گوش به زنگگوش به زنگ
نرخ تخم‌مرغ در بازار

نرخ تخم‌مرغ در بازار

ساعت۲۴ -تخم مرغ پوسته قهوه‌ای (بسته بندی ۱۲ عددی) با مبلغ ۶ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد.
ضعف نظارت دولت و گران‌فروشی کالاهایی که ارز ۴۲۰۰ می‌گیرند

ضعف نظارت دولت و گران‌فروشی کالاهایی که ارز ۴۲۰۰ می‌گیرند

ساعت۲۴ -درحالی که قمیت ارز کاهش یافته کاهش یافته است اما روند قیمت اجناس مصرفی مردم در بازار روند معکوس را در پیش گرفته است که دیگر نمی‌توان دلیل آن ر...
لابی‌‌گری پزشکان برای فرار از مالیات

لابی‌‌گری پزشکان برای فرار از مالیات

استفاده از درآمدهای مالیاتی به‌جای ارزهای نفتی گزینه‌ای است که دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ آن را در دستور کار قرار داده و در بودجه‌های سالانه تلاش کرد...
مسیر عبور از گردنه تحریم

مسیر عبور از گردنه تحریم

دنیای اقتصاد : دامنه اثرگذاری تحریم‌های یک‌جانبه ایالات‌متحده و چگونگی اتخاذ راهکار‌های متناسب برای کاهش اثرات فزاینده تحریم‌ها، به یکی از بحث‌های مهم...
احتمال افزایش نرخ بهره اروپا تقریبا صفر است
ارزیابی بازار پول نشان می‌دهد نه تنها امسال بلکه تا اواسط سال آینده میلادی نیز احتمال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا نزدیک صفر است.
اینترنت سال آینده گران می‌شود؟
ساعت۲۴ - این سئوال از سوی کاربران اینترنت مطرح شده که آیا سال آینده در صورت تغییر قیمت ارز نیمایی، قیمت اینترنت تغییری خواهد داشت یا خیر؟
پیش‌بینی رویترز از آینده فروش نفت ایران
قطع صادرات نفت ایران برای دولت ترامپ که خواهان نفت ارزان است، ریسکی جدی به‌شمار می‌رود. به احتمال قوی ۵ کشور آسیایی دوباره معافیت می‌گیرند و معافیت تایوان، ایتالیا و یونان لغو خواهد شد.
رانت و قاچاق کالا نتیجه ارز یارانه‌ای است
معاون اسبق ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه پرداخت ارز ۴۲۰۰تومان موجب کنترل قیمت کالاهای وارداتی با این ارز نشده است، گفت: حدود ۷۰درصد از کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰تومان قابل حذف هستند و منابع حاصله را می‌توان به روش‌های مختلف به مردم بازگرداند.
راهکارهای تحقق و توسعه موج چهارم صنعتی در کشور
گروه بنگاه‌ها : دومین روز «چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی»، ۲۶ دی ماه با موضوع «سرمایه انسانی و تحول دیجیتال» در ساختمان شماره ۲ این سازمان برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت صنعتی، روز دوم کنفرانس به برپایی کارگاه‌های آموزشی تخصصی، میزگردهای تخصصی، نمایشگاه حرفه‌ای، رویدادهای نوآورانه و کلینیک مدیریت منابع انسانی اختصاص داشت.
ساماندهی قراردادهای موقت در کما/ وعده ثبت الکترونیکی قراردادهای کار ۱۸ماهه شد
با وجود گذشت یکسال و نیم از وعده آغاز به کار سامانه جامع روابط کار و الکترونیکی شدن ثبت قراردادهای کار به عنوان یکی از مزیت های آن، همچنان این سامانه به طور کامل و رسمی ‌راه‌اندازی نشده است.
صفرها تنها از روی اسکناس‌ها حذف نشده!
ساعت۲۴ -یک اقتصاددان معتقد است: حذف صفرها از پول ملی چیز تازه‌ای نیست و سال‌هاست که مردم نه تنها چهار صفر که اقشاری از آنها ۶ و گروهی نیز ۹ صفر از واحد پولی ریال حذف کرده‌اند.
میزان مالیات بر حقوق کارمندان و کارگران در سال ۹۸
ساعت۲۴ -عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی دریافت مالیات از حقوق کارگران و کارمندان دولت خبر داد.
نرخ تخم‌مرغ در بازار
ساعت۲۴ -تخم مرغ پوسته قهوه‌ای (بسته بندی ۱۲ عددی) با مبلغ ۶ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد.
نقش مهم توسعه ریلی در بهبود وضعیت بنادر
گروه بنگاه‌ها : مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ضرورت دسترسی بنادر به سیستم‌های حمل‌ونقل، توسعه راه‌ها و امکان دسترسی ریلی به ارتقای وضعیت بنادر کمک کرده است.
هشدار رئیس کل بانک مرکزی به مسوولان
رئیس کل بانک مرکزی در یک پُست کنایه‌آمیز اینستاگرامی نوشت: در شرایط تحریم و فشار اقتصادی، طرح مشکلات و اظهارات از سوی مسوولان باید در چارچوب استراتژی باشد.
کاهش صادرات تسلیحات ژرمن‌ها به عربستان
دنیای اقتصاد : دولت آلمان اعلام کرده است صادرات تسلیحات آلمان به عربستان سعودی تا ۷/ ۲۲ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافت و از ۲۴/ ۶ میلیارد یورو (معادل ۱۰/ ۷ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۷ به ۸۲/ ۴میلیارد یورو (معادل ۴۹/ ۵ میلیارد دلار) در سال گذشته میلادی رسید.
برخورد دوگانه با لیست ممنوعه/ واردات مشروط لیست کالاهای ممنوعه، مجددا ممنوع شد
دنیای اقتصاد : واردات مشروط لیست کالاهای ممنوعه، مجددا ممنوع شد. گمرک ایران در جدیدترین بخشنامه خود اعلام کرد که گمرکات اجرایی کشور از صدور هرگونه مجوز ترانزیت و ورود کالاهای گروه چهار به مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی تا فراهم شدن شرایط موردنظر فعلا خودداری کنند. این بخشنامه درحالی صادر شد که ۱۷ دی ماه، واردات فهرست کالاهای ممنوعه، با لحاظ کردن دو قید و به شکل مشروط از سوی سیاست‌گذار آزاد اعلام شد.
پیشنهاد یک تشکل صنفی قطعه سازی برای «واردات بدون انتقال ارز»
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور از دولت خواست به جای سقف گذاشتن بر واردات بدون انتقال ارز، آن را با نیاز قطعه سازان و خودروسازان متناسب سازی کند.
ضعف نظارت دولت و گران‌فروشی کالاهایی که ارز ۴۲۰۰ می‌گیرند
ساعت۲۴ -درحالی که قمیت ارز کاهش یافته کاهش یافته است اما روند قیمت اجناس مصرفی مردم در بازار روند معکوس را در پیش گرفته است که دیگر نمی‌توان دلیل آن را افزایش دلار دانست یا به گردن تحریم‌ها انداخت.
ادامه افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی
قیمت نفت در بازارهای جهانی روز جمعه در ادامه تلاش کشورهای صادرکننده نفت برای کاهش صادرات، به بالاتر از ۶۲ دلار در هر بشکه رسید.
قیمت آپارتمان ۵۸ متری در تهران ۷۰ میلیون!
ساعت۲۴ - بررسی قیمت روز مسکن در تهران حاکی از آن است که یک واحد ۸۸ متری در آلستوم به قیمت یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان و واحد مسکونی ۵۸ متری یکسال ساخت در منطقه ۱۷ به قیمت ۷۰ میلیون تومان معامله شده است.
۷درصد تولید ناخالص ملی تلف می‌شود
مثلث حوادث و سوانح رانندگی، خودروهای ناایمن و بی‌کیفیت، جاده‌های نامناسب و پرخطر و خطای انسانی، هستند.
لابی‌‌گری پزشکان برای فرار از مالیات
استفاده از درآمدهای مالیاتی به‌جای ارزهای نفتی گزینه‌ای است که دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ آن را در دستور کار قرار داده و در بودجه‌های سالانه تلاش کرده است سهم بسزایی از درآمد مورد نیاز کشور را از طریق مالیات تامین کند.
بازار بی تغییر خودروهای وارداتی/جدول قیمتها
روزنامه دنیای اقتصاد جدول قیمت خودروهای خارجی را منتشر کرد. مقایسه قیمتها با هفته های قبل نشان از ثبات بازار دارد.