کوین بیس: ویکی لیکس به دنبال تحریم بزرگ‌ترین کارگزاری بیت کوین جهان است

ویکی لیکس، بعد از اینکه بزرگترین کارگزاری بیت کوین دنیا، افشای اطلاعات فروشگاه آنلاین را ممنوع کرد، به دنبال مسدود کردن جهانی کوین بیس میباشد.

کوین بیس: ویکی لیکس به دنبال تحریم بزرگ‌ترین کارگزاری بیت کوین جهان است

۵۵۵.jpg

ویکی لیکس قصد تحریم کوین بیس را دارد

بخش بازاریابی رسمی سازمان اظهار داشت که کوین بیس، تعلیق قوانین مالی ایالاتمتحده را مورد انتقاد قرارداد. سخنگوی کوین بیس به ایندیپندنت گفت:

" بهمنظور محافظت از حریم شخصی مشتریانمان، حسابهای شخصی را مورد نظارت و بررسی قرار نمیدهیم"

ویکی لیکس در توئیتر گفت:

"ویکی لیکس میخواهد در هفته آینده، کوین بیس را بهعنوان یکی از اعضای غیر مقبول انجمنهای سری تحریم کند. کوین بیس، یک کارگزار بیت کوین در کالیفرنیا است که تصمیم مدیریتی ویکی لیکس را تحریم کرده بود."

ویکی لیکس ادعا کرد که پیامی را از سوی کوین بیس دریافت کرده است. در این پیام گفته شده بود:

" طبق بررسیهای دقیق ما، باید به اطلاعتان برسانیم که ازاین پس نمیتوانیم خدمات خود را در اختیارتان قرار دهیم."

ویکی لیکس از سا ل ۲۰۱۰ پس از تحریمهای قضایی مربوط به ویزا، مستر کارت و پی پال از بیت کوین بهمنظور دادوستد استفاده کرده است.

بیت کوین بیش از ۴۰۰۰ واحد پولی که معادل ۲۵ میلیون یورو میباشد، برای ویکی لیکس سود داشته است.

منبع: independent.co.uk

ترکیه اپل را تحریم کرد!

رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان گفته است که کشورش تمام محصولات الکترونیک آمریکایی از جمله اپل را تحریم می‌کند تا خصومت دیپلماتیک ترامپ را که باعث سقوط ارزش پول ترکیه شده است، پاسخ داده باشد.

ترکیه اپل را تحریم کرد!

ترکیه محصولات الکترونیک آمریکایی از جمله اپل را تحریم می‌کند

ترکیه محصولات الکترونیک آمریکایی از جمله اپل را تحریم می‌کند

دونالد ترامپ با افزایش تعرفه واردات فلزات فولاد و آلومینیوم از ترکیه، ارزش لیر را کاهش داد. هنوز مشخص نیست که اردوغان چگونه می‌خواد این تحریم را اعمال کند. علاوه بر این خطوط هواپیمایی ملی ترکیه اعلام کرد که تبلیغاتش را در رسانه‌های آمریکا متوقف می‌کند.

حمدی آتس مدیر سازمان ارتباطات در ترک تلکام نیز پیام مشابهی در توئیتر منتشر کرد. چندین عامل باعث شروع تحریم آمریکا بود، از جمله بازداشت خانگی کشیش آمریکایی، اندرو برونسون در ترکیه، که به اتهام جاسوسی دستگیر شد. یکی دیگر از عواملی که باعث تحریم آمریکا شد، تصمیم ترکیه مبنی بر خرید سیستم دفاعی موشکی روسی در سال جاری بوده است که با آن مواضع آرمیکا در سوریه را تهدید کرد. ترکیه مبارزان کرد سوریه را تروریست می‌داند.

رجب طیب اردوغان از مردم کشورش خواست که دلار‌هایشان را به لیر تبدیل کنند تا به تقویت ارزش پول خود که ۴۰ درصد سقوط داشته است کمک کند. در حالی‌که اقدامات اردوغان نشان از عدم سازش با آمریکا دارد، به‌نظر می‌رسد تلاش‌هایی در پشت پرده برای حل اختلافات در حال انجام است.

سردار کلیچ، سفیر ترکیه در واشنگتن، با جان بولتن، مشاور امنیت ملی آمریکا در جلسه‌ای که توسط کاخ سفید ترتیب داده شده بود گفتگو کرد. سرمایه گذارن از گسترش آشوب‌ها و بی‌نظمی‌های مالی نگرانند و این در حالی است که رجب طیب اردوغان تمام اتفاقات را ناشی از یک توطئه سیاسی علیه ترکیه می‌داند.

منبع: news.sky.com

چین سرمایه‌ گذار میدان گازی پارس جنوبی شد

شرکت ملی نفت چین پروژه 5 میلیارد دلاری توسعه سهام ایران در بزرگترین میدان گازی جهان را که پیش از این در اختیار شرکت فرانسوی توتال بود برعهده می گیرد؛ تحریم های دونالد ترامپ علیه ایران، عملیات این شرکت را در ایران متوقف کرد.

چین سرمایه‌ گذار میدان گازی پارس جنوبی شد

شرکت ملی نفت چین (CNPC) از سال ۲۰۱۶ برای توسعه فاز میدان گازی پارس جنوب در خلیج فارس حضور دارد

شرکت ملی نفت چین (CNPC) از سال ۲۰۱۶ برای توسعه فاز میدان گازی پارس جنوب در خلیج فارس حضور دارد

شرکت ملی نفت چین(CNPC) که در سال ۲۰۱۶ به مشارکت تجاری شرکت پتروپارس و توتال پیوسته بود برای توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی در خلیج فارس مشغول به کار شده بود تا سهام ۳۰ درصدی کنونی را در این پروژه افزایش دهد. قرار بود توتال ۵۰.۱ درصد این توسعه را بر عهده گیرد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی به نقل از شرکت ملی نفت چین در این پروژه شریک اصلی شد. به گزارش شانا خبرگزاری رسمی وزارت نفت شرایط این قرارداد رسما تغییر نکرده است. روز یکشنبه شرکت ملی نفت چین پاسخگوی تماس تلفنی نبود و سخنگوی این کمپانی به ایمیل خبرگزاری بلومبرگ جواب نداد.

شرکت توتال که در جولای ۲۰۱۷ (تیر ۱۳۹۷) به قرارداد با ایران را خاتمه داد تا ماه مه (اردیبهشت) حدود ۴۰ میلیارد یورو (۴۵.۷ میلیارد دلار) برای این پروژه خرج کرده بود؛ در ماه مه ترامپ اعلام کرد که دولت ایالات متحده از توافق هسته ای ۲۰۱۵ موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج می شود و پس از آن تحریم های برداشته شده پس از برجام را علیه ایران را امضا کرد.

اولین دور تحریم ها این هفته آغاز شد و از ماه نوامبر تحریم های دیگری نیز اضافه می شود که باعث می شود که کمپانی هایی که پس از توافق هسته ای ۲۰۱۵ به سرعت با ایران قرار داد بستند هدر رود. توافق هسته ای میان ایران، ایالات متحده و ۵ کشور از اتحادیه اروپا امضا شده بود.

بر طبق این قرارداد ایران موافقت کرد تا برنامه هسته ای خود را محدود کند و در ازای برداشتن تحریم ها به آژانس بین المللی انرژی اتمی تعهد رسمی دهد.

چندین کمپانی اروپایی از جمله توتال عملیات و سرمایه گذاری در خلیج فارس را پس از فسخ ایالات متحده متوقف کردند. ترامپ ۷ آگوست در توییتر نوشت:

«هر کس با ایران تجارت کند با ایالات متحده تجارت نخواهد کرد.»

ایران و قطر در بزرگترین میدان گازی جهان موسوم به پارس جنوبی سهیم هستند.

بار دیگر در سال ۲۰۰۹ شرکت توتال بر اساس تحریم ها فعالیت خود را متوقف کرده بود. این کمپانی در بیانیه ای گفت که قرار بود سرمایه گذاری اولیه ی ۱ میلیارد دلاری در فاز ۱۱ به هدف تولید ۲ میلیارد فوت مکعب در روز برابر با ۴۰۰.۰۰۰ بشکه در روز برسد.

شرکت ملی نفت چین از سال ۲۰۰۴ درعملیات نفت، گاز، و خدمات میدان گازی ایران فعال است. این شرکت در سال ۲۰۰۶ در مزایده ای قرارداد سه ساله برای حفاری و سایر خدمات در پارس جنوب را برنده شد.

منبع: business-standard.com

ترامپ تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم ترکیه را دو برابر کرد

سرمایه گذاران به اظهار نظرهای اردوغان دلخوش کرده بودند که دولت از ارزش لیر پشتیبانی کند اما با سقوط ارزش لیر ناامید شدند.

ترامپ تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم ترکیه را دو برابر کرد

دستور ترامپ مبنی بر افزایش تعرفه واردات فلزات از ترکیه

دستور ترامپ مبنی بر افزایش تعرفه واردات فلزات از ترکیه

روز جمعه دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده جواز اعمال تعرفه های بیشتر را روی کالاهای وارداتی از ترکیه صادر کرد که مشمول افزایش ۲۰ درصدی آلومینیوم و ۵۰ درصدی فولاد شد که در نتیجه ی بالا رفتن تنش های این دو کشور بر سر زندانی کردن کشیش مسیحی و سایر مسائل دیپلماتیک بود.

ترامپ در یک پست توییتر صبحگاهی نوشت:

من تنها دستور دو برابر کردن تعرفه ها روی فولاد و آلومینیوم را دادم؛ با تمام احترامی که برای ترکیه قائل هستم واحد پول لیر در مقابل دلار قدرتمند ما به سرعت سیر نزولی پیدا کرد. برای آلومینیوم ۲۰ درصد و فولاد ۵۰ درصد اعمال تعرفه داشت؛ روابط کنونی ما با ترکیه خوب نیست.

اردوغان به مردم ترکیه می گوید که لیر خریداری کنند. رجب طیب اردوغان برای حمایت در این کشمکش که آن را یک «جنگ اقتصادی» خواند مبادله هر نوع ارز خارجی را فراخوانی کرد.

اردوغان در پخش رسانه ملی ترکیه گفت:

اگر دلار، یورو، یا طلا در منزل (زیر بالش) دارید به بانک رفته تا با لیر مبادله‌ کنید. این یک جنگ ملی است.

اروغان «لابی نرخ سود» را مقصر دانست که به دنبال تحمیل نرخ های بالاتر بر کشور است و گفت:

این هم پاسخی به آن هایی که اعلام جنگ اقتصادی کرده بودند.

سرمایه گذاران به اظهار نظرهای اردوغان دلخوش کرده بودند که دولت از ارزش لیر پشتیبانی کند اما با سقوط ارزش لیر ناامید شدند. ارزش دلار ۶.۲ برابر لیر نرکیه شد که ۱۱.۵ درصد افت در یک روز به حساب می آید.

منبع: business-standard.com

ادامه آتش سوزی‌های خودروی BMW !!!

یک خودرو BMW دیگر روز چهار‌شنبه در کره‌ جنوبی و در شهر سئول طعمه شعله‌های آتش شد.

ادامه آتش سوزی‌های خودروی BMW !!!

یک خودرو BMW دیگر روز چهار‌شنبه در سئول آتش گرفت

یک خودرو BMW دیگر روز چهار‌شنبه در سئول آتش گرفت

رئیس آتش نشانی تایید کرد که آتش سوزی خودرو BMW X۱ ساب کامپکت در ۳۰۰ کیلومتری جنوب غربی سئول و در ساعات اولیه صبح چهار‌شنبه رخ داده است. این حادثه هیچ مصدوم یا کشته‌ای برجای نگذاشت.

خودرو BMW X۱ نخستین بار در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شد. به گفته سخنگوی شرکت BMW در کره گفت که در حادثه‌ای که در سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاد، خودرو BMW X۱ به طور جدی آسیب دید و مشمول بیمه نشد. صاحب این خودرو به جای اوراق کردن آن، ماشین را در یک تعمیرگاه غیر وابسته به شرکت BMW تعمیر کرده است.

ماه گذشته BMW فراخوان بزرگی به خریداران خودروهای این شرکت که اغلب آن ها سدان ۵۲۰d بودند تا تا مشکل آتش سوزی را حل کند. علت این آتش سوزی ها، نقص درسیستم چرخش اگزوز گاز بوده است. BMW علت اصلی این مشکلات را این سیستم دانست که یکی از اجزای اساسی و اصلی برای کاهش انتشار نیتروژن اکسید از موتورهای دیزلی است.

تعداد آتش سوزی های  BMW X۱ در سال جاری به ۴۰ مورد رسیده است. روز سه شنبه، دولت کره جنوبی تردد ۲۷۲۴۶ خودرو BMW را که معاینه فنی ندارند، به حالت تعلیق درآورد. این شرکت خودرو سازی برنامه ریزی کرده است تا به صورت فوری امنیت تمام ۱۰۶۳۱۷ خودرو فراخوانده شده را تا روز سه‌شنبه به‌طور کامل بررسی کند.

وزیر حمل و نقل روز چهار‌شنبه اعلام کرد که تعداد خودرو‌هایی که هنوز بررسی نشده‌اند ۱۹۲۷۶ است.

منبع: english.yonhapnews.co.kr

ثبات قیمت نفت با وجود کاهش ذخایر نفتی آمریکا

به گزارش خبرگزاری رویترز سنگاپور، در روز چهارشنبه قیمت نفت به دلیل گزارشی مبنی بر ذخایر نفتی آمریکا و همزمان با اعلام تحریم های آمریکا علیه ایران ثابت باقی ماند. 

ثبات قیمت نفت با وجود کاهش ذخایر نفتی آمریکا

گفته میشود پس از اعمال تحریم ها علیه ایران، بازار درحال تطبیق یافتن با وضعیت جدید است

گفته میشود پس از اعمال تحریم ها علیه ایران، بازار درحال تطبیق یافتن با وضعیت جدید است

در ماه جاری نفت خام غرب تگزاس(WTI) به قیمت ۶۹.۲۸ دلار آمریکا در GTM، در مقایسه با قیمت قبلی ۱۱ سنت افزایش داشت.

نفت خام برنت نیز با قیمت هر بشکه ۷۴.۶۱ دلار، ۴ سنت کاهش داشته. قراردادهای آتی هردو در دو بخش گذشته افزایش داشته است.

بانک ANZ روز چهارشنبه طی بیانه ای اعلام کرد:

بهای نفت خام به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران افزایش خواهد پیدا کرده است. گزارش ها از خریداران اصلی نفت حاکی از آن است که بازار درحال تطبیق یافتن با وضعیت جدید است.

دولت ایالات متحده آمریکا در روز سه شنبه سری جدید تحریم ها علیه ایران را اعلام کرد. هدف این تحریم ها معاملات ایران با دلار آمریکا(که نفت با آن معامله میشود)، معامله فلزات گرانبها، زغال سنگ، نرم افزارهای صنعتی و همچنین صنعت خودروسازی ایران است.

همچنین واشنگتن از ماه نوامبر ۲۰۱۸، تحریم صنعت نفت ایران را اعمال خواهد کرد.

ایران سومین تولید کننده نفت خام در بین کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده مواد نفتی(اوپک) است و در ماه سپتامبر تقریبا روزانه ۳ میلیون بشکه نفت خام صادر کرده است. این مقدار ۳ درصد از نیاز جهانی به نفت خام است.

 

فراتر از تحریم ها، بازار نفت توجه زیادی به بازار آمریکا داشت. جایی که به گفته موسسه نفت آمریکا، در روز سه شنبه، ذخایر نفتی آمریکا در در هفته منتهی به ۳ آگوست، با کاهش ۶ میلیون بشکه ای به ۴۰۷.۲ میلیون بشکه رسیده است.

انتظار میرود که اطلاعات رسمی ذخایر سوختی آمریکا، در روز چهارشنبه توسط سازمان مدیریت انرژی آمریکا اعلام شود.

در بخش تولید، سازمان مدیریت انرژی آمریکا در روز سه شنبه اعلام کرد که انتظار کاهش اندک میانگین تولید نفت خام سال ۲۰۱۸ تا ۱۰.۶۹ میلیون بشکه در روز نسبت به تخمین قبلی که ۱۰.۷۹ میلیون بشکه در روز بوده است، می باشد.

در بخش تقاضا، واردات نفت خام چین در ماه جولای افزایش اندکی نسبت به دوماه قبل از آن داشت ولی کماکان در بین پایین ترین حدود در سال جاری باقی ماند. علت این کاهش، کم شدن تقاضای پالایشگاه های  مستقل و کوچکتر این کشور بوده است.

اطلاعات سازمان عمومی مصرف کنندگان نشان میدهد که واردات بزرگترین وارد کننده دنیا در ماه گذشته ۳۶.۰۲ میلیون تن معادل ۸.۴۸ میلیون بشکه در روز بوده است. این مقدار در سال گذشته ۸.۱۸ میلیون بشکه در روز بوده است و در ماه ژوئن به ۸.۳۶ میلیون بشکه در روز رسیده است.

هرچند که واردات نفت خام در ماه جولای همچنان در سال جاری در بین کمترین مقادیر بوده است.

منبع: Business-Standard.com


>