحلیلگر شرکت  Atlantic Equities گفت:

آلفابت برای ماندن در رقابت با شرکت آمازون سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام می‌دهد و مجبور به اشتراک‌گذاری سهم بیشتری از درآمد خود با سازندگان تلفن و مرورگرها است و سوددهی ذکر شده با موارد تصادفی و غیر قابل تکرار در ارتباط است .

سرمایه‌گذاری بلندمدت در سه‌ماهه‌ی اول امسال نرخ ۷/۳ میلیاردی داشته که نسبت به سال گذشته و نرخ ۲/۵ میلیارد دلار، افزایش‌یافته است و این نرخ  از متوسط نرخ ۳۰/۳ میلیارد دلاری پیش‌بینی‌شده‌ی تحلیلگران بیشتر است.

این فروش تبلیغات به سرمایه‌گذاران نشان داد که حتی با توجه به اینکه نگرانی‌های مربوط به سوءاستفاده‌ی فیسبوک از حریم خصوصی افراد سبب ایجاد سوءظن‌هایی درباره‌ی گوگل شده اما نشانه‌هایی مبنی بر تأثیر مستقیم افزایش نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی بر میزان سوددهی دیده نمی شود.

مقامات سراسر جهان به دنبال  تحمیل تغییراتی در شیوه‌های کسب‌وکار گوگل، نظیر ایجاد کنترل بیشتر مشتریان برداده های شخصی خود هستند.

ایوان فینست تحلیلگر و از شرکای مالی Tigress گفت: اقتصادی قوی محصول شرکت‌هایی است که هزینه‌ی بیشتری را صرف تبلیغات می‌کنند، گوگل همچنان بر غالبیت در حوزه‌ی جستجوی موبایل و دسکتاپ ادامه می‌دهد و اشکال در محافظت حریم خصوصی توسط فیس‌بوک تأثیر بسیار کمی بر فعالیت های آن خواهد داشت .

                                              

ساندار پیچای مدیر اجرایی گوگل روز دوشنبه به تحلیلگران گفت:

درک این مسئله که عمده‌ی تجارت ما در حوزه‌ی جستجو است از اهمیت بالایی برخوردار بوده و این در حالی است که ما به اطلاعات بسیار محدود، اساساً کلمات کلیدی، برای نشان دادن یک آگهی مرتبط نیاز داریم .

  • سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی سوددهی را افزایش می‌دهد:

بر اساس گزارش تامسون رویترز سود سه‌ماهه‌ی آلفابت (۹/۴ میلیارد دلار) یا ۱۳/۳ دلار به ازای هر سهم و بیش‌ازپیش بینی‌های ۶/۵۶ میلیارد دلاری یا ۹/۲۸ دلار به ازای هر سهم است.

حدود ۲/۴ میلیارد دلار این درآمد مربوط به یک روش حسابداری جدید برای سودهای محاسبه نشده در سرمایه‌گذاری‌های آلفابت در استارتاپ هایی مثل اوبر و ایر بی ان بی بوده است.

در حال حاضر آلفابت به جای انتظار ایجاد فرصت فروش سهام و در پی آن گزارش درآمد، در حال برآورد ارزش فعلی سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی خود می باشد.

این تغییر و سود تصادفی و غیر قابل تکرار، نرخ مالیات مؤثر را در این سه‌ماهه از ۲۰ درصد در سال قبل به ۱۱ درصد رسانده است. صرف‌نظر از سود حاصل از سرمایه‌گذاری و موارد دیگر، درآمد تعدیل‌شده به ازای هر سهم ۹/۳۹ دلار بود.

گوگل هزینه‌های تصادفی و غیر قابل تکرار بسیاری ازجمله استخدام ۲۰۰۰ کارمند HTC در تایوان به ارزش ۱/۱ میلیارد دلار و همسان‌سازی حقوق کارمندان را متحمل شده است و ادامه یافتن افزایش هزینه‌ها به دلیل ایجاد جریانات حقوقی برای سرویس جدید تلویزیونی یوتیوب و بازاریابی محصولات جدید است.

مدیران گوگل می‌گویند هزینه‌های نصب رایانه‌های قدرتمند و کابل‌های اینترنت برای برطرف سازی تقاضای مربوط به یوتیوب، سرویس پشتیبانی مجازی دستیار گوگل و ابزارهای آنالیز داده ی درون سرویس‌های ابری گوگل ضروری است. درآمد ناشی از واحدهای غیر تبلیغی گوگل در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری ۴/۴ میلیارد دلار بوده است.

آلفابت از گزینه‌های کمکی دیگری در زمینه‌هایی مثل فن‌آوری پزشکی و هواپیماهای بدون سرنشین نیز استفاده می‌کند. شکست عملیاتی در گزینه‌های دیگر از ۷۰۳ میلیون دلار در سال قبل، به ۵۷۱ میلیون دلار رسید. سرمایه‌گذاران بر روی یکی دیگر از گزینه‌های کمکی یعنی خودروهای بدون سرنشین Waymo حساب می‌کنند که انتظار می رود با شروع ارائه‌ی خدمات در سال جاری سود قابل‌توجهی را به ارمغان آورد.

امسال گوگل توانست از طریق شرکت Nest ، سازنده‌ی ترموستات‌های هوشمند، حدود ۷۲۶ میلیون دلار سود کسب کند که این نرخ از پیش‌بینی تحلیلگران بالاتر بود. گزارش های مربوط به Nest، از زمان مالکیت آن در سال ۲۰۱۴ منتشرنشده است.

منبع: reuters.com

ادامه آتش سوزی‌های خودروی BMW !!!

یک خودرو BMW دیگر روز چهار‌شنبه در کره‌ جنوبی و در شهر سئول طعمه شعله‌های آتش شد.

ادامه آتش سوزی‌های خودروی BMW !!!

یک خودرو BMW دیگر روز چهار‌شنبه در سئول آتش گرفت

یک خودرو BMW دیگر روز چهار‌شنبه در سئول آتش گرفت

رئیس آتش نشانی تایید کرد که آتش سوزی خودرو BMW X۱ ساب کامپکت در ۳۰۰ کیلومتری جنوب غربی سئول و در ساعات اولیه صبح چهار‌شنبه رخ داده است. این حادثه هیچ مصدوم یا کشته‌ای برجای نگذاشت.

خودرو BMW X۱ نخستین بار در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شد. به گفته سخنگوی شرکت BMW در کره گفت که در حادثه‌ای که در سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاد، خودرو BMW X۱ به طور جدی آسیب دید و مشمول بیمه نشد. صاحب این خودرو به جای اوراق کردن آن، ماشین را در یک تعمیرگاه غیر وابسته به شرکت BMW تعمیر کرده است.

ماه گذشته BMW فراخوان بزرگی به خریداران خودروهای این شرکت که اغلب آن ها سدان ۵۲۰d بودند تا تا مشکل آتش سوزی را حل کند. علت این آتش سوزی ها، نقص درسیستم چرخش اگزوز گاز بوده است. BMW علت اصلی این مشکلات را این سیستم دانست که یکی از اجزای اساسی و اصلی برای کاهش انتشار نیتروژن اکسید از موتورهای دیزلی است.

تعداد آتش سوزی های  BMW X۱ در سال جاری به ۴۰ مورد رسیده است. روز سه شنبه، دولت کره جنوبی تردد ۲۷۲۴۶ خودرو BMW را که معاینه فنی ندارند، به حالت تعلیق درآورد. این شرکت خودرو سازی برنامه ریزی کرده است تا به صورت فوری امنیت تمام ۱۰۶۳۱۷ خودرو فراخوانده شده را تا روز سه‌شنبه به‌طور کامل بررسی کند.

وزیر حمل و نقل روز چهار‌شنبه اعلام کرد که تعداد خودرو‌هایی که هنوز بررسی نشده‌اند ۱۹۲۷۶ است.

منبع: english.yonhapnews.co.kr

سقوط بی سابقه واحد پول ترکیه: ارزش لیر 14 درصد افت کرد

روز جمعه، بعد از اینکه تعرفه واردات فلزات از ترکیه توسط دونالد ترامپ دو برابر شد، ارزش لیر سقوط کرد و به پایین ترین حد خود رسید.

سقوط بی سابقه واحد پول ترکیه: ارزش لیر 14 درصد افت کرد

دونالد ترامپ تعرفه واردات فلزات از ترکیه را دو برابر کرد

دونالد ترامپ تعرفه واردات فلزات از ترکیه را دو برابر کرد

ارزش لیر نسبت به دلار آمریکا ۲۰ درصد سقوط کرد و به بیشترین میزان افت خود نسبت به دلار رسید. آخرین سقوط لیر نسبت به دلار ۱۳.۵ درصد بوده است.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد:

دونالد ترامپ تعرفه واردات فلزات از جمله فولاد و آلومینیوم از کشور ترکیه را افزایش داده است. تعرفه های جدید به واردات از کشورهای خاصی اختصاص یافته اند که صادراتشان امنیت ملی را به خطر می اندازد.

توئیت دونالد ترامپ و بیانیه کاخ سفید زمانی منتشر شد که رجب طیب اردوغان از شهروندان ترکیه خواست که دلارهایشان را به سایر ارزهای خارجی و ذخایر طلای خود را نیز به لیر تبدیل کنند. اردوغان گفت که ترکیه درگیر یک جنگ اقتصادی شده است و مردم باید از کشور خود دفاع کنند. اردوغان بر لزوم افزایش صادرات تاکید کرد.

بازار سهام ترکیه هم با سقوط ارزش خود مواجه شده است به طوری که ارزش سهام ETF ، ۱۳.۳ درصد کاهش داشته است.

این مشکلات از زمانی در کشور ترکیه ایجاد شده است که اندرو برونسون در این کشور بازداشت شد. فردی که متهم به جاسوسی در ترکیه شده است.ترامپ نیز ماه گذشته اعلام کرده است که در صورت ادامه بازداشت برونسون، تحریم های شدید بر ترکیه اعمال خواهد شد.

منبع: cnbc.com

گفتگوی واعظی با ترکیه درباره تحریم‌ها

نماینده ویژه ایران از سوی حسن روحانی رییس جمهور ایران به ترکیه رفت تا درباره تحریم های ایالات متحده بحث کند.

گفتگوی واعظی با ترکیه درباره تحریم‌ها

واعظی با ترکیه درباره تحریم‌ها به گفتگو نشستند

واعظی با ترکیه درباره تحریم‌ها به گفتگو نشستند

به گزارش خبرگزاری شین‌هو‌آ ، نماینده ویژه روحانی، محمود واعظی با وزیر خارجه‌ی ترکیه مولود چاووش اوغلو روز پنجشنبه دیدار داشتند.

چاووش اغلو در اکانت رسمی توییتر خود نوشت:

ما درباره‌ی مسائل مربوط به دستور کار ترکیه و ایران با محمود واعظی از کابینه‌ی ریاست جمهوری ایران به گفتگو نشستیم.

واعظی با آنکارا در بحبوحه‌ی گفتگوهای ترکیه و ایالات متحده درباره اعمال تحریم های پیش روی ایران(کشور همسایه و از تامین کنندگان بزرگ انرژی ترکیه) دیدار داشت.

در نتیجه‌ی خروج ایالات متحده از برجام(توافق هسته ای ۲۰۱۵) دور اول تحریم های ایالات متحده بر روی ایران از سه شنبه بازیابی شد.

دور دوم تحریم های که شامل ممنوعیت تجارت نفتی است در اوایل نوامبر آغاز می گردد و مستقیما بر روی صادرات نفت خام تهران از ایران تاثیر می گذارد.

وزیر خارجه‌ ترکیه خودداری آنکارا برای پیروی از تحریم های ایالات متحده را بارها ابراز کرده است.

منبع: business-standard.com

هند واردات نفت ایران را 50 درصد کاهش می دهد!

کشور هند که بزرگترین مشتری نفت خام ایران است، ممکن است واردات خود را 50 درصد کاهش دهد تا بتواند روابط حمل و نقلی خود با آمریکا را حفظ کند.

هند واردات نفت ایران را 50 درصد کاهش می دهد!

کشور هند، بزرگترین مشتری نفت ایران، ممکن است واردات خود از این کشور را تا ۵۰ درصد کاهش دهد

کشور هند، بزرگترین مشتری نفت ایران، ممکن است واردات خود از این کشور را تا ۵۰ درصد کاهش دهد

مقامات آمریکایی ماه گذشته درباره ابطال مشروط تحریم‌ها در دهلی نو مذاکره کردند. هند در این گفتگو‌ها عنوان کرد که نمی‌تواند تمام واردات نفتی خود از ایران را لغو کند. سیاست رئیس جمهور آمریکا،‏ کشور‌های وارد کننده نفت ایران از جمله چین و هند را تحت فشار قرار داده است(چین و هند جمعا نیمی از محصولات نفتی ایران را وارد می‌کنند). واشنگتن حالا اعلام کرده است که میزان صادرات را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد در حالی‌که تحریم مجدد انرژی در اوایل ماه نوامبر اعلام خواهد شد.

پس از موفقیت اولیه آمریکا در ترغیب متحدان ژاپنی و کره‌جنوبی، حالا این کشور به‌دنبال متقاعد کردن کشور‌های عضو اتحادیه اروپاست. این قبیل اقدامات آمریکا منجربه آسیب‌های فراوانی به اقتصاد ایران می‌شود.

پس از خروج ترامپ از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ در ماه می، هند به واردات محصولات ایرانی ادامه داد. سازمان نفتی هند که یکی از بزرگترین مشتریان نفتی ایران است، نفت را بر اساس قرارداد سالانه خود خریداری کرده و کارگو‌ها را برای ماه سپتامبر نیز رزرو کرده است.

براساس تخمین‌ها، کشور هند طی ۱۲ ماه (تا ماه مارس) ۲۲.۶ میلیون تن نفت ایران را وارد کرده است که این رقم در سال گذشته ۲۷.۲ میلیون تن بوده است. خرید کشور‌های جنوب آسیا نیز از حدود ۱۱ میلیون تن در سال ۲۰۱۶-۱۷ فراتر رفته است. پالایشگاه‌های کشور‌های آسیای جنوبی پس از افزایش تحریم‌ها در سال ۲۰۱۵ میزان واردات خود از خلیج فارس را به سرعت افزایش دادند.

این درحالی است که دهلی نو به‌دنبال جایگزینی برای ایران است. توقف واردات از ایران باعث افزایش هزینه‌های حمل و نقل می‌شود. کشور هند که بزرگترین مشتری نفتی جهان است، بیش از ۸۰ درصد نیاز‌های خود را از طرق واردات تامین می‌کند. ایران بعد از عراق و عربستان صعودی با تامین ۱۰ درصد از کل نیاز‌های هند بزرگترین تامین کننده نفت این کشور است.

منبع: business-standard.com

ایران نفت خود را با قیمت پایین تر به کشورهای آسیایی میفروشد

به گزارش امروز خبرگزاری دولتی ایرنا، ایران نفت و گاز خود را با تخفیف به مشتریان آسیایی میفروشد. این اقدام برای آماده شدن در مقابل تحریم های امریکا انجام میشود.

ایران نفت خود را با قیمت پایین تر به کشورهای آسیایی میفروشد

ایران برای دور دوم تحریم های آمریکا آماده می شود

ایران برای دور دوم تحریم های آمریکا آماده می شود

یک مقام آگاه در وزارت نفت ایران، جزئیات بیشتری از این تخفیف ارائه نداد اما تلاش کرد که این اقدام را تا سطح یک عمل معمول در صنعت پایین بیاورد.

این منبع به ایرنا گفت:

تخفیف دادن بخشی از طبیعت بازار جهانی است که توسط همه صادر کنندگان نفت انجام میشود.

خبرگزاری بلومبرگ در روز جمعه گزارش داد که شرکت ملی نفت ایران که توسط دولت اداره میشود، در حال پایین آوردن قیمت در ماه سپتامبر برای مشتریان آسیایی بوده است. این قیمت پایین ترین قیمت در ۱۴ سال گذشته در مقایسه با نفت خام عربستان بوده است.

ایالات متحده در تلاش است تا فروش بین المللی نفت ایران را از تاریخ ۵ نوامبر، ۱۳ آبان، که دور دوم تحریم ها علیه ایران اعمال میشود، به صفر برساند. این تحریم ها در نتیجه بیرون آمدن واشنگتن از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ اعمال میشوند.

 

خریداران اصلی نفت ایران از جمله چین و هند، که تقریبا نیمی از نفت ایران را می خرند، اعلام کردند که تمایلی به کاهش شدید خرید از ایران ندارند.

با این وجود تحلیل ها نشان می دهند که ایران می تواند انتظار کاهشی در حدود ۷۰۰.۰۰۰ بشکه در روز را نسبت به تولید فعلی که حدود ۲.۳ میلیون بشکه در روز است را داشته باشد.

نقش اتحادیه اروپا که تضمین داده در مقابل تحریم های آمریکا علیه ایران مقاومت کند، بسیار زیاد است. اما شرکت ها و مؤسسات مالی اروپا در برابر تحریم های آمریکا از همتایان آسیایی خود آسیب پذیرتر هستند.

غول انرژی فرانسوی(توتال)، اعلام کرده که از پروژه سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری خود در پارس جنوبی در جنوب ایران در نتیجه تحریم ها بیرون خواهد آمد.

منبع: business-standard.com


>