گوش به زنگگوش به زنگ

در سقوط هواپیما در شهر سوچی روسیه 18 نفر مجروح شدند


یک هواپیمای مسافربری روس هنگام فرود در شهر سوچی دچار سانحه هوایی شد و آتش گرفت.

سانحه هوایی در روسیه

سانحه هوایی در شهر سوچی روسیه

در این سانحه هوایی که در ساعات اولیه روز شنبه اتفاق افتاد، هواپیما آتش گرفت و ۱۸ نفر مصدوم شدند. بر اساس اعلام مسئولین طی سقوط هواپیما حادثه هیچ یک از مسافران جان خود را از دست نداده است اما یکی از خدمه فرودگاه سوچی که در حال نظافت بوده است فوت کرده است .

این هواپیما که ۱۶۴ مسافر و ۸ خدمه داشته است در حالی که باران شدیدی می باریده و وزش باد هم وجود داشته است قصد فرود داشته که دچار این سانحه شده است. بال ها و موتور هواپیما کاملا آسیب دیده‌اند. فرودگاه سوچی اعلام کرده است که آتش طی ۱۷ دقیقه خاموش شده و تمام افراد حاضر در هواپیما در ۸ دقیقه نجات یافته‌اند.

مسائل ایمنی هوایی چند سالی است که خطوط هوایی روسیه را به شدت درگیر کرده و منجر به سوانح هوایی متعددی شده است. سازمان امنیت هوایی روسیه گفته است که فرودگاه سوچی از لحاظ تمام مسائل ایمنی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

در ماه ژوئن یک هواپیمای یو تی ایر که حامل طرفداران تیم فوتبال پرو بود که در راستای مسابقات جام جهانی فوتبال از شهر یکاترینبورگ به شهر تیومن در سیبری می رفتند به دلیل نقص موتور مجبور به فرود شد در حالی که کابین هواپیما مملو از دود غلیظ بود.

منبع: reuters.com