آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

فعالیت شرکت آمازون (Amazon.com)، با ارزش ترین شرکت جهان در دنیای الکترونیک، در ترکیه قطعی شد. براساس اطلاعات دریافتی از منابع آمازون، این شرکت تصمیم دارد، در مرکز شهر استانبول و در یک فضای 5 هزار متری شروع به فعالیت نماید.

آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

آمازون به دنبال مکان تجاری در استانبول

بحث حضور شرکت آمازون در ترکیه از مدت ها پیش در رسانه های ترکیه در جریان بود. شرکت آمازون به صورت رسمی در سال گذشته اعلام کرد، تا تابستان سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی فعالیت خود را در ترکیه آغاز خواهد کرد.

در خصوص آخرین اطلاعات منتشر شده در این مورد، این هفته در رسانه های ترکیه اعلام گردید:

" شرکت آمازون به دنبال یک مکان ۵ هزار متری در استانبول می باشد. این شرکت تصمیم دارد در یکی از مراکز تجاری استانبول فعالیت خود را به صورت سراسری آغاز کند. "

منابع صنفی ترکیه در این خصوص اعلام کردند:

" هنوز مکان مناسب برای این شرکت در استانبول نهایی نشده است و این شرکت کماکان به دنبال مکان مورد نظر می باشد. این شرکت به محض اجاره مکان مناسب در یکی از مراکز تجاری استانبول، شروع به کار خواهد کرد. "

همچنین براساس گزارش هابر تورک، انتظار می رود، این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۸ در ترکیه مستقر شده و فعالیت خود را در تمام نقاط این کشور گسترش دهد.

در ماه مارس سال گذشته شرکت آمازون با کسب رتبه اول خرده فروشی اینترنتی در کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه، شروع بسیار موفقی در این منطقه داشته است.

همچنین این شرکت در سال ۲۰۱۷، با خرید Whole Foods، یکی از غول های صنعت مواد غذایی ارگانیک به ارزش ۱۳.۷ میلیارد دلار در ایالات متحده، خود را به عنوان یکی از شرکت های فعال در صنایع غذایی نیز مطرح کرد.

شرکت آمازون که برای ورود به بازار خاورمیانه، یکی از شرکت های رقیب خود را خریداری کرده بود، این بار خود شخصا پا به بازار ترکیه نهاده است.

در همین خصوص، خبرگزاری IHLAS در ترکیه در مقاله ای با عنوان " آماده باشید "، تحلیل کرد:

" ورود مستقیم آمازون به اقتصاد ترکیه یک پیام " آماده باشید " برای عمده فروشان در ترکیه نیز دارد. آمازون در بلند مدت عمده فروشی در ترکیه را تحت سیطره خود در خواهد آورد. "

اکثر رسانه های ترکیه، حضور قدرتمندانه آمازون در ترکیه را برای اقتصاد این کشور در بلند مدت خطرناک توصیف کرده اند. به نظر کارشناسان اقتصادی در ترکیه، آمازون در صورت ورود به حوزه عمده فروشی، با توان مالی بالایی که در چند سال اخیر در اقتصاد جهانی کسب کرده است، می تواند اقتصاد ترکیه را فلج کند.

همچنین خبرهای حاکی از آن است که آمازون برای عمده فروشی در ترکیه به جای کمسیون ۱۵ درصد، کمسیون ۱۰ درصد را از عمده فروشان مطالبه خواهد کرد.

جف بیزوس، بنیانگذار آمازون، با عملکرد بسیار موفقی که این شرکت در سال ۲۰۱۷ از خود نشان داد به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شد. سهام آمازون در یک سال ۷۷ درصد افزایش یافته و به ۱۵۰۰ دلار در هر سهم رسیده است.

ثروت بیزوس بیش از ۱۲۴ میلیارد دلار و ارزش شرکت آمازون در بازار بورس ۷۲۶ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

بالاترین میزان صادرات نفت ایران پس از توافق هسته‌ای: 2.7 میلیون بشکه در روز

بر اساس گزارش آژانس خبری شانا، طبق گفته‌های وزیر نفت، صادرات نفت ایران در ماه می به 2.7 میلیون بشکه در روز(bpd) رسید که از زمان اعمال تحریم‌های بین‌المللی به تهران در سال 2016 و علی‌رغم تهدیدها و فشارهای آمریکا، یک رکوردشکنی به‌حساب می‌آید.

میزان صادرات نفت ایران پس از توافق هسته ای به ۲.۷ میلیون بشکه در روز رسید

میزان صادرات نفت ایران پس از توافق هسته ای به ۲.۷ میلیون بشکه در روز رسید

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا، در روز ۸ می‌ گفت که کشورش از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ خارج‌شده و تحریم‌های جدیدی را بر ایران اعمال خواهد کرد.

طی گزارش شانا میزان صادرات نفت خام ایران در ماه می ۲.۴ میلیون بشکه در روز و میزان صادرات گاز طبیعی فشرده ۳۰۰ هزار بشکه در روز بوده است. در ماه آوریل نیز ۲۶ بشکه در روز صادرات نفتی توسط ایران صورت گرفته است.

پیش‌بینی‌های مرکز لجستیک نفتی جنوا نشان می‌دهد که در این هفته خریداران نفت ایران میزان خرید خود را از اپک کاهش می‌دهند. بر اساس تحریم‌های جدید آمریکا خریداران ۱۸۰ روز فرصت دارند تا کمتر نفت ایران را بخرند!

حجم صادرات نفت خام ایران به آسیا حداقل ۱.۸ میلیون بشکه در روز است و مابقی صادرات مربوط به اروپا می‌باشد که بر اساس نظر تحلیل گران بخش صادرات اروپایی بیشتر تحت تأثیر تحریم‌های جدید آمریکا قرار می‌گیرد. هنوز هم قدرت‌های اروپایی بهترین راه متوقف کردن تهران را، توافق هسته‌ای می‌دانند!

 رهبر ایران، آیت‌الله خامنه‌ای طی اظهاراتش در روز ۲۳ دی گفت که کشورهای اروپایی باید علی‌رغم تحریم‌های آمریکا به خرید نفت ایران ادامه دهند و تنها در این صورت است که ایران به توافق هسته‌ای پایبند می‌ماند.

وزیر نفت ایران بیژن زنگنه نیز گفت که امیدوار است توافق با اروپا، سایر خریداران نفتی ایران را تشویق کند.

منبع: business-standard.com

افزایش درآمد حاصل از تبلیغات شرکت آلفابت(کمپانی مادر گوگل)

افزایش بسیار زیاد درآمد حاصل از تبلیغات در موتور جستجوی گوگل و یوتیوب برای جبران افزایش هزینه‌ها در شرکت هلدینگ آلفابت کافی نبوده است که این مسئله سبب کاهش حاشیه‌ی سود عملکردی در سه‌ماهه‌ی اول سال شده و در پی آن کاهش سهام این شرکت مادر در دوشنبه را به همراه داشته است.

لوگوی گوگل بر سردر دفتر این شرکت در کالیفرنیا

لوگوی گوگل بر سردر دفتر این شرکت در کالیفرنیا

شرکت آلفابت شاهد افزایشی در سرمایه‌گذاری‌های خود در اوبر (uber) و سایر استارتاپ های دیگر بوده است و این سودهای تصادفی و شاید غیر قابل تکرار توانسته اند نرخ مؤثر مالیاتی این شرکت را به نصف کاهش دهند.

سرمایه‌گذاران در مورد سود آینده‌ی شرکت آلفابت نامطمئن هستند؛ چراکه این شرکت به‌سوی رایانش بر پایه‌ی تلفن درحرکت است و در استارتاپ های کوچک با رشد سریع، مثل خودروهای بدون سرنشین و سرویس‌های رایانش ابری سرمایه‌گذاری می‌کند اما نتایج سه‌ماهه ی این شرکت نتوانسته است سبب روشن ساختن چشم‌اندازها شود.

 حاشیه‌ی سود عملکردی ۲۷ درصدی شرکت آلفابت از سال گذشته به ۲۲ درصد کاهش‌یافته است اما به دلیل افزایش هزینه‌ها، این کاهش قادر به برآورده ساختن انتظارات نیست.

جیمز کوردول تحلیلگر شرکت  Atlantic Equities گفت:

آلفابت برای ماندن در رقابت با شرکت آمازون سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام می‌دهد و مجبور به اشتراک‌گذاری سهم بیشتری از درآمد خود با سازندگان تلفن و مرورگرها است و سوددهی ذکر شده با موارد تصادفی و غیر قابل تکرار در ارتباط است .

سرمایه‌گذاری بلندمدت در سه‌ماهه‌ی اول امسال نرخ ۷/۳ میلیاردی داشته که نسبت به سال گذشته و نرخ ۲/۵ میلیارد دلار، افزایش‌یافته است و این نرخ  از متوسط نرخ ۳۰/۳ میلیارد دلاری پیش‌بینی‌شده‌ی تحلیلگران بیشتر است.

این فروش تبلیغات به سرمایه‌گذاران نشان داد که حتی با توجه به اینکه نگرانی‌های مربوط به سوءاستفاده‌ی فیسبوک از حریم خصوصی افراد سبب ایجاد سوءظن‌هایی درباره‌ی گوگل شده اما نشانه‌هایی مبنی بر تأثیر مستقیم افزایش نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی بر میزان سوددهی دیده نمی شود.

مقامات سراسر جهان به دنبال  تحمیل تغییراتی در شیوه‌های کسب‌وکار گوگل، نظیر ایجاد کنترل بیشتر مشتریان برداده های شخصی خود هستند.

ایوان فینست تحلیلگر و از شرکای مالی Tigress گفت: اقتصادی قوی محصول شرکت‌هایی است که هزینه‌ی بیشتری را صرف تبلیغات می‌کنند، گوگل همچنان بر غالبیت در حوزه‌ی جستجوی موبایل و دسکتاپ ادامه می‌دهد و اشکال در محافظت حریم خصوصی توسط فیس‌بوک تأثیر بسیار کمی بر فعالیت های آن خواهد داشت .

                                              

ساندار پیچای مدیر اجرایی گوگل روز دوشنبه به تحلیلگران گفت:

درک این مسئله که عمده‌ی تجارت ما در حوزه‌ی جستجو است از اهمیت بالایی برخوردار بوده و این در حالی است که ما به اطلاعات بسیار محدود، اساساً کلمات کلیدی، برای نشان دادن یک آگهی مرتبط نیاز داریم .

  • سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی سوددهی را افزایش می‌دهد:

بر اساس گزارش تامسون رویترز سود سه‌ماهه‌ی آلفابت (۹/۴ میلیارد دلار) یا ۱۳/۳ دلار به ازای هر سهم و بیش‌ازپیش بینی‌های ۶/۵۶ میلیارد دلاری یا ۹/۲۸ دلار به ازای هر سهم است.

حدود ۲/۴ میلیارد دلار این درآمد مربوط به یک روش حسابداری جدید برای سودهای محاسبه نشده در سرمایه‌گذاری‌های آلفابت در استارتاپ هایی مثل اوبر و ایر بی ان بی بوده است.

در حال حاضر آلفابت به جای انتظار ایجاد فرصت فروش سهام و در پی آن گزارش درآمد، در حال برآورد ارزش فعلی سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی خود می باشد.

این تغییر و سود تصادفی و غیر قابل تکرار، نرخ مالیات مؤثر را در این سه‌ماهه از ۲۰ درصد در سال قبل به ۱۱ درصد رسانده است. صرف‌نظر از سود حاصل از سرمایه‌گذاری و موارد دیگر، درآمد تعدیل‌شده به ازای هر سهم ۹/۳۹ دلار بود.

گوگل هزینه‌های تصادفی و غیر قابل تکرار بسیاری ازجمله استخدام ۲۰۰۰ کارمند HTC در تایوان به ارزش ۱/۱ میلیارد دلار و همسان‌سازی حقوق کارمندان را متحمل شده است و ادامه یافتن افزایش هزینه‌ها به دلیل ایجاد جریانات حقوقی برای سرویس جدید تلویزیونی یوتیوب و بازاریابی محصولات جدید است.

مدیران گوگل می‌گویند هزینه‌های نصب رایانه‌های قدرتمند و کابل‌های اینترنت برای برطرف سازی تقاضای مربوط به یوتیوب، سرویس پشتیبانی مجازی دستیار گوگل و ابزارهای آنالیز داده ی درون سرویس‌های ابری گوگل ضروری است. درآمد ناشی از واحدهای غیر تبلیغی گوگل در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری ۴/۴ میلیارد دلار بوده است.

آلفابت از گزینه‌های کمکی دیگری در زمینه‌هایی مثل فن‌آوری پزشکی و هواپیماهای بدون سرنشین نیز استفاده می‌کند. شکست عملیاتی در گزینه‌های دیگر از ۷۰۳ میلیون دلار در سال قبل، به ۵۷۱ میلیون دلار رسید. سرمایه‌گذاران بر روی یکی دیگر از گزینه‌های کمکی یعنی خودروهای بدون سرنشین Waymo حساب می‌کنند که انتظار می رود با شروع ارائه‌ی خدمات در سال جاری سود قابل‌توجهی را به ارمغان آورد.

امسال گوگل توانست از طریق شرکت Nest ، سازنده‌ی ترموستات‌های هوشمند، حدود ۷۲۶ میلیون دلار سود کسب کند که این نرخ از پیش‌بینی تحلیلگران بالاتر بود. گزارش های مربوط به Nest، از زمان مالکیت آن در سال ۲۰۱۴ منتشرنشده است.

منبع: reuters.com

هدف نیسان، فروش سه برابر سری اینفینیتی در بازار چین

نیسان طی پنج سال آینده، قصد افزایش سه برابری فروش سری اینفینیتی را دارد.

معرفی خودروی اینفینیتی

معرفی خودروی اینفینیتی

شرکت نیسان طی پنج سال آینده، قصد افزایش سه برابری فروش سری لوکس خود، اینفینیتی، را دارد. این برنامه که بازار چین را مورد هدف قرار داده است، با عرضه چهار مدل جدید و معرفی خودرو های الکتریکی بیشتر انجام خواهد شد.

این تغییر به معنی افزایش فروش از ۴۸.۰۰۰ خودرو، به ۱۵۰.۰۰۰ خودرو در سال است. در حال حاضر کشور چین، بزرگترین بازار خودرو های جهان را در اختیار دارد و رونالد کروگر (Ronald Krueger)، رئیس کمپانی اینفینیتی، این بازار را مورد هدف قرار داده است.

طبق مصاحبه آقای کروگر، خودرو های لوکس در چین، طی سال گذشته حدوداً ۲.۵ میلیون واحد فروش داشته اند اما این مقدار تنها ۱۰ درصد از فروش کل بازار را شامل می شود. خودرو های لوکس در آمریکا ۱۲ و در آلمان ۳۰ درصد فروش بازار را شامل می شوند.

بر اساس سخنان کروگر، پیشرفت پویا و سریع خودرو های الکتریکی و دوستدار طبیعت در چین فرصت بسیار خوبی را در اختیار نیسان و برند لوکس اش قرار می دهد.

کروگر در ادامه صحبت های خود اذعان داشت که از سال ۲۰۲۱ به بعد، تمام خودرو های سری اینفینیتی، الکتریکی و یا هایبرید (دوگانه سوز) خواهند بود و همچنین تا سال ۲۰۲۵، بیش از نصف فروش جهانی اینفینیتی به خودرو های الکتریکی تعلق خواهد داشت. این ادعا، سخنان گذشته نیسان برای تبدیل سوخت خودرو های اینفینیتی به برق را تایید می کند.

بر اساس آمار بدست آمده، فروش سال گذشته خودرو های الکتریکی در چین بین ۴۶۰ تا ۴۷۰ هزار دستگاه بوده است. رونالد کروگر در این رابطه گفت:

"رشد فروش خودرو های الکتریکی در این بازار فوق العاده است و احتمال دارد که امسال با دو برابر شدن آن شاهد رسیدن به فروش یک میلیون دستگاه در سال باشیم."

طی پنج سال آینده، شرکت نیسان قصد معرفی شش مدل خودرو اینفینیتی در بازار چین را دارد.

از سال ۲۰۱۴ تا کنون، اینفینیتی، علاوه بر مدل کاربردی و اسپرت QX۵۰،  مدل Q۵۰-L را نیز در چین عرضه کرده است. در نمایشگاه خودرو پکن که هفته آینده برگزار می شود، اینفینیتی از طرح خودرو Q Inspiration رونمایی خواهد کرد. کروگر از عرضه خودرو ای هایبرید با همین طرح، طی پنج سال آینده خبر داد.

کروگر و اینفینیتی قصد دارند که با ترکیب بومی سازی و خودرو های الکتریکی، فروش خود را تا پنج سال آینده، حداقل سه برابر بیشتر کنند.

تغییر جهت به سوی خودرو های الکتریکی، به نیسان و اینفینیتی برای رسیدن به استاندارد های سختگیرانه کشور چین در خصوص سوخت خودرو ها کمک می کند. اما از آن مهم تر، این هدف به اعتبار برند اینفینیتی نیز کمک می کند تا مانند شرکت تسلا، به تولید خودرو های الکتریکی لوکس بپردازد.

طی دو دهه گذشته در چین، بی ام و، آئودی و مرسدس بنز، بیشترین فروش را در بازار خودرو های لوکس داشته اند. از آن جایی که اشتهای مشتریان چینی در خرید خودرو بسیار بالاست، صحنه رقابت برای شرکت های دیگه از لکسوس تا تسلا، فراهم است. کروگر در وصف این موضوع گفت:

"علایق مشتریان بسیار سریع تغییر می کنند. طبق آمار و داده های ما، طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶، علاقه به خودرو های الکتریکی سه برابر شده است؛ برای برندی مانند اینفینیتی، این یک فرصت بسیار بزرگ است."

منبع: Reuters.com

ایران: ترامپ درصدد "بی ثبات کردن" بازار جهانی نفت است

به نقل از "بیزینس استاندارد"، ایران دونالد ترامپ را به ایجاد بی ثباتی در بازار جهانی نفت متهم کرد. این اتهام به دلیل دو توئیت توهین آمیز ترامپ خطاب به اعضای اوپک است.

ایران دونالد ترامپ را به ایجاد بی ثباتی در بازار جهانی نفت متهم کرد

ایران دونالد ترامپ را به ایجاد بی ثباتی در بازار جهانی نفت متهم کرد

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران اظهار داشت:

این روزها قیمت نفت بستگی به آقای ترامپ دارد. هر روز آقای ترامپ پیام جدید یا اطلاعیه ای منتشر می کند که این پیام ها دلیل ایجاد نگرانی در بازار جهانی نفت می شود، به اعضای اوپک دستوراتی می دهد که بسیار توهین آمیز هستند و یا به کشورهای دیگر دستور افزایش تولید می دهد.

وی افزود:

این یک توهین به مردم و حاکمیت ملی این کشورها است و همچنین این امر باعث بی ثباتی بازار نفت می شود.

ترامپ در توئیت آخرش در روز چهارشنبه گفته است:

اعضای انحصاری اوپک باید به خاطر داشته باشند که قیمت گاز افزایش می یابد و کمک چندانی از دست آن ها بر نمی آید.

او بارها از سازمان اوپک(که آمریکا متحد عربستان، عضو کلیدی آن می باشد) درخواست کرده تا تولیدات خود را بالا ببرد. اوپک و دیگر کشورها از جمله روسیه ماه گذشته توافق کردند تولید نفت را به یک میلیون بشکه در روز افزایش دهند. البته این توافق پس از کاهش عرضه و به موجب آن افزایش قیمت جهانی اتفاق افتاد.

این حرکت ابتدا از جانب ایران که یکی از اعضای اوپک است؛ و پس از تحریم های جدید علیه ایران که به دلیل تصمیم ترامپ برای خروج از توافق هسته ای بین المللی با تهران صورت گرفت، آغاز شد که البته باعث ایجاد نگرانی های جهانی در این زمینه شده است.

منبع: business-standard.com

خروج امریکا از معاهده ایران، اقتصاد کره جنوبی را تهدید می کند

انتظار می رود خروج امریکا از معاهده هسته ای ایران و تصمیم بر اعمال تحریم های جدید ضربه ای به اقتصاد کره که شدیدا به واردات نفت وابسته است، وارد کند. افزایش قیمت نفت اجتناب ناپذیر است و این امر مصرف و منابع سرمایه  گذاری را تحت فشار قرار می دهد. طبق اظهارات تحلیلگران در روز چهارشنبه، صنایع حساس نفتی به مانند خطوط هوایی و پتروشیمی به شدت تحت تاثیر قرارخواهند گرفت.

خروج امریکا از معاهده ایران اقتصاد کره جنوبی را تهدید می کند

خروج امریکا از معاهده ایران اقتصاد کره جنوبی را تهدید می کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا روز چهارشنبه اعلام کرد امریکا از معاهدات هسته ای جلوگیری خواهد کرد، زیرا این توافقنامه ناقص ، نمی تواند توسعه تسلیحات هسته ای ایران را متوقف کند.

تحلیلگران انتظار دارند قیمت جهانی نفت افزایش یابد، زیرا خطرات جغرافیایی با تغییر و افزایش تقاضا و افزایش فشار همراه شده است. روز دوشنبه قیمت نفت خام غرب تگزاس به ۷۰.۷۳ دلار رسیده است که برای اولین بار در سه و نیم سال اخیر، از ۷۰ دلار عبور کرده است.

هوانگ سانگ هیون، یک تحلیلگر در سرمایه گذاری و اوراق بهادار اییوجینه اظهار داشت:

اگر تحریم های ترامپ علیه ایران به واقعیت تبدیل شود، احتمالا قیمت جهانی نفت برای هر بشکه به ۸۰ دلار خواهد رسید.

وی به کاهش تولید نفت اوپک و همچنین ممناعت از خروج نفت از ونزوئلا، آنگولا و لیبی اشاره کرد که این امر مانع افزایش تولید نفت در ایالات متحده می گردد.

تحلیلگران، خطر خروج امریکا از توافق هسته ای ایران و تاثیر آن بر قیمت جهانی نفت که اخیرا شاهد آن هستیم را بیان می کنند. لیم جی کیون، تحلیلگر بانک سرمایه گذاری و اوراق بهادار کره می گوید:

صادرات نفت خام ایران با مشکلات چندانی مواجه نخواهد شد زیرا به احتمال زیاد چین، هند و اروپا که بزرگترین مشتریان آن هستند وارد تحریم های جدید نمی شوند. انگلیس، آلمان و فرانسه به طور مشترک حرکات ترامپ را محکوم کردند و این درحالی است که اسرائیل و عربستان سعودی از وی حمایت کردند.

با این حال طبق اظهارات لیم، به احمال زیاد اصول اقتصادی، قیمت نفت را بیشتر افزایش خواهند داد.

وی اظهار داشت:

اوپک مشخص کرده است که قصد دارد تولید نفت را کاهش دهد و رشد تولید نفت شیل همچنان محدود خواهد بود. همچنین پس از رشد اقتصادی جهانی، تقاضای نفت وجود خواهد داشت. عربستان سعودی که بزرگترین تولید کننده نفت در جهان است قیمت ۸۰ دلاری هر بشکه نفت را مطالبه می کند.

تحلیلگران هشدار می دهند که افزایش قیمت نفت خام مانع بهبود اقتصادی کره، که ششمین وارد کننده بزرگ نفت در جهان است، خواهد شد.

بیک دامی، محقق موسسه تحقیقاتی هیوندای می گوید:

افزایش قیمت نفت می تواند فشار بر اقتصاد را افزایش دهد و بر مصرف و سرمایه گذاری تاثیر سوء خواهد گذاشت.

وی برآورد کرده است اگر قیمت نفت خام هر بشکه به ۸۰ دلار برسد، تولید ناخالص داخلی کره جنوبی به ۰.۹۶ درصد کاهش خواهد یافت. قیمت بالای نفت، مصرف را تا ۰.۸۱ درصد کاهش خواهد داد زیرا به علت تورم، قدرت خرید خانِوارها کم می شود. بر اساس اظهارات بیک، این امر همچنین به کاهش ۷.۵۶ درصدی سرمایه گذاری منجر خواهد شد.

تحلیلگران می گویند به دلیل افزایش هزینه ی تولید، به خصوص در محصولات نفتی، مواد شیمیایی و حمل و نقل، صنایع اصلی و مهم مزایای رقابتی خود را از دست خواهند داد.

هوانگ می گوید:

گرچه یک سوال وجود دارد که آیا قیمت بالای نفت در بلند مدت ادامه خواهد یافت یا خیر، اما روند رو به افزایش آن در کوتاه مدت اجتناب ناپذیر است. صنایع پتروشیمی در این اوضاع، شرایط بدتری دارند.

بیک به دولت توصیه کرد در پی تمهیدات شرایط بحرانی باشند تا بتوانند تاثیرات سوء نوسان قیمت نفت را کاهش دهند. وی گفت:

شرکت ها مجبور خواهند شد فرایندهای تولیدی خود را مجددا ارزیابی کنند.

منبع: koreatimes.co.kr


بستن