تبریز اولویت سرمایه گذاری ترکیه

فهری چاقلار، سرکنسول ترکیه در تبریز، گفت:

" اولویت سرمایه گذاری ترکیه در ایران، شهر تبریز است"

تبریز اولویت سرمایه گذاری ترکیه.jpg

تبریز اولویت سرمایه گذاری ترکیه

معاون استاندار تبریز رحیم شهرتی فر گفت:

"ما بر این باور هستیم که ارتباطات سرمایه گذاری باید دو طرفه باشد. به همین منظور هم از سرمایه گذاران ترکیه و هم سرمایه گذاران تبریز در زمینه ها سرمایه گذاری دعوت به عمل می آید."

چاقلار همچنین از سرمایه گذاری آژانس های گردشگری اروپا در تبریز خبر داد.

شهرتی فر ضمن اشاره به توسعه روابط ایران – ترکیه در سال های اخیر افزود:

"بسیار خوشحال کننده است که امروز سرمایه گذاران ترکیه در مناطق مختلف استان آذربایجان شرقی حضور دارند."

شهرتی فر اظهار داشت:

" ترکیه خواهان برداشتن موانع پیش روی سرمایه گذاری و روابط گردشگری متقابل است."

تجدید دیدار چین و امریکا در کاخ سفید در خصوص ادامه مذاکرات تجاری

به گزارش خبرگذاری رویترز مقام ارشد اقتصادی چین هفته آینده به منظور تجدید مذاکرات تجاری با ترامپ به واشنگتون سفر می کند. سخنگوی کاخ سفید در روز دوشنبه گفت در مذاکرات هفته گذشته دولت امریکا با مقامات چینی در پکن، با هیچ یک از خواسته های تجاری امریکا موافقت نشد.

لیو هی  معاون نخست وزیر و همچنین مشاور ارشد اقتصادی چین برای ادامه مذاکرات تجاری به واشنگتون سفر می کند.

لیو هی معاون نخست وزیر و همچنین مشاور ارشد اقتصادی چین برای ادامه مذاکرات تجاری به واشنگتون سفر می کند

ترامپ تهدید کرده که تعرفه های کالاهای وارداتی چین را تا ۱۵۰ میلیون دلار افزایش می دهد چرا که اظهارات پکن در خصوص شرایط لازم سرمایه گذاری مشترک، شیوه های صدور مجوز فن آوری ناعادلانه، دزدی آشکارا و همچنین دریافت های دولتی شرکت های فناوری امریکایی، فناوری ایالات متحده را غصب کرده است.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران یک خبرگذاری رسمی اعلام کرد:

ما روی چیزی کار می کنیم که فکر می کنیم که به نفع همه است. 

وی همچنین افزود:

لیو هی معاون نخست وزیر و همچنین مشاور ارشد اقتصادی چین هفته آینده برای مذاکره مجدد با تیم اقتصادی رئیس جمهور به واشنگتون می آید. 

سندرز جزییاتی در خصوص این مذاکرات بیان نکرد.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در پکن که مخالف سفر لیو هی به واشنگتون بود، گفت که دولت چین با نگرش مثبت به خواسته های کاخ سفید نگاه کرده و اینکه رسیدگی به مسائل و مشکلات تجاری از طریق رایزنی و مذاکره به نفع دو کشور و در واقع به نفع جهان است.

او در مصاحبه با یکی از خبرگذاری های رسمی اعلام کرد که:

این یک نشانه مثبت است. ما معتقدیم که امریکا خواستار توافق در حوزه مسائل تجاری با چین است.  

هفته گذشته، هفت تن از نمایندگان امریکایی به رهبری استیون منوچین (Steven Mnuchin) وزیر خزانه داری دولت امریکا به لیو و دیگر مقامات چینی لیستی مبنی بر رسیدگی به اظهاراتش در حوزه سرقت مالکیت معنوی و دیگر سیاست های تجاری که از نظر واشنگتون ناعادلانه بودند، ارائه دادند.

به نقل از افراد آگاه در این مسئله، این خواسته ها شامل کاهش تراز تجاری (صادرات خاص) امریکا با چین تا حدود ۲۰۰ میلیون دلار، کاهش تعرفه ها و همچنین حذف سوبسید برای فناوری های پیشرفته می شد.

چین از دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا درخواست کرد که از تهدید درباره تعرفه ها دست بکشد و در تصمیم وزارت بازرگانی مبنی بر ممنوعیت فروش محصولات و نرم افزار به شرکت ZTE سازنده تجهیزات مخابراتی چینی تجدید نظر کرده و با سرمایه های چینی دقیقا مطابق نظارت امنیتی دولت امریکا رفتار کند.

در طی دو روز مذاکرات پی در پی، چین و امریکا هر دو به توافق نرسیده اما موافق ادامه مذاکرات بودند.

 ترامپ در طول آخر هفته با هیات نمایندگان مذاکره با چین در خصوص ارزیابی جلسات در واشنگتون دیدار کرد. وی در یک پیام توییتری نوشت:

دولت چین از پیروزی های تجاری ایالات متحده ناراحت است.

رسانه های داحلی چینی اتفاقات آخر هفته را با خوش بینی توصیف کردند. مثلا یک روزنامه انگلیسی زبان چینی نوشت که این روند ادامه مذاکرات با دولت امریکا اتفاق خوبی بوده و با وجود اختلاف نظرهای بسیار نشان دهنده پیشرفت در مذاکرات است.

دولت چین این ادعا را که سیاست های او شرکت های خارجی را مجبور به واگذاری فناوری به رقیبان چینی می کند، رد می کند. چین همچنین ادعا کرده که اگر عوارض گمرکی ایالات متحده تحمیل شود، تعرفه های انتقالی روی کالاهایی از قبیل سویا و هواپیما قطعا تحت تاثیر قرار می گیرد.

منبع: reuters.com

شرکت ال جی در سه ماهه نخست سال با کسری مواجه شده است

ال جی اعلام کرده که به رغم سودآوری پنل های OLED این شرکت، در سه ماهه نخست با کسری مواجه شده و یکی از علل آن را کاهش تقاضا عنوان کرده است.

LG-Logo۲۰۱۷۰۷۲۷۱۳۲۵۰۳۱۰۱-۱۰۲۴x۷۲۴.jpg

کسری ال جی در سه ماهه نخست سال

سئول، ۲۵ آوریل- شرکت ال جی روز چهارشنبه اعلام کرد که در دوره ژانویه تا مارس با ضرر خالص مواجه شده، کسری سه ماهه ای که  برای نخستین بار در شش سال گذشته و در بحبوحه سقوط جهانی قیمت پنل ها رخ داده است.

این شرکت در سند تنظیمی خود گزارش داده که ضرر خالص آن به ۹/۴۸ میلیارد وُن ( ۴/۴۵ میلیون دلار آمریکا) رسیده، در قیاس با سود ۶۷۹ میلیارد وُنی که یک سال پیش از آن، گزارش داده بود.

این شرکت همچنین ضرر خالص عملیاتی به میزان ۳/۹۸ میلیارد وُن، در قیاس با سود ۱ تریلیون وُنی در مدت مشابه سال قبل را گزارش کرده است. فروش شرکت با کاهش ۶/۱۹ درصدی به ۶۷/۵ تریلیون وُن رسیده است.

ال جی می گوید که علت فروش ضعیف اش کاهش فصلی تقاضا و همزمان با آن تقاضای اندک از تولیدکنندگان بوده است، و وضعیت انتظاری برای افزایش احتمالی عرضه از سوی رقبای چینی ایجاد کرده است.

با این حال، شرکت اعلام کرده که فروش پنل های OLED همچنان رو به افزایش است و مدعی شده که سودآوری این بخش نیز بالا رفته است.

به رغم عملکرد خوب بخش OLED ، اما ال جی اعلام کرد که سقوط جهانی قیمت پنل های LCD و شرایط ارزهای خارجی، شرکت را با کسری در دوره مذکور مواجه نموده است.

طی سه ماهه اول، پنل های تلویزیونی ۴۳ درصد، و پس از آن محصولات تلفن همراه ۲۲ درصد از فروش را تشکیل می دادند. پس از آن ها، پنل های لپ تاپ و تبلت ۱۹ درصد و مانیتورها ۱۷ درصد از فروش را شامل می شوند.

مدیر ارشد امور مالی شرکت، کیم سانگ-دون گفت:

" وضعیت بازار با آهنگی بسیار سریع تر از انتظارها تغییر کرد."

او اعلام کرد که شرکت چاره جویی های مختلفی مانند تعدیل در سرمایه گذاری و کاستن از هزینه های تولید را مدنظر قرار خواهد داد.

شرکت ال جی گفته است که با توجه به رویدادهای عمده ورزشی و تقاضای فزاینده برای محصولات بزرگ تر OLED، انتظار وضع بهتری در سه ماهه دوم را دارد.

شرکت همچنین اعلام کرد که می خواهد از طریق نهایت بهره وری از بخش  OLED و ایجاد راه حل های خاصی از جمله والپیپرها و محصولات Crystal Sound OLED سودآوری خود را تضمین کند.

منبع english.yonhapnews.co.kr

 

عذرخواهی ایلان ماسک به خاطر اظهاراتش در مورد کاشف غار انگلیسی!

پس از سقوط ارزش سهام شرکت تسلا، ایلان ماسک در روز چهارشنبه از ورن آنسورث کاشف غار انگلیسی، به خاطر اینکه او را یک "پدو" نامیده بود عذرخواهی کرد!

عذرخواهی ایلان ماسک به خاطر اظهاراتش

عذرخواهی ایلان ماسک به خاطر اظهاراتش

ماسک با انتشار پستی در توئیتر گفت:

به هر حال، برخوردی که او با من داشت، توجیه کننده عکس العمل من نبود. من از آقای آنسورث  و همینطور از شرکت هایی که ریاست آنها را بر عهده دارم عذرخواهی می کنم. اشتباه از من بود

آنسورث، ایده زیردریایی کوچک ماسک برای نجات ۱۲ پسر به دام افتاده در غار را رد کرده بود که این مسئله واکنش عجیب و غریب ماسک را در پی داشت. ایلان ماسک در ادامه توئیتش نوشت:

حرف های من از روی عصبانیت بود و دلیلش حرفهای دور از حقیقت آنسورث نسبت به ایده زیردریایی کوچک بود.

بر اساس گزارش گاردین، پیش تر پست های توئیتری ماسک به دلیل رفتار و واکنش غیر منطقی اش مورد هجوم و انتقاد افراد بسیاری قرار گرفته بود. جیمز آندرسون، شریک بیلی گیفورد، چهارمین سهامدار بزرگ شرکت تسلا گفت:

من با بعضی از پست های انتقادی ماسک موافقم اما این مسئله فرق دارد. ما با شرکت در تماس هستیم و امیدواریم این موضوع با جدیت مورد پیگیری قرار بگیرد. من دوست دارم صلح، آرامش و کارایی در شرکت برقرار باشد.

جن مانستر، رئیس تحقیقات لوپ ونچر گفت: اگر رفتار ماسک تغییر نکند تاثیر منفی روی شرکت تسلا خواهد داشت.

۱۲ پسر نوجوان به همراه مربی فوتبالشان که در غار تام لوآنگ گرفتار شده بودند، پس از یک هفته محبوس ماندن در این غار، با تلاش تیمی بین المللی نجات یافتند.

ایلان ماسک در ماه های اخیر، اظهارات عجیبی را در توئیتر به اشتراک می گذارد و چندین بار نیز به خبرنگاران و منتقدان هجوم آورده است. رسوایی های اخیر نشان از ادامه شکایات در مورد امنیت محیط کار و افزایش کشمکش ها در این شرکت دارد.

منبع: business-standard.com

جان توشاکِ مشهور، سرمربی تراکتورسازی شد

"جان بنجامین توشاک" به عنوان سرمربی به تیم فوتبال ایرانی تراکتورسازی تبریز پیوسته است.

جان بنجامین توشاک

جان بنجامین توشاک

آژانس خبری شینوهوا گزارش کرده است که توشاک ۶۹ ساله اهل ولز با قراردادی سه ساله، روز جمعه به تیم تراکتورسازی تبریز پیوسته است؛ میزان حقوق این مربی هنوز اعلام نشده است.

توشاک در سال ۱۹۸۷ تیم رئال سوسیه داد را در جام کوپا دل ری اسپانیا به قهرمانی رساند. دو سال بعد، او به عنوان سرمربی رئال مادرید امتخاب شد و این تیم را به پنجمین قهرمانی پی در پی در لا لیگا رساند، آن هم با رکورد بیشترین امتیاز و بیشترین گل زده.

توشاک در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ مربی تیم ملی مقدونیه بود و بعد در سال ۲۰۱۳ مربی تیم خزر لنکران آذربایجان شد. سپس برای نخستین بار در دوران مربیگری اش به خارج از اروپا رفت و از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ سرمربی تیم مراکشی وداد کازابلانکا شد.

تراکتورسازی که یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین تیم های ایران است، در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ لیگ برتر فوتبال ایران در جایگاه دهم قرار گرفت.

منبع:business-standard.com

اوبر پوشش سلامت را در اروپا افزایش می دهد

مدیر عامل جدید اوبر، پس از دیدار با امانوئل مکرون، فعالیت های شرکت را در رابطه با پوشش سلامت در اروپا افزایش داد.

اوبر پوشش سلامت را در اروپا افرایش می دهد

اوبر پوشش سلامت را در اروپا افرایش می دهد

اوبر قصد دارد تا بیمه سلامت رانندگان خود در اروپا را ارتقا دهد. این ارتقا از قبل در فرانسه انجام شده است و به زودی تمام اروپا را در بر خواهد گرفت. این اقدام به منظور جذب رانندگان مستقل بیشتر و پاسخ به انتقاد های مرتبط با این موضوع، انجام خواهد شد.

این نرم افزار درخواست تاکسی، سال گذشته و طی همکاری با شرکت بیمه آکسای فرانسه، بیمه حوادث را برای رانندگان این کشور فراهم کرد و امسال نیز قصد دارد تا دیگر کشور های اروپایی را شامل این طرح کند.

روز چهارشنبه دارا خسروشاهی، مدیر عامل ایرانی الاصل و جدید شرکت اوبر با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، ملاقات خواهد کرد. این دیدار پیش از ورکشاپ های تکنولوژی برای هدفی خوب ، با حضور بزرگان تکنولوژی، فیسبوک، مایکروسافت و آی بی ام، انجام خواهد گرفت.

پس از اتهامات آزار جنسی و بدرفتاری رانندگان، که منجر به کناره گیری رئیس پیشین این شرکت شد، اوبر به دنبال ترمیم و بهبود تصویر خود در جامعه است.

اوبر تاکنون با چالش های زیادی از سوی قانون گذاران، مدافع حقوق کارگران و صنعت تاکسی رانی، مواجه شده است. اتحادیه های تاکسی رانی اذعان دارند که اوبر با استفاده از رانندگان مستقل که علاقه ای به داشتن حقوق و مزایای رانندگان دائمی تاکسی ندارند، عرصه رقابت را بر بسیاری از سرویس های مشابه و رقیب تنگ کرده است.

اوبر در وبسایت خود اعلام کرده است که سیاست های بیمه جدید آن ها به زودی و بدون هیچ هزینه اضافه ای، برای بیش از ۱۵۰ هزار راننده در ۲۱ کشور اروپا از جمله بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا فراهم خواهد شد.

همچنین طی قوانین جدید بیمه و در صورت به دنیا آمدن کودکی جدید، به مردان و زنان مبلغ ۱.۰۰۰ یورو داده خواهد شد.

برای تصادف های شدید در حین کار، رانندگان در صورت عدم توانایی همیشگی به ادامه کار، تا مبلغ ۵۰ هزار یورو دریافت خواهند کرد.

دیگر مزایا شامل پرداخت هزینه های درمانی متحمل شده، خارج از بیمه معمولی خواهد بود و همچنین برای بستری شدن ۲۴ ساعته، این بیمه تا مبلغ ۱.۰۰۰ یورو را تحت پوشش قرار خواهد داد.

رانندگانی که به صورت موقت قادر به انجام کار نیستند، در صورتی که تصادف در حین کار رخ داده باشد، تا حداکثر ۳۰ روز، برای جبران مبلغی را دریافت خواهند کرد. این مبلغ دریافتی در هر کشور متفاوت خواهد بود و بر اساس ۸۰ درصد مبلغ درآمدی هر راننده در یک روز خواهد بود.

منبع: Reuters.com


بستن