ایران میزبان هجدهمین اجلاس جهانی آب

معاون وزیر نیروی ایران اعلام کرد:

"هجدهمین نشست شورای جهانی آب در تهران برگزار خواهد شد."

ایران میزبان هجدهمین اجلاس جهانی آب.jpg

ایران میزبان هجدهمین اجلاس جهانی آب

علیرضا دائمی، معاون وزیر نیروی ایران در امور بین الملل، گفت:

"نشست ۱۸ مجمع جهانی آب در ۱۵ ژانویه ۲۰۱۸ در تهران برگزار خواهد شد."

وی افزود:

"بیش از ۱۱۰ کشور از سراسر جهان در این اجلاس دو روزه که توسط بنیاد جهانی انرژی سازماندهی شده است شرکت خواهند کرد."

همچنین دبیر انجمن مدیریت سبز ایران نیز در این نشست خبری بنیاد جهانی انرژی را یک سازمان مردم نهاد دانست و افزود:

"این مجموعه برای توسعه مسئولیت پذیری زیست محیطی در دنیا تلاش می کند و هر ساله طرحهای برتر کشورهای عضو در زمینه‌های آب، خاک، هوا، انرژی، طرح های اجتماعی و پلاستیک را گردآوری می‌کند و طرح‌های برتر را به عنوان ایده‌ های جدید به دنیا معرفی‌ می‌کند."

بدین منظور برای این دوره از اجلاس ۷۸ طرح از کشور ایران نیز برای ارزیابی به بنیاد جهانی انرژی ارسال شده است.

ایران از منظر تاریخی و فرهنگی دارای ظرفیت پاسخگویی به چالش‌های زیست محیطی است. براساس برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شده است تا دفتر بین ‌المللی آب در تهران تشکیل و هر ساله نشست ‌های بین ‌المللی برای بررسی راهکارهای خروج از بحران ‌های زیست محیطی برگزار شود.

تاکنون بیش از ۱۱۰ کشور عضو بنیاد جهانی انرژی برای حضور در این رویداد بین‌المللی اعلام آمادگی کرده‌اند.  در سال ۲۰۱۴ ایران برای نخستین بار میزبان این رویداد بین ‌المللی شده بود و تصفیه خانه فاضلاب تهران به عنوان طرح برتر در این اجلاس انتخاب و به عنوان ایده‌ای جدید به دنیا معرفی شد.

بیش از ۹۰ درصد مصرف آب کشور به حوزه روستایی و کشاورزی اختصاص دارد که وزارت نیرو برای مدیریت مصرف آب در این بخش هم اکنون در حال حمایت از بخش کشاورزی برای طرح‌های توسعه کشت‌ های منطبق بر اقلیم و کم آب‌ بر است.

حمایت از فناوری‌های بومی و سرمایه‌های بین نسلی ایران برنامه جدید وزارت نیرو می باشد و این سرمایه‌ها یکی از ثروت‌های اساسی کشورهای دارای تاریخ است، بنابراین وزارت نیرو در حال برنامه ریزی برای سامان دهی فناوری ‌های بومی و احیای آن ‌ها در کشور است.

براساس قانون برنامه ششم توسعه باید ۲۵ هزار روستا برنامه اقتصادی صادرات محور داشته باشند که در این بین مباحث زیست محیطی و صنعت پاک نیز جزو موضوعات مطرح در این حوزه است. 

وزارت نیرو امیدوار است با برپایی این اجلاس بین‌المللی بتواند از دست آوردهای سایر کشورها برای توسعه بخش روستایی خود استفاده کند.

عذرخواهی ایلان ماسک به خاطر اظهاراتش در مورد کاشف غار انگلیسی!

پس از سقوط ارزش سهام شرکت تسلا، ایلان ماسک در روز چهارشنبه از ورن آنسورث کاشف غار انگلیسی، به خاطر اینکه او را یک "پدو" نامیده بود عذرخواهی کرد!

عذرخواهی ایلان ماسک به خاطر اظهاراتش

عذرخواهی ایلان ماسک به خاطر اظهاراتش

ماسک با انتشار پستی در توئیتر گفت:

به هر حال، برخوردی که او با من داشت، توجیه کننده عکس العمل من نبود. من از آقای آنسورث  و همینطور از شرکت هایی که ریاست آنها را بر عهده دارم عذرخواهی می کنم. اشتباه از من بود

آنسورث، ایده زیردریایی کوچک ماسک برای نجات ۱۲ پسر به دام افتاده در غار را رد کرده بود که این مسئله واکنش عجیب و غریب ماسک را در پی داشت. ایلان ماسک در ادامه توئیتش نوشت:

حرف های من از روی عصبانیت بود و دلیلش حرفهای دور از حقیقت آنسورث نسبت به ایده زیردریایی کوچک بود.

بر اساس گزارش گاردین، پیش تر پست های توئیتری ماسک به دلیل رفتار و واکنش غیر منطقی اش مورد هجوم و انتقاد افراد بسیاری قرار گرفته بود. جیمز آندرسون، شریک بیلی گیفورد، چهارمین سهامدار بزرگ شرکت تسلا گفت:

من با بعضی از پست های انتقادی ماسک موافقم اما این مسئله فرق دارد. ما با شرکت در تماس هستیم و امیدواریم این موضوع با جدیت مورد پیگیری قرار بگیرد. من دوست دارم صلح، آرامش و کارایی در شرکت برقرار باشد.

جن مانستر، رئیس تحقیقات لوپ ونچر گفت: اگر رفتار ماسک تغییر نکند تاثیر منفی روی شرکت تسلا خواهد داشت.

۱۲ پسر نوجوان به همراه مربی فوتبالشان که در غار تام لوآنگ گرفتار شده بودند، پس از یک هفته محبوس ماندن در این غار، با تلاش تیمی بین المللی نجات یافتند.

ایلان ماسک در ماه های اخیر، اظهارات عجیبی را در توئیتر به اشتراک می گذارد و چندین بار نیز به خبرنگاران و منتقدان هجوم آورده است. رسوایی های اخیر نشان از ادامه شکایات در مورد امنیت محیط کار و افزایش کشمکش ها در این شرکت دارد.

منبع: business-standard.com

سهام بازار شرکت علوم زیستی سامسونگ پس از مشکلات حسابرسی دچار افت شدید شد

شرکت علوم زیستی سامسونگ، بزرگترین شرکت دارویی کره جنوبی بعد از تقلب در امور حسابداری در این هفته، برآورد ارزش سرمایه کنونی خود در بازار را  در حال سقوط دید؛ اطلاعات بازار یکشنبه ارائه شده است.

افت سهام شرکت علوم زیستی سامسونگ

افت سهام شرکت علوم زیستی سامسونگ

ارزش سهام این شرکت بعد از سه جلسه ی تجاری اخیر، ۲۶.۳ درصد افت کرده است که براساس برآورد بازار بورس یک ضرر بسیار بزرگ ۸.۵ تریلیون وونی (معادل ۷.۸ هزار میلیون دلار امریکا) می باشد.

این افت سهام زمانی رخ داد که سه شنبه نگهبانی مالی کره جنوبی به این نتیجه رسید شرکت علوم زیستی سامسونگ طی تعیین مالیات ارزش شرکت وابسته ی دارویی دیگرش، سامسونگ بیوپیس در سال ۲۰۱۵ مرتکب تقلب حسابداری شد.

با ادامه شرایط، شرکت علوم زیستی سامسونگ گزارش سود خالص ۱.۹ تریلیون وونی خود را در سال ۲۰۱۵ به نگهبانی مالی اعلام کرد و از زیان های بزرگ چهار سال گذشته بیرون آمد.

اظهارات دیگر شامل آن است که بازار بورس کشور کره موانع را کاهش داده است و بتواند وارد بازار بورس اصلی شود تا در سال ۲۰۱۶ ورود شرکت علوم زیستی سامسونگ به این عرصه را هموار سازد.

یک روز پس از اعلان نگهبانی مالی سهام شرکت علوم زیستی سامسونگ در نشست تجاری بعدی ۱۷.۲۱ درصد افت کرد. روز سه شنبه به مناسبت روز کارگر بازار کره جنوبی تعطیل بود.

این شرکت در ادامه هفته نیز با افت سرمایه مواجه بود و روز جمعه با ۳۵۹.۵۰۰ وون به کار خود پایان داد که در مقایسه با میزان اعلام شده پیش از اعلامیه نگهبانی مالی این مقدار ۴۸۸.۰۰۰ وون بود.

شرکت علوم زیستی سامسونگ ادعای تقلب در حسابداری را تکذیب می کند.

با این حال کمیسیون خدماتی مالی اعلام کرده است این کمیسیون برای دست یابی سریع به یک نتیجه نهایی در خصوص این ادعا برنامه ریزی می کند.

یک مقام رسمی نگهبانی مالی بیان کرد:

موضوع پیش آمده در مورد شرکت علوم زیستی سامسونگ توجهات داخلی و خارجی را جلب کرده است، جلسه به روی سازمان دهی یک برنامه زمان بندی مناسب جهت کسب یک نتیجه ی سریع، تمرکز خواهد داشت.

منبع: english.yonhapnews.co.kr

هدف نیسان، فروش سه برابر سری اینفینیتی در بازار چین

نیسان طی پنج سال آینده، قصد افزایش سه برابری فروش سری اینفینیتی را دارد.

معرفی خودروی اینفینیتی

معرفی خودروی اینفینیتی

شرکت نیسان طی پنج سال آینده، قصد افزایش سه برابری فروش سری لوکس خود، اینفینیتی، را دارد. این برنامه که بازار چین را مورد هدف قرار داده است، با عرضه چهار مدل جدید و معرفی خودرو های الکتریکی بیشتر انجام خواهد شد.

این تغییر به معنی افزایش فروش از ۴۸.۰۰۰ خودرو، به ۱۵۰.۰۰۰ خودرو در سال است. در حال حاضر کشور چین، بزرگترین بازار خودرو های جهان را در اختیار دارد و رونالد کروگر (Ronald Krueger)، رئیس کمپانی اینفینیتی، این بازار را مورد هدف قرار داده است.

طبق مصاحبه آقای کروگر، خودرو های لوکس در چین، طی سال گذشته حدوداً ۲.۵ میلیون واحد فروش داشته اند اما این مقدار تنها ۱۰ درصد از فروش کل بازار را شامل می شود. خودرو های لوکس در آمریکا ۱۲ و در آلمان ۳۰ درصد فروش بازار را شامل می شوند.

بر اساس سخنان کروگر، پیشرفت پویا و سریع خودرو های الکتریکی و دوستدار طبیعت در چین فرصت بسیار خوبی را در اختیار نیسان و برند لوکس اش قرار می دهد.

کروگر در ادامه صحبت های خود اذعان داشت که از سال ۲۰۲۱ به بعد، تمام خودرو های سری اینفینیتی، الکتریکی و یا هایبرید (دوگانه سوز) خواهند بود و همچنین تا سال ۲۰۲۵، بیش از نصف فروش جهانی اینفینیتی به خودرو های الکتریکی تعلق خواهد داشت. این ادعا، سخنان گذشته نیسان برای تبدیل سوخت خودرو های اینفینیتی به برق را تایید می کند.

بر اساس آمار بدست آمده، فروش سال گذشته خودرو های الکتریکی در چین بین ۴۶۰ تا ۴۷۰ هزار دستگاه بوده است. رونالد کروگر در این رابطه گفت:

"رشد فروش خودرو های الکتریکی در این بازار فوق العاده است و احتمال دارد که امسال با دو برابر شدن آن شاهد رسیدن به فروش یک میلیون دستگاه در سال باشیم."

طی پنج سال آینده، شرکت نیسان قصد معرفی شش مدل خودرو اینفینیتی در بازار چین را دارد.

از سال ۲۰۱۴ تا کنون، اینفینیتی، علاوه بر مدل کاربردی و اسپرت QX۵۰،  مدل Q۵۰-L را نیز در چین عرضه کرده است. در نمایشگاه خودرو پکن که هفته آینده برگزار می شود، اینفینیتی از طرح خودرو Q Inspiration رونمایی خواهد کرد. کروگر از عرضه خودرو ای هایبرید با همین طرح، طی پنج سال آینده خبر داد.

کروگر و اینفینیتی قصد دارند که با ترکیب بومی سازی و خودرو های الکتریکی، فروش خود را تا پنج سال آینده، حداقل سه برابر بیشتر کنند.

تغییر جهت به سوی خودرو های الکتریکی، به نیسان و اینفینیتی برای رسیدن به استاندارد های سختگیرانه کشور چین در خصوص سوخت خودرو ها کمک می کند. اما از آن مهم تر، این هدف به اعتبار برند اینفینیتی نیز کمک می کند تا مانند شرکت تسلا، به تولید خودرو های الکتریکی لوکس بپردازد.

طی دو دهه گذشته در چین، بی ام و، آئودی و مرسدس بنز، بیشترین فروش را در بازار خودرو های لوکس داشته اند. از آن جایی که اشتهای مشتریان چینی در خرید خودرو بسیار بالاست، صحنه رقابت برای شرکت های دیگه از لکسوس تا تسلا، فراهم است. کروگر در وصف این موضوع گفت:

"علایق مشتریان بسیار سریع تغییر می کنند. طبق آمار و داده های ما، طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶، علاقه به خودرو های الکتریکی سه برابر شده است؛ برای برندی مانند اینفینیتی، این یک فرصت بسیار بزرگ است."

منبع: Reuters.com

ایران: ترامپ درصدد "بی ثبات کردن" بازار جهانی نفت است

به نقل از "بیزینس استاندارد"، ایران دونالد ترامپ را به ایجاد بی ثباتی در بازار جهانی نفت متهم کرد. این اتهام به دلیل دو توئیت توهین آمیز ترامپ خطاب به اعضای اوپک است.

ایران دونالد ترامپ را به ایجاد بی ثباتی در بازار جهانی نفت متهم کرد

ایران دونالد ترامپ را به ایجاد بی ثباتی در بازار جهانی نفت متهم کرد

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران اظهار داشت:

این روزها قیمت نفت بستگی به آقای ترامپ دارد. هر روز آقای ترامپ پیام جدید یا اطلاعیه ای منتشر می کند که این پیام ها دلیل ایجاد نگرانی در بازار جهانی نفت می شود، به اعضای اوپک دستوراتی می دهد که بسیار توهین آمیز هستند و یا به کشورهای دیگر دستور افزایش تولید می دهد.

وی افزود:

این یک توهین به مردم و حاکمیت ملی این کشورها است و همچنین این امر باعث بی ثباتی بازار نفت می شود.

ترامپ در توئیت آخرش در روز چهارشنبه گفته است:

اعضای انحصاری اوپک باید به خاطر داشته باشند که قیمت گاز افزایش می یابد و کمک چندانی از دست آن ها بر نمی آید.

او بارها از سازمان اوپک(که آمریکا متحد عربستان، عضو کلیدی آن می باشد) درخواست کرده تا تولیدات خود را بالا ببرد. اوپک و دیگر کشورها از جمله روسیه ماه گذشته توافق کردند تولید نفت را به یک میلیون بشکه در روز افزایش دهند. البته این توافق پس از کاهش عرضه و به موجب آن افزایش قیمت جهانی اتفاق افتاد.

این حرکت ابتدا از جانب ایران که یکی از اعضای اوپک است؛ و پس از تحریم های جدید علیه ایران که به دلیل تصمیم ترامپ برای خروج از توافق هسته ای بین المللی با تهران صورت گرفت، آغاز شد که البته باعث ایجاد نگرانی های جهانی در این زمینه شده است.

منبع: business-standard.com

کوین بیس: ویکی لیکس به دنبال تحریم بزرگ‌ترین کارگزاری بیت کوین جهان است

ویکی لیکس، بعد از اینکه بزرگترین کارگزاری بیت کوین دنیا، افشای اطلاعات فروشگاه آنلاین را ممنوع کرد، به دنبال مسدود کردن جهانی کوین بیس میباشد.

۵۵۵.jpg

ویکی لیکس قصد تحریم کوین بیس را دارد

بخش بازاریابی رسمی سازمان اظهار داشت که کوین بیس، تعلیق قوانین مالی ایالاتمتحده را مورد انتقاد قرارداد. سخنگوی کوین بیس به ایندیپندنت گفت:

" بهمنظور محافظت از حریم شخصی مشتریانمان، حسابهای شخصی را مورد نظارت و بررسی قرار نمیدهیم"

ویکی لیکس در توئیتر گفت:

"ویکی لیکس میخواهد در هفته آینده، کوین بیس را بهعنوان یکی از اعضای غیر مقبول انجمنهای سری تحریم کند. کوین بیس، یک کارگزار بیت کوین در کالیفرنیا است که تصمیم مدیریتی ویکی لیکس را تحریم کرده بود."

ویکی لیکس ادعا کرد که پیامی را از سوی کوین بیس دریافت کرده است. در این پیام گفته شده بود:

" طبق بررسیهای دقیق ما، باید به اطلاعتان برسانیم که ازاین پس نمیتوانیم خدمات خود را در اختیارتان قرار دهیم."

ویکی لیکس از سا ل ۲۰۱۰ پس از تحریمهای قضایی مربوط به ویزا، مستر کارت و پی پال از بیت کوین بهمنظور دادوستد استفاده کرده است.

بیت کوین بیش از ۴۰۰۰ واحد پولی که معادل ۲۵ میلیون یورو میباشد، برای ویکی لیکس سود داشته است.

منبع: independent.co.uk


بستن