گوش به زنگگوش به زنگ

سقوط هواپیما پس از ربوده شدن در فرودگاه سیاتل


به گفته مقامات رسمی، پس از اینکه یک مکانیک انتحاری خطوط هوایی، یک هواپیمای خالی را از شرکت هورایزن ایر، دزدید و در فرودگاه بین المللی سی تاک به پرواز در آورد، توسط جنگنده های نیروی هوایی تحت تعقیب قرار گرفت و قبل از برخورد به جزیره کوچک پوگت سوند، سقوط کرد.

هواپیما پس از طی مسیر هلی دایره ای و مانورهای خطرناک توسط جنگنده های ارتش ساقط شد

هواپیما پس از طی مسیر هلی دایره ای و مانورهای خطرناک توسط جنگنده های ارتش ساقط شد

به گفته دفتر کلانتر پیرس کانتری، اطلاعات اولیه حاکی از آن است که دلیل این اتفاق، انجام تمرین هوایی توسط یک جوان مکانیک ۲۹ ساله که فاقد مهارت های پرواز بوده، رخ داده است.

به گفته اد تیلور، سخنگوی دفتر کلانتر پیرس کانتری در توئیتر، این مرد قصد خودکشی داشته و این اتفاق ربطی به عملیات تروریستی نداشته است.

فیلم های ضبط شده نشان می دهد که هواپیمای Q۴۰۰ هواپیمایی هورایزن مسیرهای دایره ای بزرگ و تغییر مسیرهای خطرناکی را در طی ساعات غروب خورشید انجام داده است. البته هیچ مسافری داخل هواپیما نبوده است.

به گزارش شاهدان عینی، این هواپیما قبل از اینکه به جزیره کرتون در جنوب غرب تاکوما در واشنگتن، برخورد کند، توسط جنگنده های نیروی هوایی تحت تعقیب قرار گرفته است. به گفته ترویر یک جنگنده F۱۵ از پورتلند در اورگان به پرواز در آمد و برای دقایقی در هوا بود و خلبان ها مردم روی زمین را در امنیت نگه داشتند.

به گفته دفتر کلانتر، آن ها در حال تحقیقات بر روی ساکنین پیرس کانتری بوده اند. هویت این افراد هنور مشخص نشده است.

پائول پاستور، کلانتر پیرس کانتری گفته است که این مرد کاری احمقانه انجام داده است و ممکن است که با جان خود بهای این کار را پرداخت کرده باشد.

وضعیت این مرد پس از این اتفاق، هنوز مشخص نشده است.

بر اساس حرف های این مرد در صداهای ضبط شده در برج مراقبت، او گفته که فقط آسیب دیده است. مسئولین برج مراقبت که این مرد را ریچ خطاب می کردند، در تلاش بودند تا او را قانع کنند با هواپیما فرود بیاید.

 

مرکز کنترل هوایی:

مسئول برج مراقبت با اشاره به مرکز هوایی لوئیز-مک کورد گفت:

- یک باند فرود در سمت راست تو در یک مایلی وجود دارد.

مرد در جواب گفت:

+ اوه مرد، اگر من بخوام اونجا فرود بیام اونا برخورد بدی باهام می کنن. احتمالا مجازات این حبس ابد باشه، هان؟

بعدتر این مرد گفته:

+ افراد زیادی هستن که به من اهمیت می دن. فکر کنم با این کار نا امیدشون می کنم. من فقط یه آدم آسیب دیده هستم. فکر کنم یکم هم کم دارم.

 

پروازهای خارجی سی تک، بزرگترین فرودگاه مسافری در شمال غرب، برای ساعاتی در طول این حادثه معلق بودند.

گارد ساحلی آمریکا، پس از اینکه شاهدان گزارشی مبنی بر دیدن دود در هوا داند، یک قایق ۱۴ متری (۴۵ فوتی) را به منطقه حادثه فرستاده است.

رویال کینگ به سیاتل تایمز گفته که او در حال عکاسی عروسی بوده است که دو جنگنده F۱۵ را در حال تعقیب یک هواپیما در حال پرواز در ارتفاع پایین دیده است.  او گفته لحظه تصادف را ندیده اما دود را دیده است.

او به روزنامه گفته است:

خارق العاده بود، یک اتفاق که از یک فیلم بیرون اومده بود. دود زیادی بلند شد. میتوانستید صدای F۱۵ هایی که در ارتفاع پایین پرواز میکنند به بشنوی.

هورایزن ایر، قسمتی از گروه هوایی آلاسکا است که مسیرهای کوتاه تر را در غرب آمریکا پوشش می دهد. توربوپروپ Q۴۰۰  هواپیمایی با ۷۶ صندلی است.

مدیر اجرایی هورایزن ایر، در ویدئویی منتشر شده در حساب توئیتر خود گفته:

قلب ما و همه کارمندان آلاسکا ایر و هورایزن ایر، همراه با شخص داخل هواپیما است.

منبع: france۲۴.com