شرکت ال جی در سه ماهه نخست سال با کسری مواجه شده است

ال جی اعلام کرده که به رغم سودآوری پنل های OLED این شرکت، در سه ماهه نخست با کسری مواجه شده و یکی از علل آن را کاهش تقاضا عنوان کرده است.

شرکت ال جی در سه ماهه نخست سال با کسری مواجه شده است

LG-Logo۲۰۱۷۰۷۲۷۱۳۲۵۰۳۱۰۱-۱۰۲۴x۷۲۴.jpg

کسری ال جی در سه ماهه نخست سال

سئول، ۲۵ آوریل- شرکت ال جی روز چهارشنبه اعلام کرد که در دوره ژانویه تا مارس با ضرر خالص مواجه شده، کسری سه ماهه ای که  برای نخستین بار در شش سال گذشته و در بحبوحه سقوط جهانی قیمت پنل ها رخ داده است.

این شرکت در سند تنظیمی خود گزارش داده که ضرر خالص آن به ۹/۴۸ میلیارد وُن ( ۴/۴۵ میلیون دلار آمریکا) رسیده، در قیاس با سود ۶۷۹ میلیارد وُنی که یک سال پیش از آن، گزارش داده بود.

این شرکت همچنین ضرر خالص عملیاتی به میزان ۳/۹۸ میلیارد وُن، در قیاس با سود ۱ تریلیون وُنی در مدت مشابه سال قبل را گزارش کرده است. فروش شرکت با کاهش ۶/۱۹ درصدی به ۶۷/۵ تریلیون وُن رسیده است.

ال جی می گوید که علت فروش ضعیف اش کاهش فصلی تقاضا و همزمان با آن تقاضای اندک از تولیدکنندگان بوده است، و وضعیت انتظاری برای افزایش احتمالی عرضه از سوی رقبای چینی ایجاد کرده است.

با این حال، شرکت اعلام کرده که فروش پنل های OLED همچنان رو به افزایش است و مدعی شده که سودآوری این بخش نیز بالا رفته است.

به رغم عملکرد خوب بخش OLED ، اما ال جی اعلام کرد که سقوط جهانی قیمت پنل های LCD و شرایط ارزهای خارجی، شرکت را با کسری در دوره مذکور مواجه نموده است.

طی سه ماهه اول، پنل های تلویزیونی ۴۳ درصد، و پس از آن محصولات تلفن همراه ۲۲ درصد از فروش را تشکیل می دادند. پس از آن ها، پنل های لپ تاپ و تبلت ۱۹ درصد و مانیتورها ۱۷ درصد از فروش را شامل می شوند.

مدیر ارشد امور مالی شرکت، کیم سانگ-دون گفت:

" وضعیت بازار با آهنگی بسیار سریع تر از انتظارها تغییر کرد."

او اعلام کرد که شرکت چاره جویی های مختلفی مانند تعدیل در سرمایه گذاری و کاستن از هزینه های تولید را مدنظر قرار خواهد داد.

شرکت ال جی گفته است که با توجه به رویدادهای عمده ورزشی و تقاضای فزاینده برای محصولات بزرگ تر OLED، انتظار وضع بهتری در سه ماهه دوم را دارد.

شرکت همچنین اعلام کرد که می خواهد از طریق نهایت بهره وری از بخش  OLED و ایجاد راه حل های خاصی از جمله والپیپرها و محصولات Crystal Sound OLED سودآوری خود را تضمین کند.

منبع english.yonhapnews.co.kr

 

رسوایی مالی رییس ستاد انتخابات ترامپ!

روز جمعه مدیر اجرایی یکی از بانک های نیویورک شهادت داد که پائول مانافورت بیش از 16 میلیارد دلار وام دریافت کرده است و این امر زمانی صورت گرفته است که رییس بانک برای پیوستن به کابینه رییس جمهوری دونالد ترامپ در صورت پیروزی احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 علاقه نشان داده است.

رسوایی مالی رییس ستاد انتخابات ترامپ!

شهادت علیه رییس کمپین انتخاباتی ترامپ برای کلاهبرداری مالی ساعاتی متوقف شده بود تا بحث های غیر عادی در پشت صحنه بین قاضی و وکلای طرفین انجام شود. اکنون دادستان ها می گویند روز دوشنبه پرونده علیه مانافورت بسته می شود. وکیلان مدافع از اینکه شاهدان عینی فراخوانی بشوند صحبتی نکرده اند. 

دادستانی پرونده ابتدا با پیگرد میولر مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد؛ نه پائول مانافورت نه ریک گیتس از کمپین انتخاباتی ترامپ متهم نشدند

دادستانی پرونده ابتدا با پیگرد میولر مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد؛ نه پائول مانافورت نه ریک گیتس از کمپین انتخاباتی ترامپ متهم نشدند

این وقفه در طول نه روز روند بررسی که گاهی پر التهاب هم بود رخ داد و سوال و جواب های پرتنشی میان دادستان ها و قاضی ناحیه، تی. ای. الیس را نیز در برداشت؛ مخصوصا که دستور تسریع فرآیند بررسی پرونده را به دولت هم صادر کرده بود.

الیس بدون توضیح پس از مشورت با ناظران و وکلای مربوط به مشاوره حقوقی ویژه دفتر رابرت میولر و وکیلان مانافورت بیش از ۲۰ دقیقه در محاکمه تنفس اعلام کرد.

در یکی از لحظات الیس از دادگاه خارج شد و به سمت اتاق هیئت ژوری رفت و به آنها چند بار یادآوری کرد که قرار نبود پرونده فرار از مالیات و کلاهبرداری بانکی را اصلا مورد بحث قرار دهند. همچنین شامل این مسئله نیز بود که به هیچ وجه در مورد شهادت نظر ندهند.

این همان روزی صورت گرفت که اعضای هیئت ژوری از جزئیات شهادت راجع به وام های مانافورت و خرید بلیط فصلی لاکچری او برای بازی یانکی های نیویورک با خبر شدند  که با یک حساب بین المللی پرداخت شده بود و به گفته بازرسان از اداره کل مالیات های درون مرزی مخفی کرده بود.

دنیس ریکو یکی از مدیران اجرایی بانک پس انداز فدرال که با توافق مصونیت شهادت داده بود برای هیئت ژوری به تفصیل شرح داد که چگونه با اقدامات رییس بانک استفان کالک در ترتیب دادن وام های مانافورت معذب می شده است. بازرسان گفتند که با وجود هشدارها کالک وام های مانافورت را به زور جلو می برده است زیرا در به دنبال منصبی در دولت ترامپ بوده است.

ریکو در طول شهادت به هیئت ژوری گفت که کالک قبل از تایید وام ها راجع منصب ها در کمپین ترامپ صحبت می کرده است و سپس به طور خاص به منصب وزارت خزانه داری یا مسکن و توسعه شهری اشاره کرده است تا ریکو به مانافورت تسهیلات قائل شود. ریکو گفت ازپیام های کالک پیروی نکرده است زیرا به نظرش بی جا بوده اند.

ریکو به هیئت ژوری گفت که یک کمیته یک روزه وام مانافورت را تایید کرده اند. ریکو همچنین بیان کرد که پس از آنکه مدیرکل بانک ابراز شک کرده بود که مانافورت توان بازپرداخت بدهی را داشته باشد از این دستور سرپیچی کرد و یکی از وام ها به مبلغ ۹.۵ میلیون دلار را تایید کرد.

ریکو عنوان کرد که این تاییدیه علی رغم این مسئله صادر شد که بیمه کنندگان چندین مورد اختلاف میان بازپرداخت مالیات و ارقام اظهارنامه مالیاتی او به بانک پیدا کردند.

ریکو راجع به این اختلافات گفت:

در تمام موارد الف به اضافه ب برابر با ج نمی شد.

در شهادت قبلی شاهدان عینی مسائل دیگری را شرح داده بودند که در اسناد ارائه شده ی مانافورت برای گرفتن وام بود. در روز جمعه بازرسان در نامه ای که وی برای شرح ترازنامه مالی ۳۰۰.۰۰۰ دلاری کارت بانکی ارائه داده بود را بر مبنای صفر تنظیم کردند.

مانافورت در نامه ای که به بانک ارائه داده بود عنوان کرده بود که مبلغ ۳۰۰.۰۰۰ دلار را به نماینده ی قدیمی اش قرض داده بوده است تا بلیط های فصلی را خریداری کند. اما عرفان کریمیکا یکی از مسئولان فروش بلیط یانکی ها به هیئت ژوری گفت که تیم بیسبال هیچ آماری در رابطه با این وجود ندارد که وی چنین خریدی انجام داده باشد.

کریمیکا همچنین شهادت داد که مانافورت با حساب بانکی بین المللی با نام گلوبال هایویز که یکی از کمپانی های ساختمان بین المللی است پرداخت بلیط های یانکی ها را انجام داده است که بازرسان می گویند وی نتوانسته است در بازپرداخت وام آن را شرح دهد.

روند بررسی روز جمعه یک لحظه ی آسودگی برای الیس و دادستان گرگ اندرس داشت که در این پرونده گرفتار شده بودند.

در حال بازجویی از یک شاهد عینی، اندرس اشاره کرد که فراموش کرده بوده است تا سندی را که لازم بوده به شاهد عینی نشان دهد که الیس در جواب گفت:

اعتراف برای نفس پسندیده است.

اندرس پاسخ داد:

به نظرم پس از این پرونده نفس من به شدت خوش ترکیب شود.

که موجب خنده حضار در سالن شد.

روز جمعه در بررسی پرونده پیشرفت حاصل شد؛ اعضای هیئت ژوری در برابر شهادت صبر نشان دادند و گاهی از آمار مالیات و بانک ملالت ایجاد می شد. این پیگرد پس از بررسی میولر مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری که نه مانافورت نه گیتس در کمپین انتخاباتی ترامپ برای آن متهم نشدند اولین مورد پیگرد قانونی است.

برای این مورد بیش از ۲۰ شاهد عینی از جمله گیتس فراخوانده شدند که مدارک مستندی برای اثبات کلاهبرداری بانکی مانافورت و میلیون ها دلار در حساب بانک بین المللی پنهان شده از چشم اداره مالیات درون مرزی کشف شد.

منبع: thestar.com

«بحران مالی» بعدی در راه است؟

از رکود اقتصادی بزرگ در دهه 30 تا سقوط حدود یک دهه پیش، چند جریان و رویداد قابل توجه در آمریکا شکل گرفتند. حالا با وجود یک رئیس جمهور جدید و تردیدهایی که درباره سیاست اقتصادی او وجود دارد، نگرانی‌های زیادی دراین باره وجود دارد که نکند بحران مالی بعدی، در همین نزدیکی باشد بویژه که اغلب، همین اشتباهات سیاستی عامل اصلی ایجاد این بحران‌ها یا بدتر کردن شرایط هستند.

«بحران مالی» بعدی در راه است؟

«بحران مالی» بعدی در راه است؟

«بحران مالی» بعدی در راه است؟

این موضوع که درحال حاضر یک افزایش ثابت در بازارهای سهام صورت گرفته و بسیاری خاطرجمع شده‌اند ممکن است درست باشد، هرچند پیش‌بینی و انتظار برای بحران مالی بعدی نیز، به اندازه هر تصمیمی برای سرمایه‌گذاری، واجد اهمیت است. برخی تحلیلگران بازار درباره بازگشت بحران سال ۲۰۰۷ هشدار داده‌اند اما هشدارهایشان چندان شنیده نشده است.

نقش سیاست‌گذاری در دوره‌های ثبات و بحران‌ مالی چیست؟

پاسخی که اقتصاددانان و تحلیلگران مالی به چنین پرسشی می‌دهند تا حد زیادی به گرایشات سیاسی آنان بستگی دارد. برای مثال، اقتصاددانان چپ و چپ میانه همواره انگشت خود را به سمت فقدان مقررات کافی و درست (در بازار) بعنوان عامل سقوط اقتصادی نشانه می‌روند. سقوط سال ۲۰۰۸ از بازار مسکن آغاز شد و عامل آن، ساختار ناکارآمد وام‌دهی در بانک‌ها بود.

بنابراین این اقتصاددانان به این سیاست دونالد ترامپ که وضعیت مقررات را به دوران پیش از رکود بازگرداند و آن‌ها را کاهش داد، بعنوان یک فرار رو به جلو و به سوی فاجعه نگاه می‌کنند؛ بانک‌هایی که مقررات کمتری دارند، احتمال بیشتری وجود دارد که با تسلسلی از بحران‌ها رو به رو شوند.

یک نمونه شاخص از این اقتصاددانان، جهاد داهر (Jihad Dagher) پژوهشگر صندوق بین المللی پول است که در سال ۲۰۱۷ مقاله‌ای با این عنوان منتشر کرد: مرور دوبار? اقتصادسیاسی بحران‌های مالی (Revisiting the Political Economy of Financial Crisis). او در این مقاله، آنچه را که ماهیت چرخه‌ایِ مقررات می‌نامد توضیح داده است. به این معنا که مقررات سختگیرانه‌ای که معمولا بلافاصله بعد از یک سقوط یا بحران مالی وضع و اجرا می‌شوند ضرورتا به معنای به سلامت عبور کردن از بحران مالی بعدی نیست.

حالا بیایید به ایالات متحده آمریکا بعنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان نگاهی بیندازیم. می‌گویند وقتی آمریکا عطسه می‌کند باقیِ کشورها سرما می‌خورَند. چارت پایین، نمود روشنی از این واقعیت است و به همین دلیل برای سیاستگذاران آمریکا، تصمیم‌گیریِ درست بسیار اهمیت دارد زیرا بقیه جهان تحت تاثیر آن تصمیمات قرار می‌گیرند.

در ژانویه ۲۰۱۷ بازارهای بورس با تغییر ۲۵۰۰۰ شاخص داو جونز رکورد زدند. رئیس جمهور دستوری را امضا کرد که مطابق با آن، برخی از مقررات مهم تحت قانون داد فرانک (قانون اصلاح وال استریت و محافظت مصرف کننده) بازگشتند. یکی از اثرات این دستور اجرایی، کاهش مقررات بانکی و قدرت قانونگذاران است. این تصمیم، مشابه تصمیم ترسناکِ لغو قانون گلاس استیگل در سال ۲۰۰۰ بود.

این قانون که پس از رکود اقتصادی بزرگ وضع شده بود، عملیات بانک‌های تجاری (بانک‌های سپرده‌پذیر و وام‌ده) را از عملیات بانک‌های سرمایه‌گذار (شرکت‌های پذیره‌نویس و کارگزار) تفکیک کرد و مانع مداخله آن‌ها در فعالیت‌های یکدیگر بود. لغو این قانون درواقع به بانک‌ها این اختیار را می‌دهد که با پول سپرده‌های مردم، در هر زمینه‌ای که می‌خواهند فعالیت و سرمایه‌گذاری کنند که ممکن است سودده باشد و ممکن است مانند سال ۲۰۰۸، ضررده باشد. به همین دلیل برخی به وال استریت، قمارخانه هم می‌گویند. باقیِ ماجرا نیز تاریخ است.

البته تاریخی که می‌تواند دوباره بطور کامل تکرار شود. داهر در تحلیل خود به مجموعه رویدادهایی اشاره کرده است که از قرن ۱۸ در دنیای اقتصادهای بزرگ جهان به وقوع پیوستند. موارد مشابه دیگر، اقتصاد کشورهایی چون ژاپن و اسپانیا هستند که به افزایش مقررات بر بانک‌های خود با سابقه ده‌ها ساله پرداختند.

نقش تنش‌ها و بی‌ثباتی‌های سیاسی در بحران‌های مالی

کشمکش اخیر با کره شمالی و جنگ تجاری میان آمریکا و چین، اثر مخربشان را بر بازارهای بورس گذاشته‌اند. برای مثال میانگین صنعتی داو جونز در ساعت‌های اوج این تنش‌ها و بطور متوسط، صدها واحد کاهش ارزش سهام داشته است. در مقیاس بزرگ، چنین تنش‌ها و اختلافاتی این امکان بالقوه را دارند که باعث سقوط بازارهای جهانی شوند چراکه جهان مالی، عملا یک دهکده جهانی است.

همبستگی در میان بازیگران سیاسی ازجمله اتحادیه اروپا، مسئله‌ای حیاتی برای ثبات اقتصادی است. پس از برگزیت و افزایش جنبش‌های راست رادیکال در اروپا، ترس‌ها و نگرانی‌هایی از یک بحران مالی متاثر از این سیاست‌ها، در جریان است. چین نیز تا ۶ درصد کاهش شتاب در رشد را تجربه کرده است و این ظرفیت بالقوه را دارد که موجب کند کردن روند رشد در سطح اقتصاد جهان شود. چین یک کارخانه جهانی است و کاهش در تولید، می‌تواند باعث افزایش قیمت جزئی آن تولیدات و محصولات، در همه‌جا شود.

«بزرگ‌تر از آن که سقوط کند» (Too Big To Fail)

بسیاری از مشکلاتی که پس از رکود ایجاد شده بودند، فعلا متوقف شده‌اند. درواقع بعضی از تحلیلگران به صراحت بیان می‌کنند که بحران مالی بعدی، صرفا به تاخیر افتاده است نه آنکه جلوی آن گرفته شده باشد زیرا اقداماتی که تاکنون انجام شده است نتوانسته‌اند به مشکلات ساختاری و سیستماتیک آدرس دهند. بزرگ‌ترین بانک‌ها در جهان، همچنان بزرگ‌تر از آن هستند که سقوط کنند. تنها ۵ سال پس از سقوط اقتصادی سال ۲۰۰۸، دارایی ۴ تا از بزرگ‌ترین بانک‌ها به ۷.۸ تریلیون دلار می‌رسید که به اندازه ۴۷ تا ۴۳ درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) در دوران پیش از رکود بود.

خطرِ قدرتی که اینچنین ناعادلانه و نامتناسب میان چند نهاد محدود توزیع شده باشد نیازی به توضیح ندارد. این نهادها و سازمان‌ها پاسخگویی محدودی دارند چون دولت در مواقع سقوط آن‌ها، موظف است که به آن‌ها حمایت مالی (اصطلاحا به آن bailout می‌گویند) برساند. چالش‌های دیگری از جمله بحران وام‌های دانشجویی و نابرابری درآمدی در جهان توسعه‌یافته نیز باید موردتوجه قرار بگیرند.

نتیجه‌گیری آن که، به سادگی نمی‌توان مشخص کرد که بحران بعدی چه زمان و چگونه رخ خواهد داد. چنانکه می‌گویند، جامعه‌ای که از تجربیات گذشته خود درس نگیرد احمق است. پیامدهای بحران‌های مالی، وخیم است پس بهتر است به جای منفعل بودن، کاری بکنیم.

منبع: nytimes.com

صعود قیمت طلا با وجود تثبیت قیمت دلار !

از اوایل سه شنبه قیمت طلا با وجود ثبات نرخ دلار افزایش تدریجی داشته است، در عین حال انتظارات برای افزایش نرخ سود در ایالات متحده افزایش می یابد.

صعود قیمت طلا با وجود تثبیت قیمت دلار !

قیمت طلای جهانی اندکی بالا می رود

قیمت طلای جهانی اندکی بالا می رود

نرخ پایه

ساعت ۰۰:۵۱ به وقت گرینویچ، طلای اسپوت با افزایش ۰.۲ درصدی به ۱۲۰۸.۰۶ دلار به ازای هر اونس رسید

معاملات  طلا در ایالات متحده با اندکی تغییر به ۱۲۱۷.۱۰ دلار به ازای هر اونس رسید.

روز سه شنبه سهام آسیا یکنواخت بود که نگرانی های راجع به تنش تجاری میان ایالات متحده و چین با حمایت سود حاصل در وال استریت جبران شد.

سه شنبه پوند یک شبه به پایین ترین رقم در ۱۱ ماهه گذشته رسید. در همین حین کشمکش های تجاری میان ایالات متحده و چین به افزایش ارزش دلار کمک کرد.

شاخص <DXY> دلار که ارزش پول در برابر سبد شش واحد پول مهم را اندازه گیری می کند بدون تغییر رقم ۹۵.۳۴۵ بود.

روز دوشنبه رسانه دولتی چین سیاست های تجاری دونالد ترامپ مورد انتقاد قرار داد که وی در پی ایجاد تشویش میان سرمایه گذاران راجع به اقتصاد چین است تا با افزایش نگرانی ها بازارهای مالی این کشور را متزلزل کند.

دو نفر با اطلاع از این طرح گفتند که از روز دوشنبه بانک مرکزی چین الزامات متقابل بر روی گزینه های FX را اعمال می کند.

در ماه جولای تعرفه های جدیدی روی میلیاردها دلار صادرات چین به ایالات متحده اعمال شد اما چین رشد خود را حفظ کرد؛ کشمکش تجاری باعث شد تا طرفین در این میان روی سرمایه گذاری ها در بازارهای مالی متزلزل با ریسک وارد شوند.

روز دوشنبه یکی از مقامات ارشد دولت ایالات متحده اعلام کرد که این هفته دولت ترامپ با تحریم های اقتصادی خود مجددا ایران را مورد حمله قرار می دهد که این امر اقتصاد ایران را به شدت تحت از این امر متاثر خواهد شد.

مشاور امنیتی رده بالای ترامپ در روز دوشنبه تاکید کرد که ایران بایستی گفتگوها با ایالات متحده را از سر بگیرد یا رنج مضاعف ناشی از تحریم های اقتصادی را به دوش بکشد، اما رییس جمهور ایران خطاب به واشنگتن گفت که ابتدا باید قابل اعتماد بودن خود را اثبات کند.

منبع: business-standard.com

مدل هوش مصنوعی می‌تواند میزان سم داروهای شیمی درمانی را کاهش دهد

محققان ام آی تی(MIT)، یک سیستم هوش مصنوعی(AI) را توسعه داده‌اند که می‌تواند به کاهش دوز مواد سمی شیمی درمانی برای گلیوبلاستوما(تهاجمی‌ترین فرم سرطان مغز) کمک کند و به طور بالقوه کیفیت زندگی بیماران را بهبود بخشد.

مدل هوش مصنوعی می‌تواند میزان سم داروهای شیمی درمانی را کاهش دهد

هوش مصنوعی، به کاهش سم داروهای شیمی درمانی کمک می‌کند

هوش مصنوعی، به کاهش سم داروهای شیمی درمانی کمک می‌کند

گلیوبلاستوما، یک تومور بدخیم است که در مغز یا نخاع دیده می‌شود و پیش آگاهی آن برای بزرگسالان بیش از ۵ سال نیست. بیماران باید هر ماه، ترکیبی از پرتودرمانی و داروهای متعدد را تحمل کنند. متخصصان علم پزشکی، به طور معمول حداکثر مقدار ممکن دوز دارو را برای کاهش تومور اعمال می‌کنند. با این حال، این داروهای قوی همچنان عوارض جانبی خطرناکی را در بیماران ایجاد می‌کنند.

محققان موسسه فناوری ماساچوست در ایالات متحده، مدلی ارائه داده‌اند که می‌تواند دوز مواد سمی داروها را کاهش دهد، ضمن اینکه اثر درمانی آنها را حفظ کند. این مدل از تکنیک یادگیری ماشین خود یادگیر استفاده می‌کند و ضمن استفاده از رژیم های درمانی، دوز داروها را مرتبا تنظیم می‌کند. در نهایت، این مدل با کمترین قدرت و تناوب دوز، درمان بهینه را پیدا می‌کند به نحوی که اندازه‌های تومور را تا حد قابل مقایسه با رژیم های سنتی کاهش دهد.

مدل یادگیری ماشین در آزمایش‌های شبیه‌سازی از ۵۰ بیمار، چرخه درمان را به نحوی طراحی کرد که می‌تواند دوز داروها را به نصف یا یک چهارم کاهش دهد در عین حال که همان پتانسیل را برای کوچک کردن تومور حفظ می‌کند. لازم به ذکر است که مصرف داروها بر اساس این مدل به صورت دو بار در سال به جای ماهانه قابل برنامه‌ریزی است.

 

پراتیک شان از دانشگاه ام آی تی، خاطر نشان کرد:

ما هدف را حفظ کردیم به این معنا که به کاهش اندازه تومور در بیماران کمک کنیم و در عین حال در رابطه با کیفیت زندگی، مطمئن شویم دوز سمی بودن داروها به بیماری‌های سنگین و عوارض جانبی منجر نمی‌شود.

مدل محققان از یک روش الهام گرفته از روان‌شناسی رفتاری به نام تقویت یادگیری (RL) استفاده می‌کند که در آن یک مدل یاد می‌گیرد به رفتار خاصی برسد که منجر به نتیجه مطلوب می‌شود. این تکنیک شامل عامل‌های هوش مصنوعی است که اقدامات را در یک محیط پیچیده و غیر قابل پیش‌بینی به پایان می‌رسانند تا به نتیجه‌ای دلخواه برسند. هر زمان که مدل یک اقدام را کامل کند، بسته به اینکه آیا این اقدام به سمت نتیجه می‌انجامد یا خیر، عامل یک پاداش یا مجازات را به خود اختصاص می‌دهد. سپس عامل، اقدامات خود را بر اساس این امتیازات برای رسیدن به نتیجه مطلوب تنظیم می‌کند.

این رویکرد برای آموزش برنامه کامپیوتری DeepMind مورد استفاده قرار گرفت که در سال ۲۰۱۶ عناوینی را برای حرکات یکی از بهترین بازیکنان انسانی در بازی Go ایجاد کرد. این روش همچنین برای آموزش ماشین‌های بدون راننده در مانورها، مانند ادغام با ترافیک و یا پارکینگ استفاده می‌شود که در آن، وسیله نقلیه بارها و بارها تمرین می‌کند و تنظیماتی انجام می‌دهد تا عملکردی درست داشته باشد.

محققان این مدل را روی ۵۰ بیمار شبیه‌سازی شده آموزش دادند. اطلاعات مربوطه به طور تصادفی از یک پایگاه داده بزرگ بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما که قبلا درمان شده بودند، انتخاب شدند. برای هر بیمار، این مدل حدود ۲۰،۰۰۰ سعی و خطا انجام داد و پس از تکمیل آموزش، پارامترهای رژیم بهینه را یاد گرفت. هنگامی که اطلاعات بیماران جدید به مدل داده می شوند، این مدل از این پارامترها برای ایجاد رژیم‌های جدید بر اساس انواع محدودیت‌های ارائه شده توسط محققان استفاده می‌کند.

منبع: business-standard.com

ترامپ تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم ترکیه را دو برابر کرد

سرمایه گذاران به اظهار نظرهای اردوغان دلخوش کرده بودند که دولت از ارزش لیر پشتیبانی کند اما با سقوط ارزش لیر ناامید شدند.

ترامپ تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم ترکیه را دو برابر کرد

دستور ترامپ مبنی بر افزایش تعرفه واردات فلزات از ترکیه

دستور ترامپ مبنی بر افزایش تعرفه واردات فلزات از ترکیه

روز جمعه دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده جواز اعمال تعرفه های بیشتر را روی کالاهای وارداتی از ترکیه صادر کرد که مشمول افزایش ۲۰ درصدی آلومینیوم و ۵۰ درصدی فولاد شد که در نتیجه ی بالا رفتن تنش های این دو کشور بر سر زندانی کردن کشیش مسیحی و سایر مسائل دیپلماتیک بود.

ترامپ در یک پست توییتر صبحگاهی نوشت:

من تنها دستور دو برابر کردن تعرفه ها روی فولاد و آلومینیوم را دادم؛ با تمام احترامی که برای ترکیه قائل هستم واحد پول لیر در مقابل دلار قدرتمند ما به سرعت سیر نزولی پیدا کرد. برای آلومینیوم ۲۰ درصد و فولاد ۵۰ درصد اعمال تعرفه داشت؛ روابط کنونی ما با ترکیه خوب نیست.

اردوغان به مردم ترکیه می گوید که لیر خریداری کنند. رجب طیب اردوغان برای حمایت در این کشمکش که آن را یک «جنگ اقتصادی» خواند مبادله هر نوع ارز خارجی را فراخوانی کرد.

اردوغان در پخش رسانه ملی ترکیه گفت:

اگر دلار، یورو، یا طلا در منزل (زیر بالش) دارید به بانک رفته تا با لیر مبادله‌ کنید. این یک جنگ ملی است.

اروغان «لابی نرخ سود» را مقصر دانست که به دنبال تحمیل نرخ های بالاتر بر کشور است و گفت:

این هم پاسخی به آن هایی که اعلام جنگ اقتصادی کرده بودند.

سرمایه گذاران به اظهار نظرهای اردوغان دلخوش کرده بودند که دولت از ارزش لیر پشتیبانی کند اما با سقوط ارزش لیر ناامید شدند. ارزش دلار ۶.۲ برابر لیر نرکیه شد که ۱۱.۵ درصد افت در یک روز به حساب می آید.

منبع: business-standard.com


>