تبلیغات در تلکسیران

آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

فعالیت شرکت آمازون (Amazon.com)، با ارزش ترین شرکت جهان در دنیای الکترونیک، در ترکیه قطعی شد. براساس اطلاعات دریافتی از منابع آمازون، این شرکت تصمیم دارد، در مرکز شهر استانبول و در یک فضای 5 هزار متری شروع به فعالیت نماید.

آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

بحث حضور شرکت آمازون در ترکیه از مدت ها پیش در رسانه های ترکیه در جریان بود. شرکت آمازون به صورت رسمی در سال گذشته اعلام کرد، تا تابستان سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی فعالیت خود را در ترکیه آغاز خواهد کرد.

در خصوص آخرین اطلاعات منتشر شده در این مورد، این هفته در رسانه های ترکیه اعلام گردید:

" شرکت آمازون به دنبال یک مکان ۵ هزار متری در استانبول می باشد. این شرکت تصمیم دارد در یکی از مراکز تجاری استانبول فعالیت خود را به صورت سراسری آغاز کند. "

منابع صنفی ترکیه در این خصوص اعلام کردند:

" هنوز مکان مناسب برای این شرکت در استانبول نهایی نشده است و این شرکت کماکان به دنبال مکان مورد نظر می باشد. این شرکت به محض اجاره مکان مناسب در یکی از مراکز تجاری استانبول، شروع به کار خواهد کرد. "

همچنین براساس گزارش هابر تورک، انتظار می رود، این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۸ در ترکیه مستقر شده و فعالیت خود را در تمام نقاط این کشور گسترش دهد.

در ماه مارس سال گذشته شرکت آمازون با کسب رتبه اول خرده فروشی اینترنتی در کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه، شروع بسیار موفقی در این منطقه داشته است.

همچنین این شرکت در سال ۲۰۱۷، با خرید Whole Foods، یکی از غول های صنعت مواد غذایی ارگانیک به ارزش ۱۳.۷ میلیارد دلار در ایالات متحده، خود را به عنوان یکی از شرکت های فعال در صنایع غذایی نیز مطرح کرد.

شرکت آمازون که برای ورود به بازار خاورمیانه، یکی از شرکت های رقیب خود را خریداری کرده بود، این بار خود شخصا پا به بازار ترکیه نهاده است.

در همین خصوص، خبرگزاری IHLAS در ترکیه در مقاله ای با عنوان " آماده باشید "، تحلیل کرد:

" ورود مستقیم آمازون به اقتصاد ترکیه یک پیام " آماده باشید " برای عمده فروشان در ترکیه نیز دارد. آمازون در بلند مدت عمده فروشی در ترکیه را تحت سیطره خود در خواهد آورد. "

اکثر رسانه های ترکیه، حضور قدرتمندانه آمازون در ترکیه را برای اقتصاد این کشور در بلند مدت خطرناک توصیف کرده اند. به نظر کارشناسان اقتصادی در ترکیه، آمازون در صورت ورود به حوزه عمده فروشی، با توان مالی بالایی که در چند سال اخیر در اقتصاد جهانی کسب کرده است، می تواند اقتصاد ترکیه را فلج کند.

همچنین خبرهای حاکی از آن است که آمازون برای عمده فروشی در ترکیه به جای کمسیون ۱۵ درصد، کمسیون ۱۰ درصد را از عمده فروشان مطالبه خواهد کرد.

جف بیزوس، بنیانگذار آمازون، با عملکرد بسیار موفقی که این شرکت در سال ۲۰۱۷ از خود نشان داد به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شد. سهام آمازون در یک سال ۷۷ درصد افزایش یافته و به ۱۵۰۰ دلار در هر سهم رسیده است.

ثروت بیزوس بیش از ۱۲۴ میلیارد دلار و ارزش شرکت آمازون در بازار بورس ۷۲۶ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

سیر صعودی سهام آمریکا در وال استریت!

بازار بورس سهام نزدک در آمریکا برای دومین بار متوالی به رکورد خود نزدیک می شود.

سیر صعودی سهام آمریکا در وال استریت!

سیر صعودی سهام ایالات متحده در وال استریت در ۵ شهریور ۱۳۹۷

سیر صعودی سهام ایالات متحده در وال استریت در ۵ شهریور ۱۳۹۷

در روز دوشنبه ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ برابر با ۵ شهریور ماه ۱۳۹۷ شاخص اس اند پی‌ ۵۰۰ سهام ایالات متحده رشد داشت و شاخص نزدک برای دومین بار پیاپی به رکورد نزدیک شد؛ این در حالی است معامله تجاری جدید میان ایالات متحده و مکزیک باعث روند صعودی در بازار شده است. این اولین باری است که بیش از ۸۰۰۰ تجارت در نزدک صورت گرفت. رشد ۱۰۰۰ واحدی نزدک در امسال از سال ۱۹۹۹ بی سابقه بوده است.

میانگین صنعتی شاخص داو جونز صعود جهشی ۲۵۹.۲۹ واحد را تجربه کرد؛ به عبارتی با یک درصد رشد به شاخص ۲۶.۰۴۹۰۶۴ رسید که از ماه فوریه تا کنون پس از شاخص بلو چیپ (سهام آبی) با موفقیت به ارزیابی مهمی تبدیل می شود. شاخص اس اند پی با ۰.۸ درصد رشد ۲۲.۰۵ واحد افزایش داشت و به میزان ۲.۸۹۶.۷۴ رسید. شاخص نزدک نیز ۷۱.۹۲ واحد رشد را تجربه کرد و با افزایش ۰.۹ درصدی به میزان ۸.۰۱۷۰۹۰ رسید.

رشد در روز دوشنبه طیف وسیعی را در بر می گرفت و نه بخش از یازده بخش، رشد خوبی را پشت سر گذاشتند. گروه های با عملکرد برتر در بخش های مالی، صنعتی، و محصولاتی قرار داشتند؛ بخش فناوری هم عملکرد فوق العاده ای داشت و در بخش مربوط به قطعات سنگین ادونس‌میکرو به اندازه ی ۱۲ سال گذشته جهش کرد. بر خلاف این در تجهیزات سبک و بخش معاملات املاک در انتهای فهرست این رشد قرار داشتند.

در اخبار کارخانه ها شرکت تسلا پس از اعلام مدیر عامل خود ایلان ماسک مبنی بر کنار گذاشتن پروژه ی خودروسازی برقی که وی در ۷ آگوست از تخصیص بودجه ی ۴۲۰ هزار دلاری در هر سهم برای آن صحبت کرده بود افت کمی را تجربه کرد. جدای از سهم صاحبان خزانه داری ایالات متحده در روز دوشنبه نسبت به مبنای ده ساله ۲.۸۵ درصد افزایش داشت.

ارزش دلار آمریکا پس از خبرهای مبنی بر مذاکرات تجاری با مکزیک اندکی افت داشت. روز دوشنبه دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده آمریکا خبر از یک مذاکره مقدماتی با مکزیک داد که برای بیش از یک سال معاملات تجاری آزاد آمریکای شمالی به جریان بیفتد.

 

اخیرا پس از صحبت جروم پاول ریاست صندوق ذخیره فدرال در همایش سالانه فد در جکسون هول در هفته ی گذشته راجع به رشد تدریجی نرخ سود ایالات متحده و نبود ریسک در اقتصاد پر جنب و جوش ایالات متحده، مجددا توجه به سمت آمار جلب شد.

آمار مربوط به ارزیابی اقتصاد ایالات متحده در ماه ژوئن نشان می دهد که عملکرد آن مدیون بازده فعالیت کارخانه های ملی است. شاخص شیکاگو فد برای فعالیت اقتصاد ملی نسبت به ماه پیش روند مثبت ۰.۱۳ درصدی را نسبت به بررسی ۰.۴۸ درصدی ماه ژوئن ثبت نمود است.

قراردادهای آتی نفت خام در روز دوشنبه ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ برابر با ۵ شهریور ۱۳۹۷ در نیمکس بالاتر رفت؛ این در حالی صورت گرفت که هیئت متشکل از تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک پیشرفت های بیشتری را درباره ی تخفیف محدودیت های خروجی طبق انتظار آشکار کردند.

روز دوشنبه در یک کنفرانس، کمیته نظارت مشترک وزیران گفت که کشورهایی که در معاهده تولید نفت ابتدای سال ۲۰۱۷ قرار داشتند، در ماه ژوئیه با کاهش ۱۰۹ درصدی روبرو شدند. جلسه بین اعضای کمیته نظارتی که در هفته گذشته به دلیل تعطیلات مسلمان به تعویق افتاده بود، با حضور سازمان کشورهای صادر کننده نفت و گروهی از تولیدکنندگان عمده دیگر که تحت رهبری روسیه بودند، در ماه ژوئن برگزار شد که در آن به توافق رسیدند تا تولید را به طور موثر تا میزان وعده داده شده در پیمان ژانویه ۲۰۱۷ افزایش دهند.

قیمت طلا در کمکس در روز دوشنبه ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ به بالاترین حد رسید. قیمت طلا در روز دوشنبه افزایش یافت و افزایش سود خود را از هفته گذشته وسعت می دهد، زیرا ارزش دلار آمریکا پس از خبر قرارداد تجاری میان ایالات متحده و مکزیک سقوط کرد. روز دوشنبه، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده یک قرارداد مقدماتی با مکزیک را در مورد موضوعاتی اعلام کرد که طی آن تجارت آمریکای شمالی برای بیشتر از یکسال آزاد شده است.

از سوی دیگر روز دوشنبه فلزات گرانبها و ارز ایالات متحده دوشنبه رابطه ای معکوس را پیش بردند، ماه دسامبر طلا به میزان ۲.۷۰ دلار و به عبارتی ۰.۲ درصد و به ازای هر اونس ۱.۲۱۶ دلار افزایش داشت و شاخص پیشرو دلار با میزان ۰.۴ درصد به ۹۴.۷۶۸ کاهش یافت. هنگام کاهش ارزش دلار مبادلات طلا بیشتر صورت می گیرد و برعکس نیز صادق است زیرا این فلز گرانبها با دلار مبادله می شود. نقره هم در ماه سپتامبر با شاخص ۰.۴ درصد به رقم ۶.۵ سنت یا ۱۴.۸۵۹ دلار به ازای هر اونس رسید.

منبع: business-standard.com

مقابله با تحریم؛ نگهداری نفت ایران در نفتکش‌های روی اقیانوس

ایران در برابر کاهش فروش نفت در پی تحریم‌های آمریکا، میعانات گازی خود را که نوعی نفت فوق سبک محسوب می‌شود به مدت یک ماه بصورت شناور در دو نفتکش ایرانی روی آب‌های امارات متحده عربی نگهداری کرده است.

مقابله با تحریم؛ نگهداری نفت ایران در نفتکش‌های روی اقیانوس

ایران در برابر کاهش فروش نفت در پی تحریم‌های آمریکا، میعانات گازی خود را  در دو نفتکش ایرانی در آب‌های امارات متحده عربی نگهداری کرده است

ایران در برابر کاهش فروش نفت در پی تحریم‌های آمریکا، میعانات گازی خود را  در دو نفتکش ایرانی در آب‌های امارات متحده عربی نگهداری کرده است.

براساس گزارش‌های متعدد کشتیرانی و صنعتی، این نفتکش‌ها از ماه مرداد و پس از آنکه کره جنوبی واردات نفت از ایران را متوقف کرد و سفارش چین نیز افت پیدا کرد، حدود ۲.۴ میلیون بشکه از میعانات گازی پارس جنوبی را حمل می‌کنند.

افزایش عرضه نفت ایران، نشان‌دهنده فشاری است که از سوی واشنگتن در پی به صفر رساندن صادرات نفت، بر ایران وارد می‌شود. این فشارها، با هدف بازنگری و مذاکره مجدد درباره توافق هسته‌ای صورت می‌گیرند.

مرداد ماه نفتکش‌های غول پیکر (VLCC) در بندر عسلویه از حجم زیادی از میعانات گازی پر شدند و سپس به بندر جبل علی در امارت متحده عربی فرستاده شدند. این اطلاعات را یکی از بانک‌های اطلاعاتی مربوط به تجارت دریایی و کشتیرانی منتشر کرده است. این نفتکش‌ها در دبی تحویل گرفته شدند و از آن زمان تاکنون، در آن منطقه آبی نگهداری می‌شوند.

اویل پراسسرز در کره جنوبی، مشتری اصلی میعانات گازی پارس جنوبی ایران بود که پس از دور جدید تحریم‌های آمریکا در زمینه‌های بانکی، بیمه و شرکت‌های کشتیرانی خرید نفت از ایران را متوقف کرد.

 

بیشتر بخوانید:

 

چین در تابستان امسال، به محض احساس خطر، عملا واردات میعانات گازی از پارس جنوبی را متوقف کرد. این میعانات شامل درصد بالایی از ترکیبات سولفوریک می‌شوند که می‌بایست در فرآیند استخراج، از میعانات حذف شوند.

یکی از منابع خبری نیز اطلاع داده است که شرکت ملی نفت امارات متحده عربی (ENOC)، دیگر خریدار میعانات گازی از ایران نیز از دولت این کشور خواسته است تا واردارت از دیگر کشورها را جایگزین واردات از ایران کند.  

حالا مقامات امارات، پیش از آنکه تاثیرات تحریم‌های آمریکا را بر کشور خود ببینند، درحال قطع ارتباطات مالی و نفتی با ایران هستند.

تعداد کشتی‌هایی که نفت ایران را در خود نگه می‌دارند و در بندر جزیره خارگ کنار گرفته است نیز همزمان با محدودتر شدن خریداران نفت، بالا رفته است. دو تانکر غول پیکر با ظرفیت نگهداری ۲ میلیون بشکه نفت، برای بیش از ۱۰ روز در آب‌ها شناور بوده‌اند. این درحالی است که کمتر از یک هفته قبل از این نیز ۴ نفتکش، به این منطقه فرستاده شده بودند.

صادرات میعانات گازی و نفت خام ایران در ماه مرداد، ۶۷.۷ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد؛ که کمترین میزان از سال ۲۰۱۷ تاکنون محسوب می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

منبع: business-standard.com

نقش صنعت بانکداری در تقویت اقتصاد

آرون جیتلی، رئیس اتحادیه مالی و امور شرکت‌های بزرگ، گفته است که کشور هند احتمالا سال آینده پنجمین اقتصاد بزرگ جهان می‌شود.

نقش صنعت بانکداری در تقویت اقتصاد

نقش صنعت بانکداری در تقویت اقتصاد

نقش صنعت بانکداری در تقویت اقتصاد

وی با اشاره به فعالیت‌های اقتصادی در هند، بر اهمیت صنعت بانکداری در تقویت اقتصاد اشاره کرد. او گفت که بخش بانکداری باید این تقویت را از طریق افزایش حمایت، عملکرد حرفه‌ای و توسعه اعتبار انجام دهد. این صنعت باید با استفاده از موقعیت AGM بتواند به طرح‌های بلند مدت دست یابد. رئیس اتحادیه که از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی می‌کرد، به ۷۱ امین اجلاس عمومی سالانه بانک‌های هند که در بمبئی برگزار می‌شود، اشاره کرد. وی افزود که رسیدن به نرخ بالای رشد اقتصادی با تقویت بنیان‌های اقتصادی بزرگ امکان پذیر است. قربانی کردن سازمان‌ها و نهادهای بنیادی برای اهداف کوچک، اصولی نیست.

دادن وام‌های بی‌رویه در گذشته باعث ایجاد سرمایه گذاری روی پروژه‌هایی شده است که نمی‌تواند این وام‌ها را پس دهد که این فرآیند نتیجه اشتباهات در مدیریت وام‌هاست. رئیس اتحادیه، ورشکستگی بانک‌ها را ناشی از رابطه بین قرض دهنده و قرض گیرنده وام‌ها در کشور هند می‌داند. او لزوم تسریع در اصلاح این فرآیند را مهم دانست. اصلاحات بخش ک‌ها را ناشی از رابطه بین قرض دهنده و قرض گیرنده وام‌ها در هند می‌داند. او لزوم تسریع در اصلاح این فرآیند را مهم دانست. اصلاحات بخش ۲۹A مربوط به ورشکستگی بانک‌ها منجربه بازداشتن رقیبان از انجام مناقصاتی شده است که تنها به سود خودشان است.

 

او اضافه کرد که پیشگیری از مفاسد اقتصادی(PCA)، نتوانست مانع از انجام چنین اقداماتی شود و اصلاحیه‌های(PCA) باعث افزایش قدرت در تصمیم گیری بانکداران شده است. وی در رابطه با توسعه بخش بانکداری و نقش این بخش در رشد اقتصادی به دیدگاه‌های جان دان یوجانا و طرح‌های بیمه کم هزینه اشاره کرد. به اعتقاد او بانک‌ها روح و قلب اقتصاد هستند و مشارکت بانک‌ها در پشتیبانی از صنعت غیر قابل چشم پوشی است.

جیتلی گفت که هند در حال پیشرفت سریع اقتصادی است و یکی از اولویت‌های اصلی این کشور توجه به قیمت غیر قابل پیش‌بینی نفت است که تحت تأثیر مسائل سیاسی است. او گفت که توانایی دولت در زمینه مدیریت اقتصادی از جمله جمع آوری مالیات افزایش یافته است. او بر نقش مهم بانک‌ها در اشتغال زایی، توسعه زیر ساخت‌ها، تأمین اعتبارات کشاورزی و غیره تأکید کرد.

منبع: business-standard.com

کمیسیون امنیت و تجارت آمریکا، سرمایه گذاری بر روی معاملات بیت کوین را رد کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC)، دوباره پیشنهاد‌های متعدد برای پذیرش معاملات بیت کوین(ETF) را رد کرد.

کمیسیون امنیت و تجارت آمریکا، سرمایه گذاری بر روی معاملات بیت کوین را رد کرد

SEC بیت کوین ETF را رد می‌کند

SEC بیت کوین ETF را رد می‌کند

آخرین درخواستی که ردشد شامل دو ETF مربوط به ProShares است و دیگری مربوط به GraniteShares و ۵ ETF مربوط به شرکت Direxion می‌باشد. این رد درخواست‌ها در ادامه عدم پذیرش ETF مربوط به Winklevloss در ماه جولای است.

کمیسیون بورس و اوراق بها دار(SEC)، نگرانی خود را درباره کلاهبرداری در بازار بیت کوین اظهار داشته است. این سازمان در رابطه با ProShares گفته است که این شرکت درخواست‌های مربوط به قوانین مبادلات امنیت ملی که به‌منظور جلوگیری از کلاهبرداری و فعالیت‌های فریب‌کارانه در بازار است را رعایت نکرده است. از سوی دیگر مبادلات هیچ سند و مدرکی مبتنی بر بازار‌های بیت کوین ندارند.

SEC تاکید کرد که این عدم پذیرش ها در جهت افزایش ارزش بیت کوین یا تکنولوژی بلاک چین است. در حالی که SEC تابه‌حال ETF مبتنی بر کریبتوکارنسی را پذیرفته است، سایر اپلیکیشن‌ها هنوز در انتظارند از جمله ETF های  Bitwise و VanEck SolidX Bitcoin Trust. SEC اعلام کرده است تصمیم گیری در زمینه پذیرش یا عدم پذیرش VanEck ETF تا ۳۰ام ماه سپتامبر به‌طول می‌انجامد.

منبع: cnbc.com

سرمایه‌گذاری 15 میلیارد دلاری قطر در ترکیه

قطر متعهد شد که 15 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم در بازارهای مالی و بانک‌های ترکیه انجام دهد. این خبر را وبسایت رئیس جمهور ترکیه، پس از دیدار او با امیر قطر منتشر کرد.

سرمایه‌گذاری 15 میلیارد دلاری قطر در ترکیه

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه

بعد از انتشار این خبر، ارزش لیره ترکیه با افزایش کمی، از ۶.۰۴ در برابر یک دلار به ۵.۸۶ رسید. چند روز پیش کاهش ۷.۲ درصدی ارزش پول ترکیه نسبت به دلار آمریکا ثبت شده بود.

مقامات آمریکا اطلاعات بیشتری درباره جزئیات این سرمایه‌گذاری‌ها ارائه نکردند و تنها تاکید کردند که این تعهدنامه، از سوی امیر قطر بعنوان بالاترین مقام این کشور امضا شده است.

اقتصاد ترکیه در روزهای اخیر و با کاهش ارزش لیره ضربه خورد. روز پنجشنبه هم دونالد ترامپ تعرفه واردات آلومینیوم و استیل از ترکیه را در واکنش به آزاد نکردنِ یک شهروند آمریکایی به دو برابر افزایش داد. اندرو برونسون، کشیش آمریکایی که به اتهام تروریسم در ترکیه دستگیر شد، ۳۵ سال زندان پیش روی خود دارد.

در پاسخ به این افزایش تعرفه، اردوغان نیز واردات وسایل الکترونیک آمریکا از جمله آیفون اپل را ممنوع اعلام کرد و همچنین تعرفه کالاهایی چون تنباکو، الکل، خودرو و مواردی دیگر را افزایش داد.  

منبع: rt.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟