تبلیغات در تلکسیران

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت در اولین روز معاملاتی این هفته کاهش پیدا کرد.

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت کاهش یافت.jpg

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت برنت که روز جمعه با ۷۰.۴۰ شروع و بر بالاترین میزان به ۷۰.۸۱ در هر بشکه رسیده بود امروز صبح معاملاتش را با ۷۰.۴۰ دلار آغاز کرد. قیمت نفت امروز ساعت ۷.۴۰ با ۱۹/۰ درصد کاهش به ۷۰.۳ دلار در هر بشکه رسید.

طبق گزارش های شرکت خدمات نفتی بیکر هیوز، در تاریخ ۲۲ تا ۲۶ ژانویه، ۱۲ برجک نفتی در ایالات متحده به خدمت گرفته شد. بنابراین، تعداد کل برج های حفاری نفت ایالات متحده در این هفته به ۷۵۹ افزایش یافته است. افزایش تعداد برج های حفاری نفتی در ایالات متحده دلیل اصلی کاهش قیمت نفت اعلام شده است.

تحلیلگران هفته گذشته اعلام کردند که کاهش ذخایر نفت خام ایالات متحده باعث افزایش قیمت نفت می شود. علاوه بر این، در آنالیزهای قیمت نفت اشاره شده است که تقاضای خرید از شرکت های نفتی به شدت افزایش یافته است و کاهش نرخ دلار در سراسر جهان و تعهد  اوپک و روسیه در خصوص کاهش تولید نفت، باعث تقویت نرخ نفت در روزهای خواهد شد.

سیر صعودی سهام آمریکا در وال استریت!

بازار بورس سهام نزدک در آمریکا برای دومین بار متوالی به رکورد خود نزدیک می شود.

سیر صعودی سهام آمریکا در وال استریت!

سیر صعودی سهام ایالات متحده در وال استریت در ۵ شهریور ۱۳۹۷

سیر صعودی سهام ایالات متحده در وال استریت در ۵ شهریور ۱۳۹۷

در روز دوشنبه ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ برابر با ۵ شهریور ماه ۱۳۹۷ شاخص اس اند پی‌ ۵۰۰ سهام ایالات متحده رشد داشت و شاخص نزدک برای دومین بار پیاپی به رکورد نزدیک شد؛ این در حالی است معامله تجاری جدید میان ایالات متحده و مکزیک باعث روند صعودی در بازار شده است. این اولین باری است که بیش از ۸۰۰۰ تجارت در نزدک صورت گرفت. رشد ۱۰۰۰ واحدی نزدک در امسال از سال ۱۹۹۹ بی سابقه بوده است.

میانگین صنعتی شاخص داو جونز صعود جهشی ۲۵۹.۲۹ واحد را تجربه کرد؛ به عبارتی با یک درصد رشد به شاخص ۲۶.۰۴۹۰۶۴ رسید که از ماه فوریه تا کنون پس از شاخص بلو چیپ (سهام آبی) با موفقیت به ارزیابی مهمی تبدیل می شود. شاخص اس اند پی با ۰.۸ درصد رشد ۲۲.۰۵ واحد افزایش داشت و به میزان ۲.۸۹۶.۷۴ رسید. شاخص نزدک نیز ۷۱.۹۲ واحد رشد را تجربه کرد و با افزایش ۰.۹ درصدی به میزان ۸.۰۱۷۰۹۰ رسید.

رشد در روز دوشنبه طیف وسیعی را در بر می گرفت و نه بخش از یازده بخش، رشد خوبی را پشت سر گذاشتند. گروه های با عملکرد برتر در بخش های مالی، صنعتی، و محصولاتی قرار داشتند؛ بخش فناوری هم عملکرد فوق العاده ای داشت و در بخش مربوط به قطعات سنگین ادونس‌میکرو به اندازه ی ۱۲ سال گذشته جهش کرد. بر خلاف این در تجهیزات سبک و بخش معاملات املاک در انتهای فهرست این رشد قرار داشتند.

در اخبار کارخانه ها شرکت تسلا پس از اعلام مدیر عامل خود ایلان ماسک مبنی بر کنار گذاشتن پروژه ی خودروسازی برقی که وی در ۷ آگوست از تخصیص بودجه ی ۴۲۰ هزار دلاری در هر سهم برای آن صحبت کرده بود افت کمی را تجربه کرد. جدای از سهم صاحبان خزانه داری ایالات متحده در روز دوشنبه نسبت به مبنای ده ساله ۲.۸۵ درصد افزایش داشت.

ارزش دلار آمریکا پس از خبرهای مبنی بر مذاکرات تجاری با مکزیک اندکی افت داشت. روز دوشنبه دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده آمریکا خبر از یک مذاکره مقدماتی با مکزیک داد که برای بیش از یک سال معاملات تجاری آزاد آمریکای شمالی به جریان بیفتد.

 

اخیرا پس از صحبت جروم پاول ریاست صندوق ذخیره فدرال در همایش سالانه فد در جکسون هول در هفته ی گذشته راجع به رشد تدریجی نرخ سود ایالات متحده و نبود ریسک در اقتصاد پر جنب و جوش ایالات متحده، مجددا توجه به سمت آمار جلب شد.

آمار مربوط به ارزیابی اقتصاد ایالات متحده در ماه ژوئن نشان می دهد که عملکرد آن مدیون بازده فعالیت کارخانه های ملی است. شاخص شیکاگو فد برای فعالیت اقتصاد ملی نسبت به ماه پیش روند مثبت ۰.۱۳ درصدی را نسبت به بررسی ۰.۴۸ درصدی ماه ژوئن ثبت نمود است.

قراردادهای آتی نفت خام در روز دوشنبه ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ برابر با ۵ شهریور ۱۳۹۷ در نیمکس بالاتر رفت؛ این در حالی صورت گرفت که هیئت متشکل از تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک پیشرفت های بیشتری را درباره ی تخفیف محدودیت های خروجی طبق انتظار آشکار کردند.

روز دوشنبه در یک کنفرانس، کمیته نظارت مشترک وزیران گفت که کشورهایی که در معاهده تولید نفت ابتدای سال ۲۰۱۷ قرار داشتند، در ماه ژوئیه با کاهش ۱۰۹ درصدی روبرو شدند. جلسه بین اعضای کمیته نظارتی که در هفته گذشته به دلیل تعطیلات مسلمان به تعویق افتاده بود، با حضور سازمان کشورهای صادر کننده نفت و گروهی از تولیدکنندگان عمده دیگر که تحت رهبری روسیه بودند، در ماه ژوئن برگزار شد که در آن به توافق رسیدند تا تولید را به طور موثر تا میزان وعده داده شده در پیمان ژانویه ۲۰۱۷ افزایش دهند.

قیمت طلا در کمکس در روز دوشنبه ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ به بالاترین حد رسید. قیمت طلا در روز دوشنبه افزایش یافت و افزایش سود خود را از هفته گذشته وسعت می دهد، زیرا ارزش دلار آمریکا پس از خبر قرارداد تجاری میان ایالات متحده و مکزیک سقوط کرد. روز دوشنبه، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده یک قرارداد مقدماتی با مکزیک را در مورد موضوعاتی اعلام کرد که طی آن تجارت آمریکای شمالی برای بیشتر از یکسال آزاد شده است.

از سوی دیگر روز دوشنبه فلزات گرانبها و ارز ایالات متحده دوشنبه رابطه ای معکوس را پیش بردند، ماه دسامبر طلا به میزان ۲.۷۰ دلار و به عبارتی ۰.۲ درصد و به ازای هر اونس ۱.۲۱۶ دلار افزایش داشت و شاخص پیشرو دلار با میزان ۰.۴ درصد به ۹۴.۷۶۸ کاهش یافت. هنگام کاهش ارزش دلار مبادلات طلا بیشتر صورت می گیرد و برعکس نیز صادق است زیرا این فلز گرانبها با دلار مبادله می شود. نقره هم در ماه سپتامبر با شاخص ۰.۴ درصد به رقم ۶.۵ سنت یا ۱۴.۸۵۹ دلار به ازای هر اونس رسید.

منبع: business-standard.com

سرمایه گذاری ??? میلیون دلاری تویوتا در زمینه خودروهای بدون راننده

پنج ماه پس از آنکه یک خانم در تصادف سوار بر یک خودرو خودکار بدون راننده با فناوری اوبر درگذشت، این کمپانی با یک خودروساز همکاری خواهد داشت.

سرمایه گذاری ??? میلیون دلاری تویوتا در زمینه خودروهای بدون راننده

اتومبیل بدون راننده با فناوری اوبر ساخت کمپانی خودروسازی فورد/عکس آرشیو ۲۰۱۶

اتومبیل بدون راننده با فناوری اوبر ساخت کمپانی خودروسازی فورد/عکس آرشیو ۲۰۱۶

تویوتا به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار(۳۸۹ میلیون پوند) برای بخش نوسازی خودروهای بدون راننده اوبر در نرم افزار هوشمند رانندگی موسوم به راید-هِیلینگ سرمایه گذاری می کند.

این کمپانی تا کنون توقف هایی در پیشرفت فناوری رانندگی اتوماتیک را تجربه کرده است و پنج ماه پیش هم پس از کشته شدن یک عابر پیاده از برنامه های خود فاصله گرفت.

در مراسم رونمایی از شریک جدید، اوبر و تویوتا اظهار امیدواری کردند که برنامه ی مشترک هر دو کمپانی راجع به وسایل نقلیه بدون راننده آن ها در سال ۲۰۲۱ به «تولید انبوه» برسد.

مدیر شرکت اوبر دارا خسروشاهی با شیگکی تومویاما  از کمپانی تویوتا درباره مشارکت توافق می کند.

این وسایل نقلیه بر اساس مینی ون سی‌ینا تویوتا، توسط اپراتورهای ناوگان مستقل شخص ثالث عملیاتی می شوند. هزینه توسعه اتومبیل های بدون راننده در رقابت میان خودروسازان سنتی و شرکت های فن آوری به طور یکسان تقسیم شده است.

سانحه تصادف ماشین بدون راننده اوبر با عابر در آریزونا

شرکت اوبر به تازگی در محل سانحه کشته شدن زن جوان در تصادف با ماشین های بدون راننده ی اوبر آزمایشاتی را انجام می دهد. اگر چه سنسورهای وسیله نقلیه عابر را تشخیص داده اند، عملکرد ترمز اتوماتیک آن غیر فعال بود و حواس پرتی راننده پشتیبان انسان آن به تصادف انجامیده است. اوبر نیز با اتهام سرقت مالکیت فکری در ارتباط با فناوری مواجه شده است لذا موافقت کرده است تا ۲۴۵ میلیون دلار (۲۵۰ میلیون یورو) متعلق به شرکت وایمو در اختیار گوگل قرار دهد تا پرونده را حل و فصل کند. بعضی از تحلیل گران معتقدند که تویوتا، که بزرگترین خودروساز در جهان است، اما در رقابت برای خودروهای بدون راننده مثل علی‌بابا چین جا مانده است.

کم‍پانی ولوو از گذشته با فناوری اوبر همکاری داشته است

دارا خسروشاهی مدیر اجرایی کمپانی اوبر درست چند روز پس از مصاحبه درباره تمرکز اوبر روی دوچرخه و اسکوتر از معامله ای خبر داد؛ وی ابراز کرد:

هدف ما تولید ایمن ترین خودروهای بدون راننده جهان توسط اوبر است و این مذاکره گام دیگری در راستای تبدیل آن به حقیقت است.

فناوری خودرو بدون راننده همراه با استفاده بیشتر از دوچرخه و اسکوتر ها باعث افت اقتصادی شرکت می شود، این در حالی است که مشارکت با تویوتا این نوید را می دهد که هزینه های توسعه وسایل نقلیه گسترش داده شود.

اوبر هنگام تلاش مستقل روی فناوری خود آسیب دیده بود

هانس گریمل، سردبیر بخش آسیا خبرگزاری خودرو نیوز گفت:

آنها احساس فشار می کنند و واقعا توجه خود را نسبت به این موضوع تغییر داده اند.

این بخش بسیار گسترده است و هر کس تلاش می کند تا راه خود را پیدا کند؛ تویوتا احساس می کند در بحران است، شاید آنها شروع سختی داشته اند، اما احساس نمی کنم آن را پشت سرگذاشته باشند.

روز سه شنبه سهم تویوتا در مبادلات توکیو ۲ درصد بیشتر بود، در حالی که تحلیلگران گفته بودند که رقم سرمایه گذاری تویوتا در اوبر ۷۲ میلیارد دلار(۵۵.۸ میلیارد پوند) و به اندازه کمپانی کالیفرنیا است.

منبع: news.sky.com

نوسانات قیمت نفت در پی تحریم نفت ایران توسط آمریکا

افت ذخایر نفت که ناشی از اختلاف نظر تجاری آمریکا و چین است باعث کاهش رشد اقتصاد جهانی خواهد شد.

نوسانات قیمت نفت در پی تحریم نفت ایران توسط آمریکا

بازارهای جهانی تحت تاثیر تحریم نفت ایران

بازارهای جهانی تحت تاثیر تحریم نفت ایران

این در حالی است که افزایش تحریم های آمریکا علیه نفت ایران، مانع از کاهش قیمت نفت خام شده است. قیمت نفت خام برنت در ساعت ۶ و ۵۴ دقیقه GMT، بشکه‌ای ۷۷.۶۵ دلار بوده است که نسبت به آخرین قیمت ۱۹ سنت کاهش نشان می‌دهد.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینتر مدیت (WTI) با ۳۰ سنت کاهش، بشکه‌ای ۶۸.۴۲ دلار معامله شد. استفان اینس رئیس تجارت آسیا- اقیانوسیه در سنگاپور گفت:

کاهش موجودی نفت آمریکا در هفته گذشته به دلیل کاهش تعداد دکل‌ها، به جنگ تجاری طولانی مدت چین و آمریکا دامن زده که می‌تواند تجارت جهانی را تحت تأثیر قرار دهد و میزان تقاضای نفت را بیشتر کند.

شرکت‌های انرژی در آمریکا، هفته گذشته ۹ دکل نفتی را غیر فعال کردند که این تعداد کاهش، بیشترین میزان از ماه می ۲۰۱۶ بوده است.

اینس افزود:

علی رغم افزایش نگرانی‌ها درباره عرضه بیش از حد نفت، بازار‌ها همچنان تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا علیه نفت ایران خواهند بود.

از ماه نوامبر تحریم‌های آمریکا صادرات نفت ایران را هدف قرار خواهند داد. ایران که یکی از اعضای اوپک است، در سال جاری روزانه ۲.۵ میلیون بشکه نفت خام صادر کرده است. تحلیلگران انتظار دارند که این میزان به ۱ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.     

منبع: business-standard.com

کمیسیون امنیت و تجارت آمریکا، سرمایه گذاری بر روی معاملات بیت کوین را رد کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC)، دوباره پیشنهاد‌های متعدد برای پذیرش معاملات بیت کوین(ETF) را رد کرد.

کمیسیون امنیت و تجارت آمریکا، سرمایه گذاری بر روی معاملات بیت کوین را رد کرد

SEC بیت کوین ETF را رد می‌کند

SEC بیت کوین ETF را رد می‌کند

آخرین درخواستی که ردشد شامل دو ETF مربوط به ProShares است و دیگری مربوط به GraniteShares و ۵ ETF مربوط به شرکت Direxion می‌باشد. این رد درخواست‌ها در ادامه عدم پذیرش ETF مربوط به Winklevloss در ماه جولای است.

کمیسیون بورس و اوراق بها دار(SEC)، نگرانی خود را درباره کلاهبرداری در بازار بیت کوین اظهار داشته است. این سازمان در رابطه با ProShares گفته است که این شرکت درخواست‌های مربوط به قوانین مبادلات امنیت ملی که به‌منظور جلوگیری از کلاهبرداری و فعالیت‌های فریب‌کارانه در بازار است را رعایت نکرده است. از سوی دیگر مبادلات هیچ سند و مدرکی مبتنی بر بازار‌های بیت کوین ندارند.

SEC تاکید کرد که این عدم پذیرش ها در جهت افزایش ارزش بیت کوین یا تکنولوژی بلاک چین است. در حالی که SEC تابه‌حال ETF مبتنی بر کریبتوکارنسی را پذیرفته است، سایر اپلیکیشن‌ها هنوز در انتظارند از جمله ETF های  Bitwise و VanEck SolidX Bitcoin Trust. SEC اعلام کرده است تصمیم گیری در زمینه پذیرش یا عدم پذیرش VanEck ETF تا ۳۰ام ماه سپتامبر به‌طول می‌انجامد.

منبع: cnbc.com

سرمایه‌گذاری 15 میلیارد دلاری قطر در ترکیه

قطر متعهد شد که 15 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم در بازارهای مالی و بانک‌های ترکیه انجام دهد. این خبر را وبسایت رئیس جمهور ترکیه، پس از دیدار او با امیر قطر منتشر کرد.

سرمایه‌گذاری 15 میلیارد دلاری قطر در ترکیه

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه

بعد از انتشار این خبر، ارزش لیره ترکیه با افزایش کمی، از ۶.۰۴ در برابر یک دلار به ۵.۸۶ رسید. چند روز پیش کاهش ۷.۲ درصدی ارزش پول ترکیه نسبت به دلار آمریکا ثبت شده بود.

مقامات آمریکا اطلاعات بیشتری درباره جزئیات این سرمایه‌گذاری‌ها ارائه نکردند و تنها تاکید کردند که این تعهدنامه، از سوی امیر قطر بعنوان بالاترین مقام این کشور امضا شده است.

اقتصاد ترکیه در روزهای اخیر و با کاهش ارزش لیره ضربه خورد. روز پنجشنبه هم دونالد ترامپ تعرفه واردات آلومینیوم و استیل از ترکیه را در واکنش به آزاد نکردنِ یک شهروند آمریکایی به دو برابر افزایش داد. اندرو برونسون، کشیش آمریکایی که به اتهام تروریسم در ترکیه دستگیر شد، ۳۵ سال زندان پیش روی خود دارد.

در پاسخ به این افزایش تعرفه، اردوغان نیز واردات وسایل الکترونیک آمریکا از جمله آیفون اپل را ممنوع اعلام کرد و همچنین تعرفه کالاهایی چون تنباکو، الکل، خودرو و مواردی دیگر را افزایش داد.  

منبع: rt.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟