گوش به زنگگوش به زنگ
افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی صادرات آمریکا به ایران بعد از تحریم ها

افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی صادرات آمریکا به ایران بعد از تحریم ها

تحریم های آمریکا که از اردیبهشت ماه سال جاری و با خروج این کشور از برجام به ایران تحمیل شده است این گمان را در میان مردم بوجود آورد که تجارت اقتصادی ا...
حباب دلار چه زمانی تخلیه می‌شود؟

حباب دلار چه زمانی تخلیه می‌شود؟

هر چند اقتصاد ایران امروز تحت تاثیر نفت بود اما صادرکنندگان غیر نفتی خبرهای مهمی را از زبان وزیر صنعت، معدن و تجارت شنیدند.
۶۰۰ شرکت دریافت‎کننده ارز دولتی حسابرسی نشدند

۶۰۰ شرکت دریافت‎کننده ارز دولتی حسابرسی نشدند

دبیرکل جامعه&#۱۷۳; حسابداران&#۱۷۳; رسمی گفت: از حدود ۶۰۰ شرکت دریافت کننده ارز دولتی اطلاعاتی نداریم و آن ها حسابرسی نشده اند.
به‌روزرسانی خط فقر در ایران
دنیای اقتصاد : آمارهای خط فقر در ایران به‌روز شد. مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، مرز فقر در تابستان سال جاری را نزدیک به ۲ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان در شهرستان تهران برآورد کرد. این عدد نسبت به بهار سال‌جاری ۱۱ درصد رشد کرده و در برخی مناطق کشور این رشد تا ۱۳ درصد گزارش شده است. این در حالی است که نمی‌توان برای درآمد فقرا در این بازه زمانی، تغییر محسوسی را قائل شد. در این وضعیت، هدفمندی سیاست‌های حمایتی دولت برای ریزش تعداد فقرا، ضرورت بیشتری خواهد یافت.
تشکیل کارگروه ویژه برای رونق بخشی صادرات به کشورهای همسایه
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کارگروه ویژه ای مامور بررسی راهکارهای رونق صادرات به کشورهای همسایه شده اند و رونق صادرات به این کشورها، اولویت امسال وزارت صمت است.
حفظ درآمد ارزی و کاهش مصرف ارز
سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: تحریم به دنبال کاهش درآمد ارزی و افزایش مصارف ارزی است، بنابراین در این شرایط باید به دنبال حفظ درآمدهای ارزی و همچنین کاهش مصارف ارزی باشیم.
خدمات بانک تجارت با “شتاب جدید”
بسترکلیه خدمات بانکداری الکترونیک بانک تجارت با همت کارکنان پرتلاش به جدیدترین نسخه شتاب بانکی کشور ارتقاء یافت.
تعادل بازار یا آرامش پیش از طوفان
چند هفته است که نرخ ارز کاهش چشم‌گیری داشته و در عین حال از نوسانات آن نیز تا حد زیادی کاسته شده است. این‌ وضعیت نشانه چیست؟ دونده از رمق افتاده یا دارد برای آغاز دور جدید استراحت می‌کند؟
حضور بیش از ۵۰ کشور در نمایشگاه ایران اکسپو در شرایط پسا برجام
رییس سومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران از حضور بیش از ۵۰ کشور در نمایشگاه ایران اکسپو در شرایط پسا برجام خبرداد و گفت:برگزاری نمایشگاه پیش رو اقدام عملی است در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کالای ایرانی .
رشد ۱۳ درصدی صادرات غیرنفتی
سرپرست سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه تجارت خارجی کشورمان در ۸ ماهه امسال عملکرد موفقی داشته است، گفت: در این مدت صادرات غیرنفتی ما از مرز ۳۱ و نیم میلیارد دلار عبور کرد و ۱۳ درصدی رشد داشت.
اختصاص ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با فقر مطلق
اعتباری معادل ۷۰۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در بخش حمایت از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی، برای استمرار طرح مقابله با فقر مطلق در نظر گرفته شده است.
سکه ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان شد
در بازار آزاد تهران، سکه طرح جدید امروز دوشنبه ۱۹ آذرماه، ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان شد.
دولت نباید چیزی را به بانک­ مرکزی تحمیل کند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر لزوم استقلال بانک مرکزی گفت: دولت نباید چیزی را به بانک­ مرکزی تحمیل کند.
سیمای حمل‌ونقل ریلی: روبه جلو یا زیان‌ده؟
با وجود اینکه رییس‌جمهور کشورمان یکی از اولویت‌های دولت را راه‌آهن و اتصال آن به مسیرهای ترانزیتی عنوان کرده است، یک کارشناس ریلی خبر از بروز خطر به‌دلیل خروج ۵۰ درصدی قطارهای بین‌شهری از چرخه مصرف و زیان‌ده شدن حمل‌ونقل ریلی با استمرار وضعیت فعلی داده است.
دلار به کانال ۱۰ هزار تومانی وارد شد
قیمت دلار تزریقی در صرافی‌های دولتی نسبت به صبح روز گذشته ۳۶۰ تومان کاهش یافت و معاملات نیمایی نیز به ۱۱ میلیارد یورو رسید.
صنعت خودرو تبدیل به محل زورآزمایی دولت و شهروندان شده است
ایرانی‌ها خودروسازی را نماد قدرت صنعتی کشور می‌دانند. امیرحسین کاکایی، کارشناس خودرو و استاد دانشگاه بابیان این مطلب گفت: از همین رو صنعت خودرو به‌نوعی تبدیل به محل زورآزمایی دولت و شهروندان شده است.
برخورد سیاسی دولت با صنعت خودرو عامل نارضایتی‌ها
توجه ویژه دولت به خودروسازی، یکی از ریشه‌های اصلی کنار نیامدن ایرانی‌ها با مسائلی مانند افزایش قیمت خودروهای داخلی است.
چرا قیمت خودرو خط قرمز ایرانیان شد؟
به‌دلیل کیفیت، ایمنی، فناوری و امکانات پایینی که در خودروهای داخلی وجود دارد و همچنین عدم ارائه خدمات مناسب پس از فروش مانند کشورهای پیشرفته، مردم ایران نسبت به افزایش قیمت خودروهای داخلی به‌شدت واکنش نشان می‌دهند و حتی درزمانی که قیمت همه کالاها بالا می‌رود، قیمت خودرو به‌نوعی خط قرمز به‌حساب می‌آید.
استارتاپ‌ها باید مورد حمایت قانونی قرار بگیرند
صحبت از راه اندازی ۱۷۰ سامانه هوشمند در شهر هست و از ریاست سازمان فاوای شهرداری درخواست می‌شود اطلاعات لازم را در اختیار شورای اسلامی شهر قرار دهند.
فراگیرشدن تجربه ۱۰ ساله بانک صادرات ایران در استفاده از رمز یکبار مصرف
این بانک امنیت دارایی مشتریان را فدای برخی رقابت‌های مقطعی نکرده است از این رو ارائه رمز دوم یکبار مصرف همواره در دستور کار قرار داشته است