گوش به زنگگوش به زنگ
دپوی طلا و تخلیه دلار در روسیه

دپوی طلا و تخلیه دلار در روسیه

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی روسیه با حمایت‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور در حال جایگزین کردن ذخایر دلاری خود با دارایی‌های امن‌تر نظیر ...
راز حضور مدیران وزارت صنعت در صنعت خودروسازی چیست؟

راز حضور مدیران وزارت صنعت در صنعت خودروسازی چیست؟

با بررسی لیست اعضای هیات مدیره خودروسازان و مطابقت آنها با پست‌های مدیریتی‌شان در وزارت صنعت، مشخص می‌شود دلیل انفعال خودروسازان چیست! حضور فعال ۲ مدی...
شمارش معکوس اتمام مهلت قانونی برای پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف

شمارش معکوس اتمام مهلت قانونی برای پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف

شمارش معکوس برای اتمام مهلت قانونی پیوستن به FATF آغاز شده و کمتر از یک ماه دیگر باید نسبت به پیوستن و نپیوستن به این نهاد تصمیم گیری شود و بعید است ا...
طلب ۸۴میلیارد تومانی مسافران بابت تأخیر و لغو پروازها

طلب ۸۴میلیارد تومانی مسافران بابت تأخیر و لغو پروازها

در ۹ ماه اول امسال حدود ۶۶۲۹ پرواز لغو شده و ۱۸۰۲ پرواز تأخیر بیش از ۴ ساعت داشته است که با احتساب متوسط ۱۰۰ نفر برای هر پرواز و اعمال خسارت‌های متناس...
۱۱ابهام بودجه۹۸
علیرغم تاکید دولت مبنی بر شفاف‌سازی لایحه بودجه ۹۸، مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی ۱۱ ابهام بزرگ لایحه را اعلام کرد.
۶ بعد از ظهرزنگ می زنند می گویند ۸ صبح فردا جلسه است
ساعت۲۴-امروز یکشنبه ۳۰دی ماه ۱۳۹۷ اتاق بازرگانی ایران میزبان رضا رحمانی وزیر تازه به وزارت رسیده صنعت معدن وتجارت و معاونان وی بود. اتاق ایران از رحمانی دعوت کرده بود به نشست هیات نمایندگان بیاید و از نزدیک سخنان اعضای این نهاد را بشنوند.
۷?۵ میلیارد یورو ارز صادرکنندگان به سامانه نیما آمد
وزیر اقتصاد گفت: تلقی ما این است که صادرکنندگان ارز را بازگردانده و به چرخه اقتصادی می‌آورند، ولی آنچه تاکنون به بازار نیما آمده حدود ۷.۵ میلیارد یورو ا ست.
ابهامات یارانه‌ای بودجه ۹۸ چیست؟
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی شفافیت بودجه سال ۹۸ کل کشور را مورد ارزیابی قرار داده است.
اجاره‌های سنگین املاک در شمال شرق تهران
باشگاه خبرنگاران نوشت: یک دستگاه آپارتمان ۱۰۵ متری واقع در شهر زیبا، میدان الغدیر با مبلغ ۵۰ میلیون تومان ودیعه و ماهانه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اجاره، معامله می‌شود.
افزایش حق مسکن کارگران فردا نهایی می‌شود
معاون امور روابط کار وزیر کار گفت: افزایش حق مسکن در نشست دوشنبه شورای عالی کار، به عنوان یک مزیت جنبی مزد، نهایی می‌شود.
اولویت ایمیدرو تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام معدنی است
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: سازمان ایمیدرو در دولت دوازدهم پیگیری و اجرای طرح های نیمه تمام را به عنوان اولویت برنامه های خود قرار داده، اما اکنون تنگنای مالی نیز وجود دارد.
بانک ها در حل مشکلات به ایثارگران کمک کنند
سید محمدعلی شهیدی محلاتی گفت: مردم نقش موثری در انقلاب و جنگ داشته اند و شهدا و ایثارگران همین مردم بوده اند و امروز باید بانک در حل مشکلات آنها را کمک کنند.
بخشی از شاغلان تامین اجتماعی بسته حمایتی دریافت نکرده‌اند
در حالی وزیرکار امروز اعلام کرده ۶.۵ میلیون کارگر بسته حمایتی دریافت کرده اند، که گزارش های رسیده حاکی است، تا کنون بخش قابل توجهی از مشمولین تامین اجتماعی هنوز بسته حمایتی را دریافت نکرده اند.
توضیحات گروه خودرو سازی سایپا در خصوص اعلام قیمت های جدید
با توجه به درخواست مکرر مشتریان گرامی در خصوص آگاهی از قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا توضیحات زیر جهت تنویر افکار عمومی اعلام می شود:
جایگاه‌هایی که نتوانند بنزین یورو ۴ تهیه کنند تعطیل می‌شوند
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: جایگاه‌هایی که بنزین و نفت وگاز یورو ۴ توزیع می‌کنند به هیچ عنوان نمی‌توانند سوخت دیگری عرضه کنند.
چرا دولت واردکنندگان را تخریب می کند
ساعت۲۴-در روزهای تازه سپری شده چند مقام ارشد دولتی از جمله رییس جمهور درهنگام ارایه لایحه بودجه باردیگر با گفتن عباراتی مثل اینکه در واردات شاهد خیانت هایی بودیم که نمی توانم همه حقایق را بگویم توپ گرانی ها و نابسامانی های پدیدار شده از سوی دولت را به زمین بازرگانان انداخت. درهفته های گذشته چندگروه سیاسی که اندیشه های مارکسیستی دارند و برخی احزاب و افراد در داخل نیز با بازرگانان و به ویژه واردکنندگان را متهم کرده اند که از دولت ارز گرفته اند ولی کالا وارد نکرده اند. برای مردم اینطور جا می اندازند که وادات ضد تولید ملی است درحالی که همه می دانیم واردات به تولید کمک می کند.
چرا سپرده‌گذاران پس‌انداز مسکن یکم منصرف می‌شوند؟
فارس نوشت: براساس آخرین آمارها، ۳۷۰ هزار فقره از سپرده‌های صندوق یکم حساب سپرده زنده محسوب می‌شود که در کنار آمار ۵۲ هزار فقره حساب بسته شده در شهریور ماه ، حکایت از سرعت گرفتن حرکت این صندوق به سمت توقف فعالیت دارد.
چرا همه شاغلان تامین اجتماعی بسته حمایتی دریافت نکرده‌اند؟
تسنیم نوشت: وزیرکارامروز اعلام کرده است که ۶.۵ میلیون نفر بسته حمایتی دریافت کرده اند، در حالی که به آخرین ساعات یکشنبه ۳۰ دی ماه ۹۷ نزدیک می شویم اخبار رسیده حاکی از این است که تا کنون بخش قابل توجهی از مشمولین این طرح هنوز بسته حمایتی را دریافت نکرده اند.
در حال حاضر مجوزی برای پیش‌فروش خودرو ندادیم
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اینکه خودروسازان بتوانند تعهدات خود را اجرایی کنند، در حال حاضر مجوزی برای پیش فروش ندارند.
مدیر عامل جدید سایپا معرفی شد
هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا در حکمی «سیدجواد سلیمانی» را به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت منصوب کرد.
ممنوع الخروجی رئیس سازمان خصوصی‌ سازی با حکم دادستانی
عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌ سازی با حکم دادستانی ممنوع الخروج شد.
مهریه به نرخ روز چگونه محاسبه می‌شود؟
بهاء‌الدین حسینی هاشمی‌، کارشناس اقتصادی گفت: مهریه به نرخ روز برای خانم‌ها بر پایه معادله برابری ریال و طلا مجحاسبه می‌شود .
نخستین محموله از بندر نینگبو چین به بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی وارد شد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت:با پهلو گیری نخستین محموله که کالا را از شرقی ترین نقطه چین در مسیر کریدور چین - قزاقستان- ایران به حرکت درآورده، فرصت ترانزیت کالا از طریق این مسیرتجاری به اروپا و کشورهای منطقه فراهم می شود
هلدینگ عظام، نوآور در طراحی قطعات خودرو
هلدینگ عظام، بزرگترین تولید کننده قطعات اصلی خودرو است که از سال ۱۳۷۶ تا به امروز تامین بخش عمده ای از نیاز کارخانجات تولیدی خودرو در کشور را بر عهده داشته است.